Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη πριν την καθυστέρηση,είμαι τελικά έγκυος;


Glafky

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η hopeland είπε:

Ένας από τους μεγαλύτερους μου φόβουε είναι η νάρκωση....πόσο μάλλον κ κάτω από τέτοια ψυχολογία...

σε καταλαβαίνω.. Πέρυσι που μου είπε ο γιατρός για απόξεση όταν παλινδρομησε η κύηση, έτρεμα στηνιδεα της ναρκωσης! δεν είχα ξαναπάρει ποτέ. Ε μόλις μπήκαμε και ήρθε ο αναισθησιολόγος το μόνο που θυμάμαι είναι το "ξεκινάμε" και μετά το "τελειώσαμε κορίτσι μου" που είπε ο γιατρός. Πραγματικά μέσα στην στεναχώρια μου ένιωσα μια αίσθηση ανακουφησης. όλα θα πάνε καλά, εύχομαι να το ξεπεράσεις πολύ γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η deka είπε:

Σε καταλαβαίνω πως το λες και το έχω περάσει και εγώ στον 5ο μήνα κύησης για αυτό στο λέω.την νάρκωση δε την καταλαβαίνεις καν νομίζεις ότι κοιμάσαι δεν είναι τπτ..Μέθη σου κάνουν.Μην έχεις άσχημη ψυχολογία στις μέρες μας όλα γίνονται μα και όλα λύνονται!!!Αρκεί να έχεις πίστη στον εαυτό σου και να μην ακούς κανέναν που θα προσπαθήσει να σε επηρεάσει αρνητικά!

Ναι χρειάζεται να έχουμε δύναμη κ πίστη. Μακάρι ο Θεός να βάλει το χέρι του κ να είμαστε όλοι καλά,να σταματήσουμε να περνάμε αυτά που περνάμε κ να ρθουν όμορφες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η jazz είπε:

σε καταλαβαίνω.. Πέρυσι που μου είπε ο γιατρός για απόξεση όταν παλινδρομησε η κύηση, έτρεμα στηνιδεα της ναρκωσης! δεν είχα ξαναπάρει ποτέ. Ε μόλις μπήκαμε και ήρθε ο αναισθησιολόγος το μόνο που θυμάμαι είναι το "ξεκινάμε" και μετά το "τελειώσαμε κορίτσι μου" που είπε ο γιατρός. Πραγματικά μέσα στην στεναχώρια μου ένιωσα μια αίσθηση ανακουφησης. όλα θα πάνε καλά, εύχομαι να το ξεπεράσεις πολύ γρήγορα.

Σ'ευχαριστώ πολύ. Ευχομαι κ γω σε σενα οτι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2017 at 6:44 ΜΜ, ο/η Glafky είπε:

Καλησπέρα σας! Μόλις έκανα εγγραφή,για να μιλάω εδώ μιας και οι τόσες σκέψεις δεν βοηθούν. Σήμερα θα έκανα προγραμματισμένες εξετάσεις καθώς είμαι διαβητική με αγωγή ινσουλίνης. Ο γυναικολόγος μου,μου είπε να κάνω και μια χορική μιας και πάω αν και είναι νωρίς. Το αποτέλεσμα είναι 2.02 ενώ όσες έχω κάνει ήταν πάντα 0.1. Μου είπε πως είναι χαμηλό πολύ,δεν σημαίνει κάτι και να κάνω ξανά την Δευτέρα να δούμε. Το ιστορικό...έχουμε ελεύθερες επαφές πάνω από χρόνο με κάποιους μήνες να προσέχουμε λόγω γάμου. Εγώ με σύνδρομο πολυκυστικών και κύκλο 40-45 ημερών,δεν ξέραμε ποτέ πότε είναι οι γόνιμες. Θέλαμε παιδί και για αυτό παντρευτήκαμε,αλλά αμέσως μετά τον γάμο ο σύζυγος μετατέθηκε σε νησί και βλεπόμαστε κάθε 15. Ο μόνος τρόπος να βρίσκομαι κοντά του,να μείνω έγκυος και να πάρω άδεια να φύγω. Ξεκίνησα κλομιφαινη για 3 μήνες αλλά ο γιατρός μου δεν έδινε πολύ σημασία στην επιθυμία μου και δεν με παρακολούθησε όπως έπρεπε. Άλλαξα γιατρό μετά από 5 μήνες. 3 κλομιφαινη,κενό 1 μήνα και τον 5ο μήνα παίρνω πάλι κλομιφαινη μαζί με σικλακούρ που συνεχίζω μέχρι σήμερα και ο γιατρός με παρακολουθούσε με κολπικο υπέρηχο ανα 2-3 μέρες μέχρι που είδαμε 2 ωοθηλακια 21 και 17. Την επόμενη έκανα ένεση pregnyl και μετά από 36 ώρες και 12 μετά είχαμε επαφή. Την οωρρηξια την αισθάνθηκα πολύ έντονα εκείνη την μέρα με έντονες κράμπες. Από τότε και μέχρι σήμερα,δηλαδή 11 μέρες μετά την επαφή,έχω συνέχεια πόνο χαμηλά σαν πιάσιμο. Φοβερή εξάντληση,υπνηλία,5 μέρες τώρα πρησμένο στήθος,φούσκωμα στην κοιλιά και μια αρνητικη χοριακη. Δεν ξέρω τι να περιμένω διότι είναι πρώτη φορά ο κύκλος μου με φάρμακα και ίσως για αυτό τα διαφορετικα συμπτώματα. Έχω έντονη διαίσθηση απο την αρχή ότι τα  καταφέραμε αυτή τη φορά. Μήπως όμως είναι από την έντονη επίθημα και την αισιοδοξία του γιατρού μου; θα ήθελα να μου πείτε δικές σας παρόμοιες περιπτώσεις τι εξέλιξη είχαν. Σας ευχαριστω!!! ?

  •  

@Glafky μου γλυκιά  Εύχομαι να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.Εγώ με σερπαφαρ  οχτώ  μήνες καταφερα μια εγκυμοσυνη δυστηχως βιοχημική αφού την έβδομη εβδομάδα ειχα φυσική αποβολή ! Εχω κ εγω πολοικυστικες κ πολυ άστατο κυκλο εξού και οι στοχευμένες επαφές μιας και περνούν τα χρονια και εφτασα στα 34 !

σε αυτούς τους μηνες λοιπον κάθε μηνα νόμιζα πως ήμουν εγκυος ! Κράμπες πονο υπνηλία πριξημο στο στήθος τα παντα επαθα ως και αναγούλες ειχα ! Σε ολο αυτο το διάστημα έκανα κ όλες τις εξετασεις και λέω μεσα μου οκ έκανα τα παντα οποτε τουλάχιστον ας δω το θετικο σταθερή περιοδο ξερω μερες που πρεπει να προσπαθήσω και ολα οκ! Εαν δε τα καταφέρω έως το χειμώνα με τη βοήθεια του θεού κ μετα των γιατρών θα κανω οτι περνάει απο το χέρι μου σκεφτόμουν σπερματεγχυση τον Νοεμβρίο για αρχη και στο μυαλο μου παντα υπαρχει κ η εξωσωματική ! Οποτε με το οτι ο γιατρος μου έλεγε ειναι οκ τα σερπαφαρ σε σενα λειτουργούν ολα μια χαρά ασχέτως τους συνεχόμενους μηνες ,  χαλάρωσα δε περίμενα τιποτα ...δουλεια γυμναστική σολάριουμ λέιζερ τα παντα έκανα αυτο το μηνα ... τσουπ δυο σταγόνες αιμα πριν την αναμενόμενη λέω οκ θα έρθει βάζω σερβιέτα τιποτα, επόμενη τιποτα φτανει η ημερα τιποτα πεντακάθαρο κανω τεστ αρνητικο κανω δεύτερο με δεύτερη μερα καθυστερηση αρνητικο ... κανω τρίτο απο το eBay κάτι στικάκια αχνό ! Αναρωτιεμαι βρε λες; 

απο την άλλη κανένα σύμπτωμα στήθος κομπλέ  χμμμμ ! Πηγα για χοριακη με τρεις μερες καθυστερηση 150 μονάδες ! Πέταξα απο τη χαρά μου μετα διπλάσια τρια πλαίσια ολα φυσιολογικά ! Ειδαμε σακο μετα δυο μερες αιμα και έφυγε! 

Ολα ομως καλα ! Ισως να ηταν σημάδι ώστε να ξερω οτι συλαμβανω κ μόνη !

στα διηγήθηκα ολα αυτα απλα για να χαλαρώσεις να μην προγραμματίζεις ! 

Ειναι σπο το θεό ασχέτως ζωδίου! Χαλάρωσε απόλαυσε τις συναντήσεις με τον αντρουλι σου ! Πάρε τη θεραπεια σου κ μην σκέφτεσαι το ξερω ακούγετε δύσκολο αλλα κάποιο μηνα θα συμβεί μονο του ❤️Τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...