Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιές θα μείνουμε έγκυες το καλοκαίρι?


Recommended Posts

Βρε κορίτσια.....πως καταφέρνετε να μην το σκέφτεστε? όταν θες κάτι τόσο πολύ, πως γίνεται να μην είναι στο μυαλό σου? Όλοι λένε να μην το σκεφτόμαστε αλλά δεν μας λένε τον τρόπο..ίσως φταίει που δεν δουλεύω τώρα και δεν έχω κάτι να μου απασχολεί το μυαλό.. εσείς τα καταφέρνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η eleni687 είπε:

Ντία μου καλή επιτυχία!

Σου εύχομαι το καλοκαίρι να μάθεις για τον ερχομό της κορούλας σου, της Ειρηνούλας σου!!!!!

Σ ευχαριστώ!!Κάνω υπομονή μέχρι το Σάββατο για να πάρω το πρώτο τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η eleni687 είπε:

Βρε κορίτσια.....πως καταφέρνετε να μην το σκέφτεστε? όταν θες κάτι τόσο πολύ, πως γίνεται να μην είναι στο μυαλό σου? Όλοι λένε να μην το σκεφτόμαστε αλλά δεν μας λένε τον τρόπο..ίσως φταίει που δεν δουλεύω τώρα και δεν έχω κάτι να μου απασχολεί το μυαλό.. εσείς τα καταφέρνετε?

Ούτε κι εγώ δουλεύω. Από τότε που πιγα στον γιατρό μου εγώ δεν το σκέφτομαι.. γιατί είμαι συγουρι ότι καπια στιγμή θα μηνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

Γειά σας! Με λένε Ελένη, έχω μπει στα 38 και προσπαθώ να κάνω παιδάκι εδώ και 3 μήνες αυτή τη φορά. Έμεινα έγκυος πριν 5 μήνες μετά απο 9 μήνες προσπαθειών αλλά δυστυχώς η κύηση ήταν έκτοπος... μάζεψα τα κομμάτια μου κι αποφάσισα το καλοκαίρι που μας έρχεται να μείνω έγκυος..έτσι πεισματικά, με πολύ καλή διάθεση, αισιοδοξία, Πίστη στο Θεό και βεβαιότητα για το αποτέλεσμα. Ποιές προσπαθούν μαζί μου και θέλουν διακαώς μέχρι το φθινόπωρο να μάθουν ότι περιμένουν μωράκι? Για μαζευτείτε να διώξουμε την κοκκίνω για κανα 9μηνο και βάλε και να φυσάμε μωρουδόσκονη η κάθεμιά που θα μένει στις υπόλοιπες.... για ελάτε..ποιές προσπαθούμε μαζί?

καλησπερα Ελενη! εγω ειμαι στον ογδοο μηνα προσπαθειων,ειμαι 29 ετων και ειχα κ εγω μια ατυχη εγκυμοσυνη οπως εσυ. Για καποιο περιεργο λογο εχω καλο προαισθημα για το φετινο καλοκαιρι,ειναι και πιο χαλαρη εποχη οποτε πιστευω οτι φετος κατι καλο θα συμβει! Ευχομαι μετα τις καλοκαιρινες μας διακοπες ολες να δουμε τεστ με δυο γραμμουλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα Ελενη! εγω ειμαι στον ογδοο μηνα προσπαθειων,ειμαι 29 ετων και ειχα κ εγω μια ατυχη εγκυμοσυνη οπως εσυ. Για καποιο περιεργο λογο εχω καλο προαισθημα για το φετινο καλοκαιρι,ειναι και πιο χαλαρη εποχη οποτε πιστευω οτι φετος κατι καλο θα συμβει! Ευχομαι μετα τις καλοκαιρινες μας διακοπες ολες να δουμε τεστ με δυο γραμμουλες :)

και καλά κάνεις και το πιστεύεις! Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα, αυτό προσπαθώ κι εγώ και μέχρι το φθινόπωρο θα γίνει...πίστεψέ το!!!! εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε, πότε περιμένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η eleni687 είπε:

και καλά κάνεις και το πιστεύεις! Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα, αυτό προσπαθώ κι εγώ και μέχρι το φθινόπωρο θα γίνει...πίστεψέ το!!!! εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε, πότε περιμένεις?

εχω αποφασισει να χαλαρωσω και να κανω θετικες σκεψεις! καλα κανεις κ εσυ γιατι νομιζω οτι το αγχος μονο πισω μας παει! Τι εννοεις ποτε περιμενω? να αδιαθετησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantia_14 είπε:

εχω αποφασισει να χαλαρωσω και να κανω θετικες σκεψεις! καλα κανεις κ εσυ γιατι νομιζω οτι το αγχος μονο πισω μας παει! Τι εννοεις ποτε περιμενω? να αδιαθετησω?

ναι αυτό εννοούσα, μετά θυμήθηκα τη διαταραχή... μάλλον εγώ πρέπει να ξεαγχωθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni687 είπε:

ναι αυτό εννοούσα, μετά θυμήθηκα τη διαταραχή... μάλλον εγώ πρέπει να ξεαγχωθώ!

μεγαλο θεμα το αγχος! ακομα κ ο γιατρος μου το ειπε,κ εγω πρεπει να βρω εναν τροπο να το βγαλω απο το μυαλο μου και να το δω πιο χαλαρα. Αν το καλοσκεφτεις ομως δεν ειναι και μεγαλο το διαστημα που προσπαθουμε κ εγω και εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni687 είπε:

ναι δεν είναι, εγώ την πρωτη φορα έμεινα μετά απο 9 μήνες, δεν ήταν και νωρίς..

 

εγω ειχα μεινει χωρις καν να προσπαθω,εντελως τυχαια. Τελικα μονο ετσι θα ξαναμεινω απ οτι φαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantia_14 είπε:

εγω ειχα μεινει χωρις καν να προσπαθω,εντελως τυχαια. Τελικα μονο ετσι θα ξαναμεινω απ οτι φαινεται

ναι μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι δεν θα έρθει σύντομα και να μην περιμένουμε κάθε μήνα, τότε πιστεύω πως θα έρθει! Απλά είναι δύσκολο να το δει κανείς έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni687 είπε:

ναι μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι δεν θα έρθει σύντομα και να μην περιμένουμε κάθε μήνα, τότε πιστεύω πως θα έρθει! Απλά είναι δύσκολο να το δει κανείς έτσι.

πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο! οταν μου λενε  'μην το  σκεφτεσαι' ωραια τα λενε αλλα δεν υπαρχει διακοπτης που τον κλεινεις και δεν το σκεφτεσαι ξανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantia_14 είπε:

πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο! οταν μου λενε  'μην το  σκεφτεσαι' ωραια τα λενε αλλα δεν υπαρχει διακοπτης που τον κλεινεις και δεν το σκεφτεσαι ξανα. 

τι να κανουμε, θα προσπαθησουμε. Βρες αλλα πραγματα να ασχολεισαι, δουλεύεις? αν όχι τότε ένα χόμπι ίσως βοηθήσει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni687 είπε:

τι να κανουμε, θα προσπαθησουμε. Βρες αλλα πραγματα να ασχολεισαι, δουλεύεις? αν όχι τότε ένα χόμπι ίσως βοηθήσει

 

δουλευω,ειμαι μακιγιεζ. Εσυ? με την δουλεια και το σπιτι προσπαθω να χωρεσω και χομπι αν και δεν υπαρχει παντα χρονος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολεεεες!Κι εγω θα ηθελα να παρω ευχαριστα νεα το καλοκαιρακι :)

Ειμαι 29 στα 30 και πρπσπαθουμε αππ τον Ιανουαριο περιπου.Δεν πιαναμε ολους τους μηνες τις γονιμες γιατι θελαμε να το δουμε χαλαρα.Τον Απριλιο πηρα ενα αχνο θετικο τεστακι 1 μερα πριν την περιοδο που ομως ακομα απορω τι ηταν αφου αδιαθετησα κανονικα!Απο τοτε ειπα τελος τα τεστ εγκυμοσυνης.Αυτον τον μηνα εκανα ενα ωορρηξιας μου εβγαλε χαμογελακι και ειχαμε την ιδια μερα επαφη 14η μερα κυκλου δηλαδη.Επισης 8,9,10,12,13.

Περιμενω στις 6 Ιουνιου αλλα δεν εχω κατι περα απο το κλασσικο πρηξιμο στηθους μετα την ωορρηξια και τον τυμπανισμο.

Θεωρω δεν αλλαζει κατι αν περασουν λιγοι μηνες μεχρι να ρθουν τα μωρακια μας,προσωπικα καμια φορα με πιανει μονο η φοβια μηπως δε γινει.Αλλα μετα το γυρναω παλι στις θετικες σκεψεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Λυδία, εννοείτε και θα γίνει απλά δεν ξέρουμε το πότε. Το πρήξιμο στο στήθος πάντως είναι καλό σημάδι, το είχα κι εγώ το μήνα που είχα μείνει, απο τότε πριν την περίοδο απλά πονάει δεν πρήζεται καθόλου. Υπομονή κι αισιοδοξία κι όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lidia86 είπε:

Γεια σε ολεεεες!Κι εγω θα ηθελα να παρω ευχαριστα νεα το καλοκαιρακι :)

Ειμαι 29 στα 30 και πρπσπαθουμε αππ τον Ιανουαριο περιπου.Δεν πιαναμε ολους τους μηνες τις γονιμες γιατι θελαμε να το δουμε χαλαρα.Τον Απριλιο πηρα ενα αχνο θετικο τεστακι 1 μερα πριν την περιοδο που ομως ακομα απορω τι ηταν αφου αδιαθετησα κανονικα!Απο τοτε ειπα τελος τα τεστ εγκυμοσυνης.Αυτον τον μηνα εκανα ενα ωορρηξιας μου εβγαλε χαμογελακι και ειχαμε την ιδια μερα επαφη 14η μερα κυκλου δηλαδη.Επισης 8,9,10,12,13.

Περιμενω στις 6 Ιουνιου αλλα δεν εχω κατι περα απο το κλασσικο πρηξιμο στηθους μετα την ωορρηξια και τον τυμπανισμο.

Θεωρω δεν αλλαζει κατι αν περασουν λιγοι μηνες μεχρι να ρθουν τα μωρακια μας,προσωπικα καμια φορα με πιανει μονο η φοβια μηπως δε γινει.Αλλα μετα το γυρναω παλι στις θετικες σκεψεις!

 

Kαλως ηρθες Λυδια,νεα στις προσπαθειες λοιπον,ευχομαι λοιπον ο Ιουνιος να σου φερει ενα κανονικο θετικο τεστακι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ? θα σας πω ένα tip που έκανα κ εγώ από γιατρό που μου το είπε και ελπίζω να σας βοηθήσει είναι ότι επαφές να έχετε μέρα παραμερα όχι κάθε μέρα ώστε να δυναμώνει το σπέρμα και επίσης να έχετε επαφές κυρίως τα πρωινά που το σπέρμα είναι πιο "ξεκούραστο".... Θα μου πεις με την τσιμπλα στο μάτι εκεί θα έχω το νου μου;;; Κ όμως έτσι έκανα κ εγώ..... Γιατί με το νυχτερινό μάλλον δεν το είχαμε..... Χιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Καλημέρα κορίτσια ? θα σας πω ένα tip που έκανα κ εγώ από γιατρό που μου το είπε και ελπίζω να σας βοηθήσει είναι ότι επαφές να έχετε μέρα παραμερα όχι κάθε μέρα ώστε να δυναμώνει το σπέρμα και επίσης να έχετε επαφές κυρίως τα πρωινά που το σπέρμα είναι πιο "ξεκούραστο".... Θα μου πεις με την τσιμπλα στο μάτι εκεί θα έχω το νου μου;;; Κ όμως έτσι έκανα κ εγώ..... Γιατί με το νυχτερινό μάλλον δεν το είχαμε..... Χιχι 

Και αν ο αντρας σου δουλεύει.; σας πούμε εμένα δουλεύει το πρωί τι κανεις εκεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Και αν ο αντρας σου δουλεύει.; σας πούμε εμένα δουλεύει το πρωί τι κανεις εκεί; 

Εκεί μάλλον τον πιάνεις πριν την δουλειά...... Αλλιώς μέρα παραμερα επαφή.... Για να δυναμώνει το σπέρμα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ακόμα κ τώρα πιστεύω ότι αν θέλει να έρθει θα έρθει! Τι κι αν κάνετε το πρωί τι κι αν δεν κάνετε, τι αν κάνετε μέρα πάραμερα ή όχι..πραγματικά το πίστευα το πιστευω κ θα το πιστευω έρχεται οπότε θέλει ο θεούλης.. Τσάμπα βάζουμε το μυαλό μας σε τόσες σκέψεις!όλες θα γίνουμε μανούλες καμία δεν θα αφήσει ο θεούλης θα το δείτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Symfwnw me tin tweema!! Kserw kopeles me foul agxos p piasane sxedon amesws! Otan einai na rthei tha rthei! Ola sxetika einai! Kserw zeygari pou t mina pou piasane kanane foul erwta dyo k treis fores ti mera! K zeygari pou epiase me mia fora! Ypomoni k aisiodoksia thelei! Na pernate omorfes stigmes me tous syntrofous sas k ola tha ginoun!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...