Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ!


Recommended Posts

Καλή χρονιά!

Καλά κουράγια σε εμάς που προσπαθούμε, με το καλό σ'αυτές που περιμένουν και να σας ζήσουν σε αυτές που τα καταφέρανε!!!

Προσπαθώ σχεδόν 3 χρόνια και κάθε φορά που ξεπερνάω το ένα πρόβλημα, έρχεται το άλλο.

Στην αρχή μας είπαν ότι φταίει η αυξημένη προλακτίνη μου, την θεραπεύσαμε και περιμέναμε, αλλά μάταια.

Έπειτα βρήκαν ψευδομονάδα στο σπέρμα του αντρα μου και μας είπαν ότι έφταίγε αυτό. Το θεραπεύσαμε και ξεκινήσαμε και πάλι με μεγάλη σιγουριά ότι θα τα καταφέρουμε, αλλά και πάλι τίποτα.

Τον Σεπτέμβριο 2007 μου βρήκαν μία κύστη, αλλά μου είπαν ότι δεν πειράζει.

Τον Ιούνιο του 2008 η κύστη έγινε 6εκατοστά και έπρεπε να την αφαιρέσω.

Τελικά ήταν ενδομητρίωση. Μου είπαν ότι μάλλον έφταιγε αυτό.

Αφού έκανα την εγχείρηση και θεραπεία με ενέσεις, τώρα πια μπρορώ να ξανααρχίσω τις προσπάθειες.

Διάβασα ότι περίπου το 50% των γυναικών που θεραπεύουν την ενδομητρίωση κάνουν παιδάκι μέσα στον επόμενο χρόνο.

Εχει ζήσει ή γνωρίζει καμία σας τέτοιο περιστατικό?

Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά νομίζω ότι μόνο γυναίκες που το έχουν περάσει, μπορούν να με νιώσουν.

Ειλικρινά, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, να κρατήσουμε και εμείς ένα μωράκι στις αγκαλιές μας, σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλλη μου χαρα στο κουραγιο σου που αντεχεις τετοιο πραγμα κι εγω με μια αποβολη και κατι αλλα προβληματακια ειμαι επισης στον 3 χρονο προσπαθειων αλλα τουλαχιστον τωρα μου εχει φυγει η εντονη αγωνια του πρωτου χρονου και απλα περιμενω και ελπιζω οτι καποια στιγμη θα ερθει και η σειρα μου γι αυτο κοιτα να εισαι κι εσυ ηρεμη και πιστευω οτι για ολες τα πραγματα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Αναστασία! Είναι αλήθεια ότι, εκ των πραγμάτων, δεν θα άντεχα να είμαι τόσα χρόνια αγχωμένη. Το άγχος ήταν στην αρχή. Τώρα πια έχει γίνει λαχτάρα (που και που νιώθω και λίγη κούραση):silly: . Λυπάμαι για την αποβολή σου. Από εδώ και στο εξής...καλή μας επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalli mou

min xaneis tin pisti sou...!

KAI esy tha katafereis na kaneis mwraki,,,

gia kapoion logo den egine mexri twra... ((mallon))

Min apelpizesai, min apogoitevesai

giati DEN kataferneis tipota etsi,,,

polla koritsia tou Mammy meta apo pooooolles

prospatheies, petyxan tin polypothiti syllipsi...!!!

Sto euxomai na sou symbei syntoma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΛΛΗ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΡΘΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΗΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ.ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΤΟ 2009 ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!:laugh: :cheer: :silly: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου καλημέρα και καλη χρονιά... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή να είναι η χρονιά σου και να έχεις τα ευχάριστα νέα που τόσο λαχταράς και επιθυμείς...Δηλαδή σύντομα να μας ανακοινώνεις την εγκυμοσύνη σου και όλα τα άγχη και οι στενοχώριες του παρελθόντος να ξεχαστούν μονομιάς. Εγώ προσωπικά δεν έχω εμπειρία ενδομητρίωσης, μια αποβολή είχα και εγώ πριν από έναν χρόνο και ακόμα μετά από αυτό προσπαθώ και ελπίζω, αλλά μια πολύ καλή μου φίλη μου, είχε ενδομητρίωση, έκανε το χειρουργείο της και την θεραπεία της και αμέσως μετά έμεινε έγκυος... Αμέσως τα κατάφερε.. Σκέψού ότι αυτόν τον μήνα γεννάει...

Οπότε να σκέφτεσαι θετικά, το ίδιο θα γίνει και με σένα σύντομα.... Τις καλύτερες ευχές μου Κάλλη μου!!!!!! Ολα θα γίνουν θα δεις........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά γλυκιά μου!!!

Το 2009 θα δεις που θα είναι γούρικο και θα κρατάς το θετικό τεστ και δε θα το πιστεύεις...

Έτσι έπαθα κι εγώ όταν μετά από ένα χρόνο από το δεύτερο χειρουργείο για ενδομητρίωση έμαθα πως είμαι έγκυος!!

Μην απελπίζεσαι και θα πάνε όλα καλά!!

Εμένα μου συνέβη όταν δεν το σκεφτόμουν καθόλου πια και μετά από 3 χρόνια προσπαθειών...

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου καλη χρονιά!Το 2009 να σου φέρει οτι ποθείς!Δεν εχω παρόμοια εμπειρία αλλα αυτο που θα ήθελα να σου πω ειναι να μην απελπίζεσαι!Σιγουρα έχετε περάσει πολλές δοκιμασίες με τον άντρα σου αλλα πρεπει να εφοπλιστείτε με δύναμη και πολύ αισιοδοξία.Οι κόποι σας θα σας ανταμείψουνε και σύντομα θα κυοφορήσεις και συ το αγγελούδι σου!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι ...δεν εχω την ιδια εμπειρια με σενα....εγω ειχα πολυκυστικες....τελικα καταφερα να κανω παιδακι.....σου ευχομαι το 2009 να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα μωρα..στο ευχομαι ολοψυχα γιατι σε καταλαβαινω πως νιωθεις....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΣΚΩΤΩΝΕΙ ΤΑ ΩΑΡΙΑ! ΗΡΕΜΙΣΤΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΠΕΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΩΣΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΩΡΟ ΞΕΧΑΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΣΟ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ! ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΤΥΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μην ήξερε καμία σας πως νιώθω, αλλά το γεγονός ότι κάποιες από εσάς ξέρουν και καταλαβαίνουν την λαχτάρα μου, με κάνει να νιώθω πολύ καλύτερα, νίωθω ότι έχω συμμάχους!

Είμαι σίγουρη ότι θα κάνουμε όλες παιδάκι, απλά μέχρι να να έρθει η ώρα περνάμε και εμείς και οι άντρες μας λίγο δύσκολα.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, κάτι μου λέει ότι θα μου φέρουν γούρι!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ το ΜΑΜΜΥ

να ΜΗΝ σου φέρει γούρι!!!!!!!!!!!!!!

Στο λέω εκ πείρας.........

ΕφερΕ τύχη σε μένα και σε τόσα άλλα κορίτσια,,,

εδώ ΔΕΝ γίνονται εξεραίσεις!!!

ΧΑΜΟΓΕΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΛΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ...

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κ από εμένα. Έχω κ εγώ ενδομητρίωση και κάνω θεραπεία με ενέσεις, σε 4 μήνες περίπου θα ξεκινήσω κ εγώ τις προσπάθειες. Είναι αρκετές οι κοπέλες εδώ με ενδομητρίωση που τα κατάφεραν τελικά και έχουν παιδάκι. Είμαι σίγουρη ότι το ίδιο θα συμβεί κ με εμάς!Το σημαντικό είναι ότι βρήκες την αιτία της υπογονιμότητας , είσαι σε καλό δρόμο. Καλή επιτυχία και ο νέος χρόνος να σου φέρει το μωράκι σου. Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Αρετή! Ευχομαι τελικά αυτό να έφταιγε και για τις δύο μας! Το καλό μου έκανε η αναμονή με τις ενέσεις και μετά από αυτές, ήταν ότι ξεχάστηκα αρκετά! Εμένα αυτός είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών μετά την θεραπεία, θα σου πω αν τα κατάφερα, μέχρι να ξαναρχίσεις και εσύ τις προσπάθειες σου!

Καλή μας επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...