Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Ισμηνη μου καλησπέρα!! Με το καλο τα μωρά σου, να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Εγώ είμαι στην 21η εβδομάδα σήμερα!το έχω ακούσει από την 18η + και το ακούω κάθε μέρα πλέον!φαίνεται η κοιλιά μου  αλλά γενικά δεν έχω παχυνει ευτυχώς!!!όλα καλά δόξα το Θεο!!γωγω μου αυτό που έτυχε στην φίλη σου το έχω ακούσει αρκετές φορές!! Είναι μια κατάσταση φυσιολογική αλλά όπως και να χει και επικίνδυνη για μια γυναίκα γιατί μεγαλώνει μέσα σ ένα σώμα έναν καινούργιο άνθρωπο!! Είναι λίγο παράξενο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ξερω κουκλα μ..ασχετο...εσυ στ πρωτο τριμηνο αν επιτρεπεται ποσα ειχες παρει;;;εμενα το κανονικο μ βαρος παντα ηταν 58 κιλα κ εκεινο το διαστημα π εμεινα εγκυος ειχα παρει λιγο..ειχα φτασει 61...και τωρα ειμαι 62...κ 1,70 υψως...ριναι καλα;;στην ουσια μεχρι στιγμης εχω παρει ενα κιλο..απλα ανησυχω πολυ γτ αν ειναι να αρχισω να παιρνω απο τωρα μετα τον 5ο μηνα π θα παρω πολυ περισσοτερα τι θα κανω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα εγώ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 73 κιλά με ύψος 1,70 αλλά επειδή πάω γυμναστήριο και έπαιρνα πρωτεινη τα κιλά είναι διαμορφωμένα πάνω μου και τα χω στον πωπο!! Είχα λίγη κοιλιά αλλά φαινομουν αδύνατη τώρα έχω φτάσει 79 κιλά και την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 6ο αλλά δεν Φαίνομαι χοντρή.. Φαίνεται ότι είμαι απλά έγκυος με αρκετό πωπο, ο γιατρος μου με κράζει αλλά στο τέλος θα προσπαθήσω να μην πάρω αλλα!! Στο α τρίμηνο είχα πάρει 3 Αλλά  δεν αγχωνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει προσπαθησε ομως αν μπορεις να φτασεις αντε στα 12 με 15 κιλα π θα παρεις...ελπιζω να μην συνεχιζεις να παιρνεις πρωτεινες γτ δεν νομιζω οτι κανει καλο στη εγκυμοσυνη σ...κ εγω εκανα στιβο κ ο γιατρος μ ειπε πως οταν τον ρωτησα πως συνηθως στις αδυνατες οι γυμνασμενες κοπελες δν φαινεται εντονα η κοιλια γτ τον ρωτησα ποτε θα αρχιζει να φαινεται η εγκυμοσυνη μ...γ αυτο κ εσυ μαλλον εχεις λιγη κοιλιτσα απ οτι ειχες πει σε αλλο δημοσιευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ειχα σταματήσει την πρωτεινη κάνα 2μηνο πριν μείνω έγκυος επειδή ήταν καλοκαίρι... Θα κοιτάξω να μην πάρω πάνω από 4 τώρα!! Ναι δεν έχω Μεγάλη κοιλιά αλλά είναι στρογγυλή και μητερουλα χουχου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααχου το...πρεπει να ειναι πολυ ομορφο...πως νιωθεις;,;δν θελω να σε στεναχωρησω αλλα μετα τον 5 παιρνεις κιλα ακομα κ χωρις να το θες...γτ εκει παιρνει κ το περισσοτερο βαρος τ το παιδι...ρε ντινακι π εχουν χαθει ολες οι αλλες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιώθω τέλεια γιατί μου παραχωρουν θέση στην τράπεζα ή σε μαγαζιά που πάω για καφέ χαχαχα!!εννοώ ότι δεν θέλω να βάλω αλλά κιλά δικά μου δλδ τώρα έχω βάλει 6 και είναι όλα δικά μου άρα αν πάρω αλλα 5 θα είναι και του παιδιού και 1-2 δικά μου γιατί αν είμαι 85 όταν γεννησω με το που γεννησω θα πάω 82 οπότε τα υπόλοιπα θα τα χάσω!! Δεν αγχωνομαι με τα κιλά γιατί ασχολούμαι με γυμναστική και διατροφή και ξέρω πως θα τα χάσω χωρίς να κρεμασω..τα υπόλοιπα κορίτσια δεν μπορούν να γράψουν ακόμα μάλλον!! Ελπίζω μέχρι να γεννησουμε να γράφουν και οι υπόλοιπες για να μην τα λέμε μόνο οι δύο μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μισή ώρα έχω ραντεβού στον γιατρό!!! Δεν αντέχω άλλο γωγω μου έχω να το δω ένα μήνα και έχω σκάσει!!! Θα χει γίνει ολόκληρο μωράκι!!ο άντρας μου έχει να το δει παραπάνω γιατί δούλευε την άλλη φορά και πιστεύω ότι θα τρελαθεί τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μ...κ να δειτε το μπεμπακι σας να εχει γινει ολοκληρος αγοραρος...!!!μολις γυρισεις περιμενω νεα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω το ευχομαι...εν αναγκη αν μας διαβαζουν να φτιαξουν ενα καινουριο λογαριασμο μηπως μπορουν να μιλησουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!εκανα δουλειές σημερα σπίτι..ετοίμασα κ την βαλίτσα μου!

Dina περιμενουμε τα νεα για τον γιοκα σου!

γωγω μου μην ανησυχείς για τα κιλα!χανονται εύκολα!ειδικα αν θηλαζεις!

ισμηνη μου καλως μας ήρθες! Κ με το καλο τα μωράκια σου!να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!! Όλα καλά με τον μπεμπη μας!!Δόξα ο Θεός... Έχει μεγαλώσει πολύ!!έχει πάρει το 50% του βάρους του μου είπε, αριθμό δεν συγκρατησα γιατί τον χάζευα χαχα!! Μου είπε ότι πρέπει σιγά σιγά να γυρνάει γιατί έχει κάτσει όρθιος... Ελπίζω να γυρίσει όταν πρέπει για να μην έχω θέμα στη γέννα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια...περναει ο καιρος τελικα ε;;;πρεπει να ειναι υπεροχο πραγμα να ακους τ μωρακι  στην κοιλιτσα σ...mammy 88 ποτε ειπαμε οτι γεννας;;;εχεις ανγχος;;;αχ γ πες μας τι παιρνεις στν βαλιτσα του μωρου μαζι;;;ρε κοριτσια οταν περναω απο μαγαζια κ ειναι τοσο μικροσκοπικα κ τ βλεπω τρελενομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!dina μου μπράβο για το μωράκι σου!μην ανησυχείς σε κανα μήνα λογικά θα γυρίσει!

γωγω μου πήρα πιτζάμες μια ρόμπα πετσέτες είδη προσωπικής υγιεινής(σαμπουάν κλπ)επιθέματα στήθους παντόφλες μια κρέμα για τις θηλές που την ειχα κ στον γιο μου(θαυματουργή!!!!)σουτιέν θηλασμού Πανάκια για να δίνω σε συγγενείς οταν παίρνουν το μωρο αγκαλιά κ μερικά πανακια για να σκουπίζω το μωρο οταν τρώει!αυτα...εχω ξεχάσει κατι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την βαλιτσα του μωρου;;;ζιπουνακια πανες κλπ;;;τα εχεις φτιαξει;;αχ αντε με το καλο το μωρακι σ..να παιτνουμε σειρα κ εμεις..ποπο πολυ χαιρομαι κ ανυπομονω κ εγω να φτασω στ σταδιο της εγκυμοσυνης σ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννάω σε ιδιωτικό οποτε το μονο που πήρα του μωρού ειναι το φορμάκι εξόδου!ολα τα στάδια ειναι όμορφα κ φρόντισε να τα απολαύσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω απλα με εχει φαει το ανγχος....ειναι κ μια γειτονισσα εδω κοντα στην περιοχη π μνω π οποτε την βλεπω επειδη εχει αποβαλλει 3 φορες κ τις τρεις τ εχει χασει μ μιλαει συνεχεια γ αυτο κ με ριχνει..κ νομιζω συνεχεια οτι θα παθει κατι το μωρο μ...δν ξερω αν αυτες τις μεταπτωσεις κ τις εντονες ανυσηχιες μ τις δημιουργησε η εγκυμοσυνη....αλλα τρομαζω συνεχως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε γωγω μου ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του, και μένα η μαμά μου είχε αποβαλλει 4 φορές στον 2ο μήνα γιατί έκανε παλλινδρομες εγώ όμως δεν είχα τίποτα τέτοιο παρ όλο που είμαι κόρη της!! Ο κάθε οργανισμός διαφέρει  οπότε μην ακούς κανέναν και καμιά, ο γιατρος σου σου λέει ότι είσαι μια χαρά και θα είσαι, άσε τον καθένα να λέει τα δικά του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammy88 μου μπράβο!!!!! Με το καλο να έρθει η κοριτσαρα σου!!! Να είναι γερή και δυνατή σαν εσένα!!! Ενημέρωσε μας για την ημέρα να σου στέλνουμε θετική ενεργεια!! Μόλις μάθεις το πότε ακριβώς ξανατσεκαρε την βαλίτσα σας, αν και είσαι πολύ οργανωμένη, έχεις και μια εμπειρία πάνω σ αυτό!!!μπράβο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τελειωσει...ερχεται ξαναφευγει...και μετα παλι τα ιδια..με εχει κουρασει ολο ξαπλα..αλλα το μωρο ειναι καλα...απο οτι μ πε ο γιατρος..απο πιο χρνικο διαστημα κ μετα αρχιζει και κουνιεται η κοιλιτσα;;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια και απο μενα..επιτελους και εγω καταφερα να μεινω εγκυος.εκει που τα παρατησα τσουπ..... ηρθε μια ανεβασμενη χοριακη!!!!!τρελλαθηκα ακομα δε το πιστευω..μου ειπε οτι ειμαι 6 εβδομαδων υμφωνα με τη τελευταια περιοδο..

εχω πριξιμο πονακια και ζαλαδα με ναυτιες..ειναι φυσιολογικο αυτο?

αφηστε που φοβαμαι παρα πολυ οταν θα παω για υπερηχο...μου εδειξε χθες οτι σχηματιζεται σακοσ και μου ειπε η δευτερη χοριακη μου ηταν παραπανω απο καλη,,και τελος του μηνα θα ακουσουμε και καρδια...απλα φοβαμαι παρα πολυ..ενιωσε καμια ολα αυτα η απλα εγω ειμαι η τρελλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...