Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Αυχενικη διαφανεια απο τοσο νωρις;;;γινεται;;;κατσε το μωρο το ειδες ολοκληρο στν υπερηχο η στην αυχενικη;;μπερδευτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το μωρακι φαίνετε ολοκαθαρα χόρευε το δικο μου επαθα σοκ!μου εκανε και την αυχενικη αλλα θα κανω και την αλλη εξεταση για σιγουρα!!σου ευχομαι κι εσενα να πανε ολα τελειααααααααα!!!!ηρεμια και πιστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Τέλεια τα νέα σου Μινακι αλλά την αυχενικη πρέπει να την κάνεις σε εξειδικευμενο υπερηχο και συμπεριλαμβάνονται και οι αιματολογικες στην τιμή!! Βέβαια ο γιατρος μπορεί να σου κάνει κάποιες μετρήσεις αλλά παίζουν ρόλο τα χιλιοστά οπότε πρέπει να είστε ακριβείς!! Γωγω μου μην αγχώνεσαι απλώς καθαρίζεις γιατί αυτά γίνονται υπολείμματα και αν δεν αποβληθουν δημιουργούν πρόβλημα πολύ σοβαρό κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην 14η εβδομαδα εχω να κανω ελεγχο αιματολογικο .επισης απο την ωρα που θα κανω αυτη την εξεταση "παραπλήσια με την αμνιοπαρακεντηση"μονο που σε αυτην δεν υπαρχει περιπτωση αποβολης δεν νομιζω οτι θα κανω κατι αλλο εκτος απο τον υπέρηχο β επιπεδου!γωγουλα μου γλυκια καλυτερα που τα βγαζεις παρα να ειναι κρυφα αιματωματα στην μητρα!!!σε παρακαλω πολυ σταματα να αγχωνεσαι κανεις κακο και σε σενα μα και στο γλυκο μωρακι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσε βρε μινακι...εκανες αυχενικη απ την 10η εβδομαδα;;;η εχω μπερδεψει εγω τις εβδομαδες;;;σ ειπαν πιθνοτητες φυλου...ξεανγχωθηκα γτ μιλησα με τ γιατρο κ εχει βαρεθει να μ λεει πως οσο ειναι καφε να μην ανγχωνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μείνει αίμα μέσα στη μήτρα σαπιζει και παθαίνεις σηψαιμια... Γι αυτό άστο να βγει γιατί καθαρίζεις.. Όταν σταματήσει θα σημαίνει ότι δεν έχεις άλλο και είσαι καθαρή!! Ο οργανισμός ξέρει τι κάνει και δεν θέλει να βλάψει το έμβρυο οπότε μην ανησυχείς απλώς καθαρίζεις!! Άκου τον γιατρό σου γωγω μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω το φύλο θα το μαθω απο την εξεταση που θα κανω σε 2 εβδομαδες!δεν ρωτησα καν μια ωρα με ειχε μεσα και χαζευα το μικρο μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είχα θέμα δόξα το Θεο.. Απλά την 9η εβδομάδα έβγαλα κάτι καφέ στο σκουπισμα μια φορά και ευτυχώς το είδα γιατί φοραγα γυαλιά, πήρα τον γιατρό και μου έδωσε utrogestan των 100 ένα τη μέρα για τέσσερις μέρες!! Αλλά δεν είχα ξαναβάλει εκτός απ αυτή τη μέρα!!!δεν υπάρχει περίπτωση κατά τη γνώμη μου στο α τρίμηνο να μην βγάλει κάποια γυναίκα ούτε λίγο καφέ... Είναι εξαιρετικά σπάνιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το λες...υπαρχει γυναικα π ξερω κ δν ειχε ουτε λιγο...βασικα πολλες....μακαρι να πανε ολα καλα..κοριτσια τωρα π υο θυμηθηκα π εχουνε χαθει οι αλλες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι αλλες γωγω μιλανε απο το φεις μπουκ!ρε κοριτσια εχω πολλα υγρα εσεις;;;γωγω πως πας απο καφε;;εισαι ετοιμη για αυριο;;;??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι...θα βγω κ λιγο εξω απ το σπιτι να δω το φως του ηλιου μετα απο τοσο καιρο!!!εκανα κουρα σημερα....μπας κ ανεβει κ λιγακι η ψυχολογια....απο καφε περα απ το πρωι π ειχα και κανα δυο φορες στ σκουπισμα μετα σταματησαν...βεβαια τωρα εκανα κ μπανιο κ λενε οτι μπανιο κοβεται η ροη ...οποτε θα ξερω αυριο...αυριο εχω ραντεβου στις 3 παρα κ ανυπομονω να δω πως θα ειναι το μωρακι μ στν υπερηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, οι υπόλοιπες κοπέλες μας διαβάζουν κανονικά και δεν μας έχουν ξεχάσει απλά δεν  μπορούν να γράψουν ακόμα, με ενημέρωσε η mommy5 να σας τα μεταφέρω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γτ δν μπορουν να γραψουν ακομα;;;αχ ελατε να γινουμε πολλες....εγω απ το ανγχος μ εχω αυπνιες...εχω ξυπνησει απ τις τρεις η ωρα κ δν μπορω να κοιμηθω...οσο γ το χορο το ελπιζω...τι στο καλο πια;;;απο πιο σοι και να παρει πρεπει να χορευει απ την κοιλια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!κ εγω νωρις νωρις με εχει ταράξει η μικρή στις κλωτσιές κ δεν μπορω να κοιμηθώ!αυτο που λεει για την εξέταση αυτη την αιματολογική μου το ειχε πει κ εμενα ο γιατρός μου!ειναι μια εξέταση που σου δίνει 100% αν το μωρό θα εχει κάποιο σύνδρομο..πρεπει να ειναι καινούργια γιατι στον γιο μου δεν μου ειχε πει κατι!δεν την εκανα όμως γιατι μου ειχε πει οτι στοιχίζει αρκετά..το μονο έξτρα που ειχα κανει ήταν για την κυστικη ίνωση..ενημέρωσε μας αν την κανεις !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....πως ειναι π κλοτσαει;;;πρεπει να ειναι υπεροχο συναισθημα...ασχετο..μηπως αυτη η εξαιταση λεγεται αμνιοπαρακεντηση;;;γτ εχω διαβασει πως μετα τν αυχενικη αυτη ειναι π σ λεει 100% αν θα εχει καποιο συνδρομο κ αυτη κοστιζει γυρω στ 600 ευρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν ειναι η αμνιοπαρακέντηση..γινεται με λήψη αίματος μου το τόνισε ο γιατρός μου!σχετικα με τις κλωτσιές μεχρι κ τον 8ο μήνα ειναι απίστευτο συναίσθημα!!!!μετα όμως αστα...αν ειναι ζωηρό μωρο οπως η δικιά μου!!!με εχει ξεπατώσει!!πονανε τα πλευρά μου εχω συνέχεια σουβλιες στον κόλπο!εχει βαρύνει κιόλας τωρα..πριν 20 ημέρες ήταν 2530!σημερα θα παω να κανονισουμε το ραντεβού κ να την ξανα δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου το...μα καλα πως ζυγιζουν το νινακι σ οταν ειναι μεσα στην κοιλια;;;κ σκεψου οτι τον τελευταιο μηνα παιρνει το περισσοτερο βαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οπου να ναι ξεκιναω απ το σπιτι να παω γιατρο...ελπιζω να πανε ολα καλα...μολις μπω θα σας πω τα νεα...φιλακια σ εσας κ τα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου η εξεταση λεγεται λήψη περιφερικου αιματος και εχει βγει εδω και 1.5 χρονο σε παιρνουνε αιμα και το στελνουνε στην αμερικη ή στο χονκ κονγκ και κοστιζει 600 ευρω!!το εκανε και η αδερφη μου..η αμνιοπαρακεντηση σου παιρνει υγρο απο το αμνιακο σακο αλλα εχεις πιθανοτητες να αποβαλεις και το κοστος ειναι παλι 600 ευρω!!ο γιατρος μου ειπε πως αν η εξεταση αυτη ητανε φθηνη θα την συστηνα σε ολες τις ηλικιες να την κανουν!!καλη επιτυχία σε ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minaki να σε καλα μας κατατοπισες πλήρως!!!κριμα όμως αυτές οι εξετάσεις να ειναι τόσο ακριβές κ να μην μπορούν όλες οι κοπέλες να τις κάνουν...

γωγω μου τι έγινε με τον γιατρό;;;

εγω γύρισα πριν λιγο!η μικρή εχει παει 3030 κ θα με ξαναδεί σε 10 ημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammy88 μακαρι να ητανε πιο φθηνη θα ειχε γλιτωσει πολλες μανουλες απο μεγαλο γολγοθα!! Η μπεμπα σου ειναι ετοιμη να βγει στον κοσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...