Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Κοριτσια μου ο πλακουντας μου ειναι οπισθιος αρα θα τον νιωσω λογικα γρηγορα....

Αννα μου 7 μαρτιου απλο υπερηχο εχω και λογικα ολα να πανε καλα θα μου πει ποτε να παω για τον μεγαλο υπερηχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

 

Και εμενα 20-22 μου ειπε!!!! Την αλλη βδομαδα την εχω αντε εχω να τον δω απο 2 φεβρ το θαυματακι μ[smilie=blob7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Μεγαλο υπερηχο εννοεις την β επιπεδου???

Ναι τον β επιπεδου!!

Εγω εχω να τον δω 3 εβδομαδες!!!!!λογικα τωρα θα δω και καλοσχηματισμενη φατσουλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι δεν σου εκλεισε ημερομηνια απο την αυχενικη;;

? σιγουρααααα!!!!! Το μικρουλι σου!!!!

Εγω να πω την αληθεια εχουν περασει μηνες αλλα ακομα δεν μπορω να τ πιστεψω οτι θα γινω μανουλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annita2010 είπε:

Ο πλακουντας τι σχεση εχει με το εαν θα τα νιωσουμε /? (ρωταει η ασχετη μη με παρεξηγειτε ):whistle:

Αν είναι εμπροσθιος το νιώθεις πολυ πιο μετα!!

Της αδερφης μου ηταν ετσι στην προηγουμενη της εγκυμοσύνη και την ενιωσε στον 6ο μηνα!!!

Οχι αννα μου δεν μου εκλεισε τοτε ραντεβου!! εγω εκανα αυχενικη και για να ειμαι ηρεμη εκανα και ληψη περιφερικου αιματος ..η αυχενικη ηταν 1.1 απλα ο γιατρος μου ειπε αν μπορεις οικονομικα καντο γιατι ολα τα αλλα ειναι ποσοστα και έτσι εγω το εκανα για να ηρεμησω!!!!

Δοξα το θεο και την παναγια ολα καλα ..απο εκει εμαθα το φυλλο απο το dna του!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annita2010 είπε:

Ο πλακουντας τι σχεση εχει με το εαν θα τα νιωσουμε /? (ρωταει η ασχετη μη με παρεξηγειτε ):whistle:

Όπως τα λέει το Μινακι είναι.Αν είναι πρόσθιος λειτουργεί σαν μαξιλαράκι και απορροφάει τους κραδασμούς από τις κλωτσιές όποτε το ακούς αργότερα όταν πλέον οι κλωτσιές είναι δυνατές.Προσθιο είχα εγώ στην προηγούμενη και το άκουσα 20 εβδομάδων νταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η αδερφη μου το εκανε που η αυχενικη της ητανε 0.8!!

Ο γιατρος μου δεν ρισκαρει και μου το ειπε απο την αρχη αυτο...

Απο εκει και περα μου ειπε καποιες περιπτωσεις δικες του και φυσικα το οτι ολα ειναι με ποσοστα !!!!απο εκει και περα μου λεει ειναι δικη σας αποφαση...και φυσικα το εκανα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η αδερφη μου το εκανε που η αυχενικη της ητανε 0.8!!

Ο γιατρος μου δεν ρισκαρει και μου το ειπε απο την αρχη αυτο...

Απο εκει και περα μου ειπε καποιες περιπτωσεις δικες του και φυσικα το οτι ολα ειναι με ποσοστα !!!!απο εκει και περα μου λεει ειναι δικη σας αποφαση...και φυσικα το εκανα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και καλα εκανες μινακι μ...

Αλλα το κανονικο πιο ειναι??? 

Ειναι κανο να ειναι και μικρο αλλα και μεγαλο !!;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου δεν θελω να τρομικρατησω καμία κοπελα !!

Δεν θα πω για την αυχενικη ...

Θα πω αυτο που μου ειπε ο γιατρος μου..

Οσο είναι μεσα στην κοιλια δεν φαίνονται αν εχουν καποια χρωμοσωματικη ανωμαλία. .

Ουτε στην β επιπεδου φαίνεται..

Και αυτο μου το ειπε και μια γιατρος κυταρολογος στο ιακεντρο οτι ο β επιπεδου σε καλυπτει 60% !

Ειναι η κριση της καθε γυναικας εγω αγχωνομαι φοβαμαι και θελω να κανω οτι περναει απο το χερι μου ετσι ωστε να ηρεμω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται και καλά έκανες Μινακι.Φαντασου εγώ τι άγχος έχω μιας και από τη μια είναι η ηλικία μου βασικός παράγοντας και από την άλλη όπως σας έχω πει εδώ από θέμα προγεννητικού ελέγχου δυστυχώς πάσχουν.Δυο υπερήχου όλοι κι όλοι αυχενική και β επιπέδου και να πεις ότι κοιτούν αναλυτικά;;;Πέντε λεπτά β επιπέδου σαν την δίκη μου δεν έχω ξανακούσει.Αν ήμουν Ελλάδα και εγώ θα την έκανα σίγουρα την εξέταση που λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε νιωθω απολυτα μαμμυ μου!!!

Ρωτα αν μπορεις να την κανεις ετσι κι αλλιως την πληρωνεις και το αιμα το εξεταζουν αμερικη ή χονκ Κονγκ. .αρα σιγουρα θα υπαρχει κι εκει!ποσο χρονων εισαι μαμμυ μου ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα 34 έκλεισα πριν ένα μήνα.Τωρα θεωρώ είναι αργά για να κάνω το οτιδήποτε έφτασα 21 εβδομάδων όποτε όπως και είναι το μπεμπάκι μου είναι καλοδεχούμενο.Αλλωστε έχω πίστη μέσα μου πως όλα είναι καλά ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα θα πανε εννοειται!!!! 

Αλλα αν ηαυχενικη ηταν τοσο χαλια πιστευω θα με εβαζε να κανω κατι τοσο καιρο!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις μιλησα με τον διαβητολογο και μου ειπε να αλλαξω το βραδινό μου μα...και να αλλαξω τις ωρες που τρωω!!!!??

Απο την μια θα ζοριστω αλλα απο την αλλη δεν θα βαλω κιλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Ολα καλα θα πανε εννοειται!!!! 

Αλλα αν ηαυχενικη ηταν τοσο χαλια πιστευω θα με εβαζε να κανω κατι τοσο καιρο!!! 

 

Αννα μου ειναι αναλογα τον γιατρο...!!!

Εισαι μικρη ηλικιακα και ισως το βλεπει αλλιως ο γιατρος σου..

Εσυ πως νιωθεις;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως την πάτησα με την σοκολάτα που έφαγα πρωί πρωί για να κάνω το μωρό να κλωτσήσει.Απο εκείνη την ώρα με πονάει το στομάχι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minaki! είπε:

Αννα μου ειναι αναλογα τον γιατρο...!!!

Εισαι μικρη ηλικιακα και ισως το βλεπει αλλιως ο γιατρος σου..

Εσυ πως νιωθεις;;;;

 

Τι να πω ισως!!προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα πραγματα και πως δεν θα γινει κατι κακο και ολα ειναι μια χαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Γιατί αυτό Μινακι;Είχες κάνει εξετάσεις και έδειξε κάτι το ζάχαρο σου;

Επειδη τρωω αργα το βραδυ. .συνήθως υδατάνθρακες με παρμεζανα και μετα αποξηραμενα φρουτα οι πρωινες τιμες ειναι λιγο πιο ανεβασμένες μερικες φορες..πρεπει να εχω απο 9.5 και κατω και εγω φτανω οταν τρωω ετσι 10!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
    • Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας 😊
    • Στο τέλος έχει σημασία κορίτσι μου ποσα θα πάρουμε τώρα στην αρχή είναι νωρίς ακόμα δεν πειράζει 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...