Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Βρε φτυσου που εισαι απο τις τυχερες που εχεις καλη εγκυμοσυνη.Σπυ κανουν τα κανονικα σου τζην???Εμενα ουτε για αστειο .Βεβαια πιστευω οτι το πρηξιμο παιζει μεγαλο ρολο

ναι ναι μου κανουν ολα τα ρουχα !! βεβαια μπορώ να πω οτι η κοιλιά μου εχει πεταχτει λιγο.. οσο αφορά τα τζιν ναι κανουν ακομα ολα και ας ειναι στενα σολίνας  :P σιγουρα εχει να κανει οτι ειναι ελαστικά όλα οποτε εχουν περιθώριο κ ανοιγουν στη κοιλια γιατι κατά τα αλλα στα κιλα ειμαι σχεδον ίδια ! τωρα στο 4 πηρα μισο κιλό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

Αυτό σχετικά με το πώς πρέπει να κοιμόμαστε το ρώτησα στο γιατρό μου, γιατί Κ εγώ μπρούμυτα κοιμάμαι.  Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!! Το μωράκι αυτή τη στιγμή βρίσκεται μέσα στη λεκάνη... Δεν ενοχλείται καθολου!!! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα με την αυχενικη σου.... Όλα θα είναι μια χαρά!❤

να εισαι καλα :) σου ευχομαι κ σενα τα καλυτερα :) ειμαι στη 17 εβδομαδα.. εχω κάνει ηδη αυχενική οποτε καλή Βεπιπέδου να λεμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎25‎/‎08‎/‎2017 at 5:12 ΜΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Εγω ειχα κανει τεστ παπ το μηνα που εμεινα εγκυος οποτε ημουν καλυμμενη αλλα γενικως πρεπει να γινει.Τωρα οσον αφορα στη δουλεια εγω εχω να σου πω οτι καλα θα κανεις να δεις πρωτα την αποκολληση .Εγω εχασα τη δουλεια μου λογω της εγκυμοσυνης αλλα προτεραιοτητα εχει το μωρο.

Σ' ευχαριστώ και σένα Cecilaki για τις συμβουλές σου, μα δυστυχώς τα πράγματα ήρθαν κατά διαόλου και έχασα το μωρο μου. Η αποκόλληση δεν ήταν σοβαρή, και παίρνοντας προγεστερόνη για λίγες μέρες, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήδη ήταν πολύ καλύτερα και είχε μείνει ελάχιστο πρόβλημα. Αλλά μετά από ένα υπερηχογράφημα, συμπεραναν ότι το έμβρυο είχε σβήσει. Στην αρχή της 10ης βδομάδας. Δεν είχα ούτε πόνους, ούτε αίμα, ούτε κανένα άλλο σύμπτωμα, γι' αυτό και το σοκ είναι μεγαλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις. Να νιώθεις μια χαρά και ξαφνικά να σου λένε τέλος, παλινδρομη κυηση. Δεν το βάζω κάτω γιατί θέλω ένα παιδί όσο τίποτα άλλο στον κόσμο, αλλά παρόλα αυτά αυτό το πράγμα σε καταρρακωνει. Πρέπει να το έχει ζήσει μια γυναίκα για να καταλάβει, και πραγματικά δεν το εύχομαι για καμία αυτό το θρίλερ! Μου είπαν ότι η μια φορά θεωρείται τυχαίο γεγονός και ότι συνήθως το έμβρυο έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά. και πάλι οι τύψεις σε βασανίζουν. Μήπως επηρέασε το άγχος που είχα  να αρχίσω δουλειά, και είναι τυχαίο το ότι το έχασα μόλις άρχισα προγεστερόνη;  Δεν βγάζει νόημα, αλλά όλα τα σκέφτομαι πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η silverstar είπε:

Σ' ευχαριστώ και σένα Cecilaki για τις συμβουλές σου, μα δυστυχώς τα πράγματα ήρθαν κατά διαόλου και έχασα το μωρο μου. Η αποκόλληση δεν ήταν σοβαρή, και παίρνοντας προγεστερόνη για λίγες μέρες, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήδη ήταν πολύ καλύτερα και είχε μείνει ελάχιστο πρόβλημα. Αλλά μετά από ένα υπερηχογράφημα, συμπεραναν ότι το έμβρυο είχε σβήσει. Στην αρχή της 10ης βδομάδας. Δεν είχα ούτε πόνους, ούτε αίμα, ούτε κανένα άλλο σύμπτωμα, γι' αυτό και το σοκ είναι μεγαλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις. Να νιώθεις μια χαρά και ξαφνικά να σου λένε τέλος, παλινδρομη κυηση. Δεν το βάζω κάτω γιατί θέλω ένα παιδί όσο τίποτα άλλο στον κόσμο, αλλά παρόλα αυτά αυτό το πράγμα σε καταρρακωνει. Πρέπει να το έχει ζήσει μια γυναίκα για να καταλάβει, και πραγματικά δεν το εύχομαι για καμία αυτό το θρίλερ! Μου είπαν ότι η μια φορά θεωρείται τυχαίο γεγονός και ότι συνήθως το έμβρυο έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά. και πάλι οι τύψεις σε βασανίζουν. Μήπως επηρέασε το άγχος που είχα  να αρχίσω δουλειά, και είναι τυχαίο το ότι το έχασα μόλις άρχισα προγεστερόνη;  Δεν βγάζει νόημα, αλλά όλα τα σκέφτομαι πλέον.

Αχ κοριτσακι μου οτι και να πω ειναι λιγο.Αυτο ειναι το μεγαλο μου αγχος γιατι εχω να δω το μωρο απο την 9η βδομ και οταν κανω υπερηχο ξανα θα μαι 13η και εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις σα τη δικη σου.Ειχα μια αποβολη πριν λιγο καιρο και ξερω πως νιωθεις.Δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου να θρηνησει και μολις σταθεις στα ποδια σου ,ξαναπροσπαθεις.Εκανες αποξεσγ η τωρα θα κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η silverstar είπε:

Σ' ευχαριστώ και σένα Cecilaki για τις συμβουλές σου, μα δυστυχώς τα πράγματα ήρθαν κατά διαόλου και έχασα το μωρο μου. Η αποκόλληση δεν ήταν σοβαρή, και παίρνοντας προγεστερόνη για λίγες μέρες, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήδη ήταν πολύ καλύτερα και είχε μείνει ελάχιστο πρόβλημα. Αλλά μετά από ένα υπερηχογράφημα, συμπεραναν ότι το έμβρυο είχε σβήσει. Στην αρχή της 10ης βδομάδας. Δεν είχα ούτε πόνους, ούτε αίμα, ούτε κανένα άλλο σύμπτωμα, γι' αυτό και το σοκ είναι μεγαλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις. Να νιώθεις μια χαρά και ξαφνικά να σου λένε τέλος, παλινδρομη κυηση. Δεν το βάζω κάτω γιατί θέλω ένα παιδί όσο τίποτα άλλο στον κόσμο, αλλά παρόλα αυτά αυτό το πράγμα σε καταρρακωνει. Πρέπει να το έχει ζήσει μια γυναίκα για να καταλάβει, και πραγματικά δεν το εύχομαι για καμία αυτό το θρίλερ! Μου είπαν ότι η μια φορά θεωρείται τυχαίο γεγονός και ότι συνήθως το έμβρυο έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά. και πάλι οι τύψεις σε βασανίζουν. Μήπως επηρέασε το άγχος που είχα  να αρχίσω δουλειά, και είναι τυχαίο το ότι το έχασα μόλις άρχισα προγεστερόνη;  Δεν βγάζει νόημα, αλλά όλα τα σκέφτομαι πλέον.

αχ κοριτσι μου πόσο λυπαμαι !!

δεν βρησκω λόγια να σε παριγορισω , ειληκρινα..

θα πρεπει να πονάς πολύ..

σε καμία περιπτωσση δεν ευθυνεσαι εσυ για αυτην την απώλεια !! ουτε να το ξανα σκευτείς ! ολες μας και πριν μεινουμε εγκυες και οταν μενουμε εγκυες μεσα στο αγχος ημαστε μονιμος , καμια μας δεν ειναι χαλαρή.. ολο κατι μας βασανιζει - το μελλον - το αγνωστο - ο φόβος - η αγωνία - η δουλεια κτλ...

εχεις αναγκη να κλάψεις και να θρηνησεις το πλασαματακι σου... μόλις παρεις τα πανω σου (γιατι θα τα παρεις) ξεκηνα οτι εξεταση σου δωσει ο γυναικολόγος και παμε πάλι...

καμια φορά η φύση για κάποιο λογω επεμβαίνει και οι ιατροί ανακαλυπτουν οτι ετσι επρεπε καθως πολλες φορές υπάρχουν αλλα προβλήματα που απλα τυχαίνουν!!

θα ξανα επαναλαβω - μην ριχνεις ευθυνες στον εαυτο σου ... χαρηκες και περιμενες το πλασματακι σου πως κ πως... δεν ηταν στο χερι σου να κανεις κατι παραπανω !! 

κουραγιο και υπομονή

σου στελνω απειρη θετική ενεργεια και πολυ πολυ αγαπη..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, τα λόγια σας όντως με παρηγορησαν κι έχω πολύ ανάγκη από θετική ενέργεια :) Έκανα απόξεση την ίδια μέρα που το έμαθα, δεν ήθελα να χρονοτριβω άλλο. Εν τω μεταξύ ένιωσα τόσο ανόητη μετά που αγχωνόμουν για τη δουλειά, γιατί μόλις έγινε αυτό κατάλαβα ότι δεν υπήρχε σημαντικότερο πράγμα για μένα από το ίδιο το παιδί, κι ενώ θεωρητικά τώρα ήμουν ελεύθερη να δουλέψω, ειδικά τις πρώτες μέρες δεν μπορούσα να πάρω ούτε τα πόδια μου. Αλλά οκ, πάμε για νέα αρχή τώρα. Αυτό που δεν ξέρω ακριβώς είναι πότε μπορείς να ξαναπροσπαθησεις, γιατί βλέπω ότι οι απόψεις διίστανται. Άλλοι γιατροί λένε σε 3 μήνες, άλλοι σε 6, άλλοι ότι γίνεται και μετά την πρώτη περίοδο. Θα πάω στο γιατρό μου μετά την περίοδο για εξετάσεις και θα δούμε. Εύχομαι τα καλύτερα και σε σας και τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιεστατα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η silverstar είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, τα λόγια σας όντως με παρηγορησαν κι έχω πολύ ανάγκη από θετική ενέργεια :) Έκανα απόξεση την ίδια μέρα που το έμαθα, δεν ήθελα να χρονοτριβω άλλο. Εν τω μεταξύ ένιωσα τόσο ανόητη μετά που αγχωνόμουν για τη δουλειά, γιατί μόλις έγινε αυτό κατάλαβα ότι δεν υπήρχε σημαντικότερο πράγμα για μένα από το ίδιο το παιδί, κι ενώ θεωρητικά τώρα ήμουν ελεύθερη να δουλέψω, ειδικά τις πρώτες μέρες δεν μπορούσα να πάρω ούτε τα πόδια μου. Αλλά οκ, πάμε για νέα αρχή τώρα. Αυτό που δεν ξέρω ακριβώς είναι πότε μπορείς να ξαναπροσπαθησεις, γιατί βλέπω ότι οι απόψεις διίστανται. Άλλοι γιατροί λένε σε 3 μήνες, άλλοι σε 6, άλλοι ότι γίνεται και μετά την πρώτη περίοδο. Θα πάω στο γιατρό μου μετά την περίοδο για εξετάσεις και θα δούμε. Εύχομαι τα καλύτερα και σε σας και τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιεστατα μωράκια!

Εγω ξερω οτι στους 3μηνες μπορεις να προσπαθησεις παλι.Ειναι λογικο να σκεφτεσαο οτι εσυ εκανες κατι λαθος αλλα πιστεψε με δε φταις εσυ σε κατι.Και γω μετα την αποβολη το ιδιο σκεφτομουν αλλα πραγματικα το 80% των αποβολων οφειλεται σε χρωμοσωμ προβληματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η silverstar είπε:

Σ' ευχαριστώ και σένα Cecilaki για τις συμβουλές σου, μα δυστυχώς τα πράγματα ήρθαν κατά διαόλου και έχασα το μωρο μου. Η αποκόλληση δεν ήταν σοβαρή, και παίρνοντας προγεστερόνη για λίγες μέρες, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήδη ήταν πολύ καλύτερα και είχε μείνει ελάχιστο πρόβλημα. Αλλά μετά από ένα υπερηχογράφημα, συμπεραναν ότι το έμβρυο είχε σβήσει. Στην αρχή της 10ης βδομάδας. Δεν είχα ούτε πόνους, ούτε αίμα, ούτε κανένα άλλο σύμπτωμα, γι' αυτό και το σοκ είναι μεγαλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις. Να νιώθεις μια χαρά και ξαφνικά να σου λένε τέλος, παλινδρομη κυηση. Δεν το βάζω κάτω γιατί θέλω ένα παιδί όσο τίποτα άλλο στον κόσμο, αλλά παρόλα αυτά αυτό το πράγμα σε καταρρακωνει. Πρέπει να το έχει ζήσει μια γυναίκα για να καταλάβει, και πραγματικά δεν το εύχομαι για καμία αυτό το θρίλερ! Μου είπαν ότι η μια φορά θεωρείται τυχαίο γεγονός και ότι συνήθως το έμβρυο έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά. και πάλι οι τύψεις σε βασανίζουν. Μήπως επηρέασε το άγχος που είχα  να αρχίσω δουλειά, και είναι τυχαίο το ότι το έχασα μόλις άρχισα προγεστερόνη;  Δεν βγάζει νόημα, αλλά όλα τα σκέφτομαι πλέον.

Eίναι πολύ οδυνηρό γεγονός και δυστυχως συμβαίνει... Είχα 2 φίλες μου που το πέρασαν και μου έλεγαν ακριβώς το ίδιο ότι ενιωθαν τύψεις ότι κανανε κατι λάθος. Τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη είναι ελαχιστος ο ελεγχος που έχουμε στο εμβρυάκι. Ούτε το άγχος σου έφταιξε, ούτε τπτ από οτι έκανες. Γεννήθηκαν παιδιά κατα τη διάρκεια πολέμων κλπ οποτε φαντασου πόσο άγχος και κακουχία περνούσαν αυτές οι γυναίκες. στο 1ο τρίμηνο είναι καθαρά θέμα χρωμοσωμάτων. Σε όλο αυτό βέβαια υπάρχει ένα πολύ θετικό ότι ξέρεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος όποτε θα περάσει λίγο ο καιρός και θα χεις ένα υγιέστατο μπεμπάκι στην κοιλίτσα σου σύντομα!

Σου στέλνω πολύ αγάπη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η silverstar είπε:

Σ' ευχαριστώ και σένα Cecilaki για τις συμβουλές σου, μα δυστυχώς τα πράγματα ήρθαν κατά διαόλου και έχασα το μωρο μου. Η αποκόλληση δεν ήταν σοβαρή, και παίρνοντας προγεστερόνη για λίγες μέρες, ο γιατρός μου είχε πει ότι ήδη ήταν πολύ καλύτερα και είχε μείνει ελάχιστο πρόβλημα. Αλλά μετά από ένα υπερηχογράφημα, συμπεραναν ότι το έμβρυο είχε σβήσει. Στην αρχή της 10ης βδομάδας. Δεν είχα ούτε πόνους, ούτε αίμα, ούτε κανένα άλλο σύμπτωμα, γι' αυτό και το σοκ είναι μεγαλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις. Να νιώθεις μια χαρά και ξαφνικά να σου λένε τέλος, παλινδρομη κυηση. Δεν το βάζω κάτω γιατί θέλω ένα παιδί όσο τίποτα άλλο στον κόσμο, αλλά παρόλα αυτά αυτό το πράγμα σε καταρρακωνει. Πρέπει να το έχει ζήσει μια γυναίκα για να καταλάβει, και πραγματικά δεν το εύχομαι για καμία αυτό το θρίλερ! Μου είπαν ότι η μια φορά θεωρείται τυχαίο γεγονός και ότι συνήθως το έμβρυο έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά. και πάλι οι τύψεις σε βασανίζουν. Μήπως επηρέασε το άγχος που είχα  να αρχίσω δουλειά, και είναι τυχαίο το ότι το έχασα μόλις άρχισα προγεστερόνη;  Δεν βγάζει νόημα, αλλά όλα τα σκέφτομαι πλέον.

Έχω στεναχωρηθεί πολύ και δεν ξέρω τι να πω...Σίγουρα πάντως δεν φταις εσύ..ισχύει ότι είπαν τα κορίτσια..στο πρώτο τρίμηνο συμβαίνει γιατί κάτι δεν πάει καλά. Σύντομα θα προσπαθήσεις πάλι και εύχομαι γρήγορα να κρατήσεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου..θα δεις πόσο γρήγορα θα έρθει!! Να είσαι δυνατή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ είμαι 11κ2 εβδομαδων με πητ 28/3..Την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια..ανυπομονώ...

Εγώ από συμπτώματα εχω υπνηλία(όμως είμαι καλύτερα την τελευταία βδομάδα) και εμετούς έχω κάνει μόνο 3 φορές..αναγουλες έχω αλλά διαβάζω ότι οι περισσότερες έχετε πολλούς εμετούς και γενικά ταλαιπωριστε από συμπτώματα και ίσως ακουστεί χαζό αλλά αγχωνομαι που δεν έχω..Στη δουλειά μου πάω κανονικά και πέρα από κάτι αδυναμίες που και που είμαι καλά..

Θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια που να μην έχει πολλά τετοια συμπτώματα οπως εγω;

(Διαβάζω και διάφορα στο ίντερνετ και έχω αγχωθει πολύ! )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ είμαι 11κ2 εβδομαδων με πητ 28/3..Την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια..ανυπομονώ...

Εγώ από συμπτώματα εχω υπνηλία(όμως είμαι καλύτερα την τελευταία βδομάδα) και εμετούς έχω κάνει μόνο 3 φορές..αναγουλες έχω αλλά διαβάζω ότι οι περισσότερες έχετε πολλούς εμετούς και γενικά ταλαιπωριστε από συμπτώματα και ίσως ακουστεί χαζό αλλά αγχωνομαι που δεν έχω..Στη δουλειά μου πάω κανονικά και πέρα από κάτι αδυναμίες που και που είμαι καλά..

Θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια που να μην έχει πολλά τετοια συμπτώματα οπως εγω;

(Διαβάζω και διάφορα στο ίντερνετ και έχω αγχωθει πολύ! )

καλως ηρθες στο κλαμπ καλη μ....

μ τ καλο τ ζουζουνακι σ....

ολα θ πανε τελεια....

κ ν λες ποσο τυχερη εισαι π δν εχεις αυτα τ χαλια συμπτωματα αυτη τν υπεροχη φαση τς ζωης σ...

ν μν σκεφτεσαι ετσι, η καθε γυναικα περναει τν δικη τς εγκυμοσυνη..

που γεννας μ ττ καλο.?

εγω εχω πητ μεχρι 11 μαρτιου....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ είμαι 11κ2 εβδομαδων με πητ 28/3..Την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια..ανυπομονώ...

Εγώ από συμπτώματα εχω υπνηλία(όμως είμαι καλύτερα την τελευταία βδομάδα) και εμετούς έχω κάνει μόνο 3 φορές..αναγουλες έχω αλλά διαβάζω ότι οι περισσότερες έχετε πολλούς εμετούς και γενικά ταλαιπωριστε από συμπτώματα και ίσως ακουστεί χαζό αλλά αγχωνομαι που δεν έχω..Στη δουλειά μου πάω κανονικά και πέρα από κάτι αδυναμίες που και που είμαι καλά..

Θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια που να μην έχει πολλά τετοια συμπτώματα οπως εγω;

(Διαβάζω και διάφορα στο ίντερνετ και έχω αγχωθει πολύ! )

Εγω ειμαι 12βδ3ημερ και πλεον δεν εχω σχεδον καθολου αναγουλες.Εχει 2βδομ που σταματησαν.Εμετο εκανα μια φορα τη 5η βδομ και γενικα 5η-6η βδομ ειχα κοπωση ,υπνηλια κτλ.Τωρα δε μπορω να πω οχι εχω κατι το ιδιαιτερο εκτος του στηθους.Εχω και κάοιες καουρες που πριν δεν ειχα.Μην αγχωνεσαι.Και γω Δευτερα θα κανω αυχενικη και με χει φαει το αγχος και μενα χααχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Εγω ειμαι 12βδ3ημερ και πλεον δεν εχω σχεδον καθολου αναγουλες.Εχει 2βδομ που σταματησαν.Εμετο εκανα μια φορα τη 5η βδομ και γενικα 5η-6η βδομ ειχα κοπωση ,υπνηλια κτλ.Τωρα δε μπορω να πω οχι εχω κατι το ιδιαιτερο εκτος του στηθους.Εχω και κάοιες καουρες που πριν δεν ειχα.Μην αγχωνεσαι.Και γω Δευτερα θα κανω αυχενικη και με χει φαει το αγχος και μενα χααχχα

μ τ καλο κοπελα μ..εχουμε μονο δυο μερες διαφορα...εγω ειμαι 12+5...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

μ τ καλο κοπελα μ..εχουμε μονο δυο μερες διαφορα...εγω ειμαι 12+5...

Και απο οτι ειδα εχουμε ιδια ΠΗΤ.Και μενα μεχρι 11Μαρτιου μου πε.Περιμενω τη Δευτερα να κανω την αυχενικη και να μου πει.Σημερα ρε κοριτσια εχω αρκετα πονακια "περιοδου" και σε συνδιασμο με τα υγρα που εχω ανησυχω .Δε περνανε αυτες οι μερες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Και απο οτι ειδα εχουμε ιδια ΠΗΤ.Και μενα μεχρι 11Μαρτιου μου πε.Περιμενω τη Δευτερα να κανω την αυχενικη και να μου πει.Σημερα ρε κοριτσια εχω αρκετα πονακια "περιοδου" και σε συνδιασμο με τα υγρα που εχω ανησυχω .Δε περνανε αυτες οι μερες ...

τν δευτερα π θ κανεις αυχενικη λογικα θ σ αλλαξουν κ την πητ..εγω συμφωνα μ τν περιοδο μ ηταν ν γεννησω μεχρι τς 6....αλλα μετα τς μετρησεις στο μωρο σ τ αλλαζουν..

αα μν αγχωνεσαι πανω κατω ολες ετσι ειμαστε..εγω π εχω κανει κ αυχενικη κ papp-a,κ ειμαι κ 12+5 καπου καπου ποναω.... σμρ μιλουσα μ μια φιλη μ π ειναι 8.5 μηνων μ ειπε πως ολους τς μηνες καπου καου πονουσε....

καλα αποτελεσματα σ ευχομαι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

καλως ηρθες στο κλαμπ καλη μ....

μ τ καλο τ ζουζουνακι σ....

ολα θ πανε τελεια....

κ ν λες ποσο τυχερη εισαι π δν εχεις αυτα τ χαλια συμπτωματα αυτη τν υπεροχη φαση τς ζωης σ...

ν μν σκεφτεσαι ετσι, η καθε γυναικα περναει τν δικη τς εγκυμοσυνη..

που γεννας μ ττ καλο.?

εγω εχω πητ μεχρι 11 μαρτιου....

 

Σευχαριστω πολυ..Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!! Είμαι από Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω στο γενεσις..εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minime είπε:

Σευχαριστω πολυ..Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!! Είμαι από Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω στο γενεσις..εσυ;

εγω ειμαι πιο κατω..κ θ παω ιασω....  μενω κοντα στην αθηνα....

μ τ καλο τ ζουζουνια μας..

ο/η γιατρος σου σου εχει πει να κανεις και τ Α-test.? γυρω στις 15-18 εβδομαδες.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Εγω ειμαι 12βδ3ημερ και πλεον δεν εχω σχεδον καθολου αναγουλες.Εχει 2βδομ που σταματησαν.Εμετο εκανα μια φορα τη 5η βδομ και γενικα 5η-6η βδομ ειχα κοπωση ,υπνηλια κτλ.Τωρα δε μπορω να πω οχι εχω κατι το ιδιαιτερο εκτος του στηθους.Εχω και κάοιες καουρες που πριν δεν ειχα.Μην αγχωνεσαι.Και γω Δευτερα θα κανω αυχενικη και με χει φαει το αγχος και μενα χααχχα

Και εσύ Δευτέρα;!!!!ωραια!θα πούμε τα νεακια μας με το καλό! Οσο για το στήθος που ειπες...ααχ πόσο σε καταλαβαινω...χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

εγω ειμαι πιο κατω..κ θ παω ιασω....  μενω κοντα στην αθηνα....

μ τ καλο τ ζουζουνια μας..

ο/η γιατρος σου σου εχει πει να κανεις και τ Α-test.? γυρω στις 15-18 εβδομαδες.?

Μου έχει σημειώσει τι εξέταση θα κάνουνε κάθε μήνα..Αλλά αυτό που λες δε το θυμάμαι, θα σου πω ψέμματα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minime είπε:

Μου έχει σημειώσει τι εξέταση θα κάνουνε κάθε μήνα..Αλλά αυτό που λες δε το θυμάμαι, θα σου πω ψέμματα ..

οποτε εχεις χρονο αν μπορεις κοιταξε τ κ πες μ..

απλα εμενα μ εχει γραψει τ προγραμμα π λες γ καθε μηνα...

αλλα απο ολες τς γνωστες μ καμια τς δν τν εκανε εφοσον η αυχενικη κ τ papp-a βγηκαν αριστες...

κ εχω ψιλοαγχωθει...αν δν υπαρχει λογος γτ ν τν κανω.?κ ακουω κ κτ εξωφρενικα ποσα...

κ ενω τν οκτωβριο εχω κλεισει γ τν β'επιπεδου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

οποτε εχεις χρονο αν μπορεις κοιταξε τ κ πες μ..

απλα εμενα μ εχει γραψει τ προγραμμα π λες γ καθε μηνα...

αλλα απο ολες τς γνωστες μ καμια τς δν τν εκανε εφοσον η αυχενικη κ τ papp-a βγηκαν αριστες...

κ εχω ψιλοαγχωθει...αν δν υπαρχει λογος γτ ν τν κανω.?κ ακουω κ κτ εξωφρενικα ποσα...

κ ενω τν οκτωβριο εχω κλεισει γ τν β'επιπεδου....

Κατερινακι δε σου ειπε αν οη τιμες της αυχενικης σου ηταν οκ??Γιατι δε ρωτας το γιατρο σου για την εξεταση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κατερινακι δε σου ειπε αν οη τιμες της αυχενικης σου ηταν οκ??Γιατι δε ρωτας το γιατρο σου για την εξεταση??

ο κ.κουρτης π μ εκανε τν αυχενικη κ πηρε γ τ papp-a μ ειπε πως οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες....

ο γιατρος ομως π μ παρακολουθει μ ειχε γραψει ενα προγραμμα πριν ακομη κανω αυχενικη,στο οποιο εχει βαλει κ τ A-test.... εννοειται πως θ τν παρω τηλεφωνο απλα ρωταω κ εδω γ ν δω αποψεις..ολες μ οι γνωστες δν τν εκανε καμια τς...  κ καποιες δν ειχαν κ τοσο καλες τιμες στην αυχενικη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κατερινακι δε σου ειπε αν οη τιμες της αυχενικης σου ηταν οκ??Γιατι δε ρωτας το γιατρο σου για την εξεταση??

ο γιατρος π μ παρακολουθει,δν μ εχει δει απο τοτε π μ εγραψε αυτο τ προγραμμα..κ θ μ δει σ 15μερες περιπου....καθε μηνα μας ειπε ν πηγαινουμε... 

απλα σκεφτομαι ν τ πω ν μν τν κανω... 

ακουσα πως κοστιζει αρκετα... κ εδωσα 150 γ τν αυχενικη,κ τν οκτωβριο θελω αλλα 150 γ τν β-επιπεδου...δν τ λυπαμαι,απλα θεωρω πεταμενα λεφτα ν κανω κ αυτη τν εξεταση... εμαθα πως τν εκαναν πριν βγει τ papp-a....κ εχει κ λιγοτερη αξιοπιστια,κ δν βγαζει παντα αληθη αποτελεσμτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Minime είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ είμαι 11κ2 εβδομαδων με πητ 28/3..Την Δευτέρα έχω ραντεβού για αυχενική διαφάνεια..ανυπομονώ...

Εγώ από συμπτώματα εχω υπνηλία(όμως είμαι καλύτερα την τελευταία βδομάδα) και εμετούς έχω κάνει μόνο 3 φορές..αναγουλες έχω αλλά διαβάζω ότι οι περισσότερες έχετε πολλούς εμετούς και γενικά ταλαιπωριστε από συμπτώματα και ίσως ακουστεί χαζό αλλά αγχωνομαι που δεν έχω..Στη δουλειά μου πάω κανονικά και πέρα από κάτι αδυναμίες που και που είμαι καλά..

Θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια που να μην έχει πολλά τετοια συμπτώματα οπως εγω;

(Διαβάζω και διάφορα στο ίντερνετ και έχω αγχωθει πολύ! )

γεια σου φιλη ,

πρωτα απο ολα να σου  Ευχηθώ μία τελειωμηνη εγκυμοσύνη..

 Είσαι τυχερή που μπορείς και δουλεύεις και ταυτόχρονα δεν έχεις πολλά συμπτώματα 

 Δεν είναι απόλυτο τι συμπτώματα θα εμφανίσει κάθε κοπέλα στην εγκυμοσύνη της 

 Κάποιες έχουν όλα τα συμπτώματα κάποιες έχουν ελάχιστα κάποιες μπορεί να μην έχουν έως και καθόλου 

 Οπότε μην αγχώνεσαι !!

 Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την αυχενική σου.. 

 Καλώς ήρθες στο κλαμπ !! 

 Φιλικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Και απο οτι ειδα εχουμε ιδια ΠΗΤ.Και μενα μεχρι 11Μαρτιου μου πε.Περιμενω τη Δευτερα να κανω την αυχενικη και να μου πει.Σημερα ρε κοριτσια εχω αρκετα πονακια "περιοδου" και σε συνδιασμο με τα υγρα που εχω ανησυχω .Δε περνανε αυτες οι μερες ...

 Περάσανε οι μέρες άντε τη Δευτέρα θα δεις το νινάκι σου 

 Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε 

 Εγώ κοντεύω να μπω στην 18η εβδομάδα  Και σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα κάτι πονάκια κάτι σουβλιές χαμηλά κάτω αριστερά και δεξιά..  Είναι λογικό να πονάμε  Το σώμα μας δέχεται τεράστιες αλλαγές ...  

τα  Μωράκια μας εκεί μέσα μεγαλώνουν κάθε μέρα και περισσότερο και η μήτρα προσπαθεί να ανοίξει τα όργανα κάνουν χώρο για να χωρέσει η μήτρα οπότε φαντάσου...

 Ένα Σαββατοκύριακο έμεινε και θα δεις το μπουμπούκι σου !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...