Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια.

Μαρια σου εύχομαι ολα να πανε καλα στην εξέταση σου σημερα και να σου δώσει το πράσινο φως να ταξιδέψεις.Να εχεις ενα καλο ταξιδι και να περάσεις ομορφα τις μερες του Πάσχα με την οικογένεια σου.Αν μπορέσεις πριν φύγεις πες μας πως πήγε το Doppler.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσαρες

καλη Μεγαλοβδομαδα!Αντε ντε,ησυχια στο θεμα τοσες μερες!Καλη επιτυχια στο κοριτσι με το ντοπλερ. Αληθεια αυτο το ντοπλερ μας το κανει ο ιδιος ο γιατρος ή παμε αλλου;Και σε ποια εβδομαδα ειπαμε οτι γινεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι περιμενουμε νεααα!!!!!!! Το doppler μας τ κανει εμβρυολογος σε εξωτερικο ιατρειο... Δε γνωριζω αν γινεται στ νοσοκομειο!!!! Γινεται μεταξυ 30-32 εβδ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμ καταλαβα.παλι θα τη σκασουμε τη 100αρα... Αννα Λιλα εχεις ακουσει κοστος της εξετασης;; η ακομα καλυτερα ας μας πει το κοριτσι που την κανει σημερα κιολας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ντοπλερ κορίτσια γίνεται και σε ένα καλό υπέρηχο.Μπορεί να σας το κάνει και ο γιατρός σας αν είναι εξειδικευμένος και να δει τις αρτηρίες,  εγκεφαλική κ.α. Δεν είναι ανάγκη να δώσετε μία περιουσία, εμένα μία απλή επίσκεψη μου έπαιρνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλη Μ. ΕΒΔΟΜΑΔΑ! Σήμερα έκανα κάτι ψώνια και γενικά κυκλοφόρησα και είμαι ολιγον κομμάτια. Θα τα πούμε αύριο! Μαρακι καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!! Καλη μεγαλη εβδομαδα!

Κι εμενα ο γιατρός μ ειπε οτι το κανει ο ίδιος το ντοπλερ! Στον υπέρηχο του!μονο αν δεν κανει ο γιατρός σας στέλνει αλλου!

σημερα ειχα γιατρό και ειδα τη μπουμπου!!! Αχ τι όμορφη και μου εκανε γκριμάτσες, μου χαμογέλασε, χασμουρηθηκε, έβγαζε τη γλώσσα της ποσο συγκινηθηκαμε!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Καλο σας βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!καλη Μ.Εβδομαδα να εχουμε τι κανετε????με πονο καρδιας εκανα την καμπυλη!!αχ τι ηταν αυτο...και αμα δεν εισαι μαθημενος στα γλυκα....δραμα χαχα! να σας ρωτησω...νυστευετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωη καλα αποτελέσματα! Ξερω χάλια μαυρα αυτη η καμπύλη. Διαωασα οτι μπορείς να το κάνεις και με lucozade. Γιατί ομως όμως συνεχίζουν και δίνουν αυτή την αναγουλα ενα θεός ξέρει. Μπορείς να φέρεις εσύ απο το σπίτι σου lucozade.Τεσπα

Εγω σημερ βγήκα για ψώνια το πρωινό και μετά κουραστηκα.με ποναγε η πλάτουλα μου..ξάπλωσα όμως και συνηλθα.

Εγω νυστευω μονο κρεας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νηστεια κι εγω μια απ τα ιδια,απλα κρεας δε τρωω. ανεκαθεν δεν ημουν του κρεατος ομως. τη γνωμη σας κοριτσια ,θελω απεγνωσμενα να φαω κηρηθρα απο το μελι και καποιος μου ειπε να μη φαω γιατι θα ''σφιξω'' λεει επειδη εχει αυτη την  υφη ξερετε και δε κανει για το μωρακι. δε το καταλαλαβα εγω αυτο το ''θα σφιξω'' ,ποτε δεν ακουσα τιποτα τετοιο. γελοιο ισως αλλα εχετε κατι υποψην επι του θεματος οεο;;:confused:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια.Επεσε πολυ το θεμα μας. @zoi1983  καλα αποτελέσματα να εχεις απο την καμπύλη.Εγω νηστευω κανονικά απο ολα δηλαδη.Θεωρω πως μια εβδομαδα δεν ειναι πολυ και υπάρχουν τόσες συνταγές με θαλασσινά και λαδερά Οποτε δεν ζορίζομαι καθόλου.

@new_mom_2016  δεν ξερω καν τι εννοει αυτος που σου ειπε πως θα σφίξεις αν φας κήρυθρα.Μηπως εννοούσε απο θεμα δυσκοιλιότητας;Δεν ρώτησες να σου εξηγήσει;

Εσυ @fine μην το παρακάνεις τωρα που σε αφήνει να σηκώνεσαι.Μη ζορίζεις τον εαυτό σου.Λιγα πράγματα την κάθε μερα να κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mommy 5 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.Επεσε πολυ το θεμα μας. @zoi1983  καλα αποτελέσματα να εχεις απο την καμπύλη.Εγω νηστευω κανονικά απο ολα δηλαδη.Θεωρω πως μια εβδομαδα δεν ειναι πολυ και υπάρχουν τόσες συνταγές με θαλασσινά και λαδερά Οποτε δεν ζορίζομαι καθόλου.

@new_mom_2016  δεν ξερω καν τι εννοει αυτος που σου ειπε πως θα σφίξεις αν φας κήρυθρα.Μηπως εννοούσε απο θεμα δυσκοιλιότητας;Δεν ρώτησες να σου εξηγήσει;

Εσυ @fine μην το παρακάνεις τωρα που σε αφήνει να σηκώνεσαι.Μη ζορίζεις τον εαυτό σου.Λιγα πράγματα την κάθε μερα να κανεις.

Δεν εχειΣ αδικο...απλα αiσθανομαι καλα, κουραστηκα Και απο το μεσα μεσα κ ξεφευγω σχετικως.αυριο θ παω κ για ενα δωρακι κ τερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η new_mom_2016 είπε:

νηστεια κι εγω μια απ τα ιδια,απλα κρεας δε τρωω. ανεκαθεν δεν ημουν του κρεατος ομως. τη γνωμη σας κοριτσια ,θελω απεγνωσμενα να φαω κηρηθρα απο το μελι και καποιος μου ειπε να μη φαω γιατι θα ''σφιξω'' λεει επειδη εχει αυτη την  υφη ξερετε και δε κανει για το μωρακι. δε το καταλαλαβα εγω αυτο το ''θα σφιξω'' ,ποτε δεν ακουσα τιποτα τετοιο. γελοιο ισως αλλα εχετε κατι υποψην επι του θεματος οεο;;:confused:

Πφφφ ο καθένας λεει οτι θελει... Ρωτά το γιατρό σου κοριτσι μου!! Εμενα μ είπαν να φάω πυρήνες βερυκοκου γιατι κάνουν λεει καλο και τελικα εχουν μια ουσία που ειναι σα δηλητήριο κ απαγορεύεται για εγκύους.. Οτι να'ναι δλδ! Εγώ ρωτάω μονο το γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο,τι του φανεί του λωλοστεφανη τελικά!!  Αυτός εννοούσε ότι θα σφιξουν τα...μέσα μου. Οργανικά.  καλά τι μ@λ@κιες κάθομαι κι ακούω κι εγώ τα γράφω εδώ πέρα και γελάει ο κόσμος! Mommy και τη δυσκοιλιοτητα εννοούσε ανάμεσα στα άλλα. Μαγκι πρώτη φορά ακούω για τους πυρήνες του βερικοκου όπως και για τις φράουλες που μια θεια μου είπε ότι τα μαυρακια που έχουν τα σπορακια τους πάνω δε κάνει να τα τρώει η έγκυος! Θα τα ρωτήσω αύριο στο γιατρό να δω αν θα με μπινελικωσει χαχα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

Ο,τι του φανεί του λωλοστεφανη τελικά!!  Αυτός εννοούσε ότι θα σφιξουν τα...μέσα μου. Οργανικά.  καλά τι μ@λ@κιες κάθομαι κι ακούω κι εγώ τα γράφω εδώ πέρα και γελάει ο κόσμος! Mommy και τη δυσκοιλιοτητα εννοούσε ανάμεσα στα άλλα. Μαγκι πρώτη φορά ακούω για τους πυρήνες του βερικοκου όπως και για τις φράουλες που μια θεια μου είπε ότι τα μαυρακια που έχουν τα σπορακια τους πάνω δε κάνει να τα τρώει η έγκυος! Θα τα ρωτήσω αύριο στο γιατρό να δω αν θα με μπινελικωσει χαχα ? 

Εγώ τις φράουλες με τα καφάσια τις τρωω! Ναι ουτε εγώ το ξερα αλλα το γράφει πάνω στο πακέτο κ μετα το έψαξα κ στο ιντερνετ! 

Ο γιατρός μου ειπε να μη κανω πειράματα χαχαχαχ... Τι τραβάμε!!

κοριτσια τι σας εχει λείψει πιο πολυ τωρα που ειστε εγκυμονούσες;;; Εγώ σημερα νοσταλγώ το να ξαπλωσω μπρούμυτα.. Οτι να'ναι!!! Χαχχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρ! Εμένα το να μπορώ να γυρίζω στους δρόμους ακατάπαυστα!Να μην κουράζομαι αλλά κυρίως να μη φοβάμαι για το πόσο γύρισα, πόσο επιτρέπεται κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες.   χα!μια απ τα ιδια αμα σου πω ποσα κιλα φραουλες εχω καταβροχθισει τοσο καιρο θα σε πονεσει η κοιλια!!αλλα ρε συ μη το ενα μη το αλλο...ελεος δηλαδη.

Ειστε τυχερουλες!εμενα παλι, δε μου εχει λειψει απολυτως τιποτα(ουτε καν να ξαπλωσω μπρουμητα!!)τωρα που εγκυμονω...Ισως φταιει το οτι εχω ριξει τοσο κλαμα μεχρι να μεινω εγκυος...συν οτι δεν αλλαξε τιποτα απο τη καθημερινοτητα μου σε σχεση με πριν,συνεχιζω να δουλευω σε μια δουλεια με αρκετη ορθοστασια και τρεξιμο,δεν σταματησα ουτε μια μερα παρα μονο καθε φορα που εχω ραντεβου στο γιατρο(χανοντας το μεροκαματο).Αδεια δε ξερω καν τι σημαινει,αρρωστη παλι πηγαινα...οποτε τι να προλαβει να μου λειψει;;;;Δεν υπαρχει κατι που να μη μπορω να κανω αναγκαστικα.Ζητω οι αδειες και τα ρεπο!!!!Να ρε κοριτσια αυτο μου ελειψε!!!Αδεια και ρεποοοοοοοοοοοο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω συνηθως νυστευω αλλα επειδη εχει πεσει πολυ ο αιματοκριτης και ο παπας και ο γιατρος μου ειπαν δε πειραζει.να μη κανω νηστεια.τεσπα....εμενα απο φαγητα δε μου απαγορευσε τιποτα ολα με μετρο.και φραουλες που δε με αφηνε κανεις και αναψυκτικο γενικα τα παντα εκτος απο τα πολυ αλμυρα γιατι εχω ανεβασμενο το λευκωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχ εμενα μου ελειψε να ξενυχτισω..και τωρα να φανταστειτε βγαινω εξω απλα νυσταζω πολυ νωρις...να περπατησω οσο θελω χωρις να κουραζομαι αλλα δε πειραζει.χαλαλι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε;;;!!

Να ρωτησω..

Οι φραουλες γιατι απαγορευονται;;;εγω εφαγα ολοκληρα στρέμματα και τις εκανα και χυμο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε;;;!!

Να ρωτησω..

Οι φραουλες γιατι απαγορευονται;;;εγω εφαγα ολοκληρα στρέμματα και τις εκανα και χυμο!!!

 

Εμένα ο δικός μου ο γιατρός δε μου απαγόρεψε τίποτα!!! Απλά το μόνο να τα πλένεις όλα πολύ καλα!!! Αυτό με τις φράουλες επειδή το είχα ακούσει κι εγω το ρώτησα και μάλιστα πρόσφατα αλλά μου είπε να φάω άφοβα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για το Πάσχα, μου είπε ο γιατρός μου να φάω και μαγειρίτσα και αρνάκι και ότι θελω! Φτάνει ολα να ειναι καλα πλυμμενα και καλα μαγειρεμένα!!! Η αλήθεια ειναι ότι τώρα έχω ξεκινήσει και τρώω λίγο περισσότερο και ειλικρινά ανυπομονώ!!! Εύχομαι σε όλες να περάσετε τέλεια!!! Καλή ανάσταση και καλο φαγοπότι!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι δε ξερω πραγματικα γιατι υποτιθεται οτι απαγορευονται !!!  κι εγω εχω φαει απεριοριστα κιλα φραουλες τοσο καιρο...δυο δυο τα κεσεδακια τη μερα.Σταματησα να τα ψαχουλευω να σου πω την αληθεια γιατι ο γιατρος δε μου ειπε οτι απαγορευεται κατι παρα μονο να τα πλενω ολα καλα!  Αννα ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι.Χθες πηγα στο γιατρο και ειδαμε τη ζουζουνελ μου!!Ο παλιοπλακουντας συνεχιζει το βιολι του και ειναι χαμηλα,ομως μου ειπε οτι εχω καιρο ακομα και μπορει να ανεβεί.Διανυω την 25η εβδ τωρα. Καλη ανασταση !!!   αντε κοριτσια χαθηκατε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε;  Καλό Πάσχα να έχουμε με υγεία και να έχουμε όλες τα μωράκια μας γερά στην αγκαλιτσα μας....μου είπε ο γιατρός να κάνω σε δύο εβδομάδες την καμπύλη ζαχαρου.... Μπλιαχ....... Είναι αηδία αυτό που πίνουμε;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...