Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Καλησπέρα minaki μου κι απο εμένα!

Ναι απο Θεσσαλονίκη ειμαι κ δουλεύω στο Παπαγεωργίου.Την κορούλα μου την γέννησα στην βίοκλινική( πρώην Γαληνός).Η επιλογή μου τοτε ηταν καθαρά λόγω κόστους κ ασφαλείας γιατι δούλευε εκει ένας Παιδιατρος που εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια...

Τωεα όμως εχει σταματήσει απο εκει και προσανατολίζομαι πλέον να παω στο Γενεσις που συνεχίζει να εργάζεται!!Ο γιατρός μου πηγαίνει σε ολες τις κλινικές!

εσυ που σκέφτεσαι;;βασικά ποτε γεννάς;;εγω μέχρι 20 Σεπτεμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

4 αυγουστου ειμαι εγω. Αχαχαχα 

Κοντα πολυ κοντα..

Πολυ πιθανον να παω καισαρική αρα μπορει να μου το παρει πιο μπροστα..!!

Μακαρι να πανε ολα καλα και δεν με απασχολει ..ητε φυσιολογικα ητε καισαρικη το μονο που με ενφιαφερει ειναι να ειναι καλα το παιδακι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Καλησπέρα minaki μου κι απο εμένα!

Ναι απο Θεσσαλονίκη ειμαι κ δουλεύω στο Παπαγεωργίου.Την κορούλα μου την γέννησα στην βίοκλινική( πρώην Γαληνός).Η επιλογή μου τοτε ηταν καθαρά λόγω κόστους κ ασφαλείας γιατι δούλευε εκει ένας Παιδιατρος που εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια...

Τωεα όμως εχει σταματήσει απο εκει και προσανατολίζομαι πλέον να παω στο Γενεσις που συνεχίζει να εργάζεται!!Ο γιατρός μου πηγαίνει σε ολες τις κλινικές!

εσυ που σκέφτεσαι;;βασικά ποτε γεννάς;;εγω μέχρι 20 Σεπτεμβρη

Μαρια μου εγω εχω πητ 9 αυγουστου και θα γεννησω στο γενεσις!

5 απριλιου εχω τον β επιπεδου με τον τακη καρυδα !!!

Ο γιατρος μου ειπε τα καλύτερα για το γενεσις και τον εμπιστευομαι απόλυτα. .η αδερφη μου γενναει στις 8 απριλιου στο γενεσις αρα θα εχω ξεκαθαρη εικονα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σημερα μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι στην 24η εβδομαδα θα κανω εξετασεις για θρομβοφιλια ..μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι πανευτυχής γιατι το επάγγελμα μου το διάλεξα συνειδητά κ καθαρά το θεωρώ ευτυχία..

Μινακι μου πριν παω στο νοσοκομειο εργαζόμουν στο Γενεσις κ εχω να σου πω οτι ειναι απο τις καλύτερες κλινικές στη Θεσσαλονίκη!!!Ολοι οι συνεργάτες ειναι άψογοι κι επαγγελματίες!!Για το προσωπικό δεν εχω λογια!!Απλα πριν απο χρονια για εμένα το κόστος ηταν αρκετό,εξάλλου δεν ηθελα να κάτσω πολλές μερες...ετςι επέλεξα ενα μονόκλινο στην βίοκλινική κ το κόστος ηταν λιγότερο απο ενα δίκλινο στο Γενεσις.

Γιατι γλυκιά μου να κανεις καισαρική;;Ειναι νωρις να βάζεις τέτοια Πραγματα στο μυαλό σου!!Φυσικα εχει σημασία να ειναι γερό το παιδάκι μας αλλα να υπάρχει κ λόγος που επιβάλλει την καισαρική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Ειμαι πανευτυχής γιατι το επάγγελμα μου το διάλεξα συνειδητά κ καθαρά το θεωρώ ευτυχία..

Μινακι μου πριν παω στο νοσοκομειο εργαζόμουν στο Γενεσις κ εχω να σου πω οτι ειναι απο τις καλύτερες κλινικές στη Θεσσαλονίκη!!!Ολοι οι συνεργάτες ειναι άψογοι κι επαγγελματίες!!Για το προσωπικό δεν εχω λογια!!Απλα πριν απο χρονια για εμένα το κόστος ηταν αρκετό,εξάλλου δεν ηθελα να κάτσω πολλές μερες...ετςι επέλεξα ενα μονόκλινο στην βίοκλινική κ το κόστος ηταν λιγότερο απο ενα δίκλινο στο Γενεσις.

Γιατι γλυκιά μου να κανεις καισαρική;;Ειναι νωρις να βάζεις τέτοια Πραγματα στο μυαλό σου!!Φυσικα εχει σημασία να ειναι γερό το παιδάκι μας αλλα να υπάρχει κ λόγος που επιβάλλει την καισαρική!!!

Ετσι μου ειπε ο γιατρος γιατι ειχα αποκόλληση εχω προδιαθεση για διαβητη κύησης εχω θυρεοειδή και πολυτιμη εγκυμοσύνη! !!!

Μεχρι τελευταια στιγμη δεν ξερω τι θα κανουμε ..αν θεωρήσει ο γιατρος μου οτι ειναι ολα οκ τοτε θα με βαλει φυσιολογικα αν δει κατι που δεν τον αρεσει θα με παει κατευθειαν καισαρικη!!

Δεν ρισκαρει θελει υγιει μωρα και μητέρες γι αυτο ειναι και πολυ ψιρας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Ετσι μου ειπε ο γιατρος γιατι ειχα αποκόλληση εχω προδιαθεση για διαβητη κύησης εχω θυρεοειδή και πολυτιμη εγκυμοσύνη! !!!

Μεχρι τελευταια στιγμη δεν ξερω τι θα κανουμε ..αν θεωρήσει ο γιατρος μου οτι ειναι ολα οκ τοτε θα με βαλει φυσιολογικα αν δει κατι που δεν τον αρεσει θα με παει κατευθειαν καισαρικη!!

Δεν ρισκαρει θελει υγιει μωρα και μητέρες γι αυτο ειναι και πολυ ψιρας !!!

η ξαδελφη μου με διαβητη κυησης παντως κ αποκολληση γεννησε φυσιολογικα! κ εγω που εχω θυρεοειδη αν πανε ολα καλα κανονικα θα γεννησω! αμαν αυτοι οι γιατροι κ οι δικαιολογιες τους !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Κοριτσια σημερα μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι στην 24η εβδομαδα θα κανω εξετασεις για θρομβοφιλια ..μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!!

θρομβοφιλια γτ σου κανει?  ειδε κατι?  εμενα δε μου εκανε ποτε αυτη την εξεταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ετσι κανει ένας σωστός ιατρός συνεκτιμά όλους τους κινδύνους κ την κατάσταση κ επιλέγει το σωστό!!

Ειμαι υπέρ του τι κανει μια γυναίκα να αισθάνεται άνετα κ καλα με τον εαυτό της...είτε για την γεννά είτε για τον θηλασμό!!!

Γνωριζεις το φύλλο απο το μωράκι σου;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η livel είπε:

θρομβοφιλια γτ σου κανει?  ειδε κατι?  εμενα δε μου εκανε ποτε αυτη την εξεταση!

Εχω φλεβικη ανεπαρκεια και φοβαμαι!!

1η ξαδερφη εχασε παιδια απο θρομβοφιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Εχω φλεβικη ανεπαρκεια και φοβαμαι!!

1η ξαδερφη εχασε παιδια απο θρομβοφιλια!!

α καταλαβα! ευχομαι να βγουν καλα τα αποτελεσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Κι ετσι κανει ένας σωστός ιατρός συνεκτιμά όλους τους κινδύνους κ την κατάσταση κ επιλέγει το σωστό!!

Ειμαι υπέρ του τι κανει μια γυναίκα να αισθάνεται άνετα κ καλα με τον εαυτό της...είτε για την γεννά είτε για τον θηλασμό!!!

Γνωριζεις το φύλλο απο το μωράκι σου;;

 

Αγορακι ειναι!!!!!!

Το εμαθα απο την ληψη περιφερικου αιματος την εκανα στο ιακεντρο και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι τραβάμε για να γίνουμε μανούλες Θεε μου!!!

Η καθεμία μας κι απο κάτι να την απασχολεί!!

Εγω στην πρωτη κύηση κορίτσια μου ειχα πάθει κατάθλιψη κ τωρα μετα βίας προσπαθώ να γλιτώσω...ειμαι τόσο αγχώδης κ όλη την ώρα κάτι μου συμβαίνει..προσπαθώ ν τα βλέπω ολ θετικά αλλα το μυαλό δεν υπακούει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμεις με την πρωτη εκτίμηση στην αυχενική διαφάνεια αγοράκι περιμένουμε!!

Ολα να πάνε καλα σε ολες εύχομαι!!!

εσεις βέβαια μινακι θα υποδεχτείτε νωρίτερα το νινακι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν μπορουμε να ξερουμε μεχρι να ερθει εκεινη η στιγμη ο οργανισμος μας το μωρακι μας πως θα αντιδρασουνε και πως θα καταλήξει μια γεννα..

Εγω δεν ειμαι ψυχωτικη με τον φυσιολογικο τοκετο εμενα με ενδιαφερει να γεννηθει το παιδακι μου υγιει χωρις να ρισκαρω τιποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!

Πριν μιση ωριτσα γυρισα ...

Ολα δοξα τ θεο καλα πηγαν 100% αγορακιι!!!/αλλα τοσες κλωτσιες λεει δε εχει ξανα δει..πολλα νευρα σαν μωρο χαχαχχα!!! Θα καλοπερασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!!χαρηκα παρα πολυ γ τα νεα σου!!!μολις ηθελα να γραψω γ σενα γτ ανησυχησα κ εγω...κοριτσια πηρα απαντηση απ τν ενα γιατρο κ μου ειπε πως οι τιμες για να ξεκινησω αντιπηκτικη πρεπει να ειναι 2-3 κ εγω στην εξεταση ειχα 1.70 μ ειπε απλα να τ παρακολουθουμε συχνα....αν κ δν τν ανυσηχει γτ συγκρινε κ αλλες εξετασεις σχετικα με τ αιμα...κ τις θεωρησε σχετικα καλες..μ ειπε ομως να τ στειλω κ τις προγεννετικες τρ περιμενω απαντηση απ τν γυναικολογο μου...!!!κοριτσακια εχουμε γεμισει ολο αγορακια η ειναι ιδεα μου;;;;απ οτι βλεπω ολες εχουμε τ θεματα μας..τ μονο π πρεπει να κανουμε ειναι υπομονη...κ με θετικοτητα θα ερθουν υγειης τα μωρακια μας...

Δευτερη φορα μανουλα χαιρμαι π εισαι μεαγτ οντως αυτο το επαγγελμα ειναι λειτουργημα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ?οχι ακομα. αυριο 23 εβδ κ ηδη κουραστηκα.στο ξαπλωτο οι μερες δεν περνανε κ φανταστείτε κοιμαμαι το μεσημερι να κοψω τη μερα στη μεση αλλα παλι δεν περνα...

εχει κανει καμια κοπελα καμπυλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine μου συγγνωμη αλλα αν επιτρεπεται γτ εισαι ξαπλα;;;εγω μαλλον περιμενω κοριτσακι ..μ τ χει πει κ ο εμβρυολογος κ ο γυναικολογος αλλα στανταρ θα μαθουμε στη β επιπεδου...Καμπυλη κανεις αν υπαρχξει καποιο προβλημα με τ ζαχαρο η ειναι υποχρεωτικο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Μανούλες :)

Eίπα να έρθω και εγω στην παρέα σας να τα λέμε λιγάκι , είμαι 13 εβδομάδων , κάναμε την αυχενικη διαφανεια μας , στον υπέρηχο ο γιατρος μου ελεγε συνεχεια τελεια τελεια... και στα αποτελεσματα της papp- A με πηρε τηλ να μου προτεινει να παω για αμνιοπαρακεντηση... για το συνδρομο down μου εδωσε  1/162 πιθανότητα ,βεβαια μου πρότεινε το γλυκο μας Minaki να κάνω λήψη περιφερειακου αίματος  και ετσι εκλεισα ραντεβου την Παρασκευη που μας ερχετε, οπως και επισης θα παω να κανω παλι την αυχενικη διαφανεια σε αλλο γιατρο ετσι για επανέλεγχο... το ξερω θα μου πείτε αφου θα κανεις την αιματολογικη εξέταση γιατι ξανα πας??? Ετσι θέλω να παω να δω ...δεν ξερω τι με εχει πιασει... με ειχαν προειδοποίησει για τον γιατρο που με εστειλε ο γυναικολογος μου (οτι εχει ενα θεμα ..θελει αμνιοπαρακεντηση σε οσες πανε σε αυτον) αλλα εγω το χαβα μου....τελος παντων ... 

Σας βομβάρδισα με το καλησπερα.... σόρρη αλλα εχω τρομερο ανγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογω κοντου τραχηλου που ανακαλυφθηκε μετα απο πονακια(οχι κατι το ιδιαιτερο..) στην 17,5εβδ.στη β επιπεδου το επιβεβαιωσαμε.

α υπαρχει κ αλλη κοριτσομανα!ωραια!

καμπυλη ολες κανουν οι εγκυες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες νινα!!!!! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα να κανεις οτι σου λεει ο Γιατρος σου και να εισαι αισιοδοξη!!!! 

Και πανω απο ολα χωρις αγχος!!!!!! :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...