Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική


hopeland

Recommended Posts

στις On 15/6/2016 at 9:22 ΠΜ, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κ εγώ μπορώ να σου απαντήσω και να σε βοηθήσω σε κάτι αν μπορω  φυσικά!!

Κι εμενα!Καινουργια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2016 at 6:19 ΜΜ, ο/η Renakar είπε:

Την εξωσωματική την έκανα στο Αρεταίειο Αθηνών, που είναι δημόσιο νοσοκομείο.  Δεν το βάζω κάτω, αλλά και δεν θα τρελλαθώ, αν αποβούν άκαρπες οι προσπάθειές μου!!! Έχω 2 κατεψυγμένα εμβρυάκια, από Σεπτέμβρη θα κοιτάξουμε για την εμβρυομεταφορά. Σπερματέγχυση δεν έκανα, γιατί το σπέρμα του άντρα μου δεν είναι τόσο κινητικό και εγώ είμαι 44 ετών. Δεν μας παίρνει ο χρόνος για πειραματισμούς.

Κι εγω ειμαι στην ιδια ηλικια!Δεν εχω κανει καταψυξη ωαριων και παω για εξωσωματικη...Ποια ειναι η διαδικασια που ακολουθειται;; Δεν εχω ιδεα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2016 at 2:48 ΜΜ, ο/η hopeland είπε:

Αρχισα ειδη ενεσεις. Δεν μου αφησε καν το ενδεχομενο για φυσικο κυκλο. Εσυ τι εκανες;

 

στις On 3/7/2016 at 9:37 ΠΜ, ο/η hopeland είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ,να είσαι καλά συ καλά και σύντομα να έρθει αυτό που θες!

Athena  Γειά σου. Για να ξεκινήσεις εξωσωματική πρέπει πρώτα από όλα να βρεις ένα καλό γιατρό, να συζητεσετε μαζί το πρόβλημα σας και να σας καθοδηγήσει πως να προχωρήσετε..θα χρειαστεί λογικά να κάνεις κάποιες εξετάσεις ορμονικες..στη συνέχεια θα αποφασίσει ο γιατρός ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις και θα σου πει τι φάρμακα και ενέσεις πρέπει να πάρεις για να κάνεις ωάρια..ακολουθούν υπερηχοι για έλεγχο των ωαρίων και όταν φτάσουν στο επιθυμητό μέγεθος γίνεται η ωοληψια..Μετά από 5 μέρες συνήθως γίνεται η εμβρυομεταφορα..Αυτά σε γενικές γραμμές, ελπίζω να βοήθησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια κοριτσια, αργησα να γραψω διοτι να πω την αληθεια η αγωνια με ειχε κυριεψει.... μεχρι τη χοριακη συχνα ενιωθα πανικο, προσπαθουσα να μην το σκεφτομαι αλλα ηταν αδυνατον...μου ερχονταν ξανα και ξανα στο μυαλο η απαγοητευση που ειχα τις 4 προηγουμενες φορες στο ακουσμα της αρνητικης χοριακης και με έπιανε τρεμουλο...Δεν μπορειτε να φανταστείτε τι ενιωσα παραμονη χριστουγεννων οταν μου εδωσαν μια χοριακη 267.....δεν υπαρχουν λεξεις να το εκφρασω...θειο δωρο...τα αποτελεσματα τα πηρα απο το τηλεφωνο αλλα επειδη δεν τα πιστευα πηγα προσωπικα στο εργαστηριο να τα παρω και ζητησα να μου ξανακανουν μηπως και ειχαν κανει λαθος.....σταματησα στο φαρμακειο και πηρα 3 στικ για να βεβαιωθω!!!! Ο φοβος μου ακομα ειναι μεγαλος....ξερω οτι ειμαι υπερβολικη αλλα αγχωνομαι σε καθε μου κινηση. Νομιζω οτι θα κανω κατι και θα χασω το παιδι..ματαια και η οικογενεια μου και ο γιατρος μου προσπαθουν να με καλμαρουν. Μεχρι στιγμης ολα πανε καλα, ακουσαμε και την καρδουλα του...πεταξα απο χαρα και εγω και ο αντρας μου. Με παρακολουθουν Αθηνα αλλα 1 φορα το μηνα θα πηγαινω ηρακλειο στον κ. Φραιδακη να με ελεγχει . Θα νιωθω πιο σιγουρια. Με τον αγχος που εχω μονο σε αυτον στηριζομαι...Να είναι παντα καλα να δινει με την βοηθεια του Θεου τετοια χαρα και ευτυχια σε όλα τα ζευγαρια που ζητουν την βοηθεια του.

Ξερω ότι εχω αρκετο καιρο μεχρι το τελος της εγκυμοσύνης και πρεπει να ηρεμησω διοτι δεν είναι σωστο ουτε για το παιδι να νιωθω τετοια ενταση…σιγα σιγα πιστευω να τα καταφερω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η oneiropola είπε:

γεια κοριτσια, αργησα να γραψω διοτι να πω την αληθεια η αγωνια με ειχε κυριεψει.... μεχρι τη χοριακη συχνα ενιωθα πανικο, προσπαθουσα να μην το σκεφτομαι αλλα ηταν αδυνατον...μου ερχονταν ξανα και ξανα στο μυαλο η απαγοητευση που ειχα τις 4 προηγουμενες φορες στο ακουσμα της αρνητικης χοριακης και με έπιανε τρεμουλο...Δεν μπορειτε να φανταστείτε τι ενιωσα παραμονη χριστουγεννων οταν μου εδωσαν μια χοριακη 267.....δεν υπαρχουν λεξεις να το εκφρασω...θειο δωρο...τα αποτελεσματα τα πηρα απο το τηλεφωνο αλλα επειδη δεν τα πιστευα πηγα προσωπικα στο εργαστηριο να τα παρω και ζητησα να μου ξανακανουν μηπως και ειχαν κανει λαθος.....σταματησα στο φαρμακειο και πηρα 3 στικ για να βεβαιωθω!!!! Ο φοβος μου ακομα ειναι μεγαλος....ξερω οτι ειμαι υπερβολικη αλλα αγχωνομαι σε καθε μου κινηση. Νομιζω οτι θα κανω κατι και θα χασω το παιδι..ματαια και η οικογενεια μου και ο γιατρος μου προσπαθουν να με καλμαρουν. Μεχρι στιγμης ολα πανε καλα, ακουσαμε και την καρδουλα του...πεταξα απο χαρα και εγω και ο αντρας μου. Με παρακολουθουν Αθηνα αλλα 1 φορα το μηνα θα πηγαινω ηρακλειο στον κ. Φραιδακη να με ελεγχει . Θα νιωθω πιο σιγουρια. Με τον αγχος που εχω μονο σε αυτον στηριζομαι...Να είναι παντα καλα να δινει με την βοηθεια του Θεου τετοια χαρα και ευτυχια σε όλα τα ζευγαρια που ζητουν την βοηθεια του.

Ξερω ότι εχω αρκετο καιρο μεχρι το τελος της εγκυμοσύνης και πρεπει να ηρεμησω διοτι δεν είναι σωστο ουτε για το παιδι να νιωθω τετοια ενταση…σιγα σιγα πιστευω να τα καταφερω.  

Συγχαρητήρια ονειροπολα μου!!! με το καλο το μωρακι σου! Μπραβο!! 

Σε φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η oneiropola είπε:

γεια κοριτσια, αργησα να γραψω διοτι να πω την αληθεια η αγωνια με ειχε κυριεψει.... μεχρι τη χοριακη συχνα ενιωθα πανικο, προσπαθουσα να μην το σκεφτομαι αλλα ηταν αδυνατον...μου ερχονταν ξανα και ξανα στο μυαλο η απαγοητευση που ειχα τις 4 προηγουμενες φορες στο ακουσμα της αρνητικης χοριακης και με έπιανε τρεμουλο...Δεν μπορειτε να φανταστείτε τι ενιωσα παραμονη χριστουγεννων οταν μου εδωσαν μια χοριακη 267.....δεν υπαρχουν λεξεις να το εκφρασω...θειο δωρο...τα αποτελεσματα τα πηρα απο το τηλεφωνο αλλα επειδη δεν τα πιστευα πηγα προσωπικα στο εργαστηριο να τα παρω και ζητησα να μου ξανακανουν μηπως και ειχαν κανει λαθος.....σταματησα στο φαρμακειο και πηρα 3 στικ για να βεβαιωθω!!!! Ο φοβος μου ακομα ειναι μεγαλος....ξερω οτι ειμαι υπερβολικη αλλα αγχωνομαι σε καθε μου κινηση. Νομιζω οτι θα κανω κατι και θα χασω το παιδι..ματαια και η οικογενεια μου και ο γιατρος μου προσπαθουν να με καλμαρουν. Μεχρι στιγμης ολα πανε καλα, ακουσαμε και την καρδουλα του...πεταξα απο χαρα και εγω και ο αντρας μου. Με παρακολουθουν Αθηνα αλλα 1 φορα το μηνα θα πηγαινω ηρακλειο στον κ. Φραιδακη να με ελεγχει . Θα νιωθω πιο σιγουρια. Με τον αγχος που εχω μονο σε αυτον στηριζομαι...Να είναι παντα καλα να δινει με την βοηθεια του Θεου τετοια χαρα και ευτυχια σε όλα τα ζευγαρια που ζητουν την βοηθεια του.

Ξερω ότι εχω αρκετο καιρο μεχρι το τελος της εγκυμοσύνης και πρεπει να ηρεμησω διοτι δεν είναι σωστο ουτε για το παιδι να νιωθω τετοια ενταση…σιγα σιγα πιστευω να τα καταφερω.  

Μπράβο κοριτσακι μου! Ευχομαι να εχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ενα υγιές μωράκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!! τα καταφερες!!! ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγλυμοσυνη και ολα να πανε τελεια!!! μην αγχωνεσαι..απολαυσε αυυο το ταξιδακι π ολες ποθουμε!!! ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...