Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η fine είπε:

Χρύσα μου το ευχάριστο κ το θετικό μήνυμα που μου δίνεις είναι πως έφθασες στο τέλος! 

Κ εγω 4 κιλα ειχα χάσει από αναγουλες κ εμετούς. Καπακι μετα τους εμετους αρχισαν οι ξαπλες.απο 17 εβδομαδων....

τωρα παλι αναγουλες, ε τι να σου κάνει και η ψυχολογία μου...τα έφτυσε. 

 Fine θα σε τρελανω στις ερωτήσεις! 17 βδομάδα σε απλό υπέρηχο μέτρησε το τράχηλο; Σου είπε για περίδεση γιατί εμένα επειδή το μάθαμε 21 δεν ήθελε γιατι φοβόταν μόλυνση και σπάσιμο νερών.

Καταλαβαίνω το στρες που περνάς. Εγώ εβαζα κοντινούς στόχους άντε να έρθουν οι απόκριες, αντε η σαρακοστή και πέρασε ο καιρός !Κι οταν φτάσεις στο αίσιο τέλος θα σου φαίνονται όλα μακρινό παρελθόν!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

Κοριτσια μου απο Θεσσαλονικη, ενδιαφερεται καμια σας να παμε σε εκδηλωση για εγκυμονουσες μαζι?να μη παω μοναχουλα μου..
Θα εχει τα εξής θεματα:

  Ποιά είναι τα νεότερα δεδομένα για τοκετό με ασφάλεια?

·       Τι πρέπει να προσέξω στη φροντίδα του νεογέννητου τις πρώτες ημέρες στο σπίτι?

·       Θα μπορέσω να θηλάσω εύκολα? Υπάρχει τεχνική?

·       Ποιά είναι η ενδεδειγμένη διατροφή της μητέρας, για τις περιόδους της εγκυμοσύνης και του θηλασμού?

·       Θα καταφέρω να διαχειριστώ το άγχος του τοκετού και την προσαρμογή στις νέες συνθήκες μετά την άφιξη του μωρού μου?

·       Πώς να διαλέξω τη σωστή babysitter για το μωρό μου?

 

θα εχει και δωρακια!δωραν συμμετοχη.
στις 15 μαιου ειναι.
ψηνετε καμια σας?

υγ. το νινι μου κλωτσαει τωρα που σας τα γραφω!

Εγω ενδιαφερομαι κοριτσακι...!!!!

Αν με θελεις...!!!

Αρχισε και το μπεμπακι σου τις κλωτσιτσες...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε γιατι να μη σας θελω???
απο το να παω μονη μου ή με τον αντρα μου, ας παω με καποια που ζει την ιδια κατασταση, να κουσκουσεψουμε κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Na sas rwtisw kati!!!!! Simera exei petrwsei h koilia panw apo 10fores kai me ponage... Kai oi klwtsies tou mwrou einai pio apales edw kai meres...na parw til t giatro ;; i einai fisiologiko p petrwnei... Na thimisw eimai ayrio kleinw 24w kai mpanw 25w

Όταν λες πετρώνει τι εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Όταν λες πετρώνει τι εννοείς?

Εκει π ειναι κανονικη Ξαφνικα γινεται σκληρη ολη η κοιλια και ποναω! Και γινεται σαν ενα μικρο εξωγκομα στη οταν πετρωνει !! Τον οηρα τηλ αλλα ειχε χειρουργ:.. Θα παρω παλι μετα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Na sas rwtisw kati!!!!! Simera exei petrwsei h koilia panw apo 10fores kai me ponage... Kai oi klwtsies tou mwrou einai pio apales edw kai meres...na parw til t giatro ;; i einai fisiologiko p petrwnei... Na thimisw eimai ayrio kleinw 24w kai mpanw 25w

Παρε οπως δηποτε τν γιατρο σ γτ μπορει αυτα να ειναι συσπασεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Εκει π ειναι κανονικη Ξαφνικα γινεται σκληρη ολη η κοιλια και ποναω! Και γινεται σαν ενα μικρο εξωγκομα στη οταν πετρωνει !! Τον οηρα τηλ αλλα ειχε χειρουργ:.. Θα παρω παλι μετα!! 

Εφοσον δεν ειναι ολοκληρη η κοιλια αλλα στο σημειο που πετρωνει κανει εξογκωμα ειναι το μωρακι κ πιεζει γτ τεντωνει κ πονας χαμηλα... αυτο το εχω κ εγω απο πολυ νωρις κ τωρα πια στον 9ο δε μπορω ουτε να περπατησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα συσπασεις απο την 15εβδ...και τοτε πηρα μαγνησιο!εχω μικρη κοιλιτσα και πετρωνει σε "εκταση " να τ πω ετσι αν βαλει δυο ενωμενες παλαμες οχι παραλληλα!!

Τωρα π τν πηρα μ λεει να αρχιω παλι μαγνησιο ! Απλα με τρομαξε πιο πολυ γτ ηταν πανω απο 10τν ημερα και μολις τ παθαινα ποναγα και ενιωθα κομπους στο λαιμο!!! Πφφφ 

Τοσο πολυ ειναι τωρα λιβελ ε;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Ειχα συσπασεις απο την 15εβδ...και τοτε πηρα μαγνησιο!εχω μικρη κοιλιτσα και πετρωνει σε "εκταση " να τ πω ετσι αν βαλει δυο ενωμενες παλαμες οχι παραλληλα!!

Τωρα π τν πηρα μ λεει να αρχιω παλι μαγνησιο ! Απλα με τρομαξε πιο πολυ γτ ηταν πανω απο 10τν ημερα και μολις τ παθαινα ποναγα και ενιωθα κομπους στο λαιμο!!! Πφφφ 

Τοσο πολυ ειναι τωρα λιβελ ε;;;; 

Κανε οτι σου λεει κ να ξεκουραζεσαι...

Κ.εγω σε ολη την εγκυμοσυνη ετσι την εβγαλα αλλα το υπεμεινα γτ ο γιατρος δε μου εδινε μαγνησιο... 

Παντως ετσι ακριβως αισθανομουν κ εγω... που να δεις τωρα τι γινεται... τη βγαζω στο κρεβατι... πετρα η κοιλια κ οι πονοι περιοδου συνεχομενοι... απλα κανω υπομονη γτ φτανει ο καιρος... 

Οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι... θα ηρεμουν οι συσπασεις!!!

Μην.αγχωνεσαι παντως απλα ειναι ζωηρουλικο το.μωρο... ανοιγει κ.μητρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η livel είπε:

Κανε οτι σου λεει κ να ξεκουραζεσαι...

Κ.εγω σε ολη την εγκυμοσυνη ετσι την εβγαλα αλλα το υπεμεινα γτ ο γιατρος δε μου εδινε μαγνησιο... 

Παντως ετσι ακριβως αισθανομουν κ εγω... που να δεις τωρα τι γινεται... τη βγαζω στο κρεβατι... πετρα η κοιλια κ οι πονοι περιοδου συνεχομενοι... απλα κανω υπομονη γτ φτανει ο καιρος... 

Οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι... θα ηρεμουν οι συσπασεις!!!

Μην.αγχωνεσαι παντως απλα ειναι ζωηρουλικο το.μωρο... ανοιγει κ.μητρα...

Livel γιατί δε σου έδινε μαγνήσιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω καταλαβαινω λιβελ μ!!!και εσυ οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι κοντευει η μερα !!!!! Πολυ ζωηρουλικα μωρακια ομως χαχα!!! 

Να σε ρωτησω οταν τ παθαινες οι κλωτσιες του μωρου ηταν τ ιδιο...γτ εμενα εχουν γινει ποιο απαλες απο κει π κουνιοταν οοολη η κοιλια.  Μονο στρυφογυρναει τωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Chrysa 79 είπε:

Livel γιατί δε σου έδινε μαγνήσιο;

Δεν ηταν υπερ... 

Κ στον 2ο που πηγα κ του ζητησα μου ειπε παλι οχι... οποτε δε πηρα... ηταν 2 στα 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου ειχε κανει κολπικο υπέρηχο και γενικά απο τοτε μου κσμει σχεδον καθε φορα (ανα 2 περ βδομάδες).μονο μια φορά που του είπα ότι δεν είχα πρόβλημα είπε να μην το τσιγκλισουμε μόνοι μας.

Ρε χρυσα ειπες γεννας μητερα.που μένεις;  γραψε πμ αμ δε θες εδω.

Άννα ο γιατρός σου καλο είναι να σε δει. Πανω απο 5 συσπάσεις και επωδυνες εμενα μου έχει πει να του τις ενημερωνω, η  πανω απο 10 τη μέρα απλες, η συσπάσεις σε τακτα χρονικα διάστηματα, η οτι περιεργο αισθάνομαι. Επισης προχθές που πήγα μου είπε ότι σε τετοιες περιπτώσεις ιδως χρειάζεται τοκολυση, ενδοφλεβια με εισαγωγή για αποτροπη προωρου τοκετου.

Οι συσπάσεις σου συνεχίζουν? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Πω πω καταλαβαινω λιβελ μ!!!και εσυ οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι κοντευει η μερα !!!!! Πολυ ζωηρουλικα μωρακια ομως χαχα!!! 

Να σε ρωτησω οταν τ παθαινες οι κλωτσιες του μωρου ηταν τ ιδιο...γτ εμενα εχουν γινει ποιο απαλες απο κει π κουνιοταν οοολη η κοιλια.  Μονο στρυφογυρναει τωρα 

Ναι ναι ακριβως ετσι... οταν νιωθω να γυρναει εχω αυτους τους πονους... οχι οταν κλωτσαει απαραιτητα.. τωρα φαντασου βγαινει ολοκληρο κεφαλακι προς τα εξω φουσκωνει φουσκωνει σε εκεινο το σημειο η κοιλια κ ποναω τοσο που δε μπορω να κουνηθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω...δεν το έχω πάθει. Να πάρεις μαγνήσιο αφου σου είπε.

Το μεσημέρι κορίτσια, την ώρα που κοιμόμουν, την ένοιωσα σαν να έκανε τούμπα, σαν να μετατοπίστηκε ολόκληρη. Περίεργη αίσθηση μα τόσο ωραία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φινε μ σημερα ειναι πανω απο δεκα αυτα τα πετρωματα !!! Δεν ειναι ανυποφοροινπονοι αλλα ουτε αδιαφοροι!!! Ναι κανω που κ.που ακομα :/

Τι να πω!!μ ειπε να τν λαρω και αυριο και βλεπουμε!!! Αυτα τα εχω μερες αλλα σημερα το παρακαναν!!! Εχω τρομαξει λιγο αλλα οκει !!!!!!!!!!! Δεν θελω να το μεταφερω τ αγχος στ νινι μ :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η fine είπε:

Χρύσα μου ειχε κανει κολπικο υπέρηχο και γενικά απο τοτε μου κσμει σχεδον καθε φορα (ανα 2 περ βδομάδες).μονο μια φορά που του είπα ότι δεν είχα πρόβλημα είπε να μην το τσιγκλισουμε μόνοι μας.

Ρε χρυσα ειπες γεννας μητερα.που μένεις;  γραψε πμ αμ δε θες εδω.

Fine, μένω Μελίσσια. Είσαι κι εσυ στα βόρεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεις τακτικες συσπασεις ομως τον παιρνεις τηλ ακομα κ νυχτα οκ? 

Ισως χρειάζεται καρδιοτοκογραφος. Εύχομαι να μην είναι τπτ.

Χρύσα ναι! Μαρούσι μενω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η fine είπε:

 

Χρύσα ναι! Μαρούσι μενω!

Τελεια! Το καλοκαίρι σπρωχνουμε καροτσια και ορμαμε ομαδικως για βόλτες στα παρκακια της περιοχής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η fine είπε:

Αν δεις τακτικες συσπασεις ομως τον παιρνεις τηλ ακομα κ νυχτα οκ? 

Ισως χρειάζεται καρδιοτοκογραφος. Εύχομαι να μην είναι τπτ.

Χρύσα ναι! Μαρούσι μενω!

Τι ειναι καρδιοτοκογραφος;;

Εννοειται θα τον παρω!!! Ευχαριστω πολυ;* :* και εγω αυτο ευχομαι!!!! .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η fine είπε:

Μωρε ας ημουν καλά κ τώρα κ θα πηγαιναμε τα μεγαλα μας! Ποσο είναι η κόρη σου; εμεις 4.5

Η δικια μου θα γίνει 3 τον Ιουνιο.Και το δεύτερο εμένα θα είναι κοριτσάκι.Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! έχει μια μέρα έξω...μούρλια! Ήλιος και ζέστη....μ'αρέσει αυτός ο καιρός!!!!

Αχ και να μην δούλευα σήμερα...να μπορούσα να κάνω βόλτα!

Εσείς τι κάνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...εγω στ κρεβατι ειμαι κ σκεφτομαι πως πρεπει να σηκοθω να κανω δουλιτσες...κελλυ μου πως ειναι οταν νιωθεις τ μωρο να γυρναει^^^;;;γτ εγω τ νιωθω μονο να χτυπαει κ μαλιστα οσο παει κ πιο δυνατες ..μια μερα κιολας απ τη δεξια πλευρα ειχε εξογκοθει η κοιλια μ.πρεπει να ειναι υπερχο συνασθημα...εγω αναμενω γ την β επιπεδου οπου την εχψ την δευτερα..κ στεναχωριεμαι γτ δν θελω να εχει τπτ ο τραχηλος..δν θα τ αντεξω...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...