Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εκανα νωρίς;;


Eleni20

Recommended Posts

Ελενη μου καλησπέρα!?

Εγώ έχω κυκλο 28-31 ημερών. Τον προπερασμενο μήνα ειχα κυκλο 57 ημερών!!! Τρελαθηκαμε με με τον αντρουλη μου!!! Είχα μόνο κτ καφέ υγρά κ ή γυναικολόγος μου είπε να μην το εκλαβω ως περίοδο. Εκανα χοριακη, τζιφος! Η περίοδος πουθενά! Τον επόμενο μήνα μου ήρθε κανονικά την 29η μέρα. Τώρα περιμένω πάλι. Είμαι στην 31η μέρα, αλλά αφαντη... Δεν έχω κ κανένα σύμπτωμα. Μάλλον πάλι θα αργήσει. Εννοείται ότι έχω κάπως ξεσηκωθεί, αλλά δεν παίρνουν τα μυαλά μου αέρα, γτ περάσαμε πολύ δύσκολα!!! Ο,τι είναι να γίνει, θα γίνει!! 

Ψυχραιμία!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 37 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ελενη μου καλησπέρα!?

Εγώ έχω κυκλο 28-31 ημερών. Τον προπερασμενο μήνα ειχα κυκλο 57 ημερών!!! Τρελαθηκαμε με με τον αντρουλη μου!!! Είχα μόνο κτ καφέ υγρά κ ή γυναικολόγος μου είπε να μην το εκλαβω ως περίοδο. Εκανα χοριακη, τζιφος! Η περίοδος πουθενά! Τον επόμενο μήνα μου ήρθε κανονικά την 29η μέρα. Τώρα περιμένω πάλι. Είμαι στην 31η μέρα, αλλά αφαντη... Δεν έχω κ κανένα σύμπτωμα. Μάλλον πάλι θα αργήσει. Εννοείται ότι έχω κάπως ξεσηκωθεί, αλλά δεν παίρνουν τα μυαλά μου αέρα, γτ περάσαμε πολύ δύσκολα!!! Ο,τι είναι να γίνει, θα γίνει!! 

Ψυχραιμία!!!!?

57 μερες κύκλο στα καλα καθούμενα;;πηγες στον γιατρό να σου εξηγήσει που μπορει να οφείλεται;;εγω με το ζόρι κρατιέμαι θελω να τα φέρω ολα τούμπα!!θελω να παω στην γιατρό μου αλλα θα εχει ιατροί απο τις 22 του μηνός και μετα θελω να πάρω τεστ μπας και εχουμε πέσει σε καμια περίπτωση θελω να παω για χοριακη την δευτερα και θελω αν γίνεται τωρα να ερθει η δευτερα..γενικώς θελω να μάθω τι συμβαίνει άμεσα και εχω πέσει στην περίπτωση!!αμα κανω 57 μερες κύκλο θα τρελαθώ πραγματικα..αυριο γίνονται 40...εγω ευχομαι να σου αργήσει για τους επόμενους 8 μηνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου, όταν έχετε τόσο μεγάλη καθυστέρηση να το ψάχνετε!

πριν μερικά χρόνια μου είχε συμβεί και πήγα στο γιατρό, μου έγραψε ορμονικές και είδαμε ανεβασμένη προλακτίνη λόγω άγχους γιαυτό καθυστερούσε η περίοδος, μου έδωσε χάπια για να αδιαθετήσω και έκτοτε προσπαθώ να είμαι ήρεμη... όλα θέμα ορμονών είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni687 είπε:

κορίτσια μου, όταν έχετε τόσο μεγάλη καθυστέρηση να το ψάχνετε!

πριν μερικά χρόνια μου είχε συμβεί και πήγα στο γιατρό, μου έγραψε ορμονικές και είδαμε ανεβασμένη προλακτίνη λόγω άγχους γιαυτό καθυστερούσε η περίοδος, μου έδωσε χάπια για να αδιαθετήσω και έκτοτε προσπαθώ να είμαι ήρεμη... όλα θέμα ορμονών είναι...

Ναι εγω θα το ψάξω...ειμαι πολυ κατα των φαρμάκων γενικα βεβαια και οτι μπορω το αποφεύγω αλλα αν κατι χάλασε και δεν διορθώνεται μονο του σιγα σιγα αναγκαστικά..τι μου θύμισες τωρα!!η μαμά μου ειχε αυξημένη προλακτινη σαν και εσενα και πολυ άστατο κύκλο μια ερχόταν μια οχι και ο γιατρός της επειδη και αυτος τα απέφευγε τα φάρμακα της ειπε θα τον αφήσουμε να στρώσει μόνος του απλα σταματά να αγχώνεσαι και τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος σε μενα!!!ποσες φορές την εχω ακούσει αυτη την ιστορία!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maria1405 μου εσύ όμως είχες καφέ αρκετές μέρες κ καποια στιγμή θυμάμαι ότι είδες λίγο αίμα κανονικό κάποια στιγμη..αυτο στην ουσία ήταν η περίοδος σου τότε. η @Eleni20 δεν έχει δει τίποτα ακόμα..πάντως θεωρώ ότι εξαρχής έχεις κάνεις λάθος με τα τεστ.επρεπε ν κάνεις με πρωινά ουρά..εδώ πάρα πολλές γυναίκες έκαναν πόσα τεστ με πρωινά κ βγήκαν αρνητικά αλλά ήταν..οπότε όλα είναι σχετικά..μόνο η χοριακη θα δείξει αν είσαι ή όχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοπελιές μου είχα καφέ υγρά κυρίως όταν κουραζομουν κ μόνο μία στιγμή κάποια μέρα είχα ούτε μία σταγόνα κόκκινο. Ή γυναικολόγος μου είπε ότι δεν ήταν περίοδος κ ότι τυχαίνει καμιά φορά κυρίως τα καλοκαίρια. Ο κύκλος μου ήταν όντως 57 μέρες!! Είπαμε να δουμε πώς θα πάει μετά, αλλά αφού μετά αδιαθετησα, όλα καλά!

 Πάντως συμφωνώ εμ την tweema για τα τεστ! Είναι που είναι επισφαλή, τουλάχιστον να τα κάνουμε όπως πρέπει μπας κ βγάλουμε καμιά άκρη!!!! Ελενη μου ψυχραιμία!! Μόνο αυτό!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Εγώ κοπελιές μου είχα καφέ υγρά κυρίως όταν κουραζομουν κ μόνο μία στιγμή κάποια μέρα είχα ούτε μία σταγόνα κόκκινο. Ή γυναικολόγος μου είπε ότι δεν ήταν περίοδος κ ότι τυχαίνει καμιά φορά κυρίως τα καλοκαίρια. Ο κύκλος μου ήταν όντως 57 μέρες!! Είπαμε να δουμε πώς θα πάει μετά, αλλά αφού μετά αδιαθετησα, όλα καλά!

 Πάντως συμφωνώ εμ την tweema για τα τεστ! Είναι που είναι επισφαλή, τουλάχιστον να τα κάνουμε όπως πρέπει μπας κ βγάλουμε καμιά άκρη!!!! Ελενη μου ψυχραιμία!! Μόνο αυτό!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!?

Αχ ρε κορίτσια τι να πω πια..στις προηγούμενες εγκυμοσύνες τα τεστ είχαν δείξει απο πολύ-πολύ νωρίς και παντα με βραδινά ουρά.και ηταν απλα οχι τα ευαίσθητα.τωρα να εχω πέσει στην περίπτωση τι να πω.θα μας δείξει η χοριακη τι και πως..αλλα απο την άλλη δεν νιωθω καθόλου έγκυος αλλα δεν νιωθω οτι θα αδιαθέτησω κιόλας.μονο πειναω αλλα γενικώς πειναω εγω τίποτε αλλο.και απο την άλλη λέω σιγα μην έμεινα με την πρωτη βγαλτο απο το μυαλό σου λέω στον εαυτό μου.ειμαι πιο χαλαρή αυτές τις μερες και δεν εχω τοσο άγχος παω και βόλτες τρώω πιο πολυ πίνω βγαίνω ξενυχτάω κανω οτι μου κατεβαίνει στο κεφάλι για να ειμαι χαλαρή..και κοιτα να δεις η άτιμη λέω εκει δεν έρχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;εγω δυστυχως κανενα νέο ακομη.και λέω δυστυχως γιατι έχουν σπάσει τα νεύρα μου.δεν περνάνε οι ώρες μεχρι την δευτερα να παω για χοριακη.σημερα νιωθω έντονους πόνους στην κοιλια σαν σουβλιες που κρατάνε δευτερόλεπτα και φεύγουν.κανενα σημάδι περιόδου τιποτα το σώμα μου δεν με βοηθάει καθόλου.λενε οτι οταν ήρεμεις ξεχνιέσαι και κοιμάσαι καλα ερχεται η άτιμη.σε μενα γιατι δεν ερχεται;θα κλείσω σίγουρα τις 40 μερες μη σας πω 45 γιατι παντα το νιωθω μερες πριν οτι θα ερθει..ετσι μου ερχεται σημερα η αυριο να πάρω παλι τεστ να κανω.δεν εχω υπομονη μεχρι την δευτερα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, Ελενη μου  ποοοοοοοοσο σε καταλαβαίνω!!! Κ εγώ μία από τα ίδια! Είμαι στην 32η, πάω για 33η κ συμπτώματα περιόδου πουθενά! Τα νεύρα μου!?Είμαι γενικά κ κατά των τεστ κ χοριακης πριν να περάσει μία εβδομάδα κ έχω λαλησει! Τώρα τελευταία έχω κ αυτά τα σκαμπανεβάσματα με την περίοδο κ έχω χάσει μέρες, αυγά, πασχαλια, όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, Ελενη μου  ποοοοοοοοσο σε καταλαβαίνω!!! Κ εγώ μία από τα ίδια! Είμαι στην 32η, πάω για 33η κ συμπτώματα περιόδου πουθενά! Τα νεύρα μου!?Είμαι γενικά κ κατά των τεστ κ χοριακης πριν να περάσει μία εβδομάδα κ έχω λαλησει! Τώρα τελευταία έχω κ αυτά τα σκαμπανεβάσματα με την περίοδο κ έχω χάσει μέρες, αυγά, πασχαλια, όλα! 

Αστα να πάνε..9 μερες καθυστέρηση και τιποτα!!και εχω εντελώς σταθερό κύκλο!!εσυ τι κύκλο εχεις;γνωμη μου ειναι μην κανεις κανενα τεστ αν δεν κλείσεις τις 5 μερες καθυστέρηση.μην την πατήσεις οπως εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελενακι! Εγώ, αν εξαιρέσεις ένα μήνα που μου χάλασε ο κύκλος, είμαι στις 29-31 μέρες. Σήμερα είμαι στην 33η. Δεν έχω κ καμιά φοβερή καθυστέρηση... Πιο πολύ είναι ο πόλεμος νεύρων και η αγωνία... Θα δείξει... Πάντως ούτε τεστ θα κανω, ούτε τπτ ακόμα. Για να δούμε... Εσύ έχεις πονάκια ή άλλα συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Μιπως γίνεται από την ζεστη και το αγχος σας δεν έρχεται; εκτός αν είναι καλά νέα.. που σας το εύχομαι.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μιπως γίνεται από την ζεστη και το αγχος σας δεν έρχεται; εκτός αν είναι καλά νέα.. που σας το εύχομαι.!

Ευχαριστουμε πολύ κορίτσι!!!?Μακάρι κ σε σένα γρήγορα, αλλά για μένα δεν το βλέπω... Τα πονάκια τα έχω πού κ που. Απλά μάλλον θέλει να μου σπάσει τα νεύρα!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ευχαριστουμε πολύ κορίτσι!!!?Μακάρι κ σε σένα γρήγορα, αλλά για μένα δεν το βλέπω... Τα πονάκια τα έχω πού κ που. Απλά μάλλον θέλει να μου σπάσει τα νεύρα!!!??????

Σε ευχαριστώ ούτε για εμένα το βλέπω..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!οπως βλέπετε ξυπνάω πολυ νωρίς!!???κουράζομαι πολυ τον τελευταίο καιρό αντε εξι μερες έμειναν για τις διακοπες δεν αντέχω αλλο..Μαράκι μου λες;;μετα την 36η μερα του κύκλου να κανεις τεστ..και ευχομαι ενα τεράστιο συν!!!!εγω τιποτα κανενα σύμπτωμα το μονο που εχω ειναι οτι τρώω οτι βρω μπροστά μου αλλα αυτο δεν ειναι και ξεκάθαρο σύμπτωμα σε μενα γιατι το παθαίνω σχετικά συχνά.βεβαια αυτη την φορα πραγματικα τρώω οτι βρω.μαλλον ομως θα ειναι απο την στεναχώρια μου.δεν ειναι δυνατον ρε κορίτσια πρώτο μήνα που είπαμε να ξεκινήσουμε για μωράκι να μας κανει τέτοιο πράγμα..δηλαδη έλεος νομίζω οτι καποιος μας κανει πλάκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου κ εμείς όταν είπαμε ότι θα ξεκινήσουμε προσπάθεια για παιδάκι, είχα τον πρώτο μήνα 4 μέρες καθυστέρηση! Κάθε λίγο ήμουν τουαλέτα για να δω αν αδιαθετησα! Το ότι όμως είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών, δε σημαίνει ότι είναι ανέφικτο!! Υπομονή! Εσύ έχεις κ πολλές μέρες καθυστέρηση!! Θα πας αύριο για χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ελενη μου κ εμείς όταν είπαμε ότι θα ξεκινήσουμε προσπάθεια για παιδάκι, είχα τον πρώτο μήνα 4 μέρες καθυστέρηση! Κάθε λίγο ήμουν τουαλέτα για να δω αν αδιαθετησα! Το ότι όμως είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών, δε σημαίνει ότι είναι ανέφικτο!! Υπομονή! Εσύ έχεις κ πολλές μέρες καθυστέρηση!! Θα πας αύριο για χοριακη;

Εγω Μαράκι μου εχω 9 μερες καθυστέρηση αλλα εκανα τεστ την Τρίτη μερα καθυστέρησης και ηταν αρνητικό.μιλησα πριν μερες με την γιατρό μου και μου ειπε τεστ και χοριακη μετα την εβδ καθυστέρησης εγω ομως ως γνωστή ανυπόμονη δεν την άκουσα και εκανα τεστ νωρίτερα.δεν πιστευω οτι ειμαι εγκυος πιστευω οτι ο κύκλος μου άλλαξε χωρις λόγο και ισως για να μου δώσει ενα μάθημα να με βάλει στην θέση μου να σταματήσω πια να ειμαι τοσο ανυπόμονη ???εσυ κρατιέσαι ενταξει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρετε τι σκέφτηκα τωρα;;αν ο κύκλος αυτος ειναι παλι 45 ημερών οπως αυτος που ειχα κανει παλιότερα αυτο δεν σημαίνει οτι ωορρηξία θα εχω κανει την 31 μερα του κύκλου;σημερα ειμαι στην 40.η χοριακη επομένως αν τυχόν και εχει γινει το θαύμα θα δείξει δεκα μερες μετα ετσι;μην αγχώνομαι παλι μετα μηπως και έδειξε μηπως την εκανα νωρίς και ολα αυτα τα ωραια.διαβασα οτι δεκα μερες μετα δείχνει παντως.δεν κρατιέμαι μεχρι αυριο μου φαινεται δεν θα κοιμηθώ μεχρι να παει 9 να παω στο μικροβιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι σκέφτηκα τωρα;;αν ο κύκλος αυτος ειναι παλι 45 ημερών οπως αυτος που ειχα κανει παλιότερα αυτο δεν σημαίνει οτι ωορρηξία θα εχω κανει την 31 μερα του κύκλου;σημερα ειμαι στην 40.η χοριακη επομένως αν τυχόν και εχει γινει το θαύμα θα δείξει δεκα μερες μετα ετσι;μην αγχώνομαι παλι μετα μηπως και έδειξε μηπως την εκανα νωρίς και ολα αυτα τα ωραια.διαβασα οτι δεκα μερες μετα δείχνει παντως.δεν κρατιέμαι μεχρι αυριο μου φαινεται δεν θα κοιμηθώ μεχρι να παει 9 να παω στο μικροβιολογικό 

Ο μεγαλύτερος κύκλος σου ποιος ήταν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Ο μεγαλύτερος κύκλος σου ποιος ήταν; 

45 μερες ειναι ο μεγαλύτερος που εχω κανει και ηταν τον Γενάρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Εγω Μαράκι μου εχω 9 μερες καθυστέρηση αλλα εκανα τεστ την Τρίτη μερα καθυστέρησης και ηταν αρνητικό.μιλησα πριν μερες με την γιατρό μου και μου ειπε τεστ και χοριακη μετα την εβδ καθυστέρησης εγω ομως ως γνωστή ανυπόμονη δεν την άκουσα και εκανα τεστ νωρίτερα.δεν πιστευω οτι ειμαι εγκυος πιστευω οτι ο κύκλος μου άλλαξε χωρις λόγο και ισως για να μου δώσει ενα μάθημα να με βάλει στην θέση μου να σταματήσω πια να ειμαι τοσο ανυπόμονη ???εσυ κρατιέσαι ενταξει;;

Ελενη μου ουτε κ εγω πιστεύω οτι είμαι έγκυος, αλλα οσο να πεις τα νευρα μου εχουν σπασει!!! Προσπαθω-χωρις ιδιαιτερη επιτυχία -να μην το σκεφτομαι! Τωρα παω να πλακωθω στο σιδερωμα!!    ; )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ελενη μου ουτε κ εγω πιστεύω οτι είμαι έγκυος, αλλα οσο να πεις τα νευρα μου εχουν σπασει!!! Προσπαθω-χωρις ιδιαιτερη επιτυχία -να μην το σκεφτομαι! Τωρα παω να πλακωθω στο σιδερωμα!!    ; )

Εγω δεν αντέχω αλλο..σχεδόν δεκα μερες καθυστέρηση εχω ειναι παρα πολλές για να μην εχω άγχος..κει γω μολις σχολασω παω για σίδερο μαγείρεμα και μη σου πω και γενική με τέτοια τρέλα που εχω σημερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...