Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

γεια και χαρα!!!!!!

Εγινα 30 φρεσκα-φρεσκα ετη,ειμαι 24 εβδομαδων και αισιως διανυω τον 6ο μηνα της εγκυμοσυνης μου!!!Απ οσα μπορεσα να διαβασω(πολλες οι σελιδες κοριτσια!!) οι περισσοτερες κοπελες ειστε απο αθηνα, εγω ειμαι απο Βολο αλλα θα γεννησω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας, οπου και με παρακολουθουν.Νιωθω υπεροχα, καθως καναμε 3 χρονια να το πιασουμε το παιδακι με το συζυγο, αλλα ειμαι πολυ πολυ αγχωμενη!!!Εγκυμοσυνη παρα πολυ καλη χωρις εμετους και αδιαθεσιες, ομως με ενα πλακουντα αρκετα χαμηλα(παραχειλιο) απο τον 5ο μηνα.Παρολα αυτα συνεχιζω τη δουλεια ,δυστυχως λογω οικονομικων,με αρκετη ορθοστασια και τρεξιμο.Μετραω ακομα δυο μηνες ως την αδεια τοκετου...πφφφφ!!!

Καλως σας βρισκω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

γεια και χαρα!!!!!!

Εγινα 30 φρεσκα-φρεσκα ετη,ειμαι 24 εβδομαδων και αισιως διανυω τον 6ο μηνα της εγκυμοσυνης μου!!!Απ οσα μπορεσα να διαβασω(πολλες οι σελιδες κοριτσια!!) οι περισσοτερες κοπελες ειστε απο αθηνα, εγω ειμαι απο Βολο αλλα θα γεννησω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας, οπου και με παρακολουθουν.Νιωθω υπεροχα, καθως καναμε 3 χρονια να το πιασουμε το παιδακι με το συζυγο, αλλα ειμαι πολυ πολυ αγχωμενη!!!Εγκυμοσυνη παρα πολυ καλη χωρις εμετους και αδιαθεσιες, ομως με ενα πλακουντα αρκετα χαμηλα(παραχειλιο) απο τον 5ο μηνα.Παρολα αυτα συνεχιζω τη δουλεια ,δυστυχως λογω οικονομικων,με αρκετη ορθοστασια και τρεξιμο.Μετραω ακομα δυο μηνες ως την αδεια τοκετου...πφφφφ!!!

Καλως σας βρισκω! 

Καλησπέρα σου!  Με το καλό το παιδάκι σου!  Μην ανησυχείς για τον πλακούντα σοθ εγώ στ πρωτο μου παιδάκι είχα πλακούντα προδρομικο κάπως έτσι απ όσο θυμάμαι.  Και ανέβηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και σε εσενα  renaki rena !!Ευχαριστω πολυ!! Να ευχηθω με το καλο το δευτερο σου;;Λογικα για να γραφεις σε αυτο το θεμα! Αληθεια ειχες και προδρομικο κιολας;Απο ποιο μηνα το διαπιστωσατε ;Εκανες κατι γι αυτο; Η γιατρος που εκανα τη Β επιπεδου μου μου μιλησε για καισαρικη οταν δεν ανεβαινει ο πλακουντας.Λιγο με νοιαζει βεβαια ο τροπος που θα γεννησω καθως σε μια εβδομαδα θα δω το γιατρο που με παρακολουθει στο ραντεβου.Απλα ειχα δει λιγο ροζ στο εσωρουχο μου και τρομαξαμε πιστευοντας οτι ειναι απο αυτο.Τιποτα δε συνεβη ωστοσο αλλα δε παυει να με απασχολει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

γεια και χαρα!!!!!!

Εγινα 30 φρεσκα-φρεσκα ετη,ειμαι 24 εβδομαδων και αισιως διανυω τον 6ο μηνα της εγκυμοσυνης μου!!!Απ οσα μπορεσα να διαβασω(πολλες οι σελιδες κοριτσια!!) οι περισσοτερες κοπελες ειστε απο αθηνα, εγω ειμαι απο Βολο αλλα θα γεννησω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας, οπου και με παρακολουθουν.Νιωθω υπεροχα, καθως καναμε 3 χρονια να το πιασουμε το παιδακι με το συζυγο, αλλα ειμαι πολυ πολυ αγχωμενη!!!Εγκυμοσυνη παρα πολυ καλη χωρις εμετους και αδιαθεσιες, ομως με ενα πλακουντα αρκετα χαμηλα(παραχειλιο) απο τον 5ο μηνα.Παρολα αυτα συνεχιζω τη δουλεια ,δυστυχως λογω οικονομικων,με αρκετη ορθοστασια και τρεξιμο.Μετραω ακομα δυο μηνες ως την αδεια τοκετου...πφφφφ!!!

Καλως σας βρισκω! 

Καλώς ήρθες...με το καλό να έρθει και το μωράκι σου! Τι σημαίνει ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας, προκαλεί κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη ή τη γέννα?

Το φύλλο του μωρού το ξέρετε??? Εγώ περιμένω κοριτσάκι και είμαι στην 32 εβδομάδα....και θα δουλεύω μέχρι την 35 εβδομάδα...ελπίζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

καλησπερα και σε εσενα  renaki rena !!Ευχαριστω πολυ!! Να ευχηθω με το καλο το δευτερο σου;;Λογικα για να γραφεις σε αυτο το θεμα! Αληθεια ειχες και προδρομικο κιολας;Απο ποιο μηνα το διαπιστωσατε ;Εκανες κατι γι αυτο; Η γιατρος που εκανα τη Β επιπεδου μου μου μιλησε για καισαρικη οταν δεν ανεβαινει ο πλακουντας.Λιγο με νοιαζει βεβαια ο τροπος που θα γεννησω καθως σε μια εβδομαδα θα δω το γιατρο που με παρακολουθει στο ραντεβου.Απλα ειχα δει λιγο ροζ στο εσωρουχο μου και τρομαξαμε πιστευοντας οτι ειναι απο αυτο.Τιποτα δε συνεβη ωστοσο αλλα δε παυει να με απασχολει!

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Με το καλο το μωρακι σου! Μην αγχωνεσε παντως για τον πλακουντα! Μπορει να ανεβει... Μεχρι να γεννησεις εχεις καιρο ακομα! Το λιγο ροζ που ειδες δεν ειναι τιποτα! Εδω αλλες εχουν αιμοραγιες κανονικα και στο τελος ολα πανε καλα!!! Να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να πανε ολα καλα ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

καλησπερα και σε εσενα  renaki rena !!Ευχαριστω πολυ!! Να ευχηθω με το καλο το δευτερο σου;;Λογικα για να γραφεις σε αυτο το θεμα! Αληθεια ειχες και προδρομικο κιολας;Απο ποιο μηνα το διαπιστωσατε ;Εκανες κατι γι αυτο; Η γιατρος που εκανα τη Β επιπεδου μου μου μιλησε για καισαρικη οταν δεν ανεβαινει ο πλακουντας.Λιγο με νοιαζει βεβαια ο τροπος που θα γεννησω καθως σε μια εβδομαδα θα δω το γιατρο που με παρακολουθει στο ραντεβου.Απλα ειχα δει λιγο ροζ στο εσωρουχο μου και τρομαξαμε πιστευοντας οτι ειναι απο αυτο.Τιποτα δε συνεβη ωστοσο αλλα δε παυει να με απασχολει!

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Με το καλο το μωρακι σου! Μην αγχωνεσε παντως για τον πλακουντα! Μπορει να ανεβει... Μεχρι να γεννησεις εχεις καιρο ακομα! Το λιγο ροζ που ειδες δεν ειναι τιποτα! Εδω αλλες εχουν αιμοραγιες κανονικα και στο τελος ολα πανε καλα!!! Να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να πανε ολα καλα ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

καλησπερα και σε εσενα  renaki rena !!Ευχαριστω πολυ!! Να ευχηθω με το καλο το δευτερο σου;;Λογικα για να γραφεις σε αυτο το θεμα! Αληθεια ειχες και προδρομικο κιολας;Απο ποιο μηνα το διαπιστωσατε ;Εκανες κατι γι αυτο; Η γιατρος που εκανα τη Β επιπεδου μου μου μιλησε για καισαρικη οταν δεν ανεβαινει ο πλακουντας.Λιγο με νοιαζει βεβαια ο τροπος που θα γεννησω καθως σε μια εβδομαδα θα δω το γιατρο που με παρακολουθει στο ραντεβου.Απλα ειχα δει λιγο ροζ στο εσωρουχο μου και τρομαξαμε πιστευοντας οτι ειναι απο αυτο.Τιποτα δε συνεβη ωστοσο αλλα δε παυει να με απασχολει!

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Με το καλο το μωρακι σου! Μην αγχωνεσε παντως για τον πλακουντα! Μπορει να ανεβει... Μεχρι να γεννησεις εχεις καιρο ακομα! Το λιγο ροζ που ειδες δεν ειναι τιποτα! Εδω αλλες εχουν αιμοραγιες κανονικα και στο τελος ολα πανε καλα!!! Να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να πανε ολα καλα ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Με το καλο το μωρακι σου! Μην αγχωνεσε παντως για τον πλακουντα! Μπορει να ανεβει... Μεχρι να γεννησεις εχεις καιρο ακομα! Το λιγο ροζ που ειδες δεν ειναι τιποτα! Εδω αλλες εχουν αιμοραγιες κανονικα και στο τελος ολα πανε καλα!!! Να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να πανε ολα καλα ευχομαι!!!

Σ ευχαριστω πολυ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!! :)

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες..... Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.... Μην ανησυχείς για τον πλακουντα επειδή λένε ότι ανεβαίνει.... Μήπως κ εγώ που έχω μια χαρά πλακουντα ξέρω αν γεννησω φυσιολογικά;;;;;;;;;;; Ας έρθουν τα μωρά όλων μας γερά στον κόσμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Καλώς ήρθες...με το καλό να έρθει και το μωράκι σου! Τι σημαίνει ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας, προκαλεί κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη ή τη γέννα?

Το φύλλο του μωρού το ξέρετε??? Εγώ περιμένω κοριτσάκι και είμαι στην 32 εβδομάδα....και θα δουλεύω μέχρι την 35 εβδομάδα...ελπίζω!!!!

γεια σου κι εσενα!:)  Σημαινει οτι αν δεν ανεβει υπαρχουν πιθανοτητες για καισαρικη στη γεννα.Στην εγκυμοσυνη ελπιζω πως δεν θα υπαρχει καποιο θεμα!!Αλλωστε μου το ειπε και μια κοπελα πιο πανω, στο τελος ολα καλα πανε!Ναι το ειδαμε και το φυλο  κοριτσακι εχω κι εγω!Γιατι τοσο πολυ θα δουλευεις ;Μου φαινεται ως τις 32 εβδομαδες δουλευουμε  ως τη αδεια!Νιωθω οτι εχουν κολλησεις οι μερες!!

Με το καλο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες..... Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.... Μην ανησυχείς για τον πλακουντα επειδή λένε ότι ανεβαίνει.... Μήπως κ εγώ που έχω μια χαρά πλακουντα ξέρω αν γεννησω φυσιολογικά;;;;;;;;;;; Ας έρθουν τα μωρά όλων μας γερά στον κόσμο....

Καλως σε βρισκω τονια! Σ ευχαριστω πολυ!! Ευχομαι και σε σενα καλη λευτερια!Σε ποια εβδομαδα εισαι;Ναι, ειλικρινα λιγο με νοιαζει το πως θα γεννησω κι εγω φτανει να κανουμε γερα παιδια οπως το λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Φάε κοριτσάκι μου..... Χωρίς τύψεις..... Κ εγώ έτσι κάνω προς το παρόν...... Κ εγώ έλεγα να κοιτάξω για δουλειά από Ιανουάριο αλλά κ εμένα με πρόλαβε το μπεμπακι.... Δεν πειράζει όμως...... Δεν θα αφήσει κανέναν ο Θεουλης... 

Αααχ μας προλαβανε αλλα κ γω αυτο πιστευω..βλεπει τις αναγκες μας κ προσφερει αυτα που χρειαζομαστε!!

Κοριτσια που λετε οτι ειστε μεγαλες η μαμα μ εκανε το τελευταιο στα 45 της οποτε ολες ειστε νιατα!!!χιχι???

New mom καλωσορισες να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα υγιεστατο μωρακι στα χερια σου!!Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι...

Μονο εγω εχω σκασει σημερα;;;Ειμαι ετοιμη να ιδρωσω ποια εγω που δεν ιδρωνα ποτε....παμε για καμια βουτια κ κανα κοκτειλ!!!???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

καλησπερα και σε εσενα  renaki rena !!Ευχαριστω πολυ!! Να ευχηθω με το καλο το δευτερο σου;;Λογικα για να γραφεις σε αυτο το θεμα! Αληθεια ειχες και προδρομικο κιολας;Απο ποιο μηνα το διαπιστωσατε ;Εκανες κατι γι αυτο; Η γιατρος που εκανα τη Β επιπεδου μου μου μιλησε για καισαρικη οταν δεν ανεβαινει ο πλακουντας.Λιγο με νοιαζει βεβαια ο τροπος που θα γεννησω καθως σε μια εβδομαδα θα δω το γιατρο που με παρακολουθει στο ραντεβου.Απλα ειχα δει λιγο ροζ στο εσωρουχο μου και τρομαξαμε πιστευοντας οτι ειναι απο αυτο.Τιποτα δε συνεβη ωστοσο αλλα δε παυει να με απασχολει!

Εγώ έκανα καισαρική αλλά όχι για τον πλακούντα.  Αυτός ανέβηκε.  Όταν ήμουν στην αρχή ήθελα φυσιολογικό μόνο.  Την καισαρική δεβ την αλλάζω τώρα!  Οποία έχει κάνει ξέρει γιατί χχιχιχι...αν κάνεις θα καταλάβεις!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Αααχ μας προλαβανε αλλα κ γω αυτο πιστευω..βλεπει τις αναγκες μας κ προσφερει αυτα που χρειαζομαστε!!

Κοριτσια που λετε οτι ειστε μεγαλες η μαμα μ εκανε το τελευταιο στα 45 της οποτε ολες ειστε νιατα!!!χιχι???

New mom καλωσορισες να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα υγιεστατο μωρακι στα χερια σου!!Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι...

Μονο εγω εχω σκασει σημερα;;;Ειμαι ετοιμη να ιδρωσω ποια εγω που δεν ιδρωνα ποτε....παμε για καμια βουτια κ κανα κοκτειλ!!!???????????????

Ναι ξέρει ο θεουλης τι μας λείπει και μας το στέλνει...... Ετοιμαστείτε πάμε για μπάνιο χαχαχα......πωωωωω κοκτέιλ ? και παγωτό ? και φαγητό ? και από όλα χαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η renaki rena είπε:

Εγώ έκανα καισαρική αλλά όχι για τον πλακούντα.  Αυτός ανέβηκε.  Όταν ήμουν στην αρχή ήθελα φυσιολογικό μόνο.  Την καισαρική δεβ την αλλάζω τώρα!  Οποία έχει κάνει ξέρει γιατί χχιχιχι...αν κάνεις θα καταλάβεις!  

Ρενακι γιατί δεν την αλλάζεις την καισαρική;;;;; Δώσε μας τα φώτα σου να ξέρουμε που βαδιζουμε γιατί εγώ τρέμω για καισαρική..... Η αδερφή μου που έκανε καισαρική λέει ότι δεν κατάλαβε γέννα και έτσι λέει κάνω πενήντα παιδιά..... Μετά πονουσε λίγο αλλά προτιμά την καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonia laoura είπε:

Ρενακι γιατί δεν την αλλάζεις την καισαρική;;;;; Δώσε μας τα φώτα σου να ξέρουμε που βαδιζουμε γιατί εγώ τρέμω για καισαρική..... Η αδερφή μου που έκανε καισαρική λέει ότι δεν κατάλαβε γέννα και έτσι λέει κάνω πενήντα παιδιά..... Μετά πονουσε λίγο αλλά προτιμά την καισαρική 

Δεβ θέλω να επηρεασω καμιά απλά για μένα έχει πολλά θετικά. Η γυναίκα από κάτω ανοίγει πολύ μετά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οι αποψεις διίστανται για τη καισαρικη!Ποτε δεν ημουν καμια υστερω με το φυσιολογικο τοκετο,σαν καποιες που συναντησα στο νοσοκομειο που μου λεγανε οτι ετσι και τους πει καισαρικη αλλαζουν επιτοπου γιατρο!!! Δηλαδη αν χρειαζεται για την καλη εκβαση της γεννας η καισαρικη τι θα γινει;;εμεις θα λεμε οχιιιι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η renaki rena είπε:

Δεβ θέλω να επηρεασω καμιά απλά για μένα έχει πολλά θετικά. Η γυναίκα από κάτω ανοίγει πολύ μετά.  

Όχι δεν είναι θέμα να επηρεάσεις καμία αλλά ας πούμε για εμένα που πρώτη φορά θα γεννησω κ φοβάμαι την καισαρική είναι καλό να ξέρουμε κάποια πράγματα ώστε να το πάρω κ εγώ κ άλλες κοπέλες που ίσως φοβούνται λίγο πιο γλυκά το θέμα καισαρικης χιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

κοριτσια οι αποψεις διίστανται για τη καισαρικη!Ποτε δεν ημουν καμια υστερω με το φυσιολογικο τοκετο,σαν καποιες που συναντησα στο νοσοκομειο που μου λεγανε οτι ετσι και τους πει καισαρικη αλλαζουν επιτοπου γιατρο!!! Δηλαδη αν χρειαζεται για την καλη εκβαση της γεννας η καισαρικη τι θα γινει;;εμεις θα λεμε οχιιιι ;;;

Ναι έλα ντε..... Είναι ανάλογα το πως θα έρθουν τα πράγματα.... Εννοείται πως αν χρειαστεί θα κάνεις καισαρική κ εσυ και εγώ και όλες μας......αλλά θα ήθελα να έχω μια ιδέα ? και για το φυσιολογικό και την καισαρική που τοοοοοοσσσοοοοο φοβάμαι..... Ενώ η αδερφή μου λέει χίλιες φορές η καισαρική.... Μάλλον κάποιο λόγο έχει που το λέει..... Χιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Όχι δεν είναι θέμα να επηρεάσεις καμία αλλά ας πούμε για εμένα που πρώτη φορά θα γεννησω κ φοβάμαι την καισαρική είναι καλό να ξέρουμε κάποια πράγματα ώστε να το πάρω κ εγώ κ άλλες κοπέλες που ίσως φοβούνται λίγο πιο γλυκά το θέμα καισαρικης χιχιχι 

Όντως ανοίγει;;;;; Γιατί λένε ότι μετά ξαναεπανερχεσαι από κάτω ↙ αλλά δεν έχω ιδέα ? αν όντως ισχύει αυτό που λένε ότι ξαναγινεται όπως ήταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η εργοδοτρια μου ,που ειχε γεννησει και καισαρικη μου ειπε οτι απλα πονας μετα και οχι ολες τις ωρες μεχρι να γεννησεις. Τωρα εγω πιστευω οτι ο καθε οργανισμος και σωμα το βιωνει διαφορετικα! Εμενα αυτο που με φοβιζει ειναι ολο το σκηνικο και οχι η καισαρικη αυτη καθαυτη η ο φυσιολογικος.Ασε που δε θελω να πονεσωωωω!Εδω μια πεταλουδα προσπαθουσαν να μου βαλουν στα χερια και επαθα λιποθυμικο επεισοδιο...:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα αυτές που μας πρήζουν με τον φυσιολογικό λες κ έπιασαν τον παπά απ τα @@@ μετά ας μας πουν έναν λόγο κ ολας που δεν έχουν καλή ερωτική ζωή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...