Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Δε σε αφηνει τ παπλωμα ν φυγεις εε;;;;;

Μμμ μαλλον ειναι φιλαρακια με τ δικο μ ςχω ξυπνησει 9 και ακομα εδω χαχαχ!!! Αιχμαλωτη ???

Δεν με αφηνει λεειιι!!!!

Μολις εφαγα και αραζω στον καναπε !!εσυ πως εισαι κοριτσακι μου;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βροχερες Καλημερες  απ εδω!!!τι κανετε;;;fine παρε τηλ τον γιατρο σ σημερα κιολας γ να τ πεις τι εχεις κ να σ πει αν χρειαζεσαι περαιτερω εξετασεις!!!μην τ αφηνεις καθολου...

Κυριακη μ τη περνας κ εσυ;;;εγω πιστευω οτι σ ολες μετα τ πρωτο τριμηνο σταματουν αυτα τα ενοχλητικα συμπτωματα...κανε λαχανοσουπες για να παιρνεις ολες τις βιταμινες π χρειαζεται...

Κοριτσια ασχετο...π εχει χαθει η μαμμυ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο εμένα...συννεφιές εδω...

Καθολου ύπνος το βραδυ μόνο εμετος...σιχάθηκα τον εαυτό μου πια...

Κυριακη συμφωνώ τρώγε σούπες μέχρι να στρώσει το έντερο...οτι δεν σου προκαλεί πρηξιμο....

Fine γιατι ενοχλήσεις;;παρε τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις..

μινακι δεν εχω πρόβλημα με το φόρουμ εγω προς το παρόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Η mammy λογω δουλειας εξαφανίστηκε. Καλα ειναι ομως. Οσο για μενα.. δν πονάω οταν περπαταω ευτυχως. Χτες πηγα τουαλετα ευτυχως αλλα ταλαιπωρηθηκα κ εκει. Οσο για τις σουπες με λαχανικα.. τρώω λαχανικα ετσι κ αλλιως.. κ σκεφτόμουν για ολο το σκ να φαω μονο φιδε μηπως κ με βοηθησει καθολου... πηρα κ all bran κορνφλεικς.. για να δούμε..

πολυ ασχημη εγκυμοσυνη κοριτσια.. κ το χειρότερο πολλες ταχυκαρδιες..

Ασχετο.. εσω βρεχει πολυ... χαλια ο καιρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκει στην τριπολη νιωθετε γ τα καλα τ χειμωνα!!!μινακι πριν λιγο κ εμενα κολλαγε..δν μ αφηνε να μπω..με τπτ το πιανει ωρες ωρες!!!!

Κυριακη ειπαμε...παρε δαμασκινα αποξηραμενα κ ακτινιδια.δν κανουν τπτ;;;ρε κοριτσια ο αφαλος μ εχει αρχισει κ βγαινει κατα εξω..ειναι επειδη μεγαλωνει η κοιλια;;;

Δευτερη φορα μανουλα στην πρωτη σ εγκυμοσυνη ποσο καιρο ειχαν κρατησει αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γωγω!Μεχρι 16 η εβδομάδα κράτησαν απλά είχαν ξεκινήσει πιο μετα απο την 8 η εβδομάδα τωρα απο την 6 η εβδομάδα με έπιασαν..ειμαι στα όρια μου πλέον κ να φανταστείτε εχω φάρμακα κ ορο στο σπίτι αλλιώς θα έπρεπε να νοσηλεύομαι...ειναι η 7 η εβδομάδα που κλείνω με έντονα συμπτώματα.

Κυριακη κάτι σιρόπια κ σκόνες που κυκλοφορούν δεν σε Βοηθανε στη δυσκοιλιότητα;;;

Μακαρι να έκλεινα τα μάτια να ξυπνούσα κ να ήμουν 38 εβδομάδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεε κ το δευτερο τριμηνο υποτιθεται οτι ειναι τ πιο ευκολο ???εγω κοριτσια περα απ κατι πονακια κατω χαμηλα π κ π δν εχω τπτ αλλο....δευτερη φορα μανουλα προσπαθησε να τρως στερεες τροφες αν εχεις αιμετους κλπ!!!!αλλα γ την δυσκιλιοτητα φρουτα κ καλη διατροφη...αλλα καμια φορα να πω την αληθεια μ δεν νπιανει αυτο..ολο τ πρωτο τριμηνο π ημουν ξαπλα ειχαθεμα..κ επινα κ 5 λιτρα νερο την ημερα χωρις υπερβολες..αλλα κ ειχα ταραχτει στ φρουτα..κ τουαλετα πηγαινα μια φορα στις 5 μερες!!!!οποτετο μονο π μπορουμε να κανουμε ειναι υπομονη..στ εμποριο υπαρχουν κ κτ σταγονιτσες π λεγονται κιυταλεξ θα σ γελασω δνθυμαμαιι αλλα μπορω να μαθω....ομως δν ξερω αν κανει ν τ παιρνουν εγκυμονουσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιδεα σου ειναι.....στην αρχη π την ξεκινησα κ εγω το ιδιο εννιωθα κ ξερεις γτ!!!;;;γτ την επινε αμεσως γτ ισως τ δερμα μ ειχε αναγκη την ενυδατωση. .αν συνεχισεις θα δεις οτι θα νιωθεις πιο ενυδατωμενη μινα μου...ακομα κ τωραεχει τυχει κ ξεχναω γ κανα δυο μερες να βαζω κ οταν βαζω μετα απ κανα δυο μερες αυτο νιωθω κ εγω π νιωθεις εσυ....επρεπε να την ειχες ξεκινησει λιγο πιο νωρις νομιζω...!?εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη παντως!!!δν εχω ιχνος ραγαδας κ οταν τη βαζω μια φορα την ημερα βλεπω πως δν χρειαζομαι ενυδατωση αλλη..με λιγα λογια αν την βαζω συχνα δν την *πινει *γρηγορα...αρα τ δερμα μ δν χρειαζεται ενυδατωση..ενω οταν την ξεχναω την πινει αμεσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι καλυτερα σημερα.δεν πηρα τ γιατρο.εχω ραντεβου την παρασκευη.αν με ενοχλησει πιο πολυ θ τον παρω.μαλλον κ εμενα κατι μ τ δυσκοιλιοτητα παιζει κ αισθανομαι βαρος απο κατω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Ιδεα σου ειναι.....στην αρχη π την ξεκινησα κ εγω το ιδιο εννιωθα κ ξερεις γτ!!!;;;γτ την επινε αμεσως γτ ισως τ δερμα μ ειχε αναγκη την ενυδατωση. .αν συνεχισεις θα δεις οτι θα νιωθεις πιο ενυδατωμενη μινα μου...ακομα κ τωραεχει τυχει κ ξεχναω γ κανα δυο μερες να βαζω κ οταν βαζω μετα απ κανα δυο μερες αυτο νιωθω κ εγω π νιωθεις εσυ....επρεπε να την ειχες ξεκινησει λιγο πιο νωρις νομιζω...!?εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη παντως!!!δν εχω ιχνος ραγαδας κ οταν τη βαζω μια φορα την ημερα βλεπω πως δν χρειαζομαι ενυδατωση αλλη..με λιγα λογια αν την βαζω συχνα δν την *πινει *γρηγορα...αρα τ δερμα μ δν χρειαζεται ενυδατωση..ενω οταν την ξεχναω την πινει αμεσως!

Εγω εχω πολυ ξηρη επιδερμιδα και τωρα εχει γινει ακομα πιο ξηρη σε σημειο να ασπρίζει! !

Βαζω 2 φορες την ημέρα αλλα δεν νιωθω επαρκή ενυδατωση..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχισε το για μερες ...κ βαζε αρκετη ποσοτητα αφου ειν ξηρη...κ αν δεις οτι δν κανει κατι αλλαξε τον...εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη...ποσο την πηρες αν επιτρεπεται;;γτ ολο βλεπω να της αλλαζουν τιμη!

Φινε καλο θα ηταν ν τ πεις τ γιατρου σ εστω οταν πας!!!δν ειναι κακο...κ αν ειναι κατι (χτυπα ξυλο)καλο θα ηταν να τ προλαβεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Livel μου εγγύηση για εμένα πριν την εγκυμοσύνη τωρα δεν μπορω καθολου τα γαλακτοκομικα μου προκαλουν πρηξιμο...

Εγκυμοσυνη σκέτη σπαζοκεφαλιά λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Livel μου εγγύηση για εμένα πριν την εγκυμοσύνη τωρα δεν μπορω καθολου τα γαλακτοκομικα μου προκαλουν πρηξιμο...

Εγκυμοσυνη σκέτη σπαζοκεφαλιά λέμε...

Μαρακι μου δοκιμασες για πρωινο να τρως φρουτα;;

Αυτο κανει η αδερφη μου και παει τουαλετα!

Εγω τωρα παω δεν εχω προβλημα δοξα το θεο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι μου ακόμα κανω εμετούς κι η διατροφή μου ειναι χάλια ποτε ετςι κ ποτε αλλιώς...πιστεύω αν δεν σταματήσει όλο δυο με ναυτίες εμετούς δεν θα ομαλοποιηθεί το θέμα με το έντερο...

Μινα είχες κι ΕΣΥ αναγούλες κ εμετούς;;;

αν ναι ποτε σταμάτησαν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Συνεχισε το για μερες ...κ βαζε αρκετη ποσοτητα αφου ειν ξηρη...κ αν δεις οτι δν κανει κατι αλλαξε τον...εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη...ποσο την πηρες αν επιτρεπεται;;γτ ολο βλεπω να της αλλαζουν τιμη!

Φινε καλο θα ηταν ν τ πεις τ γιατρου σ εστω οταν πας!!!δν ειναι κακο...κ αν ειναι κατι (χτυπα ξυλο)καλο θα ηταν να τ προλαβεις!!!

Αυτο θα κανω θα συνεχιζω να βάζω πρωι βραδυ και βλεπουμε!!

Ο γιατρος μου ειπε για 2 3 κρεμες οτι επιτρεπονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εμετους 3,4 και μονο ναυτιες ολη την ωωωωρα....

Κοριτσια πηγα να παεω κατι δωρακια στα orchestra και πηγα στα μωρουδιαακααα και πηρα στ αστερακι μ ενα φορμακι κοριτσιααα υπεροχοοοοοοο αααχχχ ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ...ειναι τελεια οταν τ βλεπεις!!!δν μπορεις να κρατηθεις με τπτ...ειναι υοσο κουυυτσικα μωρεεε!!!

Ποιες κρεμες σ ειπε ο γιατρος μινακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Εγω εμετους 3,4 και μονο ναυτιες ολη την ωωωωρα....

Κοριτσια πηγα να παεω κατι δωρακια στα orchestra και πηγα στα μωρουδιαακααα και πηρα στ αστερακι μ ενα φορμακι κοριτσιααα υπεροχοοοοοοο αααχχχ ?????????????

Αννα μου εβγαλες και την καρτα απο τα orchestra με την εκπτωση 50%;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν τελεια μωρουδιακά στα orchestra κ συμφέρει πολύ να βγάλετε την κάρτα κορίτσια.Εγω την κόρη μου συνεχεια την ψωνίζω απο εκει κι ολο τον χρόνο σε τιμές πολύ χαμηλές κι ολα Καινουρια σχεδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχ δε μπορεις να αντισταθεις...

Ναιιι.μινακι μ εννοειται -50%  και ειναι υπεροχα και σε ποιοτητα και σε σχεδια ελιωσαααα!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gwgw02 είπε:

Αχχ...ειναι τελεια οταν τ βλεπεις!!!δν μπορεις να κρατηθεις με τπτ...ειναι υοσο κουυυτσικα μωρεεε!!!

Ποιες κρεμες σ ειπε ο γιατρος μινακι;

Μονο την πρεβενστρια συγκρατησα γιατι η αδερφη μου που την εβαζε και στην πρωτη εγκυμοσύνη η κοιλια της ητανε μια χαρα ..και τωρα στην δευτερη παλι αυτην βαζει αρα κι εγω αυτη πηρα αφου ειναι εγγυημένη! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα τι τέλειο συναισθημα να ψωνίζεις για το μεγαλύτερο δώρο της ζωής...να το βλέπεις κάθε μερα κ να ανυπομονείς να έρθει με το καλο....

μπορεί να ξαναρώτησα αλλα ποσο εισαι τωρα κ ποτε γεννάς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔
    • Από την ώρα που γυρίσαμε σπίτι , έχω κλειστεί στο δωμάτιο, δεν θέλω να με βλέπει η μικρούλα μου μέσα στα κλαματα. Πήρε ο άντρας μου τον γιατρό και του είπε ότι δεν θα μου κάνει καλό τώρα ναε βάλει στο νοσοκομείο για 3-4 μέρες και να πάρω κάτι χάπια για να αποβάλλω. Στην προηγούμενη παλινδρομη είχα μείνει λίγες ώρες στο μαιευτήριο,όπου φυσικά πονούσε η ψυχήου να βλέπω γυναίκες ετοιμογεννες. Τώρα γιατί να χρειαστούν 3-4 μέρες; Λόγω της εβδομάδας που βρίσκομαι; Δεν ρώτησε ο άντρας μου και δεν ήθελα να τον καλέσω ξανά για λεπτομέρειες. Φοβάμαι πολύ την αποβολή στο σπίτι... Από την άλλη δεν θα αντέξω ψυχολογικά να ξαναπεράσω τη διαδικασία βλέποντας και ακούγοντας μωράκια νεογέννητα. Αχχχ βρε κορίτσια, ενώ έχω τον θησαυρό μου, πονάω τόσο πολύ. Μου έχει μείνει η εικόνα του υπερήχου, με το μωράκι κουλουριασμένο σχεδόν, ενώ διέκρινα ξεκάθαρα τα ποδαράκια του. Ήταν εκεί ακίνητο και σκέφτομαι ότι δεν θα το αγκαλιασω ποτέ. Η καρδιά μου έχει γεμίσει πληγές από τις απώλειες, και απλά αναρωτιέμαι γιατί;;; 
    • Μου είναι τρομερά δύσκολο. Είναι κ η περίοδος δύσκολη γ μένα γιατί χτίζουμε σπίτι και τρέχω κ πιέζομαι πολύ σε συνδυασμό με τις πολλές ώρες δουλειάς συν ένα σωρό κουλες υποχρεώσεις που προκύπτουν.  Πφφφ δεν μπορώ νιωθω ότι κλαταρω κ τσιγάρο πάει σύννεφο 
    • Στο μυαλό είναι όλα....μην έχεις συνέχεια τα τσιγάρα μαζί σου για να έχεις μια άμυνα!  Εγώ το κόβω μαχαίρι μόλις μείνω έγκυος και το ξαναρχίζω στην λοχεία αλλά γενικά δεν καπνίζω πολύ 1-4 τσιγάρα την ημέρα το πολύ, οπότε μου είναι και πιο εύκολο. 
    • Κορίτσια κ εγώ μια χαρά,  νομίζω έχω συνηθίσει πλέον την κοιλια και σαν να μην έχω τόσα πονακια. Το λακτακι κλωτσάει συνέχεια κ μ αρέσει πάρα πολύ!!! Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι ενώ είχα ελαττώσει το τσιγάρο τώρα πάλι καπνίζω παραπάνω.  Σε κιλά είμαι +9 και προσπαθώ να το συνηθίσω. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...