Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ιζαμπελα...σ ευχομαι τ κλτρα ....κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη..κ εμενα τ πρωτο μ ειναι....εγκυμοσυνη απο εγκυμοσυνη διαφερει γ αυτο απολαυσε την!!!

Μινακι οντωςειναι πολυ καλη πολλες γυναικες π εχω ρωτησει τη χρησιμοποιουν....ειμαι σιγουρη πως σε καμια βδομαδα εχεις δει διαφορα...μονο κοιλια βαζεις;;;η κ μοιρους κ στηθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Μινακι μου ακόμα κανω εμετούς κι η διατροφή μου ειναι χάλια ποτε ετςι κ ποτε αλλιώς...πιστεύω αν δεν σταματήσει όλο δυο με ναυτίες εμετούς δεν θα ομαλοποιηθεί το θέμα με το έντερο...

Μινα είχες κι ΕΣΥ αναγούλες κ εμετούς;;;

αν ναι ποτε σταμάτησαν;;

Μαρακι μου το πρωτο τριμηνο δεν ετρωγα τιποτα εκτος απο τραχανα!!αναγουλες αρκετες αποστροφη σε ολες τις τροφες εμετοι οχι παρα πολυ γιατι ημουν ξαπλα !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Άννα τι τέλειο συναισθημα να ψωνίζεις για το μεγαλύτερο δώρο της ζωής...να το βλέπεις κάθε μερα κ να ανυπομονείς να έρθει με το καλο....

μπορεί να ξαναρώτησα αλλα ποσο εισαι τωρα κ ποτε γεννάς;;;

Αχχ ειναι οντως υπεροχο συναισθημα!!!!

21w 3d ειμαι...

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργω ακόμα Αννα μου σημερα ειμαι 12+4 ημερών...

Συγνωμη που δεν θυμάμαι αλλα είστε πολλές κ δεν εχω πολύ καιρο που μπήκα στην ομάδα...

Στην μικρή μου μετα τον Β επιπέδου ειχα ξεκινήσει ψώνια,σχέδια για το δωμάτιο...

Χαρουμενες μερες ανυπομονώ να φτάσω σε αυτές τωρα ειναι δύσκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Αργω ακόμα Αννα μου σημερα ειμαι 12+4 ημερών...

Συγνωμη που δεν θυμάμαι αλλα είστε πολλές κ δεν εχω πολύ καιρο που μπήκα στην ομάδα...

Στην μικρή μου μετα τον Β επιπέδου ειχα ξεκινήσει ψώνια,σχέδια για το δωμάτιο...

Χαρουμενες μερες ανυπομονώ να φτάσω σε αυτές τωρα ειναι δύσκολα...

Καλε αλιμονο αν θυμομασταν τα παντα !! Ουτε εγω θυμαμαι!!! 

Εσυαυχενικη εκανες η θα κανεις τωρα;; ???

Και γιαυτο αρχισα ξ γω σιγουρευτικα κ γ το φυλλο τ μωρου και βουυρ στα αγοριστικα χαχαχα!!! 

Αλλα ολα τα βαρια επιπλα και τ βαψιμο τ δωματιου τ μαιο με τ καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα την Δευτέρα αυχενική αγόρι ειναι είδαμε τσουτσουνι...ξαφνιάστηκα γιατι περίμενα κορίτσι...εγω έβαψα δωμάτιο στη μικρή Μάρτιο κι ειχα παραγγείλει τα έπιπλα τοτε γιατι γεννούσα Απρίλιο...

Καλα θα κανεις να ανοίξει ο καιρός κι ύστερα..ελπίζω να έχεις κάποιον να σε βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Εκανα την Δευτέρα αυχενική αγόρι ειναι είδαμε τσουτσουνι...ξαφνιάστηκα γιατι περίμενα κορίτσι...εγω έβαψα δωμάτιο στη μικρή Μάρτιο κι ειχα παραγγείλει τα έπιπλα τοτε γιατι γεννούσα Απρίλιο...

Καλα θα κανεις να ανοίξει ο καιρός κι ύστερα..ελπίζω να έχεις κάποιον να σε βοηθήσει 

Χιχιχ και αλλη αγορομανα !!!!! Και γω κοριτσι νομιζα αλλα τον επιανε συνεχεια χαχαχαζζα...

Ναι αυτο σκεφτηκα να ανοιξει ο καιρος και μια χαρα θ ειναι!!!

Δυστυχως οχι !!! Ειμαι μονη μ και οι δικοι μ πατρα ..! 

Αναγκαστικα θ την φερω γ δυο μερες ισα ισα να μου μαζεψει γτ δε θα μπορω και μετα θ φυγει :(

Εσυ εχεις καποιον!;;; Η μικρουλα ποσο ειναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω την μαμά μου η οποία με βοηθάει ήδη παρά πολύ αφού απο την ναυτία κ τους εμετούς δεν μπορώ κάποιες μερες ούτε να σηκωθώ...η μικρή μου ειναι σχεδον τριών ετών..την αγαπώ πααααααρα πολύ κ στεναχωριέμαι που με βλέπει όλη την ώρα ξαπλωμένη κ άρρωστη...ευτυχώς εχω την μαμά μου.

Αννα μου μακαρι να ηταν διπλα σου οι δικοί σου..αλλα θα εκπλαγείς με το πόση δύναμη κ κουράγιο κρύβουμε μέσα μας..θα τα κανεις κ μόνο με την βοήθεια του συζύγου...θα του φτιάξεις δωμάτιο;;;Εννοω κούνιες ντουλάπες αλλαξιέρες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Εχω την μαμά μου η οποία με βοηθάει ήδη παρά πολύ αφού απο την ναυτία κ τους εμετούς δεν μπορώ κάποιες μερες ούτε να σηκωθώ...η μικρή μου ειναι σχεδον τριών ετών..την αγαπώ πααααααρα πολύ κ στεναχωριέμαι που με βλέπει όλη την ώρα ξαπλωμένη κ άρρωστη...ευτυχώς εχω την μαμά μου.

Αννα μου μακαρι να ηταν διπλα σου οι δικοί σου..αλλα θα εκπλαγείς με το πόση δύναμη κ κουράγιο κρύβουμε μέσα μας..θα τα κανεις κ μόνο με την βοήθεια του συζύγου...θα του φτιάξεις δωμάτιο;;;Εννοω κούνιες ντουλάπες αλλαξιέρες;;

Παλι καλα εχεις βοηθεια !! Αφου εχεις και εμετους και ολα! Να χαιρεσαι την μικρουλα σιυ :* !! Ναναι καλα οι μανουλες μας!!! 

Αχ εχω πολυ δυναμη και πιστευω στο εαυτο μ!!

Ο αντρουλης μ μωρε δουλευει ολη μερα και ερχεται κουρασμενος σπιτι δε μ παει η καρδια να του πω ν κανει κατι..τωρα σιδερωνα 1,5 ωρα επεσα ξερη στ καναπε απο πομους στη μεση! 

Ναι θ του φτιαξω δωματιο με οοολα αυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλά θα κανεις...στο πρώτο παιδάκι ολα πρεπει να ειναι Καινουρια...κ αγορασμένα με πολλή αγάπη!!!

Να προσεχείς τους πόνους στη μέση ειναι ύπουλοι..κ εγω ένιωθα μια ενόχληση στον πωπω συνεχομενη νόμιζα βγήκαν οι αιμορροΐδες μου παλι αλλα τελικά εχω συγκαει...

Οι μανούλες μας μας γεμίζουν κ μας γέμισαν αγάπη απο μικρές κι ετσι έχουμε να προσφέρουμε απλόχερα αγάπη στα παιδάκια μας.

Εγω δεν θα αγοράσω Καινουρια έπιπλα θα κρατήσω αυτα της μικρής ειναι ουδέτερα χρώματα κ θα φτιάξω καινούριο δωμάτιο στην μικρή!Απλα θα αγοράσω εσώρουχα σεντόνια κι οτι άλλο χρειάζεται!!

Αννα ξάπλωσε κ μην κανεις τίποτα άλλο.Ξεκουρασου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Πολύ καλά θα κανεις...στο πρώτο παιδάκι ολα πρεπει να ειναι Καινουρια...κ αγορασμένα με πολλή αγάπη!!!

Να προσεχείς τους πόνους στη μέση ειναι ύπουλοι..κ εγω ένιωθα μια ενόχληση στον πωπω συνεχομενη νόμιζα βγήκαν οι αιμορροΐδες μου παλι αλλα τελικά εχω συγκαει...

Οι μανούλες μας μας γεμίζουν κ μας γέμισαν αγάπη απο μικρές κι ετσι έχουμε να προσφέρουμε απλόχερα αγάπη στα παιδάκια μας.

Εγω δεν θα αγοράσω Καινουρια έπιπλα θα κρατήσω αυτα της μικρής ειναι ουδέτερα χρώματα κ θα φτιάξω καινούριο δωμάτιο στην μικρή!Απλα θα αγοράσω εσώρουχα σεντόνια κι οτι άλλο χρειάζεται!!

Αννα ξάπλωσε κ μην κανεις τίποτα άλλο.Ξεκουρασου.

Ναι ετσι λεω στ πρωτο ολα να ειναι καινουργια !!! Τα καλυτερα μας ψωνια!!!

 Παλι καλα τα εχεις και ουδετερα εχεις να παρεις ρουχα ,σεντονακια, καροτσι αν τ αλλο τ ειχες πχ ροζ δεν κανει τωρα!! 

Παλι καλα ο δεν ηταν αιμορ .γτ θα ποναγες παρα πολυυυ!!! 

Ξαπλωσα εννοειται γτ κλωτσαει κιολας εντονα πλεον π δε μπορω  να κανω κ πολλα γ πολυυυ ωρα!!! 

Ζωηρος θα μ βγει χαχαχ!!!

Τι μικρουλα ποτε την ενιωσες ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερααααααα!!!

μετα απο 3.5 μηνες απο τους οποιους τους 2.5 ημουν ξαπλα αποφασισα να ξυριστω μιας που τα ποδια μου εγιναν σαν του αντρα μου να πω...σαν λυκανθρωπος να πω....?? κατι αναμεσα στα δυο!!!

Πηρα το κουραγιο (δεν επιανε το ξυραφι για πολυ μακρος μιλαμε!!!!) και τα ξυρισα εως εκει που εβλεπα φυσικα..και ξαναεγινα ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!?

Αυτα ειναι τα συνταρακτικα μου νεα!!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρω στην 21 βδομάδα την κατάλαβα...

μετα όμως σταματημό δεν είχε..μέχρι τελος κάθε βραδυ λες κ έπινε καφέ δεν με άφηνε να κοιμηθώ...με παίδεψε παρά πολύ κι αυτή στην κύηση με εμετούς ναυτίες ενα σωρό αλλα με αποζημίωσε ειχα εύκολη γεννά κ ειναι πολύ καλο παιδί απο την ημέρα που γεννήθηκε!!!

Ολα ειναι ουδέτερα χρώματα έπιπλα καρότσια καθισματακια...μόνο ρουχισμό κ προίκες κ σεντόνια απο την αρχή..

Τρελαινομουν να πλένω τις καινούργιες φόρμες,φανελάκια κ κάλτσακια της...

Αγχωνεσαι για την γεννά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

?????????????ελιωσααα...

Νομιζα οτι μονο ςγω το ειχα αφησει να μακρυνουν μωρε αχχα..

Δε μπορουσα να τκανω ουτε τωρα εζω παρει λιγο κοιλιτσα...Χαχαχχαα

Εχουμε γινοι πιθηκακιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εκανες ελπίζω να κράτησες τις τρίχες σου να τις κανεις περούκα...κι εγω μια απο τα ίδια Μινα μου... Οταν ξυριστω θα θελω μια εξάδα ξυραφάκια να χαλάσω...

χαχαχαχχχ πολύ γέλασα που έγινες σαν τον άντρα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα αυτο ελεγα στ αντρα μ αντε να ερθει η μερα να πλυνω τα ρουχαλακια του !! :") 

Δηλ εμενα π κλωτσει 20ωρες τ 24 θαβγει ζωηρουυυληηης χαχαχ.  

Αγχωνομαι πολυυυ.Πρωτη εγκυμοσυνη ειμαι κ λιγο μικρουλα και οσο ναναι ενα φοβος με εχει πιασει...

 

Η πιο ωραια περιοδος της ζωης μας ειναι η κυηση με ολα τα ζορια τηςμε της χαρεεες  με οοοοολα αυτα !!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...