Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

...και.κατι ακομη!!καλη επιτυχια σε ολα τς κορίτσια!!!! 

Καλη επιτυχια κοριτσαρες!!θς χαρουμε να ακουσουμε σύντομα γις τις φουσκωμενες κοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οι ενεσεις menopur πως ειναι??? σαν στυλο οπως του ζαχαρου???δηλ. χωρις μεγαλη βελονα?? ειναι ετοιμες η φτιαχνω εγω το φαρμακο??
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η geozak είπε:

κοριτσια οι ενεσεις menopur πως ειναι??? σαν στυλο οπως του ζαχαρου???δηλ. χωρις μεγαλη βελονα?? ειναι ετοιμες η φτιαχνω εγω το φαρμακο??
 

το φτιάχνεις εσυ την πρωτη φορα στο μπουκαλακι του και μετα το κρατας στο ψυγειο, δεν είναι προγεμισμενη πένα.. εχει μεσα το κουτακι ψιλες συριγγες με μικρή μυτουλα και καθε φορά θα γεμίζεις από το μπουκαλακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η geozak είπε:

κ η puregon ??? γιατι τελικα αυτη θα παρω...σε ευχαριστω

Δεν την εχω κανει αλλα εχω την εντύπωση οτι είναι προγεμισμενη πένα... αν όντως είναι, τότε δε χρειαζεται να φτιάξεις κατι εσυ. Δες και στο youtube σιγουρα κατι θα κυκλοφορεί με την puregon.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2017 at 11:43 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Δυστυχώς  άλλη μια αποτυχία  έχω φτάσει  και σκέφτομαι  το ότι ίσως δεν γεννήθηκαμε να γίνομαι όλες μάνες την καλημέρα και ευχές για ότι καλύτερο  εγώ απελπιστικά Κ κουράστηκα 

Οτι και να πω ειναι λιγο για να εκφράσει την στεναχώρια μου για αυτο που διαβάζω για σενα..Λυπαμαι παρα πολυ κοπελα μου γλυκια..Όμως θα σου πω κατι και βάλτο καλα στο μυαλό και στην ψυχή σου..Μανουλα θα γίνεις!!Ναι..δεν ειναι ολες οι γυναίκες γεννημένες για  μάνες..αλλα εσυ εισαι!!!παρε τον χρόνο σου..ξέσπασε..και συζητά με τον ιατρό σου,τι μπορει να συνεβει..σου στέλνω πολλές πολλές αγκαλιές,και μια υπενθύμιση,ειμαι εδω για σενα,οτι και αν θελεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎11‎/‎7‎/‎2017 at 11:43 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Δυστυχώς  άλλη μια αποτυχία  έχω φτάσει  και σκέφτομαι  το ότι ίσως δεν γεννήθηκαμε να γίνομαι όλες μάνες την καλημέρα και ευχές για ότι καλύτερο  εγώ απελπιστικά Κ κουράστηκα 

και η απελπια και η απογοήτευση είναι συναισθήματα που καταλαγιαζουν.. Πάρε τον χρόνο σου κορίτσι μου και μετά με ψυχραιμία βλέπεις πως θα προχωρήσεις.. Σου στέλνω μια αληθινή μεγάλη αγκαλιά..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2017 at 11:43 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Δυστυχώς  άλλη μια αποτυχία  έχω φτάσει  και σκέφτομαι  το ότι ίσως δεν γεννήθηκαμε να γίνομαι όλες μάνες την καλημέρα και ευχές για ότι καλύτερο  εγώ απελπιστικά Κ κουράστηκα 

Μην ξανακουσω αλλη τετοια μ@λ@@@α!!! Κ ποια ειναι; Αυτη που κανει εκτρωση; Αυτη που το αφηνρι σε ιδρυμα; Αυτη που το πεταει στα σλουπιδια; Η μηπως αθτη που παραταει 10 παιδια για να φυγει με τον γκομενο;;;;; Ελα σε παρακαλω κ αυτο βγαλτο απο το μυαλο σου..2 εκανα..μανα θα γινεις οταν μεγαλωσεις το παιδι σου οχι με το θετικο..ναι μας ετυχε..ναι θα θελα κι εγω να γινπυν ολα σαν τις ταινιες με το θετικο τεστ ..αλλα ο θεος ειχε αλλα σχεδια..λοιπον ας τα παρουμε απο την ατχη γιατι λογω συγχισης δεν θυμαμαι αμριβως την περιπτωση σου..

Ποιο ηταν το θεμα που σας εφτασε σε εξωσωματικη;

Ποσες εκανες;

Πηγες σε αιματολογο ανοσολογο ενδοκρινολογο;

Που τις εκανες; ( αυτο ειναι πολυ πολυ βασικο) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλεπεις λυπαμαι δεν εγραψα πουθενα..διοτι ειναι αυτονοειτο..διοτι ενα λυπαμαι δεν μπορει να κρυψει τα συναισθξματα μου....σε νιωθβ θελω να σουπω..σε νιωθω κ θελω να μπορουσα να σου κανω μια μεγαλη αγκαλια να πατω εστω ενα κομματι του πονου σου κ στη θεση του να βαλω την ελπιδα οτι κι εσυ θα φτασεις εδω που ειμαι..γιατι δεν ειμαι κατι διαφορετικο απο σενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλές συμβουλές από όλες σας! Συγχαρητήρια για το θέμα. Εγώ θα πρότεινα εκτός αυτών που ειπώθηκαν, ηρεμία και χαλάρωση. Είναι απαραίτητα και έχω ακούσει από πολλούς γυναικολόγους να το λένε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @peacock εγώ είμαι στη δουλειά (babysitting)... Αυτές τις μέρες θα κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις για να ξεκινήσω με τις καλύτερες προδιαγραφές την επόμενη μου προσπάθεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα @peacock εγώ είμαι στη δουλειά (babysitting)... Αυτές τις μέρες θα κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις για να ξεκινήσω με τις καλύτερες προδιαγραφές την επόμενη μου προσπάθεια!! 

Τι εξετασεις θα κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα Peacockaki m!! τι κανεις?

σχεδον 1 μηνας  εμεινε!! μετρας αντιστροφα πλεον!!

τα κοριτσια @geozak και @Athena D. τι κανουν? ξεκινησατε τις ενεσεις??

@Mariloux ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Kαλησπερα Peacockaki m!! τι κανεις?

σχεδον 1 μηνας  εμεινε!! μετρας αντιστροφα πλεον!!

τα κοριτσια @geozak και @Athena D. τι κανουν? ξεκινησατε τις ενεσεις??

@Mariloux ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη!!! 

οχι ακομα...θα τις παραλαβω τελος του μηνα κ θα ξεκινησω σεπτεμβριο..αλλα να ρωτησω κατι βρε κοριτσια...πριν την εξωσωματικη πηγατε σε ενδοκρινολογο????γιατι διαβαζω κ σε αλλη ομαδα οτι αν δεν εχουμε τις τιμες που πρεπει να μην προχωρησουμε σε διεγερση......κ με προβληματιζει η LH που εχω 7,5 και λενε κατω απο 5   και η οιστραδιολη μου που ειναι 140  και λενε κατω απο 50...τι λεει η εμπειρια σας ακομα κ σε σας που εχετε κανει ηδη προσπαθειες

 @Finally @Diwni @Renata7 @peacock 

βεβαια προσπαθω αυτο το μηνα...χχχ.....για να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak@geozak μου καλησπέρα.  Δε ξέρω να σ απαντήσω γτ έκανα τις εξετάσεις τ μήνα πριν την εξωσωματική για την επιτροπή κ ήταν σε φυσιολογικες τιμές. Ο γυναικολογος σου τι λέει; εφόσον έχεις χρόνο μέχρι τ Σεπτεμβρίο δ χάνεις τπτ να πάρεις μια γνώμη από ενδοκρινολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@geozak@geozak μου καλησπέρα.  Δε ξέρω να σ απαντήσω γτ έκανα τις εξετάσεις τ μήνα πριν την εξωσωματική για την επιτροπή κ ήταν σε φυσιολογικες τιμές. Ο γυναικολογος σου τι λέει; εφόσον έχεις χρόνο μέχρι τ Σεπτεμβρίο δ χάνεις τπτ να πάρεις μια γνώμη από ενδοκρινολογο. 

τωρα ειναι δυσκολο εδω στο νησι να βρω ενδοκρινολογο... βεβαια ειμαι μεσα στις τιμες των εργαστηριων ...κ δυο γυναικολογοι που τις ειδαν δεν μου ειπαν ειναι κακες. Εξαλλου πιστευω μεχρι τη σημερα πορεια μου οτι ολο αυτο το ψαξιμο που εχω κανει δεν με ωφελησε,,,μονο αγχος και η ουσια??? μηδεν...,,οποτε μαλλον θα παω για εξωσωματικη κ αν αποτυχω τοτε θα παω αθηνα για ενδοκρινολογο .....απλα παιρνω γνωμες κ γνωσεις απο ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον προς τα μεσα Σεπετεμβριου με βλεπω να ξεκιναω διέγερση όπως βλέπω να πηγαίνει...οπότε 2 μηνες... ατελείωτος ο χρόνος μου μοιάζει @miniatoura87 ! Εσυ πως είσαι?'

@geozak μου δε νομίζω πως υπάρχει θεμα... υπάρχουν κοπέλες που πανε σε εξωσωματική γιατί εχουν ενδοκρινολογικά προβληματακια πχ εγω... λόγω ΣΠΩ τελευταία φορά LH 17,2 και εχω φτασει πριν 2 χρόνια να εχω και LH 30(!!!) χωρίς να εχω ωορρηξία φυσικά. Ο γιατρός με βαση τις εξετασεις σου, την ηλικία και το ιστορικό σου θα διαλέξει το πρωτόκολλο που είναι για σενα, μην ανησυχείς καθόλου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η geozak είπε:

οχι ακομα...θα τις παραλαβω τελος του μηνα κ θα ξεκινησω σεπτεμβριο..αλλα να ρωτησω κατι βρε κοριτσια...πριν την εξωσωματικη πηγατε σε ενδοκρινολογο????γιατι διαβαζω κ σε αλλη ομαδα οτι αν δεν εχουμε τις τιμες που πρεπει να μην προχωρησουμε σε διεγερση......κ με προβληματιζει η LH που εχω 7,5 και λενε κατω απο 5   και η οιστραδιολη μου που ειναι 140  και λενε κατω απο 50...τι λεει η εμπειρια σας ακομα κ σε σας που εχετε κανει ηδη προσπαθειες

 @Finally @Diwni @Renata7 @peacock 

βεβαια προσπαθω αυτο το μηνα...χχχ.....για να δουμε

Δυστυχως αυτα εγω ποτε δεν τα παρακολουθησα..υα αφηνα στο γιατρο γιατι νομιζω επαιζε ρολο σε ποια μερα τπυ κυκλου τα κανες..εγω ενδομρινολογο πηγα λογω χασιμοτο.που ειναι αυτοανοσο...κ επρεπε να χω tsh  κατω απο1,5..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η geozak είπε:

τωρα ειναι δυσκολο εδω στο νησι να βρω ενδοκρινολογο... βεβαια ειμαι μεσα στις τιμες των εργαστηριων ...κ δυο γυναικολογοι που τις ειδαν δεν μου ειπαν ειναι κακες. Εξαλλου πιστευω μεχρι τη σημερα πορεια μου οτι ολο αυτο το ψαξιμο που εχω κανει δεν με ωφελησε,,,μονο αγχος και η ουσια??? μηδεν...,,οποτε μαλλον θα παω για εξωσωματικη κ αν αποτυχω τοτε θα παω αθηνα για ενδοκρινολογο .....απλα παιρνω γνωμες κ γνωσεις απο ολες σας

@geozak μου απο τη μια ειμαι υπερ το να ειμαστε καλυμενοι με ο,τι εξετασεις χρειαζονται για να μειωσουμε πιθανοτητες αποτυχιας.. απο την αλλη οπως ειπε και ο γιατρος μ π με παρακολουθει τωρα για την εξωσωματικη το να σ βαλω μ λεει ενα καρο εξετασεις απο πριν μονο αγχος θα σ φερει συν οτι θα δωσεις και ενα καρο λεφτα... ακομα και ολες μα ολες τις εξετασεις να κανουμε το 100% της προσπαθειας δεν μπορει να μας το δωσει κανενας! αρα νομιζω οτι τα απαραιτητα τα χεις κανει... αν ηταν κατι σοβαρο αυτο με την LH θα στο λεγε ο γιατρος σου.. ας τους εμπιστευτουμε μια π φτασαμε σε αυτο το σημειο και ο,τι ειναι να γινει ας γινει... ευχομαι απο καρδιας καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock παλι καλα π ειναι καλοκαιρακι και περναει ο καιρος λιγο πιο ευχαριστα απο ο,τι αν ηταν χειμωνας!

καλα ειμαι και γω!!εχω μελλον ακομα... 2 μηνες για την επιτροπη! με την ελπιδα οτι ισς να γινει κανα θαυμα στις διακοπες!! ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock θα κάνω ορμονολογικές, καλλιέργεια κολπικού υγρού και κάποιες άλλες, αλλά δεν τις έχω μπροστά μου για να σου πω τι ακριβώς είναι..

@miniatoura87 εύχομαι για όλες μας να είναι η τυχερή και σύντομα να έχουμε φουσκωμένες κοιλίτσες

@geozak & @peacock και εγώ έτσι οπως τα έχω υπολογίσει μάλλον Σεπτέμβριο θα ξεκινήσω τη διέγερση.. Για τον ενδοκρινολόγο ξέρω μόνο πως ο θυρεοειδής σου πρέπει να είναι ρυθμισμένος, η tsh συγκεκριμένα... Εγώ πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου είπε οτι όλα είναι οκ δεν είδε όμως lh, είδε μόνο τα αντισώματα, εφόσον έχω Χασιμότο, T3, T4 και τίποτε άλλο!!! 

Κοριτσια κάτι άλλο, εγώ τον άλλο μήνα θα κάνω scratching ενδομητρίου... Γνωρίζετε κάτι για αυτο, έχει κάποια εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις; Ξέρω οτι η Lh πρέπει να είναι κάτω απο 50 πριν ξεκινήσεις τη διέγερση.. Αυτό όμως το επιτυγχάνεις με τις ενέσεις καταστολής που κανεις!! Άρα πρωτού ξεκινήσεις τις ενέσεις καταστολής είναι λογικό η Lh σου να είναι αυξημένη, εφόσον οι ωοθήκες σου λειτουργούν κανονικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...