Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι..!


kaposetsi

Recommended Posts

στις Just now, ο/η lenakip είπε:

Ναι είχα εκείνη την ημέρ και την επόμενη αλλά και λίγο αίμα. Πολύ πρησμένο στήθος είχα μετά από την 1η εβδομάδα και θηλές... Ακόμα είναι δηλαδή..

Εγώ αίμα δεν έχω.. Αλλά από την ημέρα εκείνη έχω καφε.. Για συμπτώματα είναι πολύ νωρίς  για μένα.. Πάντως έχω διαβάσει όταν πονάνε οι θηλες είναι σημάδι εγκυμοσύνης.. Αχ μακάρι να είμαστε και  οι δύο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η lenakip είπε:

Ναι είχα εκείνη την ημέρ και την επόμενη αλλά και λίγο αίμα. Πολύ πρησμένο στήθος είχα μετά από την 1η εβδομάδα και θηλές... Ακόμα είναι δηλαδή..

Εγώ αίμα δεν έχω.. Αλλά από την ημέρα εκείνη έχω καφε.. Για συμπτώματα είναι πολύ νωρίς  για μένα.. Πάντως έχω διαβάσει όταν πονάνε οι θηλες είναι σημάδι εγκυμοσύνης.. Αχ μακάρι να είμαστε και  οι δύο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenakip είπε:

Ναι είχα εκείνη την ημέρ και την επόμενη αλλά και λίγο αίμα. Πολύ πρησμένο στήθος είχα μετά από την 1η εβδομάδα και θηλές... Ακόμα είναι δηλαδή..

Εγώ αίμα δεν έχω.. Αλλά από την ημέρα εκείνη έχω καφε.. Για συμπτώματα είναι πολύ νωρίς  για μένα.. Πάντως έχω διαβάσει όταν πονάνε οι θηλες είναι σημάδι εγκυμοσύνης.. Αχ μακάρι να είμαστε και  οι δύο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenakip είπε:

Ναι είχα εκείνη την ημέρ και την επόμενη αλλά και λίγο αίμα. Πολύ πρησμένο στήθος είχα μετά από την 1η εβδομάδα και θηλές... Ακόμα είναι δηλαδή..

Εγώ αίμα δεν έχω.. Αλλά από την ημέρα εκείνη έχω καφε.. Για συμπτώματα είναι πολύ νωρίς  για μένα.. Πάντως έχω διαβάσει όταν πονάνε οι θηλες είναι σημάδι εγκυμοσύνης.. Αχ μακάρι να είμαστε και  οι δύο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sas pw egw gt epimenw stis eksetaseis. K meis legame meta apo ena xrono. Otan irthe o kairos k ksekinisame na t psaxnoume vrikame ena mikrovio sto sperma k o giatros eipe oti oso pio polu kairo t eixe toso pio megali izimia. Pire antiviwsi k ksanakaname spermodiqgramma k kalliergeia. T mikrovio efyge alla t spermaden pire k polu ta panw toy. Vevaia o giatros eipe na perimenoume akomi ena mina mipws epanelthei. Opws k na exei akomi k egkyos na meinw me opoiodipote tropo tha t parakolouthoume ana treis mines na eimaste sigouroi. Theloume polla paidakia. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Silvy είπε:

Εγώ αίμα δεν έχω.. Αλλά από την ημέρα εκείνη έχω καφε.. Για συμπτώματα είναι πολύ νωρίς  για μένα.. Πάντως έχω διαβάσει όταν πονάνε οι θηλες είναι σημάδι εγκυμοσύνης.. Αχ μακάρι να είμαστε και  οι δύο.. 

Μακάρι, μας το εύχομαι με όλη μου την καρδιά!!!!!!! Είναι όντως πολύ νωρίς αλλά υπομονή πρέπει να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Na sas pw egw gt epimenw stis eksetaseis. K meis legame meta apo ena xrono. Otan irthe o kairos k ksekinisame na t psaxnoume vrikame ena mikrovio sto sperma k o giatros eipe oti oso pio polu kairo t eixe toso pio megali izimia. Pire antiviwsi k ksanakaname spermodiqgramma k kalliergeia. T mikrovio efyge alla t spermaden pire k polu ta panw toy. Vevaia o giatros eipe na perimenoume akomi ena mina mipws epanelthei. Opws k na exei akomi k egkyos na meinw me opoiodipote tropo tha t parakolouthoume ana treis mines na eimaste sigouroi. Theloume polla paidakia. 

Καλά κάνεις που επιμένεις, τις είχαμε κάνει κ εμείς τις εξετάσεις, και σε κάθε επανεξέταση τα ζητάει αυτά ο ουρολόγος. Αλλά εμείς είχαμε και κιρσοκήλη που εμποδίζει τα πάντα όπως φάνηκε, είχαμε πολύ λίγα σπερματοζωάρια. Μόλις αφαιρέθηκε αυτή, πήγε καλύτερα το πράγμα. Αλλά δεν είχα εγκυμοσύνη. Ο γυναικολόγος έδωσε περιθώριο μετά την επέμβαση 6 μήνες. Επειδή είμαι και 35 δεν έχω και πολύ χρόνο να περιμένω οπότε γι' αυτό προχωρήσαμε στην επόμενη φάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ναι κατάλαβα τι γράφεις. Εμένα ο δικός μου ο γιατρός δεν κάνει την εξελιγμένη μορφή. Δε το έχω ψάξει να σου πω αλλά δε ξέρω και αν γίνεται στην Ελλάδα αν και κάπου το είχα διαβάσει. Θα το ψάξω να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenakip είπε:

Καλά κάνεις που επιμένεις, τις είχαμε κάνει κ εμείς τις εξετάσεις, και σε κάθε επανεξέταση τα ζητάει αυτά ο ουρολόγος. Αλλά εμείς είχαμε και κιρσοκήλη που εμποδίζει τα πάντα όπως φάνηκε, είχαμε πολύ λίγα σπερματοζωάρια. Μόλις αφαιρέθηκε αυτή, πήγε καλύτερα το πράγμα. Αλλά δεν είχα εγκυμοσύνη. Ο γυναικολόγος έδωσε περιθώριο μετά την επέμβαση 6 μήνες. Επειδή είμαι και 35 δεν έχω και πολύ χρόνο να περιμένω οπότε γι' αυτό προχωρήσαμε στην επόμενη φάση.

Να σου πω έκανα και εγώ λαπαροσκοπηση και μου είχε πει περιθώριο έξι μήνες τώρα τον Φεβρουάριο κλείνω τους έξι μήνες αλλά πριν ένα μήνα έκανα πάλι σαλπιγγογραφια και έδειξε ότι η αριστερή είναι 100 %ανοιχτή οπότε τα περιθώρια που μας δίνουν πιστεύω ότι είναι μόνο και μόνο για να μας αγχωσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Egw pleon ta xw valei se seira. Analoga ta apotelesmata proxwrame. Apo oti diavasa exei megalytera pososta epityxias. Psakse to an k s eyxomai me oli m tin psyxi na mi xreiastei!

Κοίτα ο γιατρός μου είπε 3 κύκλοι και μετά κάνεις επανεξέταση. Αν λοιπόν με τις 3 φορές, δηλαδή 3 μήνες δεν πιάσει δε ξέρω αν θα συνεχίσω με τον ίδιο. Βρήκα ποιος κάνει την μέθοδο αυτή, http://www.neogenesis.gr/%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BB%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/iutpi/#

Είναι Αθήνα και εμένα με βολεύει. Μετά σκεφτόμουν για εξωσωματική αν φτάσω εκεί να πάω σε κάποιον που να είναι πιο εξειδικευμένος στην εξωσωματική. Αυτός που έχω τώρα είναι στις σπερματεγχύσεις. Δε θέλω να αλλάξω γιατρό αλλά αν χρειαστεί δε θα στεναχωρηθώ κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Silvy είπε:

Να σου πω έκανα και εγώ λαπαροσκοπηση και μου είχε πει περιθώριο έξι μήνες τώρα τον Φεβρουάριο κλείνω τους έξι μήνες αλλά πριν ένα μήνα έκανα πάλι σαλπιγγογραφια και έδειξε ότι η αριστερή είναι 100 %ανοιχτή οπότε τα περιθώρια που μας δίνουν πιστεύω ότι είναι μόνο και μόνο για να μας αγχωσουν

Δε διαφωνώ μαζί σου απλώς εμάς δε μας "παίρνει" και ψυχολογικά πλέον.. είμαστε ήδη απογοητευμένοι και κάτι πρέπει να γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην απογοητευεστε δεν κάνει! Όλες κάποια στιγμή θα γίνουμε μανούλες η τεχνολογία έχει προχωρήσει χωρίς παιδί δεν θα μείνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Synithws oi giatroi apofeygoun tis fores sti seira. Kanoun mia fora meta afinoun ena mina k meta pali. Mina para mina dld. Den einai kako na psaxteis ligo para panw. K stin teliki ksana gyrnas sto giatro sou otan meineis me t kalo p eyxomai idi na eisai. Pantws koritsia oso boreite irema gt ektos apo t gonimopoiisi thelei iremia k tis meres tis emfyteysis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Silvy είπε:

Να μην απογοητευεστε δεν κάνει! Όλες κάποια στιγμή θα γίνουμε μανούλες η τεχνολογία έχει προχωρήσει χωρίς παιδί δεν θα μείνουμε! 

Μακάρι μωρέ να ήταν τόσο απλό... Αλλά η απογοήτευση "γαντζώνεται" πάνω σου κ δε φεύγει. Εμένα είχα αποτυπωθεί πάνω στο πρόσωπο μου. Τώρα συνήλθα κάπως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Synithws oi giatroi apofeygoun tis fores sti seira. Kanoun mia fora meta afinoun ena mina k meta pali. Mina para mina dld. Den einai kako na psaxteis ligo para panw. K stin teliki ksana gyrnas sto giatro sou otan meineis me t kalo p eyxomai idi na eisai. Pantws koritsia oso boreite irema gt ektos apo t gonimopoiisi thelei iremia k tis meres tis emfyteysis.

Τώρα πια που γράφω εδώ είμαι ήρεμη... Τόσο καιρό, κανά χρόνο δηλ, έκλαιγα συνέχεια... Αλλά έχεις δίκιο... Θα ψαχτώ πάντως δε θα το αφήσω έτσι αλλά δεν μου έχει πει για κενό. Τελοσπάντων, σύντομα θα ξέρω κι εγώ θεωρητικά τι θα κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Λένα καλός ήρθες στην παρέα μας με το καλό 

Καλώς σας βρήκα, ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenakip είπε:

Κοίτα ο γιατρός μου είπε 3 κύκλοι και μετά κάνεις επανεξέταση. Αν λοιπόν με τις 3 φορές, δηλαδή 3 μήνες δεν πιάσει δε ξέρω αν θα συνεχίσω με τον ίδιο. Βρήκα ποιος κάνει την μέθοδο αυτή, http://www.neogenesis.gr/%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BB%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/iutpi/#

Είναι Αθήνα και εμένα με βολεύει. Μετά σκεφτόμουν για εξωσωματική αν φτάσω εκεί να πάω σε κάποιον που να είναι πιο εξειδικευμένος στην εξωσωματική. Αυτός που έχω τώρα είναι στις σπερματεγχύσεις. Δε θέλω να αλλάξω γιατρό αλλά αν χρειαστεί δε θα στεναχωρηθώ κιόλας...

Ξερω εναν γιατρο που κανει θαυματα με τις εξωσωματικες...αχρησατος να ειναι...μπορει να λεμε και τον ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angela25 είπε:

Ξερω εναν γιατρο που κανει θαυματα με τις εξωσωματικες...αχρησατος να ειναι...μπορει να λεμε και τον ιδιο...

Μπορείς να μου πεις όνομα ή θες να μου στείλεις pm;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω έναν αλουστο εχθές μου τον είπανε έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας. Τον έχουν αναφέρει και τα κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...