Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη κ βιασμός


Recommended Posts

Γεια σας είμαι 16 κ είμαι έγκυος όμως σμρ το αγόρι μ ηταν παρα πολύ βίαιο με αποτέλεσμα να με πονάει πολύ σαν ν με βιάζει!. Ποναω κ έχω αίμα αποβολή είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Murto είπε:

Γεια σας είμαι 16 κ είμαι έγκυος όμως σμρ το αγόρι μ ηταν παρα πολύ βίαιο με αποτέλεσμα να με πονάει πολύ σαν ν με βιάζει!. Ποναω κ έχω αίμα αποβολή είναι? 

Μυρτω μου αυτο δεν ειναι αστείο..εφοσον πονάς και εχεις αίμα η συμβουλή μου ειναι να πας αμέσως σε ενα διανυκτερεύον νοσοκομείο και να μιλήσεις με τον γιατρό.ποσο μηνών εισαι;βασικα μην κάθεσαι εδω να τρως χρονο πηγαινε στον γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Murto είπε:

Είμαι σε χωριό δεν μπορω να πάω τρ. Είναι 2 εβδομάδων και έχω κανει 2 αποβολές ακόμα. 

Οταν λες δυο εβδ εννοείς απο την σύλληψη φαντάζομαι..δηλαδη εισαι ενός μήνα..γιατρός σε εχει δει κορίτσι μου;οι γονεις σου το ξέρουν;συγνωμη που σε ρωτάω αλλα συνειδητά θες να κανεις μωρό;πηγαινε στον γιατρό και θα σε διαβεβαιώσει και εκεινος οτι οι βίαιες επαφές απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη και νομιζω οτι τους πρώτους δυο μηνες απαγορεύονται εντελώς οι επαφές μεχρι να σε δει ο γιατρός και να σου δώσει οδηγίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυρτω μου δεν ξερω με τι να πρωτοσοκαριστω; Με το οτι εισαι 16 και εισαι εγκυος, το οτι έχεις κάνει ήδη δυο αποβολές η' με το οτι επιτρέπεις να σου φερεται κάποιος με τέτοιο τρόπο..... Αν έχεις αποβάλλει και δεν πας στο γιατρό μπορεί να πάθεις ζημιά που θα είναι ανεπανόρθωτη......Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου, μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου! Ούτε στο θέμα εγκυμοσύνης,ούτε στο θέμα συμπεριφοράς του αγοριού σου. Δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα. Καταστρεφεις τον εαυτό σου & θα καταστρέψεις & μία καινούργια ζωή εάν έρθει στον κόσμο. Θα περάσουν χρόνια & όταν πραγματικά θα είσαι έτοιμη να γίνεις μητέρα, δε θα μπορείς & θα νιωθεις τύψεις για όλα αυτά. Μίλησε επιγόντως σε κάποιο ενήλικο άτομο που εμπιστεύεσαι για να σε συμβουλέψει τι να κάνεις. Μην ξαναδείς αυτό το αγόρι, αλλωστε σε αυτή την ηλικία πειραματίζεται & σε βλέπει εντελώς σεξουαλικά.Δεν τον νοιάζουν τα υπόλοιπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Murto λυπάμαι για ότι περνάς αλλά μάλλον δεν σου μίλησε ποτέ κανείς για την αντισύλληψη. Στον 21ο αιώνα που ζούμε και με τόση πληροφόρηση από την τηλεόραση και το διαδίκτυο είναι απαράδεκτο σε τόσο μικρή ηλικία να έχεις κάνει ήδη 2 αποβολές και να είσαι πάλι έγκυος. Όπως λένε και οι κοπέλες παραπάνω, συμβουλεύσου έναν ενήλικα και απομακρύνσου από τον "φίλο" σου που ενώ είσαι έγκυος σου φέρετε βίαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 οι γονείς μ δεν ζουν κ έχω ήδη εναν μπέμπη  μηνών. Με το αγόρι μ χωρίσαμε γτ ηταν σαν να με βιάζει . Σε μισή ωρα θα κατευω στην πόλη αλλά ποναω παρα πολύ ουτε να συκοθω δεν μπορώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα murto συμβουλεψου τον γιατρό σου πριν κάνεις. Πάρε συμβουλές. Δεν το ξέρει ότι είσαι έγκυος.; γιατί δεν του λες όχι.; 

Εγω την γνώμη μου είπα εσύ ξέρεις καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη που επεμβενω αλλά είμαστε στα καλά μας ; Μυρτώ γιατί τον αφήνεις να σου σημπεριφερεται έτσι; είσαι 16 ετών πολύ μικρή για να είσαι στην κατάσταση που είσαι και με 2 αποβολες όπως λες!!!! Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; πόνεσε η ψυχή μου όταν το διάβασα!!! Είσαι σίγουρη πως σε αυτήν την ηλικία μπορείς να φέρεις στον κόσμο μια ζωουλα που δεν φταίει σε τίποτε; πρέπει να πάς εδώ και τώρα στον γιατρό για την υγεία σου και φυσικά του μωρού. Πόσο χρονών είναι το αγόρι ; τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά από όσο έχεις υπόψην σου κάνε κάτι τώρα. Τι να πω δεν ξέρω πραγματικά. Έχετε από την ίδια ευθύνη και η δύο. Το θέμα είναι όμως πως με αυτά που λες υπάρχει κίνδυνος αποβολης. Δεν είναι ώρα για να μιλάς εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Niki Emmanouela νομίζω πως θέλει να πει με βιασε; δεν ξέρω. Βασικά έτσι ξεκίνησε η αρχή του μηνηματος της. Τι να πω δεν ξέρω. :(

Δεν ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί και να είναι. Μου φενεται πολύ παρά τραβηγμένο να είναι 16 ετών να έχει ήδη 2 αποβολες και να κινδυνεύει και για μία Τρίτη. Η γονείς χαμπάρι δηλαδή; χμμμμ μακάρι να είναι έτσι παρά αλήθεια όλο αυτό. Δεν το χωράει ο νους μου!!!! ! ! ! !! Σε τι κοινωνία ζούμε τέλος πάντων έχω μηνει αφωνει.! !! !! ! ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Μπορεί και να είναι. Μου φενεται πολύ παρά τραβηγμένο να είναι 16 ετών να έχει ήδη 2 αποβολες και να κινδυνεύει και για μία Τρίτη. Η γονείς χαμπάρι δηλαδή; χμμμμ μακάρι να είναι έτσι παρά αλήθεια όλο αυτό. Δεν το χωράει ο νους μου!!!! ! ! ! !! Σε τι κοινωνία ζούμε τέλος πάντων έχω μηνει αφωνει.! !! !! ! ! 

Η γονείς της είπε ότι δεν ζουν κι εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έστω και αν δεν ζουν... Είναι ανιλικη κάποια / καποιος την φροντίζουν δεν είναι δυνατόν να είναι μόνη της. Δηλαδή δεν πήραν πρέφα τίποτα; μα εντελώς ; μου φενεται κακογουστο αστείο το όλο θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε καν μπήκε άλλο η κοπελιά. ????εμείς τα λέμε εμείς τα ακούμε προφανώς. Ο Θεός και ψυχής της. Αν είναι όντως αλήθεια που δεν θέλω να είναι μακάρι να είναι καλά και αυτή και και το μωρό. Δεν μπορώ να σκέφτομαι πως μπορεί να υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι μια μικρή ψυχή με πιάνει τρέλα! !! !!! !! !! !! ! Είναι ανυφηνοτητα αυτό!!! ! Αν πάλι είναι ψέμα καλύτερα. Απλός δεν είναι ωραίο να μας αναστατονουν τέτοιου είδους ψέματα. Τα σχόλια δικά σας. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nομίζω ότι κάπου εδώ πρέπει να κλειδώσω αυτό το θέμα. Η Μυρτώ, αν όντως αντιμετωπίζει τόσο σοβαρά προβλήματα θα πρέπει να απευθυνθεί στις ειδικές και υπεύθυνες για παρόμοιες καταστάσεις κρατικές υπηρεσίες. Αν υπάρχει πρόβλημα και με το μικρό μωρό, τότε οπωσδήποτε και τηλέφωνο στο Χαμόγελο του Παιδιου.

Το φόρουμ και οι συζητήσεις εδώ δεν μπορούν να λύσουν τόσο σοβαρά προβλήματα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin locked this topic
Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις
×
×
  • Προσθήκη...