Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια μου εσεις μετα απο ποσο καιρο προσπαθειας τα καταφερατε??


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Εγω εχω 2 παιδακια απο τον πρωτο μου γαμο.. αλλα εχω χωρισει..με τον αρραβωνιαστικο μου προσπαθουμε τωρα 7 μηνες για μωρακι αλλα δεν ερχεται.. εχουμε ομως θεματα και οι δυο μας εγω πλεον δεν περπαταω μετα απο τροχαιο ατυχημα πριν 1.5 χρονο που ειχα και ειμαι σε αναπηρικο και το παλικαρι μου εχει σκληρηνση κατα πλακας... οποτε εχουμε θεμα με το σπερμα και γω με θρομβωσεις γιατι παιρνω ηπαρινες κτλ κτλ.. μωρακι θελουμε οσο τιποτα στον κοσμο... αλλα ακαρπες προσπαθειες και λεω και γω να παμε να κανουμε  σπερματεγχυση μηπως ο θεουλης μας στηλει το φασολακι μας... εγω ειχα αδιαθετησει 7-3  και ειχαμε επαφες ολες τις γονιμες κτλ κτλ σημερα εκανα χοριακη  και βγηκε μικροτερη του 1.20 αρνητικη  δηλ    οποτε αδικα και αυτος ο μηνας

Να σου ζησουν τα παιδακια σου... Εισαι απο αθηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Να σου ζησουν τα παιδακια σου... Εισαι απο αθηνα?

Οχι απο ηρακλειο κρητης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Α ένταξη πάλι καλά που έχεις ταμείο.. αν επιτρέπεται πόσο χρόνο εισαι; 

26 εγω 35 ο αντρας μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η prassinomata είπε:

Οχι απο ηρακλειο κρητης

Να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ... και εσενα με το καλοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η prassinomata είπε:

Οχι απο ηρακλειο κρητης

Για να σου ελεγα να πας κ στο γιατρο μου... Αλλα ακυρο απο εκει δεν ξερω κ ποσα θα παιρνουν στην εξεταση αυτη..... Αν δεν εχεις εσυ προβλημα κ μπορει η μητρα σου να κρατηθει αυτους τους 9 μηνες λογω προβληματων τοτε δοκιμασε την... Σε μενα αν δεν πετυχενε θα καναμε εξωσωματικη που στοιχιζει 2500€... Αλλα παλι καλα τα γλυτωσα τα λεφτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ... και εσενα με το καλοοο 

Σε ευχαριστω γλυκεια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Για να σου ελεγα να πας κ στο γιατρο μου... Αλλα ακυρο απο εκει δεν ξερω κ ποσα θα παιρνουν στην εξεταση αυτη..... Αν δεν εχεις εσυ προβλημα κ μπορει η μητρα σου να κρατηθει αυτους τους 9 μηνες λογω προβληματων τοτε δοκιμασε την... Σε μενα αν δεν πετυχενε θα καναμε εξωσωματικη που στοιχιζει 2500€... Αλλα παλι καλα τα γλυτωσα τα λεφτα..

Πολλα λευτα η εξωσωματικη και νομιζω και επιπονη για μας της γυναικες θα ρωτησω και θα μαθω και ισως κανω και γω σπερματεγχυση ομως εντυπωση μου κανει οτι σημερα εκανα χοριακη και ηταν αρνητικη 23η μερα κυκλου και εχω φρικτες κραμπες στην κοιλια πρησμενο στηθος πονο στις θηλες και αναγουλες μηπως εκανα νωρις χοριακη και ειμαι οντως ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/3/2016 at 9:24 ΠΜ, ο/η kelly28 είπε:

Ποπάκι καλημέρα, εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα! Εμείς περίπου ένα 5μηνο προσπαθούσαμε, ήρθε σχετικά εύκολα, έτυχε να κάνω και μια θεραπεία για να κάνω ωορρηξία εκείνο τον μήνα, και τσουπ....το πιάσαμε.

Μπορεί να δείξει, περίπου 10 μέρες μετά τη σύλληψη ανεβαίνει η τιμή της. Περίμενε καμιά - δυο μέρες ακόμα για να πάρεις σίγουρο αποτέλεσμα. 

Όσο για τα συμπτώματα, από ότι έχω καταλάβει είναι σχετικά στην κάθε μια. Προσωπικά είχα συχνοουρία και πρησμένο στήθος...

Στις 19/3 εκανα τη σπερματεγχυση 29/3 εκανα χοριακη αποτελεσμα 2,2 μου ειπε θα ξανα κανω τη παρασκευη χοριακη να δω αν ανεβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η prassinomata είπε:

Πολλα λευτα η εξωσωματικη και νομιζω και επιπονη για μας της γυναικες θα ρωτησω και θα μαθω και ισως κανω και γω σπερματεγχυση ομως εντυπωση μου κανει οτι σημερα εκανα χοριακη και ηταν αρνητικη 23η μερα κυκλου και εχω φρικτες κραμπες στην κοιλια πρησμενο στηθος πονο στις θηλες και αναγουλες μηπως εκανα νωρις χοριακη και ειμαι οντως ?????

Ήταν νωρίς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Πολλα λευτα η εξωσωματικη και νομιζω και επιπονη για μας της γυναικες θα ρωτησω και θα μαθω και ισως κανω και γω σπερματεγχυση ομως εντυπωση μου κανει οτι σημερα εκανα χοριακη και ηταν αρνητικη 23η μερα κυκλου και εχω φρικτες κραμπες στην κοιλια πρησμενο στηθος πονο στις θηλες και αναγουλες μηπως εκανα νωρις χοριακη και ειμαι οντως ?????

Ναι πολλα τα λεφτα ευτυχως τα γλυτωσα.... Ποτε αδειαθετησες τελευταια περιοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Πολλα λευτα η εξωσωματικη και νομιζω και επιπονη για μας της γυναικες θα ρωτησω και θα μαθω και ισως κανω και γω σπερματεγχυση ομως εντυπωση μου κανει οτι σημερα εκανα χοριακη και ηταν αρνητικη 23η μερα κυκλου και εχω φρικτες κραμπες στην κοιλια πρησμενο στηθος πονο στις θηλες και αναγουλες μηπως εκανα νωρις χοριακη και ειμαι οντως ?????

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Ναι πολλα τα λεφτα ευτυχως τα γλυτωσα.... Ποτε αδειαθετησες τελευταια περιοδο?

Εγω 5/3 αδειαθετησα τελευταια κ 29/3 εκανα χοριακη  ποσο σου εδειξε η χοριακη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kelly28 είπε:

Άντε Ποπακι την Παρασκευή να μας πεις ευχάριστα....

Πρασινοματα μην απογοητεύεσαι,ότι είναι να έρθει θα έρθει. Πίστη θέλει...

Οποτε θελει ας ερθει με το καλο να ειναι γερο και δυνατο μονο.... 7.3 αδιαθετησα και μου ελεγε πως κανω ωορρηξια στις 21.3 και εκανα σημερα χοριακη μικροτερη απο 1.20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπαμε στο 10ήμερο και μετά δείχνει σωστά αποτελέσματα η χοριακή. Θα επαναλάβεις την εξέταση και μακάρι να είναι ευχάριστα τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβω κορίτσι συγχαρητήρια σκευτομαι να πω στην γυναικολόγο να κανουμε κ εμείς σπερματέγχυση!!!!αυτό το μήνα θα κάνω πάλι ένεση pregnyl αν και τώρα δεν πετύχει θα της το πω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!ειμαι κ εγω σε αναμονη...αδιαθετω την Μ.Παρασκευη.προσπαθουμε με το συζηγο μου τουλαχιστον 7 μηνες εχουμε κανει εξετασεις η σαλπιγγογραφια μου καθαρη αλλα το σπερμοδιαγραμμα του συζηγου μου οχι τοσο καθως ειχε χαμηλη κινητικοτητα.ενα αλλο προβλημα που μαθαμε στις αρχες Απριλιου ηταν οτι εχω λιγο αποθεμα ωαριων και ετσι σκεφτομαστε σπερματεχυνση.μου εδωσε ο γιατρος μου και πινω inofert και οταν αδιαθετησω απο 2-6μερα του κυκλου τα serpafar.αν δεν ειμαι τωρα και μετα και απο την θεραπια του Μαιοιυ δεν καταφερουμε εγκυμοσυνη θα παμε σε σπερματεχυνση.

@Ποπη Ευθυμ. εσυ διαβασα παραπανω οτι εκανες?πως ηταν η διαδικασια επιπινη??ηταν σε φυσικο κυκλο??

Φιλια σε ολες και με την ευχη να τα καταφερουμε αυτο που επιθυμουμε!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!ειμαι κ εγω σε αναμονη...αδιαθετω την Μ.Παρασκευη.προσπαθουμε με το συζηγο μου τουλαχιστον 7 μηνες εχουμε κανει εξετασεις η σαλπιγγογραφια μου καθαρη αλλα το σπερμοδιαγραμμα του συζηγου μου οχι τοσο καθως ειχε χαμηλη κινητικοτητα.ενα αλλο προβλημα που μαθαμε στις αρχες Απριλιου ηταν οτι εχω λιγο αποθεμα ωαριων και ετσι σκεφτομαστε σπερματεχυνση.μου εδωσε ο γιατρος μου και πινω inofert και οταν αδιαθετησω απο 2-6μερα του κυκλου τα serpafar.αν δεν ειμαι τωρα και μετα και απο την θεραπια του Μαιοιυ δεν καταφερουμε εγκυμοσυνη θα παμε σε σπερματεχυνση.

@Ποπη Ευθυμ. εσυ διαβασα παραπανω οτι εκανες?πως ηταν η διαδικασια επιπινη??ηταν σε φυσικο κυκλο??

Φιλια σε ολες και με την ευχη να τα καταφερουμε αυτο που επιθυμουμε!!???

Καλησπερα. Εγω εκανα στις 19/3 σπεματεγχυση πετυχε αλλα το εχασα :( ειχα θετικη χοριακη θετικο τεστ κ μετα απο μια εβδομαδα εκανα παλι χοριακη κ επεσαν οι μοναδες... Η διαδικασια ειναι σαν τεστ παπ μπαινει στη μητρα σου με μια συριγγα κ σου βαζει το σπερμα μονο που στο τεστ παπ τραβαει υγρο δεν σου βαζει. Την εκανα στο μητερα μου κοστισε 152€ το νοσοκομειο και 50€ του γιατρου μου την εκανε ο γιατρος μου δεν εβαλε μαιες  μετα τη διαδικασια εμεινα ξαπλα με ψηλα τα ποδια για μιση ωρα μετα  σηκωθηκα κ πηγα σπιτι μου κανονικα.αδειαθετησα 5/3 πηρα serpafar 7/3 ως 11/3  στις 15/3 μεσημερι εκανα πρεγκνιλ ενεση κ 19/3 πηγα για σπερματεγχ. το δειγμα καλο ειναι να το δωσεις στο νοσοκομειο που θα πας αν γινετε, γιατι αν δειγματισεις απο το σπιτι μεχρι να το πας κ μεχρι να το εξετασουν θα εχει πεσει κ αλλο η κινητηκοτητα.. Κ εμεις με κινητικοτητα ειχαμε θεμααλλα κ ατυπες μορφες 94% δηλαδη φυσιολογικο ηταν μονο το 6%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Καλησπερα. Εγω εκανα στις 19/3 σπεματεγχυση πετυχε αλλα το εχασα :( ειχα θετικη χοριακη θετικο τεστ κ μετα απο μια εβδομαδα εκανα παλι χοριακη κ επεσαν οι μοναδες... Η διαδικασια ειναι σαν τεστ παπ μπαινει στη μητρα σου με μια συριγγα κ σου βαζει το σπερμα μονο που στο τεστ παπ τραβαει υγρο δεν σου βαζει. Την εκανα στο μητερα μου κοστισε 152€ το νοσοκομειο και 50€ του γιατρου μου την εκανε ο γιατρος μου δεν εβαλε μαιες  μετα τη διαδικασια εμεινα ξαπλα με ψηλα τα ποδια για μιση ωρα μετα  σηκωθηκα κ πηγα σπιτι μου κανονικα.αδειαθετησα 5/3 πηρα serpafar 7/3 ως 11/3  στις 15/3 μεσημερι εκανα πρεγκνιλ ενεση κ 19/3 πηγα για σπερματεγχ. το δειγμα καλο ειναι να το δωσεις στο νοσοκομειο που θα πας αν γινετε, γιατι αν δειγματισεις απο το σπιτι μεχρι να το πας κ μεχρι να το εξετασουν θα εχει πεσει κ αλλο η κινητηκοτητα.. Κ εμεις με κινητικοτητα ειχαμε θεμααλλα κ ατυπες μορφες 94% δηλαδη φυσιολογικο ηταν μονο το 6%

Κριμα πολυ!αλλα να σου πω κατι?καλυτερα να χασεις κατι τωρα που ειναι νωρις το οποιο δεν θα ηταν τοσο γερο -καλο υγιες παρα μετα.καταλαβαινεις τι εννοω ετσι??γιατι ομως συνεβη αυτο?σου ειπε ο γιατρος σου?θα ξαναπροσπαθησετε με σπερματεχυνση η φυσιολογικα και μετα?

Εμεις περιμενουμε την Μ.Παρασκευη αν αδιαθετησω.αν ναι θα παρω και εγω serpafar θα ξαναπροσπαθησουμε και αν οχι παλι παμε για σπερματεχυνση.

Εγω εχω κ το αγχος του οτι δεν εχω αποθεμα ωαριων και ειναι ενας πολυ μεγαλος παραγοντας αγχους!

Εσυ εχεις κανει ορμονικες εξετασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Θα ξανα προσπαθησουμε σε 3 μηνες μεχρι τοτε θα κανουμε φυσιολογικα κ αμα μεινω εμεινα. Δεν επιτρεπεται να κανεις σπερματεγχ. Καθε μηνα, μονο καθε 3 μηνες...το αγχος φταιει πολυ ασε.απο εξετασεις εχω κανει σαλπιγγογραφια, τεστ παπ, καλιεργεια κολπικου( κοιτανε για μυκητες,μικροβια κλπ) ηταν ολα καθαρα στου αντρα μου καναμε σπερμοδιαγραμμα κ ειχαμε χαμηλη κινητικοτ. Κ πολλες ατυπες μορφες. Ο γιατρος μου δεν μου ειπε τι δεν πηγαινε καλα μονο οτι καλα που ηρθαν ετσι τα πραγματα γιατι αν μου τυχαινε αυτο κ ημουν 2-3 μηνων σιγουρα θα με επερνε απο κατω,αυτο σημαινει οτι κατι δεν πηγαινε καλα απο την αρχη. Νσ σου πω την αληθεια στεναχωρηθηκα αλλα θα ξανα προσπαθησω  τον ιουνιο.. Μεχρι τοτε μου ειπε πρεπει να παει αντρας μου σε εναν ουρολογο να εξετασουμε σπερμα κ αν διορθωνεται η ατυπη μορφη με καποια θεραπεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στα μελη του φορουμ!

διαβαζοντας τη συζητηση μου ηρθαν στο μυαλο μνημες δικες μου, ασχημες με κλαματα πολυ στενοχωρια και τεραστιο αγχος!ειναι πολυ δυσκολο το ''μην αγχωνεσαι ή μη το σκεφτεσαι''...προσωπικα πιστευω οτι σε κανει να το σκεφτεσαι πιο πολυ. Το θεμα ειναι να τα παρατησεις απο μονη σου.Ναι να τα παρατησεις!Συνηθως αυτο ερχεται βεβαια μετα απο πολλυυυυ κλαμα και καιρο, αλλα συμβαινει!Ειχαμε  προβλημα στην κινητικοτητα και τον αριθμο σπερματοζωαριων.Απειρα σπερματογραφηματα,θεραπειες συζυγου, σαλπιγγογραφιες,ενεσεις pregnyl(για να σιγουρεψουμε την ωορηξια μου) και προγραμματισμενες επαφες σαν τα κουνελια.Μετρουσα γονιμες...δεν εμενα.Δε μετρουσα...παλι δεν εμενα.Κοντεψαμε να χαλασουμε τη σχεση μας γι αυτο το θεμα.Γκρινια γκρινια γκρινια.Ειναι ασχημο να κανεις σεξ με τον αντρα σου πλεον,μονο για να πιασεις παιδι!Οσοι μου λεγανε ''μην αγχωνεσαι!'' τους εβριζα και μετα εκλαιγα με λυγμους.Ο γιατρος,μας ελεγε να ξεκινησουμε σπερματεγχυσεις, αλλα ο ουρολογος πιστευε πως με το χαμηλο σπερμα δεν υπαρχει νοημα.Λεφτα δεν υπηρχαν εκεινη τη περιοδο οποτε συνεχισαμε να βαραμε στο γαμο του καραγκιοζη...Μετα απο καιρο εψαχνα κατι να ''πεσω με τα μουτρα'' για να μη ζω καθε μηνα με την εννοια της εγκυμοσυνης.Τρελοι μηχανοβιοι κι εγω κι ο αντρας μου,μελη σε λεσχη αποφασισαμε να βγαλω το διπλωμα της μηχανης που αφησα στη μεση εδω και χρονια, να ορισουμε ημερομηνια του γαμου μας και να αγορασουμε δευτερη μηχανη για μενα να πηγαινουμε παρεακι τις βολτες.Τους μηνες της ετοιμασιας ηλπιζα πως θα εμενα εγκυος.Τη μερα του γαμου ειχα περιοδο...Καπου εκει θυμωσα πραγματικα.3 χρονια ακαρπης προσπαθειας και πεισμωσα. Πεπεισμενη πως δε θα κανω ποτε παιδι(δε μου εφυγε απο το μυαλο ομως)εβαλα στοχο τη μηχανη κι οταν ημουν ετοιμη, ειπα στον αντρα μου να παμε να δουμε τη μηχανη που βρηκα.Μου λεει το εξης κουφο ''κι αμα μεινεις εγκυος;;;τι θα τη κανουμε μετα;;;'' Πλάκα μας κανεις ρε ανθρωπε;;;χα χα... Το λοιπον, σημερα ειμαι 6 μηνων εγκυος αδυνατωντας ακομη να το χονεψω καθως εκεινο το μηνα ειχαμε ερθει σε επαφη μετρημενες φορες στα δαχτυλα του ενος χεριου!Με συνοπτικες διαδικασιες απ ο,τι θυμαμαι  ναι ναι!!Συγνωμη για τη περιγραφη και το τεραστιο ποστ,ομως κατεληξα στο συμπερασμα πως οταν ο ανθρωπος κανει σχεδια ο θεος γελαει..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@new mom 2016 πολυ ομορφο ολο αυτο εννοωντας οτι ηρθε μετα απο κλαμα αλλα χωρις αγχος!!πως γινεται να αποβαλεις το αγχος οταν οι εξετασεις σ λενε τελειωνε γιατι ο χρονος περναει??δεν νομιζω εγω προσωπικα πως ο θεος γελαει για κατι τετοιο..εγω εκανα την εξεταση ΑΜΗ αν την ξερεις που δειχνει ποσο αποθεμα εχω ωαριων εε και δεν εχω.τι να κανω δηλ?να το αφησω..??και αν με αφησει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...