Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Η μπεμπα σ ειναι οντως μια χαρα...κ σ εευχομαι ολα να πανε καλα...!!!!!εγω κοριτσια αργησα να γυρισω απο την σπαρτη γτ ηθελε κ η πεθερα μ να κανει τεστ παπ κ μαστογραφια....ολα καλα πηγανε...αρχισε να φαινεται σαν μωρακι....κ η αποκολληση εχει θρεψει αρκετα απ την προηγουμενη φορα!!!μ ειπε ειναι θεμα ημερων να κλεισει....μινακι μην ανυσηχεις γ τπτ...καταλαβαινεις τωρα τους λογους π αργησα...απλα κουραστηκα αρκετα απ την διαδρομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια μετά από καιρό.Είμαι ή Mommy 5 αλλά άνοιξα καινούριο λογαριασμό γιατί δεν μασ αφήνει να μπούμε καμία από τισ κοπέλες που έχουμε χαθεί τελευταία.ΟΤΕ και με αυτό τον λογαριασμό με αφήνει από το κινητό αλλά κατσφερα να γράψω από το ταμπλετ.Χαίρομαι που είστε όλες καλά.Μακάρι αποκατασταθεί το πρόβλημα από τους διαχειριστές για να μιλάμε όλες όπως πρωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι.κοριτσακια μ θα μπω αυριο να τ πουμε πιο αναλυτικα...θα πεσω απ τωρα γ νανι γτ ειμαι κομματια....ελπιζω να πανε ολα καλα σ ολες μας....φιλια πολλα κ ευχαριστω πολυ γ τ ενδιαφερον σας!!!!(μινα σ ευχαριστω ακομα περισσοτερο) κ μονο π ανησυχισες....ξερεις εσυ..!!!!αχ σιγα σιγα να γινομαστε πολλες  μανουλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι...δ ηθελα να μας εχετε ξεχασει...ηταν ομορφο π ημασταν πολλες....κ εμενα δν μ αφηνε να μπω κ αλλαξα κωδικο.  ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι τελεια...δν ξερω αν διαβασες απο πανω τ δικα μ νεα..αλλα το σπορακι μ εχει αρχισει κ γιηεται σαν μωρακι στν υπερηχο...ασχετο ρε κοριτσια...εσεις στν τριτο μηνα π ειστε ειχατε αυπνιες να μην μπορειτε να κοιμαστε με τπτ;;;ενω γυρω στις 11 νιωθω υπνηλια...το βραδυ στις 2 ξυπναω κ βρικολακιαζω μετα...εσυ mammy88 το ειχες αυτο απο τοσο νωρις..;;;εχω ακουσει οτι στους τελευταιους μηνες δν μπορεις να κοιμηθεις αλλα οχι απ τοσο νωρις πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τα διάβασα τα νεα σου!!ειδες διαφορά;;!!τωρα πια ειναι μωράκι!!ασε κ εγω ετσι με τις αϋπνίες!μεχρι τον 7ο νομιζω κράτησαν..απο τον 8ο κ μετα νυστάζω πολυ αλλα εχω να κοιμηθώ σερί ενα βράδυ ποοοολυ καιρό!μια η συχνοουρία μια οι καούρες..αστα!χτες το βράδυ ξύπνησα για τουαλέτα στις 2 κ ξανα κοιμήθηκα στις 4μιση απο την καούρα...το κακό ειναι οτι δεν μπορω να κοιμηθω μεσημέρι κ ολη τη μερα ειμαι σαν ζόμπι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορω να σκαταλαβω...γτ κ εγω πριν μεινω εγκυος οσο κουρασμενη κ να ημουν...δν μπορουσα να κοιμηθω μεσημερι...αλλα αυτες οι αυπνιες απο π προερχονται τους πρωτους μηνες;;;εγω δοξα το θεο δν εχω καουρες.....πως νιωθεις π οπου να ναι γεννας;;;εγω απο τωρα εχω αρχισει να εχω ανγχος γ το αν θα πονεσω...ποσο θα πονεσω κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγώ αύριο έχω ραντεβού να δω τον μπεμπη και θα μου κλείσει και ραντεβού για τη β επιπέδου επιτέλους!! Σε μένα εξακολουθεί η υπνηλια ρε κορίτσια αλλά κοιμάμαι και αργά επειδή δεν είμαι κουρασμένη και βλέπω τηλεόραση αλλά ξυπνάω πάντα μετά τις 12... Γενικά λατρεύω τον ύπνο!! Γωγω μου εγώ χθες που οδηγουσα σκεφτόμουν τη γέννα και με πήραν τα κλάματα όχι απ το φόβο τόσο αλλά επειδή προσπαθούσα να σκεφτώ πως θα είναι το παιδί μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις ακουσει την παροιμιά π λεει και η κουκουβαγια τα παιδια της ομορφα τα βλεπει;;;για την καθε μαμα το παιδι της ειναι μοναδικο οπως κ να ειναι....βγαινει απ τ σπλαχνα της κ εχει το ιδιο αιμα,δερμα,τα παντα μ αυτην..μην τ σκεφτεσαι απ τωρα...γτ ανγχωνεσαι περισσοτερο.. (πια μιλαει βεβαια)σε ζηλευω παντως θελω κ εγω να κοιμαμαι...εγω πιστευω πως φταιει περισσοτερο το ανγχος μ...εδω και μια βδομαδα ειδικα μενω ξαγρηπνη..ζητημα να κοιμαμαι 3 4 ωρες τ βραδυ..κ την ημερα κ δεν μπορω νακοιμηθω αλλα το αποφευγω κιολας γτ ειμαι ολη την ωρα ξαπλωμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dina μου κοιμήσου τωρα που μπορείς!!!γιατι μετα που ύπνος;;!!

δεν εχω καθόλου άγχος για τον τοκετό γιατι ετσι κ αλλιώς με καισαρική θα ειναι το εχω ξαναπεράσει κ ξέρω τι με περιμένει!το μονο άγχος μου ειναι να μπορέσω να θηλάσω τη μικρή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται...πρεπει να την θηλασεις..!!!γτ το μητρικο γαλα εζω ακουσεί πως ειναι το καλυτερο..κ μπραβο σ γτ τα τελευταια χρονια οι περισσοτερες μανες ακομα κ αν εχουν γαλα δν θελουν να θηλαζουν τα παιδια τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως τα λες είναι γωγω μου!! Και για το θηλασμό έχεις ακούσει πολύ σωστά!! Είναι ότι καλύτερο τόσο για το παιδί όσο και για τη μητέρα!!και να ξέρεις και για σένα ότι το γάλα δεν τελειώνει μπορείς να θηλαζεις μέχρι να πάει 5 χρόνων το παιδί!!! Όσο θηλαζεις τόσο θα έχεις γάλα αν σταματήσεις να θηλαζεις μειώνεται!! Mammy88 έτσι μου λένε όλοι και το χω πάρει απόφαση ότι ο ύπνος μου θα αλλάξει τελείως γιατί θέλω να θηλασω αποκλειστικά οπότε κάθε 2 ώρες θα μαι στο πόδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω θελω...οχι για 5 χρονια βεβαια...γτ σιγουρα θα ειναι κουταστικο...αλλα για ενα χρονο τουλαχιστν στανταρ...!!!μακαρι ομως να εχω γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αρχή είναι κουραστικό..μετά τον 5ο που τρώει και φρουτοκρεμα αντε να κάνεις 2 θηλασμους τη μέρα σαν γεύμα!! Άσε που το παιδί μαθαίνει και παίρνει τη σωστή θέση και τα κάνει όλα μόνο του 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστα...ασχετο...επειδη ειχα καποια συζητηση πριν κ μ ελεγαν οτι γ την  ηλικια της κυησης μ εχω παει πολλες φορες για υπερηχο...ειμαι σχεδον τριων μηνων κ εχω παει 3 φορες..ειναι πολλες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ούτε καν...στο α τρίμηνο ο γιατρος σε παρακολουθεί κάθε δύο εβδομάδες σχεδόν εγώ είχα πάει 5-6 σίγουρα και μόνο όταν μου έλεγε ο γυναικολογος μου, το ίδιο ισχύει και για το γ τρίμηνο! Στο β που είμαι εγώ πάω μια φορά το μήνα!! Γενικά μην ακούς κανέναν γιατί όλοι θα σου πουν πολλά, ο κάθε γιατρος λειτουργεί διαφορετικά αλλά στις μέρες μας την παρακολουθούν συχνά την έγκυο δεν είναι όπως παλιά..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Γωγω μου μια χαρά ειναι 3 φορες!εγω ειχα παει 4 νομιζω!σχετικα με τον θηλασμό νομιζω οτι ειναι οτι πιο όμορφο εχω ζήσει στη ζωή μου!!!!δυσκολο αλλα όμορφο!ευχομαι να τα καταφέρουμε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμένα!

μετα απο 1 χρόνο περιπου προσπαθειών η Παναγίτσα μου έστειλε όχι ένα αλλα δυο μωράκια! 

Ειμαι στην 11 εβδομαδα εγκυμοσύνης και αισθάνομαι τρισευτυχισμένη! 

Νιώθετε τίποτα εκει μέσα; Εγω δεν πονάω καθόλου μονο καμμιά φορα λίγα τσιμηματακια . 

Έχετε φουσκώσει καθόλου; 

?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω τωρα διανυω την 11 εβδομαδα εγκυμοσυνης....κ εγω δν εχω ιδιαιτερα συμπτωματα..περα απο 4 φορες π εχω κανει εμετο σ ολη μ την εγκυμοσυνη...κ κατι πονακια...ακομα ειναι νωρις για να νιωσεις κατι...μετα τους 3 μιση 4 μηνες τα ακους απ οτι εχω ακουσει κ απ οτι μ πε κ ο γιατρος μ..συγχαρητηρια παντως ισμινη μ...σ ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη..!!!!εχεις παει τωρα προσφατα γ υπερηχο να δεις π εχουν αρχισει κ γινονται σαν μωρακια;;;ειναι τελεια..!!!

 

Mammy 88 καλα τα λες...γτ μια γνωστη μ μ ειπε οτι πηγα πολυ νωρις κ δν υπηρχε λογος...κ οτι επρεπε ναπαω κατευθειαν να ακουσω καρδια....εγω θεωρω οτι ειναι λαθος γτ οταν μενεις εγκυος πεπει να πας να δεις κατα αρχην αν ειναι ενδομητριο η εξωμητριο να δεις τον σακο αν ολα πανε καλα κλπ...κ ψηλοσπαστικα οταν επεμεναν κ μ τ παν..

 

Ρε κοτιτσια ασχετο...το μινακι π εχει χαθει;;;τα αλλα κοριτσια;;; πριν λιγες μερες εγραψε κ η νανσυ η mammy 5 αλλα απο τοτε δν μας εχει ξαναπει νεα της ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακι δν ειχα δει το μνμ σ....οντως ετσι ειναι..κ εμενα μ εκανε εντυπωση..βασικα κ βαση λογικη να το πας στ πρωτο τριμηνο επειδη θελει πολυ προσοχη κ υπαρχουν πολλες πιθανοτητες αποβολης καλο ειναι να υπαρχει στενη παρακολουθηση...οπως κ στ τριτο τριμηνο π δν ξερεις ποτε μπορει να γεννησεις...θ σας περιγραψω ενα ασχημο γεγονος τωρα π τ θυμηθηκα...αλλα κοιταξτε τι μπορει να παθει καποια γυναικα αν δε παρακολουθειτε συστηματικα στ πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης...ειχα μια γνωστη π ειχε μεινει εγκυος σε δυδυμα κ πηγε μονο στην αρχη αρχη της εγκυμοσυνης...και υστερα ειχε κλεισει ραντεβου μετα απο 3 εβδομαδες κ τ μωρα ηταν δυο βδομαδες μεσα της νεκρα κ της ειχαν δημιουργησει προβλημα καποθ στην υγεια..της..βεβαια δ τα ξερω κ τοσο αναλυτικα...μπορει να ειναο στεναχωρο το γεγονος...αλλα καλο θα ηταν να πηγαινουμε συχνα να κοιταμε τα μωρακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...