Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι..!


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Angela25 είπε:

Ελπιζω οταν γυρισω να ξανακανονισετε....??

Θα ξανακανονισουμε κορίτσι μου..εδώ θα είμαστε και θα μιλάμε..ποτέ γυρνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καησπερα κοριτσια καλη εβδομαδα και καλο μηνα!!!!Πως ειστε τι κανετε;;;;Μακαρι να μπορεσετε ολες να ερθετε αυριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Θα ξανακανονισουμε κορίτσι μου..εδώ θα είμαστε και θα μιλάμε..ποτέ γυρνατε;

Αρχες απριλη πιστευω...εχουμε ακομα...ο αρραβωνιαστικος μου τελη απριλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλημεραααααααα τι κανετε?

Καλημέρα love..καλά είμαστε εσύ;; εμένα μου φωναζει το κρεβατακι μου να μην σηκωθω..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ειμαι καινούργια στο φόρουμ ελπίζω να μην διακόπτω τη συζήτηση... Απλώς ήθελα κ εγώ να μοιραστώ την αγωνία μου, προσπαθούμε κ εμείς δυο χρονια περίπου με διαφορα προβλήματα κ πλέον έχουμε κάνει στις 21 Ιανουαρίου την 1η σπερματέγχυση... Το Σάββατο ειναι να κάνω τεστακι κ φοβάμαι παρά πολύ... Έχω κάποια συμπτώματα, πρησμένο στήθος κ θηλές κ λίγη κούραση κ πλησιάζουν οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lenakip είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ειμαι καινούργια στο φόρουμ ελπίζω να μην διακόπτω τη συζήτηση... Απλώς ήθελα κ εγώ να μοιραστώ την αγωνία μου, προσπαθούμε κ εμείς δυο χρονια περίπου με διαφορα προβλήματα κ πλέον έχουμε κάνει στις 21 Ιανουαρίου την 1η σπερματέγχυση... Το Σάββατο ειναι να κάνω τεστακι κ φοβάμαι παρά πολύ... Έχω κάποια συμπτώματα, πρησμένο στήθος κ θηλές κ λίγη κούραση κ πλησιάζουν οι μέρες!!!

Λενακι καλώς ήρθες.. εννοείται πως δεν διακοπτεις,εδώ μιλάμε ελευθερα και λέμε οτι θέλουμε!!

Καλά αποτελεσματα να εχεις κορίτσι μου και προσπάθησε να μην έχεις άγχος για να γίνει αυτό που πρεπει να γίνει.

έχουμε και άλλη μια κοπελα εδώ την σιλβυ μας που έκανε και εκείνη πρωτη φορά σπερματεγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Λενακι καλώς ήρθες.. εννοείται πως δεν διακοπτεις,εδώ μιλάμε ελευθερα και λέμε οτι θέλουμε!!

Καλά αποτελεσματα να εχεις κορίτσι μου και προσπάθησε να μην έχεις άγχος για να γίνει αυτό που πρεπει να γίνει.

έχουμε και άλλη μια κοπελα εδώ την σιλβυ μας που έκανε και εκείνη πρωτη φορά σπερματεγχυση.

Ευχαριστώ πάρα πολύ Tweema μου.... χαίρομαι πολύ που έγινα μέλος της παρέας σας γιατί πολύ καιρό ήθελα να μπω σε μία τέτοια ομάδα!!! καλή επιτυχία σε όλες μας λοιπόν!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορώ να ρωτήσω κάτι σχετικό: είμαστε σίγουρες ότι αδιαθετούμε 14 - 16 ημέρες μετά την pregnyl; έχω περάσει δύο πολύ άσχημα χρόνια με αυτή την ιστορία και ξέρω ότι γίνομαι χαζή ρωτώντας τέτοια πράγματα αλλά ενώ είχα πολύ καλό προαίσθημα τώρα έχω αρχίσει να φοβάμαι πάρα πολύ! Για το ιστορικό μου, ο άντρας μου το Πάσχα έχει κάνει αφαίρεση κιρσοκήλης, βελτιώθηκε η κινητικότητα και ο αριθμός. Το καλοκαίρι έκανα κι εγώ λαπαροσκοπικά επεμβασούλα για τις σάλπιγγες και ο γυναικολόγος λέει ότι όλα φαίνονται καλά τώρα και συνεχίζαμε (ακόμα και τώρα φυσικά) με την θεραπεία για την βελτίωση του σπέρματος. Μας είχε δώσει ο γυναικολόγος περιθώριο 6 μήνες μετά την επέμβαση για να προχωρήσουμε στην σπερματέγχυση όπως και έγινε... φοβάμαι τι θα γίνει αν δεν πετύχουμε τίποτα και ξέρω ότι υπάρχει και η εξωσωματική, το οποίο θα το κάνουμε φυσικά αν χρειαστεί, απλά μετά από τόσο καιρό κ τόση στεναχώρια όλα φαίνονται δύσκολα πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lenakip είπε:

Μπορώ να ρωτήσω κάτι σχετικό: είμαστε σίγουρες ότι αδιαθετούμε 14 - 16 ημέρες μετά την pregnyl; έχω περάσει δύο πολύ άσχημα χρόνια με αυτή την ιστορία και ξέρω ότι γίνομαι χαζή ρωτώντας τέτοια πράγματα αλλά ενώ είχα πολύ καλό προαίσθημα τώρα έχω αρχίσει να φοβάμαι πάρα πολύ! Για το ιστορικό μου, ο άντρας μου το Πάσχα έχει κάνει αφαίρεση κιρσοκήλης, βελτιώθηκε η κινητικότητα και ο αριθμός. Το καλοκαίρι έκανα κι εγώ λαπαροσκοπικά επεμβασούλα για τις σάλπιγγες και ο γυναικολόγος λέει ότι όλα φαίνονται καλά τώρα και συνεχίζαμε (ακόμα και τώρα φυσικά) με την θεραπεία για την βελτίωση του σπέρματος. Μας είχε δώσει ο γυναικολόγος περιθώριο 6 μήνες μετά την επέμβαση για να προχωρήσουμε στην σπερματέγχυση όπως και έγινε... φοβάμαι τι θα γίνει αν δεν πετύχουμε τίποτα και ξέρω ότι υπάρχει και η εξωσωματική, το οποίο θα το κάνουμε φυσικά αν χρειαστεί, απλά μετά από τόσο καιρό κ τόση στεναχώρια όλα φαίνονται δύσκολα πια..

Κοριτσάκι μου προσπάθησε να μην αγχωνεσαι όσο μπορείς γιατί δεν κανεις καλό στον οργανισμό σου..

Απο οσο  γνωριζω περίοδος έρχεται 12-16 μέρες μετά την ωορρηξία..δεν γνωρίζω μετα την pregnyl τι γίνεται αλλά απο οτι καταλαβαίνω πρέπει να γίνεται τοτε που έχουμε ωορρηξία..πάντως το σίγουρο είναι οτι αν περάσουμε 16 μέρες απο την ωορρηξία και δεν έχει έρθει περίοδος πρέπει να υπάρχει εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Κοριτσάκι μου προσπάθησε να μην αγχωνεσαι όσο μπορείς γιατί δεν κανεις καλό στον οργανισμό σου..

Απο οσο  γνωριζω περίοδος έρχεται 12-16 μέρες μετά την ωορρηξία..δεν γνωρίζω μετα την pregnyl τι γίνεται αλλά απο οτι καταλαβαίνω πρέπει να γίνεται τοτε που έχουμε ωορρηξία..πάντως το σίγουρο είναι οτι αν περάσουμε 16 μέρες απο την ωορρηξία και δεν έχει έρθει περίοδος πρέπει να υπάρχει εγκυμοσύνη.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την υπομονή και την απάντηση σου... Θα ηρεμήσω και όλα θα πάνε καλά!!! κάποια στιγμή θα το πετύχω! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα δεν τα κατάφερε τελικά.. μετα απο μιάμιση ωρα το αποχωριστηκα .

Τι μαγειρευεις; δουλευεις ;

Ναι δουλευω στης 2 και μαγειρευω μακαρονια με κιμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenakip είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την υπομονή και την απάντηση σου... Θα ηρεμήσω και όλα θα πάνε καλά!!! κάποια στιγμή θα το πετύχω! :)

Εννοείται πως θα το πετύχεις όπως κ σε όλες..εμεις δεν έχουμε κάνει ακόμα εξέτασεις λέμε σε 4 μηνες να το κοιτάξουμε και μονο στην ιδέα οτι κάτι μπορεί να βρεθεί τρελενομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lenakip είπε:

Μπορώ να ρωτήσω κάτι σχετικό: είμαστε σίγουρες ότι αδιαθετούμε 14 - 16 ημέρες μετά την pregnyl; έχω περάσει δύο πολύ άσχημα χρόνια με αυτή την ιστορία και ξέρω ότι γίνομαι χαζή ρωτώντας τέτοια πράγματα αλλά ενώ είχα πολύ καλό προαίσθημα τώρα έχω αρχίσει να φοβάμαι πάρα πολύ! Για το ιστορικό μου, ο άντρας μου το Πάσχα έχει κάνει αφαίρεση κιρσοκήλης, βελτιώθηκε η κινητικότητα και ο αριθμός. Το καλοκαίρι έκανα κι εγώ λαπαροσκοπικά επεμβασούλα για τις σάλπιγγες και ο γυναικολόγος λέει ότι όλα φαίνονται καλά τώρα και συνεχίζαμε (ακόμα και τώρα φυσικά) με την θεραπεία για την βελτίωση του σπέρματος. Μας είχε δώσει ο γυναικολόγος περιθώριο 6 μήνες μετά την επέμβαση για να προχωρήσουμε στην σπερματέγχυση όπως και έγινε... φοβάμαι τι θα γίνει αν δεν πετύχουμε τίποτα και ξέρω ότι υπάρχει και η εξωσωματική, το οποίο θα το κάνουμε φυσικά αν χρειαστεί, απλά μετά από τόσο καιρό κ τόση στεναχώρια όλα φαίνονται δύσκολα πια..

Καλως ηρθες!!!!καλα αποτελεσματα να εχεις και ευχομαι να μας πεις ευχαριστααααα!!!!!ολα φαινονται βουνο αλλα κοιτα μπροστα και μην σκεφτεσαι τι ειχε γινει!!!!!! Λαπαροσκοπιση γιατι εκανες?ειχες καποιο προβλημα με τις σαλπιγγες (κλειστες και τετοια)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλως ηρθες!!!!καλα αποτελεσματα να εχεις και ευχομαι να μας πεις ευχαριστααααα!!!!!ολα φαινονται βουνο αλλα κοιτα μπροστα και μην σκεφτεσαι τι ειχε γινει!!!!!! Λαπαροσκοπιση γιατι εκανες?ειχες καποιο προβλημα με τις σαλπιγγες (κλειστες και τετοια)?

ναι γιατί από την σαλπιγγογραφία φάνηκε ότι μία καθυστερούσε λίγο και το υγρό δεν έπεφτε, μαζί με αυτά μου αφαίρεσε και δύο μικρά ινομυώματα και αρχή ενδομητρίωσης. όμως μου είπε ότι όλα οκ και στην τελική εξέταση που μου έκανε πριν την σπερματέγχυση είπε ότι όλα φαινόντουσαν καλά και ότι δε φαινόταν πρόβλημα ούτε σε εμένα ούτε στις εξετάσεις του συζύγου! Μου φαίνεται ότι παρά το καλό προαίσθημα που είχα, νιώθω ότι θα αδιαθετήσω... Εντωμεταξύ μου έχει πει ο γιατρός να κάνω τεστ την 16η ημερα, το Σάββατο δηλ. Ψυχραιμία πρέπει να έχω και θετική σκέψη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenakip μην στεναχωριεσαι ολα θα γινουν....θα ερθει και το μωρακκ και οτι προβλημα αν υπαρχει θα το αντιμετωπισεις με τον αντρουλη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εννοείται πως θα το πετύχεις όπως κ σε όλες..εμεις δεν έχουμε κάνει ακόμα εξέτασεις λέμε σε 4 μηνες να το κοιτάξουμε και μονο στην ιδέα οτι κάτι μπορεί να βρεθεί τρελενομαι.

όταν λες δεν έχετε κάνει εξετάσεις, προσπαθείτε για παιδάκι απλώς δεν έχετε κάνει καμία εξέταση για να δείτε αν υπάρχει κάποιο θέμα; όπως και να 'χει, θα πάνε όλα καλά! Και λύσεις υπάρχουν μετά από όλα αυτά που έχω περάσει κι εγώ, αυτή είναι η μόνη παρηγοριά... και το θετικό της υπόθεσης επίσης! ό,τι και να γίνει θα πετύχουμε αυτό που θέλουμε, θέλει απλώς υπομονή! (μακάρι βέβαια να τα έβλεπα κι εγώ έτσι τόσο καιρό αλλά δυστυχώς δε το έκανα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angela25 είπε:

Lenakip μην στεναχωριεσαι ολα θα γινουν....θα ερθει και το μωρακκ και οτι προβλημα αν υπαρχει θα το αντιμετωπισεις με τον αντρουλη σου...

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! ας ελπίσουμε ότι δε θα παρουσιαστεί άλλο τίποτα σοβαρό γιατί ο άντρας μου δε το πήρε καθόλου καλά όλο αυτό και είχαμε φοβερά προβλήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...