Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι 3


kaposetsi

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν λιγο ηρθα στη δουλειά. Νικη μ ειδες π ολα μια χαρά πηγαν! Αντε σιγα σιγα ολα θα γινουν. Αντζελα ξανα παρε κπ στιγμη.Σ πεσαν κ σενα ολα μαζεμένα!  love μου δύσκολο να πονάς.  Εγω ποτε δ ποναω αλλα η αδερφη μ υποφέρει.  Χωρίς χάπια δε μπορεί να κουνηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Angela25 είπε:

Δεν ειναι τιποτα ειναι απο την ναρκωση εγω οταν ειχα κανει  για 2 μερες δεν εβλεπα καλα εβλεπα θολα επειδη ειμαι αδυνατουλα μαλλον με ειχε πειραξει πολυ αλλα μετα οκ...love μου σερβιτορα θα ειμαι σε ενα διασημο εστιατοριο απο λονδινο που εχει ερθει..

Εγώ μια χαρά βλέπω από τι μου είπε ο γιατρός μου έβαλε διπλή δώσει γιατί δεν με έπιασε. Εγώ με την πρώτη κιμιθικα μάλλον είχα αντίδραση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Angela25 είπε:

Νικη μου αντε κακη αναρρωση...ολα μια χαρα θα πανε..

Κακή να είναι; σε ευχαριστώ πολύ χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι από εχθές το απόγευμα μέχρι τώρα σε λίγο θα μπωρω να φάω. Αλλά μου είπε ότι σε έναν μήνα θα έχουμε εγκυμοσύνη. Μου έδωσε κάποια φάρμακα για 23 μέρες και μετά θα ερθει η περίοδος δεν μου αφερεσε όλο το ενδομιτριο μου αφερεσε μόνο αυτό που έπρεπε γιατί θέλουμε εγκυμοσύνη σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχ αντε να ακουσουμε ευχαριστα...μην μας ξεχασεις μετα και γραφεις μονο στις εγκυουλες να μας γραφεις κκ εμας...χεχεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Τα κατάφερα τα διάβασα όλα επιτέλους..

Νικη μου τι να πω...ήμουν με αγωνία να δω τι έγινε.. καλη ανάρρωσή να εχεις κορίτσι μου!!οι πολυκυστικες μην σε αγχωνουν ιδιαίτερα ενα μεγαλο ποσοστο πλεον έχει και δεν έχουν πρόβλημα. 

Νίκη 85 βρε κορίτσι μου δικός σας γάμος είναι όχι εκείνων αν είναι δυνατόν πια..δεν πρεπει να τους επιτρέπεται να ελέγχουν την ζωή σας.

Τα αλλά κορίτσια μου τι κανουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου..τουλαχιστον θα σου ξεκινήσει απο την αρχή αυτή..

Κορίτσια μου θα ξαναμπω κ πιο αργά..θα πεταχτω για μια δουλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα νικη μου,υπομονη τωρα...θα ειναξ δυσκολο φαρμακα ιστοριες αλλα το αποτελεσμα εχει σημασια...γεια σου tweemaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω θέμα με τα φάρμακα.. κορίτσια εγώ λέω πάλη καλά που δεν χρειάστηκε να αφερεσαμε όλο το ενδομιτριο..  γιατί ήταν υπονιχιο κυστη. Αν το λέω καλά 100% θα ξέρω σε 10 με 15 μέρες.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειναι κοριτσακια μ!!!νικη μου καλη αναρρωση αγαπη μου!!!εγω εδω δουλεια!!σχολαω σε λιγο κ παω σε μια αλλη δουλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αγχωσαν λιγο απ την καινουργια δουλεια...θα περασουμε εξετασεις για να παρουμε τη θεση,οσοι δεν περασουν θα τους πανε σε ενα αλλο μαγαζι που εχουν(που δεν μου αρεσει)μεσα απριλη θα γινουν τα τεστ...αμα δεν περασω μετα τι θα κανω θα πρεπει να βρω αλλη δουλεια και ειναι δυσκολο γτ θα ειναι αργα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω σιγουρα 1 την περσινη μου αλλα περασα χαλια και το κλιμα ηταν χαλια και τα λεφτα για τις 12 ωρες που δουλευα...κι εχω κι αλλη μια που θα στειλω βιογραφικο αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...