Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Anni2304 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μ!! Κανονικα εχω κυκλο 30 ημερών αλλα σύμφωνα μ τα τεστ αυτών τον μηνα αντι ν κανω οωρηξια στις 12/3 εκανα στις 9/3.. στις 11/3 τ τεστ ηταν αρνητικο!! Κ ξερω οτι 12 μ 16 μερες μετα την οωρηξια ερχεται περιοδος... αααχχχ ποιος περιμενει μεχρι την κυριακη;;; εμενα ν δεις πως μ αγχώνουν.. δ θελω ν δω αλλο αρνητικο.. 

Και απο μενα ευχες  για  θετικο αποτελεσμα,οτι εγεινε εγεινε αναμονη να δουμε με ευχαριστα νεα:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Renata με το καλόοο με μια θετική χοριακήηηηη:)

[smilie=banghead.gi:[smilie=banghead.gi: η κατι δεν καταλαβα εγω σωστα η εσυ?Νομιζα οτι η geozak perimene xoriakh  και οτι ελεγε στην ρενατα οτι δεν εχει βγει ακομη tespa μπερδευτηκα οποια και αν ειναι οι και οι 2 οι και περισοτερεες σας ευχομαστε μια τεραστια ++++++χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

[smilie=banghead.gi:[smilie=banghead.gi: η κατι δεν καταλαβα εγω σωστα η εσυ?Νομιζα οτι η geozak perimene xoriakh  και οτι ελεγε στην ρενατα οτι δεν εχει βγει ακομη tespa μπερδευτηκα οποια και αν ειναι οι και οι 2 οι και περισοτερεες σας ευχομαστε μια τεραστια ++++++χοριακη!!!

ΠεριΜενω χοριακη εγω σημερα.....χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η geozak είπε:

ΠεριΜενω χοριακη εγω σημερα.....χχχχ

ΑΧ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΝΑΜΟΝΗ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΑΚΑΡΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ[smilie=blob9.gif]ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΛΙΓΟ ΟΧΙ ΛΙΓΟ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΥ ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ ΜΗΝ ΠΑΡΑΞΗΓΗΘΩ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΟΥ!!!++++++++++++ΜΕΓΑΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

η κατι δεν καταλαβα εγω σωστα η εσυ?Νομιζα οτι η geozak perimene xoriakh  και οτι ελεγε στην ρενατα οτι δεν εχει βγει ακομη tespa μπερδευτηκα οποια και αν ειναι οι και οι 2 οι και περισοτερεες σας ευχομαστε μια τεραστια ++++++χοριακη!!!

Χαχαχαχχαχ εγώ μπερδεύτηκα δεν υπάρχωωωω.t;OTE STHN geozak GOOD LUCK και σε όσεσ περιμένουνννν.:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου τι κάνετε πώς είσαστε ? 

Σας εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ..  

Εύχομαι σε όλες τις κοπελες που προσπαθούν για αυτό το θαυματακι σύντομα να έρθει... Είσαστε δυνατές και ξέρω ότι θα τα καταφέρετε, σίγουρα υπάρχουν οι στιγμές που θα πέσετε αλλά να θυμάστε πρέπει να σηκώθητε, αξίζετε πολλά..

Να θυμάστε όταν Η ΥΓΕΙΑ είναι καλά τότε μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα.  Φροντίστε τον εαυτό σας κάντε ένα δώρο στον εαυτό σας..  Ζήστε, χαμογελάστε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλες μου τι κάνετε πώς είσαστε ? 

Σας εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ..  

Εύχομαι σε όλες τις κοπελες που προσπαθούν για αυτό το θαυματακι σύντομα να έρθει... Είσαστε δυνατές και ξέρω ότι θα τα καταφέρετε, σίγουρα υπάρχουν οι στιγμές που θα πέσετε αλλά να θυμάστε πρέπει να σηκώθητε, αξίζετε πολλά..

Να θυμάστε όταν Η ΥΓΕΙΑ είναι καλά τότε μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα.  Φροντίστε τον εαυτό σας κάντε ένα δώρο στον εαυτό σας..  Ζήστε, χαμογελάστε.. 

Γεια σου ιντερνετικια μου φιλη παρασκευαιδου εχεις και μεγαλο name θα σε γραφω τσέβη λογω συντομιας καλα ειμαστε εσυ  και  το εμβρυακι σου πως ειστε?Υγεια ξανα πες το πανω απο ολα και ολα ερχονται συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Γεια σου ιντερνετικια μου φιλη παρασκευαιδου εχεις και μεγαλο name θα σε γραφω τσέβη λογω συντομιας καλα ειμαστε εσυ  και  το εμβρυακι σου πως ειστε?Υγεια ξανα πες το πανω απο ολα και ολα ερχονται συντομα!!!

Γειά σου γλυκιά μου καρεν...  Καλά ήμαστε και εμείς..( άρχισα να διακρίνω κοιλίτσα :-) )  

Ελπίδα είναι το όνομα το μικρό μου...  Και θέλω να γεμίζω ελπίδα σε όλων τον κόσμο... Αλλά εσύ μπορείς να με φωναζεις τσεβη... :-)

Εσύ σε τι φάση είσαι κοπέλα μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozak μου σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?Θα πάω και έγω την Δευτέρα για χοριακή αν δεν αδιαθετήσω σαβ/κο.Που το κόβω να αδιαθετώ αλλά  έχει ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γειά σου γλυκιά μου καρεν...  Καλά ήμαστε και εμείς..( άρχισα να διακρίνω κοιλίτσα :-) )  

Ελπίδα είναι το όνομα το μικρό μου...  Και θέλω να γεμίζω ελπίδα σε όλων τον κόσμο... Αλλά εσύ μπορείς να με φωναζεις τσεβη... :-)

Εσύ σε τι φάση είσαι κοπέλα μου ?

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Εισαι η Ελπιδα μας εδω μεσα ωραιο ονομα,χερομαι ελα λε διακρινεις κοιλιτσα αχουυυυ [smilie=bunny.gif]τιποτα αναμονη μεχρι τη πεμπτη για συνεχισω τις εξετασεις μου και να κανονισω το χειρουργειο μου..[smilie=love7.gif][smilie=love6.gif]μπεμπουλινι μου γερο και δυνατο να μας εισαι[smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η karen είπε:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Εισαι η Ελπιδα μας εδω μεσα ωραιο ονομα,χερομαι ελα λε διακρινεις κοιλιτσα αχουυυυ [smilie=bunny.gif]τιποτα αναμονη μεχρι τη πεμπτη για συνεχισω τις εξετασεις μου και να κανονισω το χειρουργειο μου..[smilie=love7.gif][smilie=love6.gif]μπεμπουλινι μου γερο και δυνατο να μας εισαι[smilie=love5.gif]

Εύχομαι να είναι πολύ καλές οι εξετάσεις σου...  Όλα καλά θα πάνε... Θέλει λιγάκι υπομονή... 

Ξέρεις τι πιστεύω ότι τα ΔΥΝΑΤΆ κορίτσια χρειάζονται περισσότερη προσπάθεια ίσως και για αυτό όλες εμείς οι δυνατές κοπέλες πρέπει να καταβάλλουμε τις προσπάθειες μας, και θα πετύχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλες μου τι κάνετε πώς είσαστε ? 

Σας εύχομαι πολλά πολλά θετικά τεστ..  

Εύχομαι σε όλες τις κοπελες που προσπαθούν για αυτό το θαυματακι σύντομα να έρθει... Είσαστε δυνατές και ξέρω ότι θα τα καταφέρετε, σίγουρα υπάρχουν οι στιγμές που θα πέσετε αλλά να θυμάστε πρέπει να σηκώθητε, αξίζετε πολλά..

Να θυμάστε όταν Η ΥΓΕΙΑ είναι καλά τότε μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα.  Φροντίστε τον εαυτό σας κάντε ένα δώρο στον εαυτό σας..  Ζήστε, χαμογελάστε.. 

Γεια σου ελπίδα με τα ωραία σου.. δώσε μας κουράγιο κ μπεμπεδοσκονη γιατί δεν το γλυτωνω το ψυχιατρείο..σημερα μου ηρθε περιοδος.. και πόνεσα πηρα το panadol μου ομως κ ειμαι καλυτερα.. αν κ προσπάθησα αυτο το μηνα στις γόνιμες τιποτα δεν έγινε παλι.. είχα βέβαια κ μετακόμιση όποτε κουράστηκα κιόλας αλλα δεν παίζει ρόλο αυτο.. αν θέλει να έρθει τιποτα δεν το σταματά.. προχθές με έπιασαν κάτι κλάματα προκαταβολικά .. ήξερα ότι θα μου έρθει μαλλον.. τι να πω... μετα το Πάσχα λεω να ξαναπάω γιατρό να κανω σπερματέγχυση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marillia είπε:

geozak μου σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?Θα πάω και έγω την Δευτέρα για χοριακή αν δεν αδιαθετήσω σαβ/κο.Που το κόβω να αδιαθετώ αλλά  έχει ο Θεός.

30 ημερα ειμαι...πριν δηλ 9/03 εκαΝα πρεγκνυλ ενεση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

Γεια σου ελπίδα με τα ωραία σου.. δώσε μας κουράγιο κ μπεμπεδοσκονη γιατί δεν το γλυτωνω το ψυχιατρείο..σημερα μου ηρθε περιοδος.. και πόνεσα πηρα το panadol μου ομως κ ειμαι καλυτερα.. αν κ προσπάθησα αυτο το μηνα στις γόνιμες τιποτα δεν έγινε παλι.. είχα βέβαια κ μετακόμιση όποτε κουράστηκα κιόλας αλλα δεν παίζει ρόλο αυτο.. αν θέλει να έρθει τιποτα δεν το σταματά.. προχθές με έπιασαν κάτι κλάματα προκαταβολικά .. ήξερα ότι θα μου έρθει μαλλον.. τι να πω... μετα το Πάσχα λεω να ξαναπάω γιατρό να κανω σπερματέγχυση! 

Αχ κοπελαρα μου..μαζι παμε..εγω χθες αδειαθετησα..υστερα απο δυο μερες καθυστέρηση και ενω έδωσα αίμα για χοριακη το πρωι..η περίοδος ηρθε πριν τις απαντήσεις..δεν πειράζει και αν πέφτουμε..θα ξανασηκωθουμε..εγω την αλλη εβδομάδα πρωτα ο θεος θα παρω τηλ εναν νεο γιατρό..να δω τι μενει που δεν εχω κοιτάξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχ κοπελαρα μου..μαζι παμε..εγω χθες αδειαθετησα..υστερα απο δυο μερες καθυστέρηση και ενω έδωσα αίμα για χοριακη το πρωι..η περίοδος ηρθε πριν τις απαντήσεις..δεν πειράζει και αν πέφτουμε..θα ξανασηκωθουμε..εγω την αλλη εβδομάδα πρωτα ο θεος θα παρω τηλ εναν νεο γιατρό..να δω τι μενει που δεν εχω κοιτάξει..

Κι γω είχα 1-2 μέρες καθυστέρηση αλλα λόγω κολπικων χαπιών που έπαιρνα για μύκητες.. αυτο συζητάω τωρα με τον άντρα μου.. τι αλλο εχει μείνει ρε συ; ορμονολογικές εκανα, σαλπιγγογραφια εκανα, έλεγχο θρόμβο φιλίας που δεν έπρεπε λόγω της βιοχημικής που είχα κ ήταν οκ.. ανεβασμένα εχω βέβαια τα ΑΝΑ αλλα αιματολόγος μου είπε ότι δεν ειναι πολυ ανεβασμένα.. ο άνδρας μου ειναι οκ με τα σπερμοδιαγραμματα.. μαλλον λεω να κανω κι άλλη σπερματέγχυση κ να παω σε ανοσολογο.. τι αλλο εχει μείνει; εσυ; τι εξετάσεις έχεις κανει μεχρι τωρα; ρωτηςε το νέο γιατρό σου θα ρωτήσω κι γω να τα διασταυρώσουμε μήπως έχουμε αφήσει τιποτα κ να ξεμπλοκάρουμε .. για ενδομητριωση; το σκέφτηκες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιο αρνητικη χοριακη δεν γινοταν....0,1 δυστυχως........αντε να βρω το τροπο να αποβαλω το αγχος μηπως κ τα καταφερω.....πολυ απογοητευση..........μα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η geozak είπε:

πιο αρνητικη χοριακη δεν γινοταν....0,1 δυστυχως........αντε να βρω το τροπο να αποβαλω το αγχος μηπως κ τα καταφερω.....πολυ απογοητευση..........μα πολυ

Λυπαμαι,μην απογοητευεσαι και εμενα μια φορα πηρα στην ζωη μου θετικη 5165 μια τεραστια  χοριακη και μεχρι να χαρω ηρθε η λυπη εξωμητριος κυηση μη στεναχωριεσαι οσο παλευουμαι οι ελπιδες ζουνε και θα ανταμοιφθουμε καποια στιγμη να γιατι εχουμε ανγχος και φοβο πριν την χοριακη γιατι δεν ειμαστε σιγουρες αν θα ναι θετικη  η ιδεα της αρνητικης ειναι που μας φοβιζει.Μην αγωνιας θα ερθει η επιτυχια μας ψαξου να δεις μηπως φταιει κατι που ισως δεν εχει με τις εξετασεις που εχεις κανει δεν ξερω και απο τι προσπαθεια εισαι,προσπαθησε να αποβαλεις το αγχος σου και το στρεσαρισμα και να φτιαξεις την ψυχολογια σου για την επομενη σου προσπαθεια αν δεν εισαι καλα εσυ και ο αντρας σου δεν γινεται τιποτε,ολες μας ψαχνουμε τις αιτιες αποτυχιων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η karen είπε:

@karen γλυκια ειμαι 42....κ περυσι δυο παλινδρομες τυχαιες..τιποτα δεν εχω λενε..κ τωρα 7 μηνες δεν μπορω να κανω συλληψη ενω περυσι κ τις 2 με την πρωτη..........αλλα το κακο ειναι οτι δεν νιωθω ψυχολογικα καλα....δεν μπορω να το ξεχασω με τιποτα....συνεχεια την εγκυμοσυνη σκεφτομαι.... εχω αλλους δυο κυκλους με σερπαφαρ και ενεση ,μου ειπε ο γιατρος να κανω 3 μηνες...αυτος ηταν ο πρωτος...ποναει η ψυχη μου τοσο αποψε....την αλλη εβδομαδα απο μονη μου θα κανω εξετασεις που δεν ηξερα ουτε εχω κανει δηλ.ΑΜΗ, Ε2 ,LH και FSh....εσυ σε ποιο σταδιο εισαι

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geozak είπε:

 

[smilie=director.gi:42 και τι εγεινε οι ορμονες μας τι λενε και τα ωαρια  μας ξερω οτι σε ανγχωνει και το θεμα της ηλικιας μη το σκεφτεσαι καταλαβαινω ψυχολογια 0 απο την στιγμη που δεν εχεις ψυχολογια γιατι κανεις προσπαθειες?φτιαξε πρωτα τη ψυχολογια συμβουλεψου ακομη και ειδικο αν χρειαζεται 2 παλινδρομες και τυχαιες?δεν το πιστευω τα χεις κοιταξει ολα?που τις αιτιολογησε σε οτι ηταν τυχαιο γεγονος και οι 2?Εγω ασε εχω κανει 5 εξωσωματικες 3 σπερματεγχυσεις εχω αλλαξει αρκετους γιατρους και τωρα ειμαι σε φαση εξετασεων να τελειωσω για να παω για την 6.Γιατι δεν πας σε εναν γιατρο δευτερο?Το λεω συνεχειαααααααααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η karen είπε:

[smilie=director.gi:42 και τι εγεινε οι ορμονες μας τι λενε και τα ωαρια  μας ξερω οτι σε ανγχωνει και το θεμα της ηλικιας μη το σκεφτεσαι καταλαβαινω ψυχολογια 0 απο την στιγμη που δεν εχεις ψυχολογια γιατι κανεις προσπαθειες?φτιαξε πρωτα τη ψυχολογια συμβουλεψου ακομη και ειδικο αν χρειαζεται 2 παλινδρομες και τυχαιες?δεν το πιστευω τα χεις κοιταξει ολα?που τις αιτιολογησε σε οτι ηταν τυχαιο γεγονος και οι 2?Εγω ασε εχω κανει 5 εξωσωματικες 3 σπερματεγχυσεις εχω αλλαξει αρκετους γιατρους και τωρα ειμαι σε φαση εξετασεων να τελειωσω για να παω για την 6.Γιατι δεν πας σε εναν γιατρο δευτερο?Το λεω συνεχειαααααααααα 

δες το προσωπικο μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

Κι γω είχα 1-2 μέρες καθυστέρηση αλλα λόγω κολπικων χαπιών που έπαιρνα για μύκητες.. αυτο συζητάω τωρα με τον άντρα μου.. τι αλλο εχει μείνει ρε συ; ορμονολογικές εκανα, σαλπιγγογραφια εκανα, έλεγχο θρόμβο φιλίας που δεν έπρεπε λόγω της βιοχημικής που είχα κ ήταν οκ.. ανεβασμένα εχω βέβαια τα ΑΝΑ αλλα αιματολόγος μου είπε ότι δεν ειναι πολυ ανεβασμένα.. ο άνδρας μου ειναι οκ με τα σπερμοδιαγραμματα.. μαλλον λεω να κανω κι άλλη σπερματέγχυση κ να παω σε ανοσολογο.. τι αλλο εχει μείνει; εσυ; τι εξετάσεις έχεις κανει μεχρι τωρα; ρωτηςε το νέο γιατρό σου θα ρωτήσω κι γω να τα διασταυρώσουμε μήπως έχουμε αφήσει τιποτα κ να ξεμπλοκάρουμε .. για ενδομητριωση; το σκέφτηκες; 

Εγω δεν εχω κανει έλεγχο θρομβοφιλιας..(το ειχα συζητήσει με τον γυναικολογο μου και μου ειχε πει οτι θα το κοιτάξουμε οταν μείνω έγκυος,γιατι αν εχω καποια μορφή που βγαινει στην εγκυμοσυνη-οπως η αδερφή μου- τωρα δεν θα φαίνεται)..επισης ανασολογο δεν εχω επισκεφθεί..αυτες τις δυο ειδικότητες θελω να δω..αιματολογο και ανοσολογο..τι ειναι τα ΑΝΑ που ειναι ανεβασμένα??

εχουμε κανει ορμονολογικές,σπερμοδιαγραμμα,καλλιέργειες και οι δυο και σαλπιγγογραφια..δεν υπαρχει κατι.Ο γιατρός μου ειχε πει πως ισως πρεπει να κοιτάξουμε την πιθανότητα ενδομητριωσης(λόγο του οτι εχω πονο στην περίοδο,αλλα και στην επαφή..αλλα οχι συνέχεια..) με ειχε στείλει και είχαν κανει μια αιματολογική σχετικά με αυτο,η οποία όμως μου ειχε πει οτι αν δεν εχεις καποια εκτεταμένη βλάβη δεν δειχνει(εμενα έδειξε φυσιολογική).. ο μόνος έγκυρος τρόπος να γίνει διάγνωση ειναι λαπαροσκοπικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geozak είπε:

30 ημερα ειμαι...πριν δηλ 9/03 εκαΝα πρεγκνυλ ενεση....

Καλα αποτελέσματα κοπελα μουυυυ...σου στέλνουμε οοοολη μας την θετική ενέργεια για ενα τεράστιο +++++++++ και μετα εσυ ξερεις ε???στελνεις μαμαδοσκονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...