Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Πωπω, πως θα την αποχωριστω οταν γυρισω δουλεια??

Ενοειται οτι εινα δυσκολο να κανεις αποκλειστικο θηλασμο οταν δουλευεις.. Εγω τωρα που θα χρειαστει να λειψω 2-3 ωρες απο το σπιτι για λιγες μερες θα βγαζω καθε μερα μια μεριδα με το θηλαστρο για να μπορουν να μου την ταισουν. Δεν την εχω αφησει ποτε μονη της κ ηδη αγχωνομαι...

Diwni πως ενιωσες αληθεια οταν ηξερες πως ειναι η τελευταια φορα που τη θηλαζεις.. Μου φαινεται λιγο δυσκολη στιγμη..Να κοιτας απο ψηλα αυτη τη φατσουλα που θηλαζει κ να ξερεις οτι δεν θα ξαναβρεθειτε σε αυτην την στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος από το να ξέρεις ότι δεν θα θηλάσεις ξανά. Γιαυτό θηλάστε όσο αντέχετε και είσαστε στο σπίτι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Lini Κορίτσι μ εφόσον γυρισες στη δουλειά το πιο πιθανό είναι να πίνει τ μωρο και ξένο. Πως είναι τώρα π δουλευεις; να ρωτήσω κάτι π δ καταλαβα. Τι εννοείς με τις γυναίκες π θηλάζουν αποκλειστικά ότι είναι μακρυα από μαμάδες κ πεθερές;

Κοριτσια ο θηλασμός είναι μεγάλη ευκολία από την άποψη τ έτοιμου γάλακτος. Τώρα π αποθηλασα αν κ μέσα στη νύχτα βαριέμαι να ετοιμάζω τ γάλα της από την άλλη νιώθω πιο απελευθερωμένη.

Τώρα που δουλεύω πραγματικά ξεκουράζομαι!!! Έχω λίγες τύψεις να πω την αλήθεια...λογω του αποχωρισμού...ομως αυτή η αλλαγή περιβάλλοντος βοηθάει παρά πολύ.

Αχ! Θέλω να πω ότι ανακατεύονται.... το μωρό δε χορταίνει δώσε λίγο ξένο... του έδωσα αυτό που άφησες αλλά του έκανα και συμπλήρωμα και το ήπιε όλο... ανακατεύονται παντού! ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini Ναι έχεις δίκιο. Κ μένα με είχε ζαλίσει η μαμά μ δ χορταίνει τ μωρο γι αυτό θηλάζει ανά μιάμιση ώρα. Λέω ρε μανα τόσο γάλα έχω. Απλά ρ παιδί είναι αχόρταγο. Πήγαμε στον παιδίατρο του το είπα κ γελούσε. Ένα θα σας πω. Βγήκαμε 5 ημερών από ρ νοσοκομείο τ μωρο 2430 κ 30 ημερών ήταν 4200. Σε 25 μέρες είχε πάρει 1800. Μ λέει ο γιατρός έχεις γάλα για 2 μωρά. Μέχρι 5 μηνων έπαιρνε πάνω από κιλό τ μήνα με αποκλειστικό θηλασμό. Να μην αισθάνεσαι τύψεις. Ειμαστε ενήλικες και έχουμε ανάγκη από επαφές λ με άλλους ενήλικες.

@Rosemary θηλάσα αποκλειστικά 8 μήνες κ αποθηλασα εντελώς φυσικά όταν είμασταν έτοιμες κ οι 2. Έχω ένα μωρο π θηλάζε μόνο για να τραφεί. Από βρέφος 1 ημέρας. Ούτε για να νανουριστει ούτε για παρηγοριά. Έπινε έπινε έπινε κ μόλις χόρταινε τσουπ σταματούσε. Με την έναρξη των στερεών μέσα σε 15 20 μέρες έκοψε τ θηλασμο μέσα στη μερα. Θηλάζε μόνο ρ μεσημέρι. Και εννοείται τ βράδυ λ κάνα 2 3 φορές κατά τη διάρκεια της νύχτας. Ένα θα σ πω μόλις έκλεισε τον 5ο μηνα εκεί π ξυπνούσε 1 2 φορές ρη νύχτα άρχισε να ξυπνάει συνεχεια. 10 12 15 φορές. Ανα μισή ώρα ανά τέταρτο. Το πιο πολύ π κοιμόταν ήταν μιάμιση ώρα. Δ θηλάζε παρά μόνο 2 3 φορές. Αλλά ξυπνούσε. Είχα τεντωσει. Κράτησε 2.5 μήνες όπου είπα να δοκιμάσω μα της δίνω ξένο. Στην αρχή την θηλάζα στος 10 της έδινα ένα μπουκάλι στις 12 1 κ ευτυχώς έπιασε κ κοιμόταν ως τις 4. 3 4 ωρες δηλ. Μετά έκοψε τ φαί στις 12 αλλά επειδή δ ήθελα να κόψω την επαφή με τ μπουκάλι της τ έδινα στις 4 τ πρωι π ξανά ξυπνούσε. Τις υπόλοιπες φορές θηλάζα. Σταδιακά της έδωσα κ τ μεσημέρι μπουκάλι κ ένα βράδυ απλά της έδωσα μπουκάλι. Δεν σκέφτηκα καν πως είναι η τελευταία φορά π θηλάζω γτ έλεγα αν χρειαστεί θα τη θηλάσω πάλι μέχρι να προσαρμοστεί εντελώς τ στήθος μου. Όντως κανα 2 βράδια θηλάσα από μια φορά μέσα στη διάρκεια της νύχτας κ τέλος. Σκέψου ότι έφθασα 8 + μηνων δ είναι αυτο τ βρεφακι π έχεις εσύ στα χέρια σου. Πάντως τώρα τ βράδυ πριν τ υπνο π πίνει γάλα από μπουκάλι την βλέπω καλύτερα. Με κοιτάει κατά πρόσωπο με περιεργάζεται μ χαϊδεύει τ πρόσωπο κ τα μαλλιά. Επίσης ακόμη την κοιμιζω αγκαλίτσα οπότε δ μ λείπει η φυσική επαφή. Πιο πολύ μ λείπουν οι ώρες π την είχα αγκαλίτσα μέσα στη μερα όταν ήταν μωράκι παρά ο θηλασμός. Τώρα κάθεται μόνη της, παίζει κτλ δ θέλει τόσο πολύ αγκαλιά. Θα μπουσουλησει θα ρθει θα τρυπώσει στην αγκαλιά μ θα τη ζουληξω λίγο κ μόνη της θα με σπρώξει κ θα συνεχίσει τ παιχνίδι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξεκινάω Σεπτέμβρη δουλειά οπότε θα έχει ξεκινήσει στέρεες τροφές οπότε φαντάζομαι θα έχει μειώσει θηλασμους και δεν θα έχω θέμα τις ώρες που θα λείπω. 

Κορίτσια σας έχει έρθει περίοδος μετά τη γέννα; εμένα όχι ακόμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni, εχω ακουσει οτι τα μωρα κανουν πολλα οπισθογυρισματα... Σταματαν πχ να ξυπνουν τη νυχτα, εσυ νομιζεις οτι εφτιαξες προγραμμα κ τσουπ, ολα ανατρεπονται!!

Love, δε μου εχει ερθει περιοδος αλλα δε βιαζομαι κιολας!!!

Κοριτσια, εχετε παρατηρησει οτι εχει αλλαξει μυρωδια το σωμα σας απο τοτε που γεννησατε?? Ενας φιλος μου μου ειπε "μυριζεις μανουλα" κ δεν ηξερα ως να ρο παρω.. Μηπως εννοουσε ξερατο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary περνάνε τις φάσεις τους κ αυτά. Αλλαζουν τις συνήθειες τους στον υπνο, στο φαί κτλ. Βέβαια εμένα η μικρή μ ήταν κ είναι δύσκολη στον ύπνο οπότε εύχομαι σε όλες τις μανούλες τα μωράκια τους να κοιμουνται αρκετές ώρες κ κυρίως τ βράδυ γτ η αϋπνία δ παλεύεται.

Αφού είπε μανούλα για καλό να τ πάρεις!!! Ίσως μύριζαν τα ρούχα σου από τ απορρυπαντικό τ μωρου η από την ίδια τη μυρωδιά τ μωρου. Αυτή τη μπεμπεδιλα που λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι κορίτσια κάποιες μυρωδιές που πριν την εγκυμοσύνη δε με ενοχλούσαν καθόλου και στην εγκυμοσύνη δε τις άντεχα... συνεχίζω να μη της αντέχω. 

Ρε κορίτσια ο μικρός μου όπου και να τον αφήσω κλαίει. Κλαίει στο λίκνο, κλαίει στο κρεβατάκι του, κλαίει στον καναπε, μόνο στην αλλαξιερα δεν κλαίει και του αρέσει να κοιμάται! Έχετε Κ εσείς τέτοια κουλά; είναι ψηλά και φοβάμαι να τον αφήσω γιατί μετακινείται.  Αλλιώς θα τον άφηνα να κοιμηθεί εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lini είπε:

Εμένα πάλι κορίτσια κάποιες μυρωδιές που πριν την εγκυμοσύνη δε με ενοχλούσαν καθόλου και στην εγκυμοσύνη δε τις άντεχα... συνεχίζω να μη της αντέχω. 

Ρε κορίτσια ο μικρός μου όπου και να τον αφήσω κλαίει. Κλαίει στο λίκνο, κλαίει στο κρεβατάκι του, κλαίει στον καναπε, μόνο στην αλλαξιερα δεν κλαίει και του αρέσει να κοιμάται! Έχετε Κ εσείς τέτοια κουλά; είναι ψηλά και φοβάμαι να τον αφήσω γιατί μετακινείται.  Αλλιώς θα τον άφηνα να κοιμηθεί εκεί. 

Ρεεεε!!! Ακριβως το ιδιο θεμα αντιμετωπιζουμε κι εμεις!! Μονο στην αλλαξιερα "αραζει"!! Οπουδηποτε αλλου σε λιγα λεπτα θα κλαψει.. Τωρα τελευταια αρχισε να καθεται κανα τεταρτακι στο γυμναστηριο κ στην κουνια οταν της ανοιγω το παιχνιδι που γυρναει απο πανω..

Πιστευω οτι φταιει το γεγονος οτι εχει συνδιασει την αλλαξιερα με πραγματα που της αρεσουν γιατι την παιζουμε πολυ εκει πανω, της αρεσει κ το αλλαγμα κλπ... Στην αρχη νομιζα οτι της αρεσει εκεινο το στρωμα αλλα οταν δοκιμασα να βαλω την αλλαξιερα μεσα στο κρεβατακι της, παλι μετα απο λιγο εκλαψε..

Πιστευω οτι οταν αρχισει να παιζει (γιατι τωρα μονο παρατηρει κ ακουει), θα μπορω να την αφηνω περισσοτερο εκει. Ηδη στο γυμναστηριο οταν κουναει καταλαθος τα παιχνιδια, γελαει! Τωρα της καθοδηγω τα χερια για να μαθει να τα κουναει μονη της!!

Αυτες τις μερες προσπαθω να την βαζω να κοιμαται στο κρεβατι της κ οχι στην καλαθουνα γιατι εχει αρχισει κ κουνιεται πολυ κ δεν της φτανει ο χωρος.. Μολις ομως την ακουμπαω στο κρεβατι της, μου ξυπναει... Εχω απηυδισει με αυτο το θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Diwni, εχω ακουσει οτι τα μωρα κανουν πολλα οπισθογυρισματα... Σταματαν πχ να ξυπνουν τη νυχτα, εσυ νομιζεις οτι εφτιαξες προγραμμα κ τσουπ, ολα ανατρεπονται!!

Love, δε μου εχει ερθει περιοδος αλλα δε βιαζομαι κιολας!!!

Κοριτσια, εχετε παρατηρησει οτι εχει αλλαξει μυρωδια το σωμα σας απο τοτε που γεννησατε?? Ενας φιλος μου μου ειπε "μυριζεις μανουλα" κ δεν ηξερα ως να ρο παρω.. Μηπως εννοουσε ξερατο??

Χεχεχε! Παντως μερικες φορες η αλλαγη των ορμονων αλλαζει την μυρωδια ενος ανθρωπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!!!☺ Πώς είστε;;; Εμείς σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο! Κλαψαμε λίγο είναι η αλήθεια παρηγορηθηκαμε αμέσως με τη στήθος φάγαμε και ηρέμησε. Τώρα κοιμάται. Ελπίζω να μην έχει μετά τίποτα παρενέργειες. 

Μεγαλώσαμε αρκετά σήμερα γίναμε δύο μηνών και είμαστε 6.060 κιλά και 62 πόντους! Εσείς κάνατε εμβόλιο; για πείτε κανένα νέο! Εμείς όλα καλά❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις το πρωτο μας εμβολιο θα το κανουμε την Πεμπτη κ το επομενο μετα απο 4 βδομαδες (θα κανουμε χωρια το 5απλο κ χωρια της ηπατιτιδας). Επισης σε λιγες μερες θα κανουμε τον υπερηχο ισχιων κ σε κανα μηνα τις ωτοακουστικες εκπομπες.

Κοριτσια ο αντρας μου εχει τρελαθει!! Μπαινει μαζι της κατω απο το γυμναστηριο κ επειδη του γελαει παρα πολυ, εχει παθει ερωτα!! Τους χαζευω οταν παιζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι απλά περνάω από τα πιο δύσκολα βραδυα..Έχουμε κάνει τη νύχτα μέρα..Όλο το βράδυ θέλει να είναι στο στήθος..Με το που την πετάει και τη βάζω να ρευτει χτυπιέται..Και κατεβαίνει καρά κάτω.την ξαναβάζω και σε λίγο την παίρνει ο ύπνος με το που την σηκώνω να ρευτει πάλι τα ίδια..Αν την βάλω σιγά σιγά στο κρεβάτι ξυπνάει μετά από λίγο και κλαιει..Από το πολύ γάλα κάνει εμετό..Και στο καπάκι βάζει τα χέρια στο στόμα και κλαίει..Τι να κανωωω;;δεν ξέρω..Εδώ και 3 μέρες συνεχόμενα πάνω από μιάμιση ώρα δεν έχει κοιμηθεί...

Χθες το βράδυ μετά από μια πάλη με το στήθος μου έκανε και εμετό με λίγο αίμα..βλεννη βασικά..μίλησα με την παιδίατρο αλλά μου είπε ότι μάλλον ζορίστηκε και δεν είναι κάτι..

Τη μέρα είναι πολύ καλή, έχει όρεξη..μένει ξύπνια χωρίς να γκρινιάξει..κάθεται και μόνη της..τρώει στο δυωρο και όλα καλά..τη νυχτα τι την πιάνει; δεν ξέρω τι να κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minime κορίτσι μ ακριβώς τ ίδιο μ εκανε εμένα τ πρώτο βράδυ π τη φέραμε σπίτι. Θηλάζε αχόρταγα κοιμόταν την αφήνα ξυπνούσε έκλαιγε έκανε εμετό κ πάλι από την αρχη. Όλο τ βραδυ.... περίμενα να ξημερώσει να πάρω τηλ ρ γιατρό λέω κάτι έχει τ μωρό θα πάθει κάτι τ στομάχι του. Τελικά πήγαμε στο γιατρο κ μας είπε ότι τ μωρο στρεσαριστηκε λογο αλλαγής περιβάλλοντος κ δ μπορούσε να ηρεμήσει. Μήπως έγινε κατι τη μέρα π ξεκίνησε όλο αυτο; κατι π την στρεσαρε; μπορεί να έγινε κάτι π δ έδωσες σημασία από τ να αλλάξατε πχ την ώρα π την κοιμιζεις, μέχρι το να ήρθε αε επαφή με πολύ κόσμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σάββατο κάναμε τον σαραντισμο και ξεκινήσαμε τις βολτες..εκείνο το βράδυ ξεκινησαν όλα !

Άρα αυτό είναι! Στρεσαριστηκε από τον κόσμο!τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;να κόψουμε τις βολτες;Κράτησε πολλές μέρες σε εσάς ή μόνο το πρώτο βράδυ; 

Ανακουφιστηκα κάπως που αποκωδικοποιησα τη συμπεριφορά της με τη βοήθειά σου..Δε πρέπει να ανησυχώ άρα..Μέχρι και τον πυρετό της κοιτουσα επειδή την έβλεπα έτσι ανήσυχη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως μπορεί να στρεσαριστηκε απο τον κόσμο το έκανε κι εμένα στις πρωτες βόλτες αλλα συνέχισα να πηγαίνω κάθε μέρα και σιγα σιγα συνήθισε. Ακομα βέβαια οταν παμε για καφέ τα πρωινά δεν ξυπνάει σχεδον ποτέ μονο για να φαει λιγο κ κοιμαται πάλι.

Πόσων εβδομάδων είστε; Μήπως είστε στο άλμα ανάπτυξης της 8ης & 9ης βδομάδας. Θα ηρεμήσει πάντως και το αίμα μη σε απασχολεί δεν είναι κάτι. Βάλε νανουρίσματα στο κινητό και αστα να συνεχίζουν να παίζουν και μόλις τη βάλεις στο κρεβάτι της. 

Εμείς μόλις φάγαμε κορίτσια. Ευτυχώς πυρετό ακόμα δεν μου έκανε από το εμβόλιο. Πιστεύω δεν θα κάνει έχουν περάσει 20 ώρες. Καλημέρα σας ☺❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 και εύχομαι να μη σου κάνει αν κ δ πιστεύω. Η δικιά μ από εμβόλιο δ έκανε καμία φορα πυρετό.

@Minime μου τ Κάνε μόνο τ πρώτο βράδυ. Παίζει να είναι κ τ αλμα π λέει η @Love1988 άλλα πολύ πιθανό να στρεσαριστηκε από τους πολλούς μαζεμένους θορύβους κτλ. Εμένα ο γιατρός μ είχε πει στην αρχή να τη βγάζω σε ήσυχα μέρη. Σε κανένα πάρκο χωρίς παιδιά, στη γειτονιά κτλ κ να αποφεύγω μέρη με πολύ κίνηση, φωνές, αυτοκίνητα κτλ. Θα συνηθίσει σιγά σιγά κ δ είναι ανάγκη να κόψετε τις βόλτες σας. Να ξέρεις πως πολλά πράγματα βγαίνουν τη νύχτα. Το στρες, η κουραση, ακόμη κ όταν παίρνουν ποντους η βγάζουν δόντια όλη η ενόχληση τ βράδυ βγαίνει. Εύχομαι να ηρεμήσετε να ξεκουραστείς κυρίως εσύ να έχεις αντοχές κατά τη διάρκεια της μέρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα:)!Αύριο μπαίνουμε στην 7η εβδομάδα..όσες φορές βγήκαμε και είχε πολύ κόσμο κοιμόταν του καλού καιρού..Γενικά είναι αυτό που λέτε, όλα τη νυχτα βγαίνουν..Μετά απο τόσες ωρες που ηταν ανησυχη τη θηλασα ξαπλωμενη και κοιμηθηκαμε έτσι και οι δύο..

Πολυ κούραση γενικα αλλά και να κοιμάσαι όταν κοιμάται τη μέρα δεν γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Minime είπε:

Καλημερα:)!Αύριο μπαίνουμε στην 7η εβδομάδα..όσες φορές βγήκαμε και είχε πολύ κόσμο κοιμόταν του καλού καιρού..Γενικά είναι αυτό που λέτε, όλα τη νυχτα βγαίνουν..Μετά απο τόσες ωρες που ηταν ανησυχη τη θηλασα ξαπλωμενη και κοιμηθηκαμε έτσι και οι δύο..

Πολυ κούραση γενικα αλλά και να κοιμάσαι όταν κοιμάται τη μέρα δεν γίνεται..

Koριτσαρα μου, εμενα στην αρχη το εκανε συνεχεια αυτο.. Μετα εστρωσε.. Εχε στο νου σου, μηπως την πειραξε κατι που εφαγες ή μηπως ηπιες καφεδες, εφαγες σοκολατες... Αν στο συνεχισει αυτο με τους πολλους εμετους, εμενα με βοηθησε παρα πολυ το να την βγαζω απο το στηθος γυρω στο 5λεπτο, να την ρευω κ μετα να συνεχιζω... Ειχαμε τεραστιο προβλημα με τους εμετους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/4/2018 at 3:21 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Εμεις το πρωτο μας εμβολιο θα το κανουμε την Πεμπτη κ το επομενο μετα απο 4 βδομαδες (θα κανουμε χωρια το 5απλο κ χωρια της ηπατιτιδας). Επισης σε λιγες μερες θα κανουμε τον υπερηχο ισχιων κ σε κανα μηνα τις ωτοακουστικες εκπομπες.

Κοριτσια ο αντρας μου εχει τρελαθει!! Μπαινει μαζι της κατω απο το γυμναστηριο κ επειδη του γελαει παρα πολυ, εχει παθει ερωτα!! Τους χαζευω οταν παιζουν!!

Τι ωραία εικόνα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξεκίνησα να θηλάζω ξάπλα τη νυχτα, οπότε και ξεκουράζομαι λίγο..Το αρνητικό είναι ενώ η μικρή κοιμόταν στο δωμάτιο της..Τώρα έχει εγκατασταθεί στο κρεβάτι μας τη νυχτα..

Χθες πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε ότι έχω ήδη ωάρια! Όλα καλά δε γενικές γραμμές.!

Να ρωτήσω κατι;τι φοράτε στα μωράκια σας μέσα στο σπίτι;φανελακι και φορμακι; μακρυμανικο ή κοντομάνικο; έχω μπερδευτει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎28‎/‎4‎/‎2018 at 1:32 ΜΜ, ο/η Minime είπε:

Κορίτσια ξεκίνησα να θηλάζω ξάπλα τη νυχτα, οπότε και ξεκουράζομαι λίγο..Το αρνητικό είναι ενώ η μικρή κοιμόταν στο δωμάτιο της..Τώρα έχει εγκατασταθεί στο κρεβάτι μας τη νυχτα..

Χθες πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε ότι έχω ήδη ωάρια! Όλα καλά δε γενικές γραμμές.!

Να ρωτήσω κατι;τι φοράτε στα μωράκια σας μέσα στο σπίτι;φανελακι και φορμακι; μακρυμανικο ή κοντομάνικο; έχω μπερδευτει!

Αχ κι εγω ειχα αυτες τις αποριες κ πηρα τήλ ολες τις φιλες μου με μωρα να ρωτησω!! Εγω προς το παρον μεσα στο σπιτι της φοραω βαμβακερα μακριμανικα φορμακια κ απο μεσα αμανικο ζιπουνακι (το οποιο κρατα σταθερο κ το παμπερς). Την σκεπαζω το βραδυ με κατι πολυ ελαφρυ. Στην εξοδο ομως αυτες της ημερες που ειχε πολυ καλο καιρο της φοραω κολλαν με κοντομανικο.

Οι υπολοιπες?? Πως τα ντυνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τα ιδια το βραδυ μακρυμανικο φορμακι κ απο μεσα αμανικο ζιπουνακι και τη σκεπαζω με σεντονακι. Έχουμε και πολυ ζέστη εδώ..

Έξω της φοράω κοντομάνικο μπλουζάκι κ κολάν μεχρι το μεσημέρι. Πιο αργά που δροσίζει κολάν με μακρυμανικο μπλουζάκι λεπτό. Καλά είναι τέλεια όταν έχουμε έξω τα μπρατσακια. 

Σε μια βδομαδα θα παμε σε βάφτιση. Ελπίζω να μην έχει προβλημα με τη μουσική στο τραπεζι ευτυχώς θα είναι σε εξωτερικό χώρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, τι κανετε??? Πως ειναι τα παιδακια σας???

Εμεις προχθες κλεισαμε τους 2 μηνες κ πηραμε 2 κιλα κ κατι μεχρι στιγμης!! Πια, δεν κλαιμε σχεδον καθολου!! Μονο μολις τελειωσει το μπανιο κλαιμε... Σφαδαζουμε θα ελεγα!!!

Η μικρη παιζει πολυ στο γυμναστηριο κ βαραει τα παιχνιδακια που κρεμονται αλλα ακομα δεν κραταει κουδουνιστρα.. Οταν γελαει, βγαζει την γλωσσιτσα της κ λιωωωωνωωω!!

Πρωτομαγια καναμε πικ νικ!!

Χθες εκανα κ την 1η επισκεψη στον γιατρο μετα τον τοκετο!! Ολα καλα μου ειπε! Ποσο χαρηκα που ειδωθηκαμε..!

Εσεις πως τα πατε??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις προχθές πήγαμε στον παιδοκαρδιολογο και μας είπε ότι όλα είναι πολύ καλά και ηρεμισαμε επιτέλους!14/05 που γινόμαστε 2 θα κάνουμε και το πρώτο εμβόλιο..

 Η μικρή μου επιτέλους μας σκάει και χαμόγελα όταν της μιλάμε γιατί μέχρι τώρα ήταν μόνιμα θυμωμένη..βγαίνουμε βόλτες σχεδόν καθημερινά και όταν είμαστε έξω σχεδόν πάντα κοιμάται..

Περίοδος σας ήρθε κανονικά κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...