Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η livel είπε:

ΜΙΝΑΚΙ δεν ειναι τπτ! αυτα τα τραβηγματα ειναι φυσιολογικα ! ανοιγει το ολο συστημα! 

αρκει να ειναι στιγμιαιο η να διαρκει λιγο! αν ειναι μονιμο εννοειται πας να σε δει γιατρος! εγω απο την αρχη εγκυμοσυνης εως κ τωρα αισθανομαι συνεχεια τραβηγματα κ πονακια! ειναι αναλογως τον οργανισμο! 

Λιβελ κι εγω ετσι ειμαι απο την αρχη της εγκυμοσύνης με πονακια και τραβηγματα αλλα εχει λιγο καιρο σταματησαν και σημερα με αυτό το φτερνισμα πονεσα πολυ..να πω οτι φτερνιζομαι 50 φορες την ημερα η κακομοιρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το δευτρερο τριμηνο δν ειναι τυχαιο π λενε οτι ειναι η λεγομενη διακοποκυηση ?το πρωτο τριμηνο κ τ τριτο τριμηνο ειναι τ δυσκολεοτερα πιστευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Kοριτσια και εγω τραβηγματα χαμηλα εχω απο την αρχη μεχρι τωρα και δε ξερω ποτε θα σταματησουν..

Σημερα τπρωι ποναγα χαμηλα σαν τς περιοδου οι πονοι τρομαξα...

Βγηκαν κ τ αποτελεσματα των ουρων καθαρα ηταν δοξα τ θεο .!!! Αλλα συνεχιζω να τσουζω πολυ!!! 

Χαιρομαιι ομως π δε θα παρω αντιβιωσηηη ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε τσουζει στα ουρα η μηπως ειναι ο κολπος? εγω καποια στιγμη που με ετσουζε ο γιατρος εκανε κολπικη καλλιεργεια! ευτυχως δεν ηταν τιποτα! απο τις ορμονες εγκυμοσυνης μαλλον ηταν που επηρεαζεται ph κολπου! καλου κακου την επομενη φορα ας κανεις μια κολπικη ... αν συνεχισει δλδ το τσουξιμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

 Kοριτσια και εγω τραβηγματα χαμηλα εχω απο την αρχη μεχρι τωρα και δε ξερω ποτε θα σταματησουν..

Σημερα τπρωι ποναγα χαμηλα σαν τς περιοδου οι πονοι τρομαξα...

Βγηκαν κ τ αποτελεσματα των ουρων καθαρα ηταν δοξα τ θεο .!!! Αλλα συνεχιζω να τσουζω πολυ!!! 

Χαιρομαιι ομως π δε θα παρω αντιβιωσηηη ??????????

Μπραβο κοριτσακι μου χαίρομαι για σενα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια εχω υπογραφη βαλει απο πιο πριν.. με την πητ μου.. αλλα δν ξερω αν σας την εμφανιζει επειδη ειμαστε απο κινητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν συνεχιστει εννοειται θ κανω κ κολπικο... Την ερχομενη βδιμαδα εχω ν παω στο Γιατρο... Ολες τς εξετασεις κ θ του πω πολλααααα!!!! 

Ευχαριστω λιβελ κ μινακιιιι ???????!!! Ειναι π παιρνουμε πολλα δε θ αντεχα κ αλλααααα Χαχαχαχαχ..!! 

 

Κ εγω απο κινητο ειμαι δε ξερω αν φταει αυτοο .!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η livel είπε:

minaki υπομονη! αλλεργικο θα ειναι! αλλα εμενα ολα αυτα γιναν πιο ηπια στο τελος 2 ου τριμηνου! τωρα στο 3ο παλι τα ιδια!

Λιβελ μου αυτο ξεκινησε απο την αρχη και συνεχιζει!!!μολις ανοιγω τα ματια μου ριχνω ενα φτερνισμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι απο εμένα...

Δεν τα κατάφερα με τα ticker δεν σκαμπαζω κ πολλα απο τεχνολογία...

Αννα μου ποσο εβδομάδων εισαι;;;

Η livel θα πήγαινε για υπέρηχο σημερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι απο εμένα...

Δεν τα κατάφερα με τα ticker δεν σκαμπαζω κ πολλα απο τεχνολογία...

Αννα μου ποσο εβδομάδων εισαι;;;

Η livel θα πήγαινε για υπέρηχο σημερα;;

Καλησπερα μαρια μου τι κανεις;;

Κοριτσια ουτε εγω δεν μπορω να το κανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μινακι μου ΕΣΥ;;

Εδω παιδεύομαι με ναυτία κ φούσκωμα...

Δοκιμασα τσάι μέντας κ υποχώρησε ο πόνος στο στομάχι...

Ξερεις ποσο επιθύμησα να τρωω κανονικά φαγητά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Καλα μινακι μου ΕΣΥ;;

Εδω παιδεύομαι με ναυτία κ φούσκωμα...

Δοκιμασα τσάι μέντας κ υποχώρησε ο πόνος στο στομάχι...

Ξερεις ποσο επιθύμησα να τρωω κανονικά φαγητά;;;

Δυσκολο μαρακι μου αλλα συντομα θα περασει!!!

Εγω μολις σαβουριασα ψωμί μπριζολα κασερι τυροψομο με ελιες και κόκκινες πιπεριες και 1 κομματι κεικ!!!!?και τωρα ξαπλωσα για να χωνέψω! !!!?

Συνέχισε το τσαι αμα σε ανακουφίζει. .εμενα με βοηθουσαν και οι σουπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο χαίρομαι που τρώτε δεν λέγεται!!!

Μπραβο κορίτσια μου να τρώτε κ για εμένα!!!

Μινακι μου αυτο περιμενω να περάσουν...

Ευχομαι το αγοράκι μου να μην με παιδέψει άλλο...

Το φτερνισμα σε πιάνει μόνο στο σπίτι ή κι έξω οταν βγαίνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω άλλο βάσανο κι αυτο...

Περναμε υπέροχα...!!!!

Ο άντρας μου σημερα μου είπε καλο μας έκανε η εγκυμοσύνη εχασα κι εγω κιλά μαζι με εσένα....

Πφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα με τρωει ο μικρος.. μετα το πρωινο μου παλι ζαλαδα ταχυκαρδια.. χαλια. 3 ωρες εκανα να συνελθω..κ τώρα έχω φρικτο πονοκεφαλο..πριν μια ωρα εφαγα για μεσημερι.. κ νυσταζω ηδη.. οσο για τα κιλα κ το φαγητο δν ξανα ασχολουμαι.. εμ τρωω λιγοτερο απο πρίν..εμ τα κιλα ανεβαινουν..τουλάχιστον δν φαινονται ακομα..οσο κ να προσεχω περνω γμτ.. αλλα δν θα κατσω να σκασω.. αμαν πια. Ευτυχως δν πειναω.. κ αν νιωσω για δευτερολεπτα πεινα..μετα απο λιγο εχω καουρες κ ρευομαι κ σταματαω να πειναω. Κ αυτό μου συμβαινει λιγο μετα το γευμα μου.. τεσπα..

Τωρα ταλαιπωρουμαι από τον πονοκεφαλο..

Εσεις τι νεα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο σε καταλαβαίνω να ξερες Κυριακή μου!!!

Μια απο τα ίδια κι εγω...τρωω να σταματήσω την αναγούλα κ μετα λέω τι ηθελα κι έφαγα...καούρα δυσπεψία πρήξιμο στο έντερο τουαλέτα με σταγονόμετρο κι αισθάνομαι οτι θα απογειωθω απο το πρήξιμο στο έντερο...

ειμαι 12+3 ημερών σημερα κι οι ναυτίες εμετοί καλα κρατούν...σκέτη απελπισία αισθάνομαι...απο κιλά τι να σου πω χάνω ακόμα...προσπαθώ μην χάσω πανω απο δέκα προς το παρόν εχασα 8,5 κιλά..

Μακαρι να ήμουν καλα κ ας έβαζα κ 20 κιλά...αυτο που ζω ειναι μαρτύριο...

Ευτυχώς εχω την κόρη μου κ με απασχολεί λιγάκι αλλιώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζυγιστηκα σημερα κ ειμαι συν 3 γμτ!!! Ελεος!!! Κ να πω οτι τρωω... σκατα.. οσο σκεφτομαι οτι οταν εμεινα εγκυος ημουν 48 κ μεσα σε 2 βδομαδες απο την κατακράτηση κ εμετους πηγα 51 με πιανουν τα νευρα μου!! Κ εγω με τπ εντερο μου εχω θεμ.. αερια πολλα..κ ενω παω μερα παρα μερα νιωθω ότι θα σκασω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μ τι τραβαμε. Εγω εμετους δε ειχα ποτε μονο ναυτιες και καουρες εχωωω!!! Και δε τα αντεχωω!!!! 

Ειμαι 21w 1day..

Και εχω δυο μερες π νιωθω τοσο κουρασμενη!!! Πφφφ ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσών εβδομάδων εισαι;;;

υποτίθεται αν προσεχείς τι τρως δεν πρηζεσαι δλδ δεν θέλει διαιτολόγιο με πολλές φυτικές ίνες ή αν αποφεύγεις τις τροφές που προκαλούν αέρια δεν πρηζεται το ρημάδι το έντερο...

Βλακειες κ στη πρωτη εγκυμοσύνη τα ίδια ήμουν.Το έντερο έστρωσε μετα που έκλεισα την 16 η εβδομάδα...

Κυριακή μου σε καταλαβαίνω απόλυτα...Το βραδυ κάποιες φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ...νομίζω θα με πνίξουν τα αέρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου για τις καούρες δεν σπυ είπε ο γιατρός σπυ να πάρεις κανένα σιρόπι ή χάπι;,

Εγω κορίτσια δοκίμασα σημερα τσάι με μέντα κ ηρέμησε το στομάχι απο την καούρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι 19 κ 2 ημερων. Τρωω πολλα λαχανικα γτ τα εχω λιγουρα κ για αυτο τα αερια...δν τρωω ψωμι γλυκα τπτ. Μονο χτες κ σημερα εφαγα χαλβα με ταχινι. Το μονο γλυκο που δεχομαι χωρις να το βγαλω..η διατροφη μου εχει λαχανικα πολλα αλλα οχι απο επιλογη.. τα αλλα τα βγαζω. Ζυμαρικα πατατες κ ρυζι δν τρωω. Μια φορα τημ εβδομαδα κ αν..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...