Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η jazz είπε:

τι ενέσεις κάνεις κοριτσάκι μου και ποσες μονάδες?? μην απογοητεύεσαι.. σου ανέβασε μονάδες?

Κανω arvekap και merional.Μιση δόση την ημερα απο την πρωτη και 5 κουτακια απο την δευτερη ...Δεν ξερω να σου πω τιποτα απο μοναδες...Δεν μου εχει εξηγησει πολλα ,αλλα δεν μου αλλαξε προς το παρον δοσολογια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

Κανω arvekap και merional.Μιση δόση την ημερα απο την πρωτη και 5 κουτακια απο την δευτερη ...Δεν ξερω να σου πω τιποτα απο μοναδες...Δεν μου εχει εξηγησει πολλα ,αλλα δεν μου αλλαξε προς το παρον δοσολογια...

αρα θα κάνεις άλλες 3 μέρες και θα το ξαναδείτε.. ελπίζω να <ξυπνήσουν> οι ωοθήκες σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η jazz είπε:

αρα θα κάνεις άλλες 3 μέρες και θα το ξαναδείτε.. ελπίζω να <ξυπνήσουν> οι ωοθήκες σου :) 

Ναι..Ελπιζω κι εγω σε αυτο το θαυμα!!!Να ξυπνησουν οι ωοθηκες μου!Και να σκεφτείς ειχα κανει πριν 2 μηνες αναζωογονηση ωοθηκων...Κοιμουνται ακομη!Σε ευχαριστω που μ απαντησες...Θα σας πω τα νεοτερα!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geozak είπε:

γεια σας κοριτσια...σημερα παρελαβα τα φαρμακα της εξωσωματικης ...τα bemfola μου εγραψε ο γιατρος μου..πρωτη φορα τα ακουω...εσεις ξερετε κατι για αυτα?γιατι ακουστα εχω τα gonal,menopur,puregon

Καλημερα κορίτσι μουυυ!!τις ξέρω τις bemfola..μου τις χορήγησε ο γιατρός τον Γενάρη σε μια προσπάθεια πρόκλησης ωοθυλακιορηξιας για να αυξήσουμε τις πιθανοτητες..εκανα 4 των 150 και έφτιαξα τέσσερα αυγουλακια..εσενα τι σχήμα σου χει δωσει??ποσες θα κανεις??η χρήση τους ειναι παιχνιδάκι..ειναι προγεμισμενη πένα πολυ εύκολη στη χρήση..καλη επιτυχιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. μου ευχομαι απλα να μην εκαναν ακομα τη δραση τους οι ενεσεις και την επομενη φορα να δειτε και αλλα πολλα..ποτε ειναι να ξαναπας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Athena D. σου στελνω μια μεγάλη αγκαλιά!

@jazz μου τι κανεις? πως είσαι?

μολις πηρα κι εγω τα φαρμακάκια μου!! βεβαια με τον κύκλο σεπτεμβριου ξεκινάω, οπότε αρχες οκτώβρη με το καλο ωοληψία και εμβρυομεταφορά. ανυπομονώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geozak είπε:

γεια σας κοριτσια...σημερα παρελαβα τα φαρμακα της εξωσωματικης ...τα bemfola μου εγραψε ο γιατρος μου..πρωτη φορα τα ακουω...εσεις ξερετε κατι για αυτα?γιατι ακουστα εχω τα gonal,menopur,puregon

κι εγω μόλις τα πήρα! puregon 4 κουτιά, orgalutran, ovitrelle, prolutex  και 3 κουτιά cyclacur.. λεω αντί για prolutex να ζητήσω να πάρω χάπια utrogestan.. φτάνει το τρύπημα πριν , μην έχω και μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή δύναμη σε κάθε σας προσπάθεια.

@Athena D. από μόνη σου δεν κάνεις ωορηξια? 

Απο οτι ειχα τσεκαρει ως και δυο μηνες πριν εκανα ωορηξια απο μονη μου κανονικοτατα...Τωρα...μηπως ειναι νωρις;;;Ειμαι 7 μερες μετα που αδιαθετησα.Με τα φαρμακα κατι δεν θα αλλαζε ομως;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η jazz είπε:

μολις πηρα κι εγω τα φαρμακάκια μου!! βεβαια με τον κύκλο σεπτεμβριου ξεκινάω, οπότε αρχες οκτώβρη με το καλο ωοληψία και εμβρυομεταφορά. ανυπομονώ.. 

Με το καλο  jazz κοριτσι μου να πανε ολα τελεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

@Athena D. μου ευχομαι απλα να μην εκαναν ακομα τη δραση τους οι ενεσεις και την επομενη φορα να δειτε και αλλα πολλα..ποτε ειναι να ξαναπας??

Την Παρασκευη που μας ερχεται...Θα ειναι και η καθοριστικη μερα για την εξελιξη των πραγματων...Απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι miniatoura μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να σου αλλάξει πρωτόκολλο @Athena D.... κατι θα υπάρχει για την φτωχή ανταπόκριση.. Όπως σου ειπε και το κορίτσι μας η @Diwni βήμα-βήμα και ψύχραιμα όσο μπορείς! Εύχομαι πραγματικά να πάνε όοοολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Με το καλο  jazz κοριτσι μου να πανε ολα τελεια!!!!!!

@jazz μου κι εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα και σε ολες μας βασικα! και να κρατησουμε τα μωρακια μας συντομα στην αγκαλια μας. κι γω στην IVF οδευω και παντα το αγνωστο φοβιζει.. υπομονη και πιστη κοριτσια το λεω να το ακουω κι γω.. @jazz ηθελα να σε ρωτησω πως ηταν τα αποτελεσματα σου που εκανες στη Λευκου την αιματολογο?  Σου βρηκε κατι? Κι γω σε αυτην σκεφτομαι να παω γι αυτο σε ρωταω.. απο θεσσαλονικη ειμαι κι γω... την εξωσωματικη σε ποιο κεντρο θα την κανεις?

@Athena D, κοριτσι μου ευχομαι να δεις 15 αυγουλακια κ ολα να ειναι τελεια!!!! Μην απογοητευεσαι.. ποτε δεν ξερεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anastasia2013 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας κορίτσια!!!

Θα ήθελα ρωτήσω όσες κοπέλες έχουν προσπαθήσει με κατεψυγμένα αν προχωρήσανε με φυσικό κύκλο ή πήρανε ορμόνες;

Εγώ 2 φορές που προσπάθησα με κατεψυγμένα πήρα ορμόνες!! Μπορείς να πας και σε φυσικό κύκλο αλλά οι γιατροί δεν το υποστηρίζουν ιδιαίτερα γτ θέλει πολύ στενή παρακολούθηση!! Με τις ορμόνες κανεις ένα τεχνητό κύκλο και ο γιατρός έχει τον απόλυτο έλεγχο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

@jazz μου κι εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα και σε ολες μας βασικα! και να κρατησουμε τα μωρακια μας συντομα στην αγκαλια μας. κι γω στην IVF οδευω και παντα το αγνωστο φοβιζει.. υπομονη και πιστη κοριτσια το λεω να το ακουω κι γω.. @jazz ηθελα να σε ρωτησω πως ηταν τα αποτελεσματα σου που εκανες στη Λευκου την αιματολογο?  Σου βρηκε κατι? Κι γω σε αυτην σκεφτομαι να παω γι αυτο σε ρωταω.. απο θεσσαλονικη ειμαι κι γω... την εξωσωματικη σε ποιο κεντρο θα την κανεις?

@Athena D, κοριτσι μου ευχομαι να δεις 15 αυγουλακια κ ολα να ειναι τελεια!!!! Μην απογοητευεσαι.. ποτε δεν ξερεις..

Ευχαριστω πολυ για την ενθάρρυνση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. και εγώ εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου όλα να σου πάνε καλα!! Το σημαντικό είναι να μην απογοητεύεσαι ο,τι και αν συμβεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Athena D. και εγώ εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου όλα να σου πάνε καλα!! Το σημαντικό είναι να μην απογοητεύεσαι ο,τι και αν συμβεί!!! 

Σ ευχαριστω Mariloux μου...Μου ηρθε καπως αποτομο το πρωινο,γιατι ξεκινησα με πολυ αισιοδοξια και κεφι την ολη διαδικασια της εξωσωματικης...Παιχνιδακι μου φαινεται...Και ξαφνικα ,μου κοβουν τις ελπιδες...Θα προσπαθησω να ειμαι ψυχραιμη ,μεχρι την τελευταια στιγμη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχαριστω Mariloux μου...Μου ηρθε καπως αποτομο το πρωινο,γιατι ξεκινησα με πολυ αισιοδοξια και κεφι την ολη διαδικασια της εξωσωματικης...Παιχνιδακι μου φαινεται...Και ξαφνικα ,μου κοβουν τις ελπιδες...Θα προσπαθησω να ειμαι ψυχραιμη ,μεχρι την τελευταια στιγμη!!!!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Να συνεχίσεις να είσαι αισιόδοξη γτ να ξέρεις οτι η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στην όλη διαδικασία!! Ποιο πρωτόκολλο χρησιμοποιείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Δεν χρησιμοποιω κανενα πρωτοκολλο....

Συγγνώμη ίσως δεν έχω καταλάβει εγώ σωστά!! Στην εξωσωματική χρησιμοποιούνται συνήθως 3 πρωτόκολλα, το μακρύ, το βραχύ και το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών!! 

Εσύ τι πορεία θα ακολουθήσεις σε αυτό που κανεις; Το έχεις συζητήσει με τον γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

@jazz μου κι εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα και σε ολες μας βασικα! και να κρατησουμε τα μωρακια μας συντομα στην αγκαλια μας. κι γω στην IVF οδευω και παντα το αγνωστο φοβιζει.. υπομονη και πιστη κοριτσια το λεω να το ακουω κι γω.. @jazz ηθελα να σε ρωτησω πως ηταν τα αποτελεσματα σου που εκανες στη Λευκου την αιματολογο?  Σου βρηκε κατι? Κι γω σε αυτην σκεφτομαι να παω γι αυτο σε ρωταω.. απο θεσσαλονικη ειμαι κι γω... την εξωσωματικη σε ποιο κεντρο θα την κανεις?

@Athena D, κοριτσι μου ευχομαι να δεις 15 αυγουλακια κ ολα να ειναι τελεια!!!! Μην απογοητευεσαι.. ποτε δεν ξερεις..

ευχαριστώ joy μου!! η Λευκου τίποτα απο θρομβοφιλια, λύκο κλπ..  υποψία για δυσανεξία στην γλουτένη και μου έδωσε και vit d.. Όλα καλά.. Στο Παπαγεωργίου θα την κάνω την εξωσωματική. Έχουν super ομάδα. Εσύ? Ποιον γιατρό έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

ευχαριστώ joy μου!! η Λευκου τίποτα απο θρομβοφιλια, λύκο κλπ..  υποψία για δυσανεξία στην γλουτένη και μου έδωσε και vit d.. Όλα καλά.. Στο Παπαγεωργίου θα την κάνω την εξωσωματική. Έχουν super ομάδα. Εσύ? Ποιον γιατρό έχεις; 

Χαιρομαι που δεν σου βρηκε κατι..Ελπιζω να πετυχει σε σενα και σε ολες μας! Εχω ακουσει κι γω για την ομαδα του παπαγεωργιου οτι ειναι καλη. εχεις καποιον συγκεκριμενο γιατρο που σε παρακολουθει να φανταστω? και ειναι ευκολο να κλεισεις ραντεβου? σε ποιο τμημα?θελω να εχω μια εναλλακτικη απο γιατρο γι αυτο σε ρωταω.. εγω θα παω στο Embryolab με την Ιωακειμιδου.. μου εβγαλε οτι ξερει το αντεικειμενο..τωρα στο βωμο του χρηματος πολλα παιζονται κ δυστυχως ειμαστε στα χερια τους. στο παπαγεωργιου απο κοστος τι παιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...