Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι..!


kaposetsi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια κάπου διάβασα αυτό:  "Το σπέρμα μπορεί να επιβιώσει για πέντε έως έξι ημέρες μέσα στο σώμα σας. Το ωάριό σας επιβιώνει μόνο για μια ημέρα. Αυτό σημαίνει ότι εάν έχετε σεξουαλική επαφή, τη Δευτέρα, το σπέρμα μπορεί να επιβιώσει στις σάλπιγγές σας, περιμένοντας το ωάριο, περίπου μέχρι την Πέμπτη αλλά και ίσως έως την Κυριακή.

Εάν δεν είστε σίγουροι για το πότε είναι η γόνιμη περίοδος σας τότε ακούστε έναν εύκολο κανόνα. Να έχετε επαφές κάθε δεύτερη μέρα. Κάνοντας σεξ τόσο συχνά σημαίνει ότι θα έχετε υγιές σπέρμα σε αναμονή μέσα στις σάλπιγγες σας κάθε μέρα, έτοιμο να γονιμοποιήσει το ωάριό σας μόλις εμφανιστεί. Αν θέλετε να έχετε ακόμη πιο συχνές σεξουαλικές επαφές, δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν θα σας βοηθήσει να συλλάβετε πιο γρήγορα αλλά ούτε και θα σας βλάψει."  

Πολύ χρήσιμο κορίτσια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.

Σίγουρα το καλυτερο είναι μέρα παράμερα.. αλλά για να επιβιωσει και ένα σπέρμα 5-6 μέρες πρεπει να είναι φουλ υγιές..ε βρε κορίτσια εγώ δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι τέτοιο σήμερα με τις ζωές που έχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την στιγμη που είναι θέμα πιθανοτήτων οτιδηποτε κ να κάνουμε για μένα είναι σχετικό.αν είναι να γίνει τοτε θα γίνει.

Εσύ τι έκανες νίκη εχεις κλείσει ραντεβού σε γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον μικροβιολογο έκανα εξέταση αίματος για την οιστραδιολη.  Έχει κάνει καμία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Σίγουρα έχει αλλάξει πολύ ο τρόπος ζωής , άγχος, κακή διατροφή, κ περισσότερα προβλήματα υγειας... Αλλά μήπως βρε κορίτσια οι παλιοί έκαναν κ περισσότερο σεξ? Εκείνα τα χρόνια παντρευόταν κ τον επόμενο χρόνο είχαν κιόλας παιδί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα νίκη,δεν εχεις και αδικο σε αυτό που λές..

Σιλβυ μου εμείς όταν ξεκινήσαμε είπαμε χαλαρά.. οποτε θέλαμε να κάνουμε,κάναμε ελεύθερα και απλα δεν έτυχε.επειδή όμως δεν έτυχε τον νοεμβριο άρχισα να αγχωνομαι.πήγα τον δεκεμβριο στη γυναικολόγο μου τα συζητησαμε μου είπε ποτε να προσπαθούμε ή να παρακολουθώ την ωορρηξία κάθε μήνα με υπέρηχο και να κάνουμε σπέρμοδιάγραμμα και αν δεν ερθει σε3-4 μηνες να κάνουμε καποιες εξετασεις..εγώ επελεξα να πάρω τεστ ωορρηξιας να τα χρησιμοποιήσω 3-4 μηνες και αν δεν ερθει να κανει ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα και να το πάμε μετα στη γυναικολογο μου να μου πει τι αλλες εξετάσεις να κάνουμε..

Κ να σας πω την αλήθεια μου είμαι 100% σίγουρη οτι το θέμα των εξετάσεων θα με αγχωσει πολύ. Και αν κάτι δεν είναι καλά θα με αγχωσει πιο πολύ.και πραγματικά δεν το θέλω καθολου αυτό!να έχει κάποιος απο τους δυο μας ή και οι δυο κάποιο πρόβλημα και να αναγκαστουμε να μπούμε στη διαδικασία φαρμάκων,θεραπειών κλπ..ειμαι της άποψης οτι αν θέλει να ερθει θα ερθει !οτι και να έχουμε κι εμείς κι εσείς και όλοι τέλος πάντων με την βοήθεια του θεού όλα λύνονται!Δεν θα σταματήσω να πιστεύω αυτά ακόμα κι αν έχουμε κάποιο πρόβλημα.

Όλες κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα γίνουμε μανουλες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!συμφωνω tweema μου!!θελει υπομονη κ χαλαρα..απο εκει που δεν το περιμενουν ερχεται σε ολες..οσο το μελετας και το πιπιλας αγχωνεσαι κ ο οργανισμος μπλοκαρει...μια και ειναι που δεν τα συζηταμε....αχαχχα!ειμαι 4-5 μερες πριν την περιοδο λετε αμα κανω τεστ να δειξει τπτ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Στέλλα.ή άποψη μου είναι να μην κανεις..είναι νωρίς ακόμα περιμενε μέχρι να εχεις εστω και μια μερα καθυστέρηση.στο λέω για να μην στεναχωρεθεις αν δειξει αρνητικό.μην μπαινεις τόσο νωρίς στη διαδικασία.άσε που μπορεί να μην δειξει το σωστο.

Εγώ να σκεφτείς δεν κάνω ποτέ τεστ.έχω πει θα κάνω μονο αν περάσει ο μεγαλυτερος κυκλος μου που είναι μονο μια φορά το χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,εχεις δικιο...δεν θα κανω..απλα σε μια φιλη μου ειχε τυχει να περιμενει μεχρι τν καθυστερηση..της ηρθε η περιοδος την μερα που περιμενε..κρατησε κανονικα οποτε ειπε και αυτη δν ειμαι εγκυος..κ επειδη ενιωθε περιεργα παρολα αυτα..εκανε τεστ κ ηταν εγκυος..κ λες δλδ παιζει να μου ρθει κ να μαι εγκυος???στο τελος θα κανουμε τεστ και με περιοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?να σας ρωτησω μηπως εχει τυχει σε καμια κοπελα να της ερθει η περιοδος αλλα να ειναι πολυ αραιη?εννοω ειναι σαν νερο καο ροζ....δεν μπορω να παω πουθενα φοβαμαι μην λερωθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angela25 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?να σας ρωτησω μηπως εχει τυχει σε καμια κοπελα να της ερθει η περιοδος αλλα να ειναι πολυ αραιη?εννοω ειναι σαν νερο καο ροζ....δεν μπορω να παω πουθενα φοβαμαι μην λερωθω....

Καλημέρα αντζελα εμένα μου έχει τύχει να είναι ροζ όχι όμως σα νερόΚ μου κράτησε μονο μια μερα. Σε εμένα οφειλόταν στο στρες.

Στις πόσες μέρες είσαι τώρα;απο την 1η μέρα έτσι σου είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τις πρωτες 2 ειχα ελαχιστο και σημερα ειχα πιο πολυ αλλαειναι τοσο νερουλη που δεν τη κραταει η σερβιετα....εχω αλλαξει κλιμα ο αντρας μου δουλευει στην ελβετια για 4 μηνες και εχω ερθει εδω....εχει πολυ κρυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...