Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maraki!Tk είπε:

Γεννησε φυσιολογικα και πονουσε μετα τη γεννα??? Περιεργο μου ακουγεται... Νομιζα οτι αν γεννησεις φυσιολογικα δεν πονας μετα...   Εννοειται θα εχω μαζι μου καποιον! Πρωτα απ'ολα τον πατερα! Αγρυπνο φρουρο! χαχαχα

ναι 3 μερες πονουσε ! αλλα ετυχε ισως! ειναι αναλογως τη γεννα υποθετω! ας μη σκεφτομαστε ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η κυριακη03 είπε:

Ποτε εχεις πητ;;; γτ κ εγω σημερα ειμαι 19 εβδομαδων...

Εγω εκλεισα την 18η και μπηκα στην 19η εβδομαδα!!

9 αυγουστου ειναι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.gwgw η πηξη του αιματος ειναι ναι σημαντικο οποτε ναι θα πρεπει να το δει ο γιατρος σου κ να το ρυθμισει.θρομοβοφιλια απ οσο ξερω λεγεται.ειναι σημαντικο να αιματωνεται απο τη μαμα το μωρο σωστα οποτε κ ειναι πολυ καλο το οτι εχεις αυτες τις εξετασεις στο χερι σου κ πιστευω θα τις δει αμεσα ο γιατρος σου.

φυσικα με αγωγη παντα ερχονται καλα οποτε δεν υπαρχει λογος να φοβασαι καθολου.συμβαινει

livel απο τραχηλο πως πας?αυτα τα πονακια τα εχεις αναφερει στο γιατρο σου?επειτα σου εχει κανει μετρηση τραχηλου να δεις που βρισκεσαι?στο λεω μηπως πρεπει να παρεις κιολας απο τη δουλεια αδεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω κοριτσια μακαρι να πανε οοολα καλα γτ ειλικρινα αν παθει κατι το μωρο θα τρελαθω..επισης μεχρι να μ πουν τι να κανω με αυτες τις εξετασεις θα τρελαθω απ την αγωνια μ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το μονο που γνωριζω σχετικα με πηξη αιματος ειναι η θρομβοφιλια! αν ειναι κατι παρεμφερες θα παρεις αγωγη κ ολα θα πανε καλα! το μωρο σου θα ναι μια χαρα αν κ εσυ ηρεμησεις! 

αρχικα να δεις συντομα το γιατρο κ να σου εξηγησει τι ειναι κ αν εχει επικυνδυνοτητα! αυχενικη εκανες χθες? αν ναι σου κανουν κατι μετρησεις ντοπλερ κ καμια φορα φαινεται πως πχ δε ρεει καλα το αιμα στο πλακουντα κ ισως καποια στιγμη παψει να θρεφει μωρο! αυτο ομως δεν ειναι απολυτως τπτ! παιρνεις σαλοσπιρ κ ολα μια χαρα! δεν επηρεαζει σε τπτ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Τι να πω κοριτσια μακαρι να πανε οοολα καλα γτ ειλικρινα αν παθει κατι το μωρο θα τρελαθω..επισης μεχρι να μ πουν τι να κανω με αυτες τις εξετασεις θα τρελαθω απ την αγωνια μ!!!

σημερα δεν θα εχεις νεα? σε φιλες μου εδιναν ενεσεις που εκαναν μονες στην κοιλια τους.εσυ ευτυχως (Η Παναγια σε φωτισε) και το εψαξες νωρις. Αρα δεν εχεις να παθεις απολυτως τπτ γιατι θα σου δωσουν αγωγη.

Μη φοβασαι βρε γλυκουλα.ρυθμιζεται απολυτα με την αγωγη.ολο αγχος ειμαστε σε αυτη την εγκυμοσυνη.καθεμια με ταδικα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καθε μια εχει τις δυσκολιες τις..αλλα ειναι κριμα να υπαρχουν αυτες οι δυσκολιες να μας ταλανιζουν τ μυαλο καθημερινα....μεχρι αυριο τ πολυ θα περιμενω να δω τι θα μ πουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gwgw μου τωρα σημασια εχει να εισαι ηρεμη.για εμενα επειδη ειμαι του εδω κ τωρα κανε μια προσπαθεια να τους παρεις σημερα ενα τηλ να μην αγχωνεσαι ως αυριο.κανε διαφορα να περασει η μερα σου ευχαριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Τι να πω κοριτσια μακαρι να πανε οοολα καλα γτ ειλικρινα αν παθει κατι το μωρο θα τρελαθω..επισης μεχρι να μ πουν τι να κανω με αυτες τις εξετασεις θα τρελαθω απ την αγωνια μ!!!

ολα καλα θα πανε! το βρηκες κ θα παρεις αγωγη! δε παθαινεις τπτ ουτε εσυ ουτε το μωρακι!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες κι απο εμένα!!!

Τελθκα δεν με κράτησαν στο νοσοκομειο μου εμπορική σαν όρους κ γύρισα σπιτάκι μου καλύτερα...κανω υπομονη άλλες δυο βδομάδες κ πιστεύω θα υποχωρήσουν τα έντονα συμπτώματα ναυτίας όπως έγινε κ στη πρωτη εγκυμοσύνη...

Γωγω μου μην στεναχωριέσαι δεν ειναι τίποτα που θα πρεπει  να ανησυχείς...το μωράκι σου δεν παθαίνει τίποτα απλώς ίσως χρειαστεί όπως σου είπαν κ τα υπόλοιπα κορίτσια να πάρεις αγωγή μέχρι το τελος της κύησης!!Εξαρταται απο την βαρύτητα της θρόμβο φιλίας αν ανταποκριθεί σε Σαλοσπίρ ή σε κάτι ενεσουλες αντιπυρικές λέγονται!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρτάται απο το ποσο επηρεασμένοι ειναι οι χρόνοι πήξεως δλδ το INR.Συνηθως αν έχεις ιστορικό βαριάς θρόμβο φιλίας σπυ χορηγούν αντιπηκτικες αν οχι συνήθως δίνουν απλά Σαλοσπίρ χάπι.Η αγωγή είτε η μια είτε η αλλα γίνεται καθημερινά.

Εγω θεωρώ πως δεν ειναι τίποτα σοβαρό ίσως χρειαστεί να κανεις περαιτέρω εξετάσεις κ να το παρακολουθείς κορίτσι μου. ποσών εβδομάδων εισαι;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην στεναχωριέσαι κι αγχώνεσαι τοτε γλυκιά μου Γωγω ξέρω οτι ειναι δύσκολο αλλα απλώς θα σπυ πουν να ξανακάνεις κάποιες εξετάσεις παραπάνω...κ θα το παρακολουθουν...ο γιατρός σου είδε ήδη τις εξετάσεις κ σου είπε θα μιλήσει με αιματολόγο;;;

Δεν νομίζω να σας το εχω πει αλλα ειμαι μαία κ γνωρίζω μερικά πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;;;

Εγω σημερα πηγα για εξετασεις αίματος και μολις γυρισα και εβαλα το φαγητο μου να γίνεται. .αρακα ανάμεικτο εχει σημερα το μενου??

Γωγω μου τα ειπαμε και πιο πριν εμεις..μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!!!!???

Αννα μου περιμενω νεα σου!!!!!???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι μου κ εγω μολις εβαλα τον αρακα μου αναμεικτο με λαχανικα εφτιαξα κ εγω...απ τν ενα γιατρο πηρααπαντηση..μ ειπε να μην ανυσυχω γτι απο 2 με 3 ξεκιναει η αντιπεικτικη αγωγη απλα πρεπει εγω να κανω συχνες εξετασεις για νατ παρακολουθω..αλλα μ ειπε να τ στειλω τις προγεννετικες γ να συγκρινει κατι αλλα που ειδε...!!!δευτερη φορα μανουλα εγω δν ειμαι τοσο ανγχωδης σαν ανθρωπος αλλα επιδη ξερω το ιστορικο μ γ αυτο φοβαμαι...κ παει συνεχως τ νου μ στ κακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω βραστό κοτόπουλο σημερα σκέτο κι ας ευχηθώ να μη το βγάλω...

Γωγω μου είδες ήδη η απάντηση που πήρες ηταν καθησυχαστική!!!Χαιρομαι που δεν εισαι αγχώδης γιατι δεν υπάρχει κ λόγος,απλά χρειάζεται μια πιο συχνή παρακολούθηση στα εργαστηριακά σου!!

Αν μπορώ να βοηθήσω λόγω επαγγέλματος οποία μανουλα θέλει  ευχαρίστως να το κανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Ενα γρήγορο γεια πέρασα να πω γιατί είμαι κομμάτια σημερα.Σχολασα εφτά το πρωί και ως τώρα η μικρή δεν με άφησε να κοιμηθώ καθόλου.Ευτυχως τώρα για τέσσερις ώρες θα είναι παιδικό και πρέπει όσο προλάβω να κοιμηθώ γιατί δουλεύω παλι απόψε.

Γωγω μου δεν πιστεύω πως είναι κάτι που πρέπει να ανησυχείς όπως είπαν και τα αλλά κοριτσια αλλά ακόμα και σε περίπτωση που χρειαστείς αντιπηκτικες πραγματικά είναι κάτι το συνηθισμένο.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου άρχισα με Σαλοσπίρ αλλά στην 19η εβδομάδα έγινα πολύ χάλια και νοσηλευτικά όποτε είδαμε πως χρειάζομαι αντιπηκτικες.Απο τότε και ως τη γεννά τις έκανα μόνη μου στην κοιλιά.

Ανουλα νέα περιμένουμε απο το νινί.

Μαρια μια χαρα που θα έχουμε και μαία στην παρέα μας.Δουλευεις και σε κάποιο νοσοκομείο;

Τα υπόλοιπα κοριτσια όλα καλα;Νομιζω η Ελευθερια έχει μερες να γράψει;Ελευθερια για δώσε το παρόν.Που χάθηκες;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι mommy δουλεύω στο νοσοκομειο Παπαγεωργιου στη Θεσσαλονικη.Φυσικα εχω σταματήσει τωρα λόγω κατάστασης με εμετούς ναυτίες κ να μην μπορεις να σταθείς στα πόδια σου.Θα ηθελα παρά πολύ να ήμουν καλα να συνέχιζα την δουλεια μου αφού ειναι ένας πολύ καλός λόγος για να ξεφεύγει το μυαλό απο τις ποιες ενοχλήσεις της εγκυμοσύνης.

Στην πρωτ εγκυμοσύνη ειχα πάθει κατάθλιψη εξαιτίας αυτού,ήλπιζα η δεύτερη να ειναι καλύτερη αλλα δυστυχώς διαψεύστηκα.

καλη ξεκούραση γλυκιά μου!!!

σας ευχαριστω για την όμορφη παρεα που μου κρατάτε κ που μοιράζεστε μαζι μου οτι σας απασχολεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Μήπως λόγω επαγγέλματος γνωρίζεται ποσο κοστίζουν σε δημοσιο νοσοκομειο με ασφάλεια ΙΚΑ οι εξετάσεις για θρομβοφιλια καρυοτυπο μετάλλαξη; εχω 2 παλινδρομες κυησεις στο ιστορικό μου και θα ξεκινήσω τις ειδικές αυτές εξετάσεις.

Με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Δεν εχω ιδέα απο κόστος εξετάσεων ή γεννάς..

Με το καλο κ το δικό σου μωράκι!!

Μαρακι μου καλησπερα ..

Ειπες οτι εισαι απο Θεσσαλονίκη ..

Αποφασισες που θα γεννησεις;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Εγω εκλεισα την 18η και μπηκα στην 19η εβδομαδα!!

9 αυγουστου ειναι!!

 

4 αυγουστου ειμαι εγω. Αχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαιρεται κ απο μενα. Εξαφανιστηκα γτ εκανα δουλειες παλι. Θα λείπει ο συζυγος πολλες ωρες σημερα κ μιας κ νιωθω καπως καλα ειπα να κανω καποιες δουλειες. Διαβασε κ η μικρη λιγα εμειναν κ κανω διαλειμμα με ξαπλα για να σιδερωσω μετα. Οταν κανω δουλειες... νιωθω σα να μην ειμαι εγκυος.. αχαχαχα αλλα μετα ποναει η μεση ο γοφος ολα. Ποσο μου λειπει ο παλιος μου εαυτος!!!... τεσπα.

Εσεις τι αλλα νεα;;;; διαβασα για φαγητο πιο πανω!! Εγω εφαγα ψαρια με χορτα κ ψητα λαχανικα στη γκριλιερα. Τελεια ηταν!!!! Αυριο εχω εξετάσεις.. 

Οσον αφορα τηθρομβοφιλια μην ανησυχεις. 2 γνωστες μου που εχουν μια χαρα εκαναν τα παιδακια τους! 

Διαβασα κιολας πως εχουμε κ μια μαια στην παρεα μας!!! Τελεια!!!! Ενα επάγγελμα λειτουργημα θεωρω!!! Εγω χαρη στη μαια μου γεννησα την αγγελικουλα μου μπαμ μπαμ. Ηταν πολυ κατατοπιστικη στο τι θα νιωσω κ πως θα σπρωξω!! Μακαρι να εχω την ιδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...