Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Livel με το καλο να μπεις κ ολα να πανε καλα!!Πωπω πως νιωθεις που πλησιαζει τοσο πολυ η ωρα; Ο πλακουντας σου τωρα αλλαξε θεση;

Μοmmy 6/7 εχω ΠΗΤ εσυ;Το ξενυχτι πως το ανεχεις βρε παιδι μου; Εγω στις 11-12 το πολυ ειμαι εκτος λειτουργιας λες κ μου εχουν βαλει διακοπτη..

Οσο για την καμπυλη και η 1ημετρηση μετα απο αυτη της νηστειας ηταν πιο χαμηλη..?

Πολυ αγχωμενη ειμαι .. θελω να πανε ολα καλα κ να παρω το μωρο στα χερια μου υγιες!! Τα εχω ολα ετοιμααα κ αναμενω...

Ο πλακουντας τωρα αλλαξε ..

Μην αγχωνεσαι με καμπυλη ολα καλα θα ειναι αλλιως θα το ρυθμισεις κ μια χαρα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρία ευχαριστώ για τα περαστικά της μικρής μου.Μαλλον ίωση ήταν απο τον παιδικό.Ξαφνικα έκανε σαρανταρια που έπεφταν μόνο για λίγο χωρίς κανένα αλλο σύμπτωμα.Ευτυχως ομως σημερα είναι καλυτερα?

Χριστινα εγώ 12/7 εχω ΠΗΤ κοντά είμαστε.Αχ το ξενύχτι μεγάλο θέμα αλλά εχω εκπαιδευτεί καλα με τα μωρά μου χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Σε ευχαριστώ Γωγω μου ήδη είναι καλύτερα σημερα δεν έχει πυρετό.

Οχι ποτέ δεν είχα δουλέψει ετσι σε εγκυμοσύνη.Συνηθως δούλευα κανα δίμηνο μετά που σταματούσαν οι εμετοί και αυτό έξι ώρες σε ταμείο.Καμια σχέση δηλαδή με τώρα που είμαι εννέα ώρες βραδινή βάρδια και όρθια να γεμίζω ράφια.Δεν πειράζει ομως αρκεί να είμαστε καλα.Περναει και πιο γρήγορα ο καιρός με την δουλειά.Για άδεια όχι δεν γίνεται να πάρω με τίποτα αναγκαστικά θα δουλεύω μέχρι και την 34η εβδομάδα.Ουφ υπομονή άλλες 11 ???

Μαμυ μου κοριτσακι μου χαρας την υπομονη σου!!!!!!

Εγω ενα φαγητο κανω και τα παίζω! !!!

Μπραβο σου πραγματικα!!!

Οσο για την δουλεια εχεις δικιο περναει πιο ευκολα ο καιρος οταν δουλευεις εχεις ενδιαφεροντα!!

Κι εγω λεω να ξεκινησω δειλά δειλα απο την επομενη εβδομαδα και βλεποντας και κάνοντας! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Λιβελ μου μην αγχωνεσαι καθολου !!!!

Και της αδερφης μου θα το παρουν πιο νωρις για τον ιδιο λογο ..θα μπει 8 απριλιου να γεννησει ο γιατρος την ειπε πως θα την κανει 2 ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια του μπεμπη και ολα τελεια!απλα την ειπε ξεκούραση πολυ!!!!

Να μας λες τα νεα σου απο την κλινικη για να νιωθουμε κι εμεις οτι ερχεται η σειρα μας..ανυπομονω τοσο πολυ να περασει ο καιρος να ερθει η φυσιολογικη ημερομηνια να γεννησω και να τον παρω επιτελους στα χερια μου!!!!!!

Μινακι εμενα δε μου ειπε για πνευμονακια τπτ... θα τον ρωτησω... πφφφ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μην νομίζεις ότι δεν φοβάμαι  ειδικά όταν με πιάνουν συσπάσεις στην δουλειά.Ευτυχως ξέρω και καταλαβαίνω την διαφορά απο τους πόνους της γεννάς γιατί αν ήμουν πρωτάρα και είχα τέτοιους πόνους θα νόμιζα πως γεννάω κάθε μέρα χιχιχι.Αν αισθάνεσαι καλύτερα και έχεις και το οκ του γιατρού σου ναι να πας.Θεωρω πως και ο καιρός περνάει πιο σύντομα και η ψυχολογία μας ανεβαίνει αν δεν είμαστε συνεχώς κλεισμένες σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η livel είπε:

Μινακι εμενα δε μου ειπε για πνευμονακια τπτ... θα τον ρωτησω... πφφφ ...

Ρωτα τον να εισαι σιγουρη..

Συνήθως τα μωρα που γεννιουνται φυσιολογικα χρειάζονται κορτιζονη γιατι ζοριζονται τα μικρα μου!!!

Οσα γεννιούνται καισαρικη ειναι αφρατα ομορφα αζοριστα κουκλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υγιες θα ναι livel μου γιατι να μην ειναι;Μεχρι τωρα ολα καλα πηγαν απλα παει κοντρα στο ρευμα!!Απο ποια εβδομαδα και μετα δεν μπαινουν θερμοκοιτιδα;

Ποσα παιδακια εχεις mommy; και τι ηλικιες αν επιτρεπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η livel είπε:

Μινακι εμενα δε μου ειπε για πνευμονακια τπτ... θα τον ρωτησω... πφφφ ...

Λιβελ μου μην αγχώνεσαι δεν έχεις κανένα λόγο κορίτσι μου αλήθεια ειναι επικίνδυνη κατάσταση όπως σπυ είπε αλλα δεν σημαίνει οτι θα κινδυνέψει το μωρουλι σου κι εσυ!!!Να σκέφτεσαι οτι σε 3 βδομάδες θα τον κρατήσεις αγκαλιά κ θα τα ξεχάσεις ολα αυτα.

εχεις πόνους ή αίμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Καλα μην νομίζεις ότι δεν φοβάμαι  ειδικά όταν με πιάνουν συσπάσεις στην δουλειά.Ευτυχως ξέρω και καταλαβαίνω την διαφορά απο τους πόνους της γεννάς γιατί αν ήμουν πρωτάρα και είχα τέτοιους πόνους θα νόμιζα πως γεννάω κάθε μέρα χιχιχι.Αν αισθάνεσαι καλύτερα και έχεις και το οκ του γιατρού σου ναι να πας.Θεωρω πως και ο καιρός περνάει πιο σύντομα και η ψυχολογία μας ανεβαίνει αν δεν είμαστε συνεχώς κλεισμένες σπίτι 

Μαμυ μου ο γιατρος δεν με αφηνει να κανω τιποτα!!!

Τον ειπα 1 ωρα το πρωι 1 ωρα το απογευμα!

Και παλι ηταν σκυφτός. .

Για αυτο ειπα δοκιμαστικα!!

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Αν δω οτι δεν μπορω σταματαω κατευθείαν! !!!!!!!!

Το μωρο μου εχει προτεραιότητα τιποτα αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Livel εχω γεννήσει και εγώ δυο απο τα κοριτσάκια μου στις 36 εβδομάδες ακριβώς και όλα πήγαν μια χαρα.Στο ενα προλάβαμε να κάνουμε κορτιζόνες για τα πνεύμονακια του ενώ στο αλλο όχι .Παντως κανένα δεν μου μπήκε θερμοκοιτίδα και είχαν και μια χαρα βάρος.Στο λέω για να σου φύγει το άγχος κοπέλα μου.Αν μπεις στο μήνα σου έστω και μια μέρα να πάρεις όλα καλα λένε πως είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Καλα μην νομίζεις ότι δεν φοβάμαι  ειδικά όταν με πιάνουν συσπάσεις στην δουλειά.Ευτυχως ξέρω και καταλαβαίνω την διαφορά απο τους πόνους της γεννάς γιατί αν ήμουν πρωτάρα και είχα τέτοιους πόνους θα νόμιζα πως γεννάω κάθε μέρα χιχιχι.Αν αισθάνεσαι καλύτερα και έχεις και το οκ του γιατρού σου ναι να πας.Θεωρω πως και ο καιρός περνάει πιο σύντομα και η ψυχολογία μας ανεβαίνει αν δεν είμαστε συνεχώς κλεισμένες σπίτι 

Πωπω υπομονη.. εχεις κ παιδακι ... μπραβο σου... 

Εγω που δουλευω ως τωρα τη 34 βδομαδα παντως τα εχω παιξει κ γι αυτο απο τεταρτη σταματαω... 9μιση ωρες σε μια καρεκλα... τωρα με τοσο πονο δε παει αλλο... νιωθω κ τυψεις μηπως φταιει αυτο για το πλακουντα... τελοςπαντων... 

Περαστικα κ για τη μικρη σου.. να προσεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιβελ μου σου μιλάω σαν μαία τωρα κι οχι ως Μαρια..το μωράκι σου θα ειναι μια χαρά απο 36 εβδομάδων κ μετα τα μωράκια σπάνια χρειάζονται θερμοκοιτίδα ή ειδική παρακολούθηση στη μονάδα εντατικής!!!

Θα πάνε ολα καλα κ σε δυο με τρεις εβδομάδες θα μας τα λες απο την κλινική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο γιατρος ετσι ειπε πως απο 36 εβδομαδα κ αν ειναι 2300 δε χρειαζονται θερμοκοιτιδα... 

Μακαρι να ναι ετσι κοριτσια ! 

Ποναω πολυ παντως χαμηλα σε σημειο που με ακινητοποιει ολο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η livel είπε:

Κ ο γιατρος ετσι ειπε πως απο 36 εβδομαδα κ αν ειναι 2300 δε χρειαζονται θερμοκοιτιδα... 

Μακαρι να ναι ετσι κοριτσια ! 

Ποναω πολυ παντως χαμηλα σε σημειο που με ακινητοποιει ολο αυτο!

Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα γεννηθει πιο μεγαλο!!!!!

Θα μου στειλεις μνμ απο την κλινικη να μου πεις το βαρος του μικρού σου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Livel εχω γεννήσει και εγώ δυο απο τα κοριτσάκια μου στις 36 εβδομάδες ακριβώς και όλα πήγαν μια χαρα.Στο ενα προλάβαμε να κάνουμε κορτιζόνες για τα πνεύμονακια του ενώ στο αλλο όχι .Παντως κανένα δεν μου μπήκε θερμοκοιτίδα και είχαν και μια χαρα βάρος.Στο λέω για να σου φύγει το άγχος κοπέλα μου.Αν μπεις στο μήνα σου έστω και μια μέρα να πάρεις όλα καλα λένε πως είναι 

Να ζητησω στο γιατρο να κανω ενεση ? Βοηθαει? 24 εχω παλι ραντεβου.. θα του πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιβελ υπομονη κ ολα θα πανε τεκεια γ τ μπεμπη σ..προσπαθησε να εχεις αυτοπεποιηθηση κ θετικη ενεργεια!!!!κ ξεκουρασου οσο μπορεις!!!οσο γ την καισαρικη κ εμενα μ ειπε ο γιατρος πως αν δν φτιαξει αυτο με τν πηξη τ αιματος μπορει να κανω καισαρικη γτ φυσιολογικα θα χασω πολυ αιμα...μπορει ομως..θα δειξει μεχρι τοτε...

Μαμμυ μ προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις...κ οταν κανειςδιαλλειμα στην δουλεια παλι να ηεκουραζεσαι..πρεπει κ τ νινι σου να το ξεκουραζεις...π εχεις μεσα στην κοιλιτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Εγω ειμαι σιγουρη οτι θα γεννηθει πιο μεγαλο!!!!!

Θα μου στειλεις μνμ απο την κλινικη να μου πεις το βαρος του μικρού σου!!!!!!!!!!!!!

Ναι σπο κιλα ειναι μια χαρα ως τωρα ευτυχως... η εβδομαδα μενει να φτασουμε 36... 

Ηδη προχθες ηταν 2340

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gwgw02 είπε:

Λιβελ υπομονη κ ολα θα πανε τεκεια γ τ μπεμπη σ..προσπαθησε να εχεις αυτοπεποιηθηση κ θετικη ενεργεια!!!!κ ξεκουρασου οσο μπορεις!!!οσο γ την καισαρικη κ εμενα μ ειπε ο γιατρος πως αν δν φτιαξει αυτο με τν πηξη τ αιματος μπορει να κανω καισαρικη γτ φυσιολογικα θα χασω πολυ αιμα...μπορει ομως..θα δειξει μεχρι τοτε...

Μαμμυ μ προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις...κ οταν κανειςδιαλλειμα στην δουλεια παλι να ηεκουραζεσαι..πρεπει κ τ νινι σου να το ξεκουραζεις...π εχεις μεσα στην κοιλιτσα..

Γωγω μου ναι ας κανουμε υπομονη κ οσο γινεται ψυχραιμες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Εγω Κυριακή προτιμώ την περίοδο ακριβώς μετα τον τοκετό...η καλύτερη μου...αρην πρωτη με το που γέννησα πέρασαν ολα στη μια ώρα...έφαγα οτι μπορεις να φανταστείς,ο θηλασμός λόγω ψυχολογίας δεν με άγχωσε εξ αρχής έδινα κ συμπλήρωμα δεν ειχα ψυχικά κουραγια να ασχοληθώ εντατικά κ με αυτο...

Ελπιζω κι εύχομαι να περάσουν ολα αυτα όπως κ στην πρωτη στην 16 η εβδομάδα αλλιώς νομίζω θα μου στρίψει...

Εφαγα ενα μήλο κι εχω πρηστεί λες και με φούσκωσες με μπαλονι

ελεος πια...

η μικρή ποσο ειναι;;

Η μικρη μου ειναι 9. Αργησα βα απαντησω γτ εκανα εμετο.. 2 αχλαδια κ 1.5 πορτοκαλι τα εβγαλα ολα.. κ το ασβεστιο. Κ τώρα τρωω αμυγδαλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gwgw02 είπε:

Εγω κουκλα μ ειμαι στην 19 εβδομαδα κ δν εχω κανει ακομα ουτε καμπυλη ουτε β επιπεδου ...Καλως ηρθες  κουκλα μ!!!μια τελειωμηνη εγκυμοσυνη να εχεις...

Εδω ειμαι μινακι μιυ!!!!κ σημερα εχω φαει τ εντρερα μου..κ οχι τπτ αλλο εδω τα τσουζουν κ εγω ειμαι στην απ εξω..μπιριτσα μεζεδακια μουσικουλα .απ ολα!!!!

Κυριακη απ οτι βλεπω εχεις δυσκολη εγκυμοσυνη σα την δευτερηφορα μανουλα ..οσο γ τ κιλα εχω κ εγω ενα θεμα...ποτε δνειχα παραπανω κιλα απ το κανο ικο..κ μ κακοφαινεται τωρα π εχω παρει.κυριακη εσυ ποσα εχεις παρει;

Επισημα 4 μεχρι τωρα. Τωρα γιααυτο το μηνα θα δω την τριτη. Η ζυγαρια μου με δειχνει συν 3 ακομα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Livel μου υπομονη.. ολα καλα θαπανε μην αγχωνεσαι. Οι γιατροι ξερουν τι κάνουν. Το σημαντικό ειναι να ειστε κ οι 2 καλα.. οσο για τη δουλεια.. πιστέψτε με.. εγω που ειμαι κ εργασιομανης τρελαινομαι μεσα.. αλλα ειμαι ταυτόχρονα τοσο αδυναμη ππυ ουτε τους τοιχους δν μπορω να φαω.. ενα φαγητο κ αυτο με το ζορι.. να μη μιλησω για τις αλλες δουλειες.. κανω αλλα μετα ρακος.. λες κ σκαβω. Ακομα κ μπανιο πολλες φορες.. μου φαινεται βουνο.. ειδικα το μαλλι.. δν ξερω πως θα αντεξω. Ζαλαδες εμετους αι σιχτιρ.. τα επαιξα.. δν αντεχω αλλο κ ειμαι μονο 20 εβδομαδων.. ποσο πια;;;; τουλαχιστον κλωτσαει κ καπως χαλαρωνω κ λεω αξιζει τον κοπο..αλλα... 

Οσον αφορα το 9 ωρες καθιστη...  ρε κοριτσια.. εγω στο τραπέζι καθομαι ναφαω κ μετα τρομαζω να σηκωθω απο τους πονους στη λεκανη. Νομιζω πως θα μεινει στην καρεκλα η λεκανη μου.. κ να πω οτι περναει οταν σηκωνομαι... παει στο καλο... μετα,αφου σηκωθω φυσικα,περπαταω μεσα στο σπιτι κανα 5λεπτό για να πω πως καπως σταματησε ο πονος.. χτες εβαλα τα κλαμματα απο τον πονο.. χαμηλα στην ουρα..

Μονο εγω τα εχω ολα αυτα;;; (περνω κιλά ενω δν τρωω,λιποθυμίες,εμετούς,χαμηλη πιεση,πονο στη λεκανη,αδυναμια κ δν πειναω..τρωω απλα γιατι πρεπει)... αφηστε που το στηθος αν το πιεσεις λιγο βγαζει διαφανο υγρο.. αρχισαμε απο τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δευτερη φορα μανουλα ναι crp ηταν αυξημενη οριακα κ μ ειχε δωσει αντιβιωση...τωρα θα δουμε τι ειναι αυτη η ενοχληση απο κατω που μια με πιανει μια με αφηνει....

χριστινα καλως ηρθες.εισαι η χριστινα απο το αλλο φορουμ μαλλον ε???

μομμυ περαστικουλια. πωπω τι περνας κ εσυ...

LIVEL εχεις ενα γερο και δυνατο μωρακι αυτο να σκεφτεσαι κ στην ξαπλα θα σου κανω παρεα αλλωστε...χαχα

φιλια σε ολα τα κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη μου υπομονη .. οταν περασουν οι.μερες θα συνελθεις.. εισαι σε πρωτο τριμηνο λογικα ακομη?  Τρωγε φρυγανιες!! & τα αμυγδαλα βαρια θα πεφτουν..

Fine εσυ γτ ξαπλα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Livel μου υπομονη.. ολα καλα θαπανε μην αγχωνεσαι. Οι γιατροι ξερουν τι κάνουν. Το σημαντικό ειναι να ειστε κ οι 2 καλα.. οσο για τη δουλεια.. πιστέψτε με.. εγω που ειμαι κ εργασιομανης τρελαινομαι μεσα.. αλλα ειμαι ταυτόχρονα τοσο αδυναμη ππυ ουτε τους τοιχους δν μπορω να φαω.. ενα φαγητο κ αυτο με το ζορι.. να μη μιλησω για τις αλλες δουλειες.. κανω αλλα μετα ρακος.. λες κ σκαβω. Ακομα κ μπανιο πολλες φορες.. μου φαινεται βουνο.. ειδικα το μαλλι.. δν ξερω πως θα αντεξω. Ζαλαδες εμετους αι σιχτιρ.. τα επαιξα.. δν αντεχω αλλο κ ειμαι μονο 20 εβδομαδων.. ποσο πια;;;; τουλαχιστον κλωτσαει κ καπως χαλαρωνω κ λεω αξιζει τον κοπο..αλλα... 

Οσον αφορα το 9 ωρες καθιστη...  ρε κοριτσια.. εγω στο τραπέζι καθομαι ναφαω κ μετα τρομαζω να σηκωθω απο τους πονους στη λεκανη. Νομιζω πως θα μεινει στην καρεκλα η λεκανη μου.. κ να πω οτι περναει οταν σηκωνομαι... παει στο καλο... μετα,αφου σηκωθω φυσικα,περπαταω μεσα στο σπιτι κανα 5λεπτό για να πω πως καπως σταματησε ο πονος.. χτες εβαλα τα κλαμματα απο τον πονο.. χαμηλα στην ουρα..

Μονο εγω τα εχω ολα αυτα;;; (περνω κιλά ενω δν τρωω,λιποθυμίες,εμετούς,χαμηλη πιεση,πονο στη λεκανη,αδυναμια κ δν πειναω..τρωω απλα γιατι πρεπει)... αφηστε που το στηθος αν το πιεσεις λιγο βγαζει διαφανο υγρο.. αρχισαμε απο τωρα..

Οχι Κυριακή. Δεν εισαι μόνη σου κι εγω μια απο τα ίδια αισθάνομαι ναυτία-εμετό εγω μάλλον θα κανω πιο μετα το μεσημεριανό-αδυναμία-κόπωση ούτε μέχρι τουαλέτα δεν μπορώ-χάνω κιλά-πεινάω μονίμως αλλα τρωω μόνο γιατι πρεπει-χαμηλή πίεση-δυςκοιλιοτητα-πρηξιμο-φουςκωμα μονίμως.συναισθήματα οχι τελείως θετικά για την εγκυμοσύνη...

κλαίω κάθε μερα που βάζω την μικρή μου για ύπνο κ μου λεει κάθε βραδυ μαμά μου θελω να γίνεις καλα!!!

Ειμαι 12+5 ημερών κ προσεύχομαι να σταματήσουν μέχρι την 14-16η δεν αντέχω άλλο ψυχολογικά...Σημερα έκλεισα έξι εβδομάδες που ειναι ετςι χάλια ξ παω στην έβδομη...απλά δεν αντεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η fine είπε:

Καλημέρα και Καλησπέρα! 

Διάβασα τα νέα σας. Μαρακι δεν είχα καταλάβει ότι έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Εγώ βέβαια είμαι σε πλήρη ακινησία κ σε στενη παρακολουθηση γιατρού. Εσύ κινησε κανονικά; 

Δεύτερη φορά μανούλα ο τραχηλος μου μετρήθηκε στη β επίπεδου 1.9 απο ενα υπερηχογραφιστη και 2.2 απο άλλο. Ημουν 20 εβδ. Σε μια βδομάδα με μετρησε 2.5 ο γιατρός μου. .. Εγω θα κρατήσω την μικρότερη μετρηση.οπως κ να έχει παιρνω 3 utrogestan κ 2 μαγνησια τη μερα κ ειμαι οριζοντιωμενη.σε εξ αίματος τοτε κατι μ βρηκαν κ πηρα αντιβιωση.στην καλλιέργεια κολπικου βρηκαν λιγος μυκητες επειδή όμως δεν είχα ενοχλήσεις δεν μου ειχε δωσρι κατι.εχω τώρα 3 μερες στον κόλπο εξωτερικα σαν ενα συνεχες πονο ελαφρύ. Χθες η μία πλευρά ηταν λιγο πρησμενη.πηγα τουαλέτα κ μετά ως κ πριν λίγο ηρεμησα.παλι ομως με επιασε κ τον τηλεφώνησα . θα παω τριτη να με δει.τι λες.συγνωμη για το σεντόνι. .. 

Οχι εμενα δεν μου ειπε να μεινω σε ακινησια!!! Και παιρνω μονο ενα utrogestan ενδοκολπικα το βραδυ! Μαγνησιο δεν παιρνω καθολου! Μονο σιδηρο και ασβεστιο... Πηγαινε την Τριτη κοπελα μου να σε ξαναμετρησουν ισως και σ'αφησουν να σηκωθεις!!! Πολυ αυστηρος ο γιατρος σου! Απλα ενταξει ειχε μειωθει και πολυ ο τραχηλος σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...