Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εκανα νωρίς;;


Eleni20

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κατι αλλο;εσεις ξεκινήσατε φολικο οξύ απο πριν;δεν ρώτησα τον γιατρό αλλα διάβασα πολλα άρθρα που το συστήνουν οταν ξεκινήσεις τις προσπαθειες.εμεις ξεκινήσαμε αυτο τον μήνα και το περνώ 20 μερες τωρα.

Καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εμένα μου είχε δώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εμένα μου είχε δώσει 

Οκ σε ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Μην ευχαριστεις..! Καλές δεν χριαζετε..!! 

Δυστυχως τα τεστ κάνουν συχνά λάθος..και ενω το ξερω σαν χαζή επεσα στην παγίδα τους απο τον πρώτο μήνα..δηλαδη τους επόμενους τι θα κανω άστα κάηκα!!ηρεμια και οχι άγχος θελει το ξερω αλλα δεν ελέγχεται κάποιες φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Δυστυχως τα τεστ κάνουν συχνά λάθος..και ενω το ξερω σαν χαζή επεσα στην παγίδα τους απο τον πρώτο μήνα..δηλαδη τους επόμενους τι θα κανω άστα κάηκα!!ηρεμια και οχι άγχος θελει το ξερω αλλα δεν ελέγχεται κάποιες φορές.

Σε καταλαβενω απόλυτα έτσι ειμουν στην αρχή κι εγώ μετά από κάποιο μήνα είπα αν είναι να έρθει ας έρθει.. να φανταστεις στους πρώτους μήνες είχα κάνει χρυσα τα φαρμακεία. Με το παραμικρό τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Σε καταλαβενω απόλυτα έτσι ειμουν στην αρχή κι εγώ μετά από κάποιο μήνα είπα αν είναι να έρθει ας έρθει.. να φανταστεις στους πρώτους μήνες είχα κάνει χρυσα τα φαρμακεία. Με το παραμικρό τεστ. 

Κατάλαβα..εγω σημερα περιμενα και δεν ήρθε..ξερω ομως οτι δεν ειμαι..θα προσπαθήσω απο δω και περα να διώξω το άγχος και αν εχω τουλαχιστον τρεις μερες καθυστέρηση (θεωρούνται πολλές για μενα)τοτε να πάρω τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eleni20 είπε:

Κατάλαβα..εγω σημερα περιμενα και δεν ήρθε..ξερω ομως οτι δεν ειμαι..θα προσπαθήσω απο δω και περα να διώξω το άγχος και αν δεν εχω τουλαχιστον τρεις μερες καθυστέρηση (θεωρούνται πολλές για μενα)τοτε να πάρω τεστ..

Καλητερα να κάνεις β χοριακη είναι πιο έγκυρη.. γιατί εμένα έκαναν τα τεστ και λάθος.! Μπορεί να αργήσει και λόγο ζέστης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δίκιο...και εχω τρανταχτό παράδειγμα την κολλητή μου.ειχε λίγα καφέ έκανε τεστ λίγες μερες πριν την περίοδο και της βγηκε αρνητικό..έκανε χοριακη την επόμενη μερα αρνητική και αυτη..(παρόλο που ειχε γινει ηδη η εμφύτευση)..κανει ξανά χοριακη μετα απο μια εβδομάδα και ηταν στα ύψη!!επομενως ουτε τα τεστ ουτε η χοριακη ειναι αξιόπιστα πριν την περίοδο...φαντάσου εγω το εκανα μια εβδομάδα πριν την αναμένομενη μερα περιόδου..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Εχεις δίκιο...και εχω τρανταχτό παράδειγμα την κολλητή μου.ειχε λίγα καφέ έκανε τεστ λίγες μερες πριν την περίοδο και της βγηκε αρνητικό..έκανε χοριακη την επόμενη μερα αρνητική και αυτη..(παρόλο που ειχε γινει ηδη η εμφύτευση)..κανει ξανά χοριακη μετα απο μια εβδομάδα και ηταν στα ύψη!!επομενως ουτε τα τεστ ουτε η χοριακη ειναι αξιόπιστα πριν την περίοδο...φαντάσου εγω το εκανα μια εβδομάδα πριν την αναμένομενη μερα περιόδου..?

Τα τεστ ποτέ δεν βγάζουν σωστά πριν από την καθυστέρηση και ιδικά 1 εβδομάδα πριν..! Σου εύχομαι να έρθει το  νινι πολύ πολύ σύντομα.!! Όπως και σε όλες μας το εύχομαι.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ελένη μου, κανένα νέο?

Ελπίζω να συνεχίζεται η καθυστέρηση... εγώ αύριο περιμένω..

 

Καλησπέρα ελενη μου!πρωτη μερα καθυστέρησης σημερα αλλα δεν κρατήθηκα και πριν λίγο εκανα και το δεύτερο self clear (ειχα παρει το διπλό )..οποτε δεν ειμαι 100%..απλα ειπε πρωτη φορα να μου καθυστερήσει 2-3 μερες ίσα ίσα να μου σπάσει τα νεύρα η άτιμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Τα τεστ ποτέ δεν βγάζουν σωστά πριν από την καθυστέρηση και ιδικά 1 εβδομάδα πριν..! Σου εύχομαι να έρθει το  νινι πολύ πολύ σύντομα.!! Όπως και σε όλες μας το εύχομαι.!

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ αδιαθέτησα τελικά σήμερα, αλλά χθές το πρωί έκανα άλλο 'ενα clear blue και μου βγήκε κι αυτό θετικό αχνό αλλά πιο ξεκάθαρο απο την προηγούμενη φορά. Τι γίνεται με αυτά τα τέστ? Θεωρούνται τα πιο αξιόπιστα και τα πήρα απο διαφορετική πόλη σε διαφορετική χρονική στιγμή για να πω ότι ήταν ελαττωματική παρτίδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

Καλημέρα! Εγώ αδιαθέτησα τελικά σήμερα, αλλά χθές το πρωί έκανα άλλο 'ενα clear blue και μου βγήκε κι αυτό θετικό αχνό αλλά πιο ξεκάθαρο απο την προηγούμενη φορά. Τι γίνεται με αυτά τα τέστ? Θεωρούνται τα πιο αξιόπιστα και τα πήρα απο διαφορετική πόλη σε διαφορετική χρονική στιγμή για να πω ότι ήταν ελαττωματική παρτίδα....

Καλημερα κορίτσι μου..δεν εξηγηται αυτο με τα τεστ..τι γίνεται...εφοσον είχες κανει χοριακη στο πρώτο και εχεις κανονικα αίμα τωρα μαλλον ειναι ελαττωματικά..αλλα εγω θα επερνα τηλέφωνο στην εταιρία να μάθω τι και πως..εγω ακομα δεν..αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι οτι εφοσον παω για την Τρίτη μερα καθυστέρησης έχουν αλλάξει και τελείως οι γόνιμες μερες που νομιζα οτι ειναι τοτε αλλα τελικα ηταν αργότερα..άρα άστα να πάνε χάος το θέμα..θα περιμένω 2-3 μερες ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι έτσι είναι...αλλά επειδή αλλάζει ο κύκλος μερικές φορές χωρίς προειδοποίηση μην υπολογίζεις γόνιμες, κάνε ελεύθερα όποτε σου ρχεται ακόμα και κάθε μέρα, να ξεκινάς μετά το τέλος της περιόδου μέχρι να ξαναέρθει και θα ρθει το μωρό σύντομα, θα δεις....κι εγώ δεν μετράω ξανά, θα ρυθμίσω τώρα το θυροειδή μου, έχω και μετακόμιση τέλος του μήνα και απο σεπτέμβρη θα πάρω αγωγή για να βοηθήσουμε την ωορηξία μου είπε ο γιατρός κι ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα  να έχω μείνει έγκυος!

Το ίδιο εύχομαι σε σένα αλλά πολύ νωρίτερα! φιλιά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

ναι έτσι είναι...αλλά επειδή αλλάζει ο κύκλος μερικές φορές χωρίς προειδοποίηση μην υπολογίζεις γόνιμες, κάνε ελεύθερα όποτε σου ρχεται ακόμα και κάθε μέρα, να ξεκινάς μετά το τέλος της περιόδου μέχρι να ξαναέρθει και θα ρθει το μωρό σύντομα, θα δεις....κι εγώ δεν μετράω ξανά, θα ρυθμίσω τώρα το θυροειδή μου, έχω και μετακόμιση τέλος του μήνα και απο σεπτέμβρη θα πάρω αγωγή για να βοηθήσουμε την ωορηξία μου είπε ο γιατρός κι ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα  να έχω μείνει έγκυος!

Το ίδιο εύχομαι σε σένα αλλά πολύ νωρίτερα! φιλιά!!!!!!

Εχεις δίκιο ετσι ειναι..σε μενα ο κύκλος αλλάζει 1-2 φορές τον χρονο και τους υπόλοιπους μηνες ειναι σταθερός στις 31 μερες..αλλα ειναι φοβερό ρε κορίτσια..τον πρώτο μήνα που βάλαμε μπρος βρήκε να αλλάξει;δηλαδη ήμαρτον..το θέμα ειναι οτι μετα τις υποτιθεται γόνιμες ειχαμε επαφές αλλα καθε 4 μερες περίπου οποτε δύσκολα..στις υποτιθεται γόνιμες ειχαμε καθε μερα για πέντε μερες μετα κουραστήκαμε και αραιωσαμε εγω το δηλώνω κουράζομαι!!!!?????κανενα σημάδι..εξαφανίστηκαν και τα σπυράκια καθόλου πόνους και ουτε πρησμένο στήθος τιποτα..ειμαι στην 33η μερα του κύκλου..οσο για σένα ειμαι σίγουρη οτι θα έρθω το μπεμπέ πολυ σύντομα.τωρα που ειναι και καλοκαίρι και εχετε και προσεχώς μετακόμιση θα ξεχαστείς λίγο και ειναι καλυτερα ετσι!!αντε ρε κορίτσια να αρχίσουμε μια μια να ανακοινώνουμε ευχάριστα απο δω και περα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Εχεις δίκιο ετσι ειναι..σε μενα ο κύκλος αλλάζει 1-2 φορές τον χρονο και τους υπόλοιπους μηνες ειναι σταθερός στις 31 μερες..αλλα ειναι φοβερό ρε κορίτσια..τον πρώτο μήνα που βάλαμε μπρος βρήκε να αλλάξει;δηλαδη ήμαρτον..το θέμα ειναι οτι μετα τις υποτιθεται γόνιμες ειχαμε επαφές αλλα καθε 4 μερες περίπου οποτε δύσκολα..στις υποτιθεται γόνιμες ειχαμε καθε μερα για πέντε μερες μετα κουραστήκαμε και αραιωσαμε εγω το δηλώνω κουράζομαι!!!!?????κανενα σημάδι..εξαφανίστηκαν και τα σπυράκια καθόλου πόνους και ουτε πρησμένο στήθος τιποτα..ειμαι στην 33η μερα του κύκλου..οσο για σένα ειμαι σίγουρη οτι θα έρθω το μπεμπέ πολυ σύντομα.τωρα που ειναι και καλοκαίρι και εχετε και προσεχώς μετακόμιση θα ξεχαστείς λίγο και ειναι καλυτερα ετσι!!αντε ρε κορίτσια να αρχίσουμε μια μια να ανακοινώνουμε ευχάριστα απο δω και περα..

Αυτό που είπες για τον κύκλο το έπαθα κι εγώ τον 1 μήνα που προσπαθούσαμε μου άλλαξε τέλειος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Σου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει.. και σε όλες μας 

Μακαρι κορίτσι μου μακαρι!!ας ερθει τουλαχιστον η καταραμένη να ξεκινήσει νέος κύκλος και νέα αισιοδοξία..που ειναι;;;και χωρις συμπτώματα τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Μακαρι κορίτσι μου μακαρι!!ας ερθει τουλαχιστον η καταραμένη να ξεκινήσει νέος κύκλος και νέα αισιοδοξία..που ειναι;;;και χωρις συμπτώματα τιποτα..

Ο μεγαλύτερος κύκλος που είχες κάνεις πιος ηταν; η πάντα σταθερά στις 31 ημέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Ο μεγαλύτερος κύκλος που είχες κάνεις πιος ηταν; η πάντα σταθερά στις 31 ημέρες;

Ο μεγαλύτερος ηταν περσυ που έζησα ενα πολυ άσχημο οικογενειακό γεγονός και εκανα 45 μερες κύκλο.απο κει και περα παντα ερχεται στις 31 μερες και μια φορα ειχε ερθει στις 30 μερες.αυριο θα ειμαι στην 34η μερα του κύκλου χωρις συμπτώματα και με δυο αρνητικά τεστ..ειμαι σίγουρη ποτε εκανα ωορρηξία και έχουν περάσει 16-17 μερες απο τοτε..δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Ο μεγαλύτερος ηταν περσυ που έζησα ενα πολυ άσχημο οικογενειακό γεγονός και εκανα 45 μερες κύκλο.απο κει και περα παντα ερχεται στις 31 μερες και μια φορα ειχε ερθει στις 30 μερες.αυριο θα ειμαι στην 34η μερα του κύκλου χωρις συμπτώματα και με δυο αρνητικά τεστ..ειμαι σίγουρη ποτε εκανα ωορρηξία και έχουν περάσει 16-17 μερες απο τοτε..δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει 

Δεν ξέρω να σου πω..! Αν δεν έρθει δεν πας να κάνεις χοριακη να δεις τι γίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Δεν ξέρω να σου πω..! Αν δεν έρθει δεν πας να κάνεις χοριακη να δεις τι γίνεται; 

Θα περιμένω να εχω μια εβδ καθυστέρηση πρωτα και μετα θα παω για χοριακη κατευθείαν!μπορει και να ερθει αυριο μεθαύριο τι να πω πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Θα περιμένω να εχω μια εβδ καθυστέρηση πρωτα και μετα θα παω για χοριακη κατευθείαν!μπορει και να ερθει αυριο μεθαύριο τι να πω πια..

Εσύ ξέρεις..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...