Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες 2016!!!


Recommended Posts

Αφου το παθαινετε ολες να μην ανησυχώ φφφφφ!!!!!

Κοριτσια εγω στην αρχη θα τον βαλω τον μπεμπουλι μου στο λικνο και μετα στο κρεβατακι του κι εννοείται διπλα μου τουλάχιστον 1 χρονο!!!

Αυτο ειπε κι ο παιδιατρος στην αδερφη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 χρονο διπλα σου??? ειναι παρα πολυ !!!!!!!!

μπορει κ να περπαταει!!!

κατι φιλοι μας ετσι τη πατησαν κ τωρα το κοιμηζουν στο δωματιο τους κ μετα το πανε στο δικο του! 

εγω παλι θεωρω οτι το πρωτο 4-6μηνο ειναι οκ να εισαι κοντα με μωρο μετα καλο ειναι να συνηθιζει το χωρο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω λιβελ... Διοτι καπου εκει παρατηρουν χωρους... Κ αν βλαπυν μονιμως τ δικο μας δε θ θελουν κ θ τρομαζουν στο δικο τους... Η αδερφη μου η μικρη επειδη μετακομισαμε οταν ηταν 9 μηνων κ εκλαιγε συνεχεια δε κοιμοταν με τιποτα ... Φοβοταν τ χωρο γτ της ηταβ αγνωστος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο παιδιατρος ειπε την αδερφη μου 1 χρονο τουλαχιστον ..

Η αδερφη μου για κάποιους λογους αναγκαστηκα την ειχε εως 3 χρονων μαζι της και το παιδι εδω και 8 μηνες ειναι στο δωματιο της μονη της χωρις να κλαψει χωρις να γκρινιαξει γενικότερα δεν δημιουργησε κανενα προβλημα!!

Πιστευω πως παιζει ρολο και ο χαρακτηρας του παιδιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω αυτο ελεγα.. μα οταν ακουσα τι ειπε ο παιδιατρος για ποίους λογους το παιδι πρεπει να ειναι με την μαμα συμφώνησα! !!

Ακομα και οι γιατροί ο καθενας λεει αλλα!!!

Μακαρι να ξεραμε τα σωστα για ολα τα πραγματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω τ θεωρω λιγο υπερβολικο ..μεχρι 6 με 7 μηνων θα τ κρατησω κ εγω στ δωματιο μου..γτ μτα δν ξερω κατα ποσο θα εχει δεθει μαζι μας κ με τν χωρο το δικο μα...μπορει μετα να μ ειναι πολυ δυσκολο το να μενει στ δωματιο τ...αλλοστε οπως ειπαμε το καθεπαιδακι εχει το δικο τ χαρακτηρα...δν ξερεις αν θα τ ειναι ευκολο να αποχωριστει το χωρο π ζει απ την στιγμη π γεννηθηκε..μπορει κ ναι μπορει κ οχι...χωρις να σημαινει οτι δ θα μαι καθε τρεις κ λιγο πανω απ την κουνια τ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο συμβαινει με τη  καθε ειδικοτητα γιατρου...ακομα κ οι γυναικολογοι μας λενε αλλα...χωρις να σημαινει πως δν ειναι σωστα αυτα π λενε κ οι δυο ..π.χ. μετν Η1Ν1 το ιο αλλοι υποστηριζαν πως πεπει να κανουμε τ εμβολιο αλλοι οχι..νποτε δν θα μαθουμεπιο ειναι το σωστο..αλλοι υποστηριζουν ναι στ λειζερ ναι στ βαψιμο των μαλλιων κ αλλοι οχι...αλλοι ειναι κατα τ μαγνησιου κ αλλοι υπερ..αλλοι το δινουν απ την αρζη της εγκυμοσυνης αλλοι μετα τν πεμπτο..αλλοι βεβαια αναλογως την πεειπτωση της καθε γυναικας!!!!ποτε δν ξερεις τι ειναι το σωστο κ τι οχι με τους γιατρους.οι γνωμες διηστανται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις παλι μενουμε σε ενοικιο και μετακομισαμε τον αυγουστο και μας προεκυψε εγκυμοσυνη και το σπιτι μας εχει ενα υπνοδωματιο..Προς το παρον θα το εχουμε μαζι μας και σε κανα χρονο που θα αλλαξουμε σπιτι θα μπει στο δικο του δωματιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν πειραζει..δν ειναι κακο!!!!ετσι κ αλλιως ακομα εγκυος εισαι...μεχρι να γεννηθει με τ καλο τ μωρακι σου..εχεις καιρο κ χρονο γ ολα..μην ανγχωνεσαι απο τωρα!!!!εμενα το σπιτι ειναι τ αντρα μ κ εχει ηδη δυο υπνοδωματια..αλλα η διαριθμηση του σπιτιου ειναι χαλια..σκεφτειτε πως ειναι 124 τετραγωνικα κ εχει μονο δυο υπνοδωματια ενω θα μπορουσε να εχει τρια...οχι πω με ενοχλει...απλα αν αυριο μεθαυριο κανω κ δευτερο κ ειναι διαφορετικο φυλο απ τ πρωτο θ ηθελα να εχουν ξεχωριστα δωματια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μουυ.. Να ρωτησω κατι αλλο...

Η πιεση σας ποσο εχει παει τ χαμηλοτερο;;;;

Και ο αιματοκριτης;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρουλα...

Εγω κανω καθε βδομαδα την πιεση κ εχω 3 βδ σχεδον μονιμως 9 με 5 και 10 με 5 ...

Κ οαιματοκρτς πηγε 29 ...

Λογοεγκυμοσυνης ειν τοσο χαμηλα;;; Γτ πιο πριν δε μετραγα πιεση :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πιεση σου αννα μου ειναι λιγο χαμηλη αλλα συμπιπτει η μικρη με την μεγαλη μεταξυ της!!!!οποτε δν υπαρχει λογος ανυσηχιας..κ ο αιματοκριτης σ ειναι λιγο χαμηλος...ακριβως τ ιδιο ειχα κ εγω οταν εκανα εξετασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia καλημερα.
εκανα κι εγω την αυχενικη αλλα ειμαι λιγο...τσατισμενη με το γιατρο μου.
Οκ, εισαι κρυωμενος, οκ εχεις πολυ δουλεια με χωρο αναμονης φουλ, αλλα μη με αντιμετωπιζεις σα ξεπετα.
3 λεπτα αυχενικη το εχετε ξαναδει?
μου ειπε πως το παχος ειναι 0.70, οτι ειναι καλο(το μετρησε 3 φορες) μου πηρε αιμα και κολπικο επιχρισμα.
αυτο.
δε θα επρεπε να ψαξει και αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα... Συγγνωμη 3 λεπτα αυχενικη??????

Και τον πληρωσες???

Εννοειται επρεπε ν ψαξει τηνκαρδουλα κ πια θεση βρισκετε μην δεξιοκαρδιας τα δαχτυλα τς αρτηριες τς χτυπους τον εγκεφαλο αν εχει τ σωστο σχημα πεταλουδα οπως μ τ εξηγησε ο δικος μ γιατρος.! 

Μου φανηκε πολυ λιγο :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειπε να ξαναπαω σε 10 μερες και θα τον ρωτησω ¨δεν επρεπε να δουμε και αλλα?"
χτυπους εψαξε, 161 ειχαμε. αλλα ουτε εγκεφαλο ειδα να κοιταει ουτε ρινικο οστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδικα το ρινικο οστο με τα αλλα τρια σε συνδιασμο παχος αυχ εγκε και αυτα ειναι τα κυριοτερα γ να δει αν υπαρχει καποια ανωμαλια !!! Σε δεκα μερες γ πιο λογο??? Για αυχενικη παλι??? 

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τι λογικη ρακουν σ εκανε κολπικο;;;εμενα δν μ εκανε τιποτα τετοιο!!!!εκτος αυτου την καρδια εμενα την κοιταξε κ τρεις κ 4 φορες...εμενα με κρατησε τη φυσιολογικη ωρα.μιση ωρα με τρια τεταρτα...γ μενα πες στν γιατρο σ στα παραπονα σ κ ρωτα τν αν μπορεις να πας σ αλλο εμβριολογο γ αυχενικη...κ συγγνωμη αν επιτρεπεται ποσα εδωσες σ αυτον τν γιατρο γ την αυχενικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...