Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Α και με ρώτησες για την μικρη μου.Σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον.Εχει απο χθες το βραδυ να κανει εμετο.Μολις ξύπνησε και θα δούμε πως θα παει.Λεω τωρα να δοκιμασω να της δώσω τιποτα να φάει(οχι γάλα) και Ελπιζω να ειναι καλυτερα σημερα γιατι το κακόμοιρο εξαντλήθηκε.Και μαζί με αυτήν και εγω αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mommy φρυγανιες βρηκες τελικα για να την δωσεις ,ειπες δεν τις βρισκεις ευκολα εκει .

ΝΑ μας πεις και τα νεα μετα το σημερινο ραντεβου σου με την μαια !:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annita2010 είπε:

Mommy φρυγανιες βρηκες τελικα για να την δωσεις ,ειπες δεν τις βρισκεις ευκολα εκει .

ΝΑ μας πεις και τα νεα μετα το σημερινο ραντεβου σου με την μαια !:)

Οχι δεν βρήκα φρυγανιές.Μονο κάτι κράκερς τύπου cream crackers.Νομιζω και αυτα καλα ειναι για να ηρεμήσουν το στομάχι.

αχ ναι η μαία.Θα εχω πολλα να σας πω μετα?Θα ακούσουμε το μωρό με το χωνί,θα κοιτάξει τα ουρα μου και το πιο σημαντικό;;;Θα μετρήσει με μεζούρα την κοιλια μου???Ευτυχως που ειναι διπλα στο σπιτι μου διαφορετικά δεν αξίζει τον κόπο να πας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Οχι δεν βρήκα φρυγανιές.Μονο κάτι κράκερς τύπου cream crackers.Νομιζω και αυτα καλα ειναι για να ηρεμήσουν το στομάχι.

αχ ναι η μαία.Θα εχω πολλα να σας πω μετα?Θα ακούσουμε το μωρό με το χωνί,θα κοιτάξει τα ουρα μου και το πιο σημαντικό;;;Θα μετρήσει με μεζούρα την κοιλια μου???Ευτυχως που ειναι διπλα στο σπιτι μου διαφορετικά δεν αξίζει τον κόπο να πας.

Με το χωνι?/? Πωπω τι μεθοδους χρησιμοποιουν ακομα εκει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Οχι δεν βρήκα φρυγανιές.Μονο κάτι κράκερς τύπου cream crackers.Νομιζω και αυτα καλα ειναι για να ηρεμήσουν το στομάχι.

αχ ναι η μαία.Θα εχω πολλα να σας πω μετα?Θα ακούσουμε το μωρό με το χωνί,θα κοιτάξει τα ουρα μου και το πιο σημαντικό;;;Θα μετρήσει με μεζούρα την κοιλια μου???Ευτυχως που ειναι διπλα στο σπιτι μου διαφορετικά δεν αξίζει τον κόπο να πας.

Φαντασου το πιο απλο για εμας εδω ποσο δυσκολο ειναι εκει για σενα να βρεις φρυγανιες!!!

Δεν πειραζει οπως λες και τα κρακερ καλα ειναι.

Με το χωνι ? για πες τι ενοεις ετσι ακουει την καρδουλα του ?Μετραει την κοιλια αληθεια,δεν το ηξερα !!!

Αμα ειναι και διπλα μια χαρα θα περιμενουμε νεα και απο τις δυο μικρες :):):) δωσε κατι στην Αλεξανδρα να ξεχαστει ομως ε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι για την μικρή σου!!Κατι ελαφρύ να της δώσεις ΕΣΥ ξερεις καλύτερα!!!

Έπαθα κατάθλιψη στα 15 την πρωτη!!η επόμενη ήρθε οταν ημουν 22 κι η επόμενη στην πρωτη εγκυμοσύνη πριν 3 χρονια,τωρα μου χτύπησε παλι την πόρτα...κάθε φορά είτε χαρούμενη είτε ευτυχισμενη νιώθω ανεπάρκης...αυτο που μα βοηθούσε παντα ηταν η ψυχοθεραπεία το να μιλήσω σε κάποιον τρίτο κ να νιώσω οτι δεν το ζαλίζω εκει βρίσκεται κ η λύση του προβλήματος για ολες όσες νιώθουν άσχημα,ανεπάρκεια κ γενικώς οτιδήποτε τις απασχολεί...σέβομαι οτι εχει περάσει ο καθένας για αυτο κ οταν εκφράζομαι παντα λέω οτι 

κι εγω ευχαριστω τον άντρα μου που ειναι διπλα μου παρά τα σκαμπανεβάσματα στη συμπεριφορά μου...μέσω της ψυχοθεραπείας έμαθα λοιπόν να εκφράζομαι είτε εκθέτοντας το πρόβλημα είτε γκρινιαζπντας απλά κάνοντας τον άλλον να καταλάβει οτι Κάτι με απασχολεί...γλίτωσα την επιλόχειο κατάθλιψη χάρη σε αυτο...

Ξαναλέω σέβομαι ολες τις απόψεις απλώς  θα ηθελα να ακούω κι οτι εχει να μου πει ο καθένας απλά αν νιώσω οτι υπερβάλει σε κάποιο πρόβλημα θα του το πω κ ευθέως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα...εχω χαθει γτ ειμαι στα μερη μ κ ολο τρεχω απο συγγενη σε συγγενη!!!πως ειστε;;;εφτιαξα φβ...οσες εχουν φβ κ θελουν να τς κανω αιτημα ας μ στειλουν προσωπικο μνμ ..☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki!Tk ναι καλα άκουσες με το χωνί.Εμ τι μας πέρασες εδω εμάς.Ειμαστε πολυ μπροστά οχι σαν εσάς τους οπισθοδρομικούς ???

Annita ναι ρε συ για απλα πράγματα για την Ελλαδα εδω κανεις αμάν να τα βρεις.Πριν λιγο καιρό έσκασα να βρω σιμιγδάλι για να κανω γαλακτομπούρεκο και τελικα ύστερα απο μερες βρήκα σε πακιστανικό μαγαζι ??Φαντασου.Το αλλο που το πας;Πατατάκια με γεύση ρίγανη.Τα αγαπημένα μου.Εχει οτι γεύση μπορείς να φανταστείς με γαρίδα,με ξύδι,μπάρμπεκιου,κοτόπουλο,μοσχάρι,μπέικον και πολλα αλλα.Ριγανη ομως οχι.Οποιος έρχεται απο Ελλάδα παντως μου φέρνει Χαχα 

Ναι μετράει την κοιλια με μεζούρα και μονο αν στο επόμενο ραντεβού την βρει πιο μικρη το θεωρούν ανησυχητικό και σε στέλνουν για υπερηχο.Λες τωρα που θα παω να την φουσκώνω επίτηδες και την επόμενη φορα να την ρουφάω μπας και με στείλουν και για κανέναν αλλο υπερηχο;;???Λες να πιασει το κόλπο;

Η Αλεξανδρα ως στιγμής καλα κοριτσια.Κρακερ και τοστ ουτε να τα δει και έκλαιγε για γάλα.Ξερω πως δεν κανει αλλα της εδωσα.Μια ωριτσα σχεδόν τωρα και δεν το εβγαλε.Καλα πάμε.

Γωγω οντως χάθηκες.Αλλα όπως βλέπεις δεν χάνεις τιποτα Χαχα μονο διαφωνίες.Θα σου στείλω πμ για το φεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτερη φορα μανούλα/Μαρια και εσυ απο νωρίς ηρθες αντιμέτωπη με το τέρας?.Τι να λεμε τωρα τα ξερεις Οποτε πως ειναι.Εγω δεν εκανα ποτε ψυχοθεραπεία στην Ελλαδα.Το θεωρούσα περιττά εξοδα να σου πω την αλήθεια.Ασε που δεν ειχα και το χρονο με τα παιδια.Εκανα πέρσι εδω αλλα δεν μπορω να πω οτι βοηθήθηκα.Το να πηγαίνω απλώς και να τα βγαζω απο μέσα μου δεν μου λεει κάτι ουτε θα αλλάξει κάτι απο το παρελθόν η το παρόν.Τα βιώματα υπάρχουν τα λάθη έχουν ηδη γινει.Προτιμω να τα γράφω.Ετσι μονο εγω τα ξερω και μονο εγω μπορω να καταλήξω που σκέφτομαι λάθος η τι εκανα λάθος.Παντως η αλήθεια ειναι πως την κατάθλιψη μου την θεωρώ υπεύθυνη για την τωρινή μου κατάσταση.Εννοω διάλυση του γάμου μου και απώλεια των παιδιών μου Γι'αυτο και αυτη την φορα θα παλέψω με νύχια και με δόντια να μην κανω τα ιδια λάθη.Να βλέπω δηλαδη τη ζωή πιο αισιόδοξα και να χαίρομαι αυτα που εχω χωρίς να σκέφτομαι συνεχεια αυτα που θα ήθελα να εχω αλλα δεν εχω.Και αν χρειαστει να πάρω ξανα αγωγή ας πάρω.Δεν χάθηκε ο κόσμος.Βεβαια το θεμα των κοριτσιών μου ειναι το μονο που παντα θα το ζητάω και παντα θα ειναι πληγή για μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια! Τι ωραια μερα που χει κ σημερα..καλοκαιριαζει!! ? Για πειτε καμια ιδεα για μεσημεριανο γτ πραγματικα σημερα εχω στερεψει..

Οσο για τους προβληματισμους κ τα προβληματα στην εγκυμοσυνη, ειτε μεγαλα οπως της μαριας που ειναι στο νοσοκομειο ειτε μικρα οπως η δυσκοιλιοτητα θα πρεπει να μαστε ελευθερες να τα εκφρασουμε εδω κ οχι να σκεφτομαστε "αα δεν ειναι τοσο σημαντικο να μην το αναφερω γτ θα κουρασω κ θα με θεωρησουν γκρινιαρα" οποια δεν θελει να συμμετεχει κ το θεωρει ανουσιο ας μην συμμετεχει. Δεν θελω να κουρασω γι αυτο δεν το συνεχιζω..Καλημερα σε ολες κοριτσια κ ριξτε καμια ιδεα για το φαγακι xD!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annita2010 είπε:

Δηλαδη μου λες οτι θες την γκρινια να σου πω γιατι δεν πηγα τουαλετα 4μερες και οχι να πουμε για σοβαρες καταστασεις σαν την δικη σου ?Να μπαινω να σου λεω yiouupiii εχεσα σημερα !!!!

Και οτι εγω που δεν γκρινιαζω θα εχω καταθλιψη μετα η θα αυτοκτονησω? ε οχι συγνωμη αλλα δεν ειναι ετσι..Οπως εσυ δεν ξερεις τι περναει η καθε μια σπιτι της κ στη δουλεια της καθε μερα επειδη δε γραφω γκρινιες δε σημαινει δεν εχω προβληματα...

 

Σιγουρα εχεις δει πολλα και σεβομαι οσο δεν φανταζεσαι την δουλεια σου εχετε δει πολλα και εσεις ειστε διπλα μας στις γεννες αλλα δεν θα παροτρυνα ποτε καποιον να μου λεει γκρινιες προβληματισμους σοβαρους ναι ..γκρινια γκρινια γκρινια ολη μερα ομως δε το θεωρω και σωστο.ουτε για την εγκυο ουτε για τους υπολοιπους..Δεν λεμε να μην μιλαμε και να τα κραταμε μεσα μας αλλα μην υπερβαλουμε κιολας...

Αλλο προβληματισμος αλλα γκρινια ..εχει διαφορα...

 

Ολοι πιστεψε με εχουμε πολυ σοβαρα θεματα μεσα στα σπιτια μας με ασθενειες με πολλα αλλα δεν τα βαφουμε μαυρα.."Ο θεος βλεπει τον καθε ανθρωπο σαν μια κορυφη και ριχνει και το αναλογο χιονι ¨"και αυτο μου το εχει πει γυναικα σε αιθουσα χημειοθεραπειας εχουμε δει και περασει και εμεις πολλα δεν ζουμε σε συννεφο....

Εχεις απολυτο δικιο!!!

Ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα η γκρινια !!

Πολλοί ανθρωποι ζουνε και σε συννεφακια αλλοι λογω ηλικιας αλλοι λογω καλων καταστάσεων δεν αντιμετωπισαν ποτε κάποιο προβλημα δεν ζοριστηκαν ποτε κλπ ..με αποτελεσμα το παραμικρο να τους φαίνεται βουνο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα. απο τις 7 ειμαι στους δρομους.
πηγα στο ταμειο μου γτ προεκυψαν κατι διαφορες που πρεπει να καταβαλουμε μεχρι τελος του μηνα, αλλιως θα εχουμε προσαυξηση ως προστιμο.
Και το καλυτερο?
δε μας ειδοποιησαν!!!
εγω το εμαθα απο συναδελφο, με τη σειρα μου το ειπα και σε αλλους και ετσι μαθευτηκε.
ρωτησα και τι ισχυει για επιδομα τοκετου και after και μου ειπαν "ααα γεννησατε?"
"οχι λεω, θα γεννησω. "

καρφωθηκε στην κοιλια μου και της ειπα "μη την κοιτας, ειναι μινιον ακομα, δε φαινεται"
μετα πηγα για χυμο με την μαμα μου και στη συνεχεια για ψωνια.
τωρα παλι πισω ιατρειο, να βγαλουμε κανενα φραγκο να τα ακουμπήσω στις εκτακτες εισφορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρακούν σε συναντώ ξανά....πολύ χαίρομαι που είσαι έγκυος!!!

Πόσο είσαι τώρα??? Έμαθες το φύλλο του μωρού?

Σχετικά με το επίδομα δεν είναι τοκετού αλλά μητρότητας, και για το ΤΣΜΕΔΕ που είμαι εγώ, είναι 200€ για 4 μήνες ήτοι 800€ στο σύνολο. Επίσης έχουμε 50% έκπτωση στα ασφάλιστρα για 1 χρόνο.

Το επίδομα τοκετού έχει καταργηθεί για όσες γεννάμε σε νοσοκομείο ή κλινική, γιατί το ταμείο πληρώνει απ' ευθείας το νοσοκομείο/κλινική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελλυ μου καλως σε ξαναβρηκα.
16+ειμαι, φυλλο δε ξερουμε,ειναι ντροπαλο το νινι μας.
και στο δικο μου ταμειο, ΤΣΑΥ, τα ιδια ισχυουν απο οσο καταλαβα.μονο για το επιδομα τοκετου δεν εμαθα ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ στα νεα κοριτσια καλη λευτερια!

rakoun ποτε θα σταματησεις τη δουλεια; ολο εξοδα αστα με το που περνεις τα λεφτα εξαφανιζονται

Mommy κρεατακι θα φτιαξω αυριο!τελικα μακαρονακια με μπολικη σαλατουλα φαγαμε εμεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω,απλα εχω μειωσει τα ραντεβου απλα που δεχομαι καθε μερα. το καλοκαιρακι που πεφτει η δουλεια μαλλον θα σταματησω κι εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα! Μετα απο 7 χρονια προσπαθειας, το μικρο μας αποφασισε να μας κανει την χαρη και να εμφανιστει απο μονο του :-) Ειμαι 7 εβδομαδων μολις και με πολυ αγχος για το αν θα πανε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η iren_af είπε:

Καλησπερα και απο μενα! Μετα απο 7 χρονια προσπαθειας, το μικρο μας αποφασισε να μας κανει την χαρη και να εμφανιστει απο μονο του :-) Ειμαι 7 εβδομαδων μολις και με πολυ αγχος για το αν θα πανε ολα καλα!!! 

Καλωσορισες iren.Συγχαρητηρια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!Εχεις καθολου συμπτωματα ή εισαι απο τις τυχερες;;!

Rakoun λιγοι μηνες εμειναν υπομονη..Τον αυγουστο δεν γεννας εσυ;Οσο αντεχεις να συνεχισεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Καλωσορισες iren.Συγχαρητηρια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!Εχεις καθολου συμπτωματα ή εισαι απο τις τυχερες;;!

Rakoun λιγοι μηνες εμειναν υπομονη..Τον αυγουστο δεν γεννας εσυ;Οσο αντεχεις να συνεχισεις...

Καλως σας βρηκα Χριστίνα μου και ευχαριστώ για την ευχη σου. Σε ολες μας εδω περα ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη, αλλα και σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν ευχομαι πολυ συντομα να αποκτησουν το μπεμπακι τους!!

Εκτος απο το γεγονος οτι το ιδιο πραγμα που μπορει να μου μυριζε την μια ημερα, δεν θα μου μυριζει την αλλη, εχω λιγες αναγουλες αλλα οχι παντα. Βρηκα κολπο και τις καλμαρω (τζιντζερ σε νερακι!!!). Κατα τα αλλα νομιζω οτι ειμαι οκ αλλα ειναι νωρις ακομα :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι την εχεις γλυτωσει!! Εγω απο τους εμετους το καταλαβα οτι ημουν εγκυος (4η εβδομαδα) δεν προλαβα να χω καθυστερηση!? Μια χαρουλα εισαι αρχοντισσα!Ποτε με το καλο θα πατε να ακουσετε καρδουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες κελλυ. Εμεις εχουμε ξανα μιλησει!!!! Ρακουν κ κελλυ απο υις πρωτες που μιλουσαμε!! Καλες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες να έχετε κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kelly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θέλετε μια ακόμα στην παρέα σας????

Είμαι η Κέλλυ και είμαι στην 28 εβδομάδα και περιμένω μια ζουζούνα!

 

Καλως ηρθες Κελλυ!!! Μαζι ημαστε κ εγω 28η εβδομαδα και κοριτσακι!!! Ποτε εχεις πητ? Εγω 20/06

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...