Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια!!!!μασαζ....χαμαμ...και σπα...επιτρεποντε?


Recommended Posts

ρε παιδια αποφασισαμε εδω και πολυ κερο και κανονι

σαμε ολη η παρεα να παμε σε χινοδρομικο....εμαθα οτι ειμαι εγκυοσ!!!!

εκλεισα τον 2ο μηνα σημερα.απλα εχω απορειεσ..ενωειτε οτι δεν θα κανω σκι.

αλλα θελω να μου πειτε....μπορω να κανω μπανιο στην θερμενομενη πισινα?

να κανω υδρομασααζ?σαουνα?χαμαμ?μασαζ?βοηθηστε με!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΛΟΓΩ ΓΑΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ ΔΩΡΟ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΜΟΝΟ ΜΑΣΑΖ,ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΟΠΩΣ ΣΑΟΥΝΑ ΧΑΜΑΜ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΜΕΓΑΛΗ ΞΕΝΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εωχαρισω πολυ για την συμβουλη σου...φηλοξενερωσα αλλα... δεν το αλαζω με τιποτα αωτο το αγγελουδη!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς, Χριστίνα. Οτιδήποτε πολύ ζεστό απαγορεύεται. Ακόμα και το πολύ ζεστό ντουζ στο σπίτι σου.

Αλλά, εσύ έχεις το μωράκι σου και έτσι να μην σε νοιάζει που δεν μπορείς να κάνεις χαμάμ...

Να πεις στον άντρα σου, να σου κάνει δώρο, όταν γεννήσεις, δύο μέρες σε κάποιο μέρος για χαλάρωση, χαμάμ, μασάζ και τέτοια!!!

Σου έυχομαι όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΧΑΜΑΜ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΕΒΑΛΕ!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΙΓΕ 100%ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ!!ΓΙΑΥΤΟ ΑΣΕ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΧΑΜΑΜ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ!!ΕΦΟΣΟΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΑΚΟΥΖΙ-ΣΑΟΥΝΑ ΚΑΙ ΑΤΜΟΛΟΥΤΡΑ

Οι ερευνες δείχνουν πώς οι έγκυοι των οποίων η θερμοκρασία του σώματος υπερβαίνει τους 38,9 0C για περισσότερα απο 10 λεπτά κατα την διάρκεια των πρώτων επτά εβδομάδων τηε εγκυμοσύνης έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να αποβάλλουν ή να φέρουν στον κόσμο παιδιά με ελλείμματα του νωτιαίου σωλήνα όπως δισχίδη ράχη.Επομένως είναι ζωτικής σημασίας η αποφυγή υψηλών θερμοκρασίων κατα την περίοδο της κύησης.Μετά το πρωτο τρίμηνο όμως η περιστασιακή χρήση του τζακούζι,της σάουνας και των ατμόλουτρων για λιγότερο απο 10 λεπτά κρίνεται λογική και ασφαλής.

αρθρο απο την "βίβλο της εγκυμοσήνης"

Επιπλέον απ ότι ξέρω τα πολύ ζεστα μπάνια ιδίως κατα το τρίτο τρίμηνο προκαλούν πρόωρες συσπάσεις!!Μια γνωστη μου που δεν μπορούδε να γεννήσει τηε είχε πει ο γιατρός να γεμισει την μπανιέρα με πολύ ζεστό νερό και να κάτσει μέσα για να της έρθουν οι συσπάσεις!

Για το μασάζ δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα,ίσα ίσα που θα σε ανακουφίσει κιόλας!Ρ'ωτα και τον γιατρό σου όμως καλές διακοπές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...