Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τέλεια!!! Στην αυχενικη θα ξετρελαθεις... Σε προετοιμαζω!!!μήπως είναι απ την υγρασία ??γιατί από βάρος είναι αρκετά νωρίς...πόσα κιλά έχεις πάρει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι ολη την ημερα σπιτι ξαπλα με καλοριφερ κλιματιστικο και κουβερτα και απο κατω φοράω μονο εσωρουχο γιατι ζεσταινομαι ....περιπου 1 κιλο εβαλα!στην αυχενικη τι θα δω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχεις θέμα τότε με το βάρος...εγώ έχω πάρει 5 δυστυχώς...Στην αυχενικη βλέπεις το μωρό αρκετά μεγάλο και για ώρα και βλέπεις τις κινήσεις του ακούς την καρδιά του και γενικά φαίνονται όλα καθαρά!! Μπορεί να δεις και φύλο αν σου κάνει τη χάρη το μπεμπακι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άγχος δεν λες τίποτα.. Ο αντρας μου που είναι τέρας ψυχραιμίας είναι όμως και πολύ ευαίσθητος, πιο πολύ από μένα!! Όταν ακούσαμε την καρδιά πρώτη φορά δακρυζε και όταν μας είπαν ότι είναι αγόρι τα ίδια πάλι και είναι και μικρούλης και αυτός και με συγκινεί που κάνει έτσι ενώ άλλος στη θέση του δεν θα έκανε ούτε γάμους ούτε παιδιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες τελεια...κ εγω αυτο ρωτουσα σημερα γ την αυχενικη..κ εμενα πονανε να ποδια μ λες κ ειναι πρισμενα...λογικα απ την εγκυμοσυνη ειναι...εγω την τελευταια φορα ειχα παρει μισο κιλο...κ 20 30 τ μηνως μ ειχε πει γ αυχενικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αυχενικη μου είπε 95% αγόρι, στους επόμενους υπερηχους μετρησαμε το εργαλείο μας κιόλας και ο γιατρος μου είπε ότι ήταν σίγουρος απ την αυχενικη αλλά επειδή είναι αρχικά τα στάδια αφήνουν ένα ποσοστό λάθους!! Μετά όμως το μέτρησε κιόλας και έτσι βαψαμε και δωμάτια ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα...να ναι γερο κ δυνατο....κ να εχεις μιατελειωμινη εγκυμοσυνη...εγω να πω την αληθεια μ καταβαθως θελω ενα κοριτσακι...αλλα κ τ αγορακια καλα ειναι ...το καθενα εχει την χαρη τους...δυο περιπτωσεις π ακουσα σημερα στην αυχενικη δν τους ειπαν φιλο κ καπως απογοητευτικα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς!!! Γερά να ναι όλα και ότι να ναι, ο Θεός ξέρει τι μας στέλνει.. Τελειομηνη εγκυμοσύνη για όλες μας!! Αυτό το χω ξανακούσει ότι δεν λένε!! Εμένα μου είπαν στο τέλος!!αν δεν σου πουν ρώτα... Μην ντρέπεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ ρωτησες;;;βεβαια παιζει πολυ μεγαλο ρολο κατα ποσο βοηθαει κ τ μωρο...εσυ πως νιωθεις π εχει γιο;;;;αντε να ερθει κ η δικη μας η ωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου εμεις που πηγαμε με τρελη αιμορραγία και ακουσα την καρδουλα εκει να δειτε κλάμα! !!!οπως και την προηγουμενη εβδομαδα παλι αιμα και εμεις παλι ακουσαμε την καρδουλα!!αχχχχ ευτυχια!!!❤❤❤❤κοριτσια πονανε τα γονατα μου το εντερο μου κλοθει πολλα αερια και τωρα μολις εκανα μπανιο και αρχισε να με ποναει η κοιλιά μου??να σας πω κι εγω ......αν μου πει ο γιατρος οτι ειναι κοριτσακι θα χορεψω πανω στον υπερηχο. ....αλλα ειλικρινα με ενδιαφερει πανω απο ολα να πανε ολα καλα και να γεννηθει ενα υγιέστατο μωρακι!!!!!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρώτησα αν φαίνεται το φύλο και μου το είπαν!! Εγω να πω την αλήθεια κορίτσια μου, αγόρι Ήθελα και όντως πήγα να στήσω χορό!! Χαχαχαχ ο αντρας μου το ίδιο... Μακάρι να χα  έναν υπερηχο σπίτι να έκανα κάθε μέρα.. Χαλάρωσε μινακι τα γόνατα μπορεί Να ναι επειδή κάνουμε κατακρατηση.. Όσο για την κοιλιά να αποφεύγεις το καυτό νερό αν κάνεις με καυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο για το καυτο νερο το εχω ακουσει κ εγω...κ οντως δν κανει...κ το αποφευγω οσο μπορω γτ εμενα παντα μ αρεσε το καυτο νερό. ...συγχαρητηρια παντως Ντινακι ...σ εττυχε τό φυλο π ηθελες...μινακι κ εγω εχω προβλημα με τό εντερο αλλα και με την δυσκιλιοτητα τα εχω παιξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ με καυτο κανω!!!!εγω σωθηκα με χυμο ροδι φυσικο η μαμα μου το κανει!εχει 3 μερες παω κανονικα τουαλετα απλα εχω αερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω τα ιδια εχω....πωςτο φτοαχνει;;;;θελω κ εγω...εμενα ο γιατρος μ ειπε δαμασκηνο καi ακτινιδια...κατι κανουν αλλα οχι καθε μερα....αλλα ειμαι ευχαριστημενη...κοριτσια σοβαρα πρωτου τα παρω αυτα δινοπαθουσα!!!αυτο το προκαλει η εγκυμοσυνη η η προγεστερονη π παιρνουμε;; (τα λεγομενα outratzestan) γτ καπου διαβασα πως κ αυτα μπορει να προκαλεσουν δυσκιλιοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι φυσικα ροδια που στύβουν και παίρνουν τον χυμο το βαζει σε μπουκαλια και μετα στην κατάψυξη. Το προηγουμενο καιρο ετρωγα σπανακόρυζο φρουτα γιαουρτι και καθε βραδυ ακτινιδια και δεν πηγαινα!εδω και 1 εβδομαδα τρωω γεμιστες πιπεριες σαρμαδακια κολλησα με το ρυζι γενικοτερα πινω κι ενα ποτηρι ροδι καθε μερα και παω καθε πρωι χωρις ζορι!!απο καφε πως πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοοο!!!!ζηλευω...απο καφε...ελαχιστα στο σκουπισμα...απ κει π ειχα πηγματα κ σκουρα καφε...σ λεω μεσα σε μια δυο μερες π αυξησα τη δοσολογια μεγαλη διαφορα...εσυ;,;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω σχεδον τιποτα μια κουκιδα κολπικα στο σκουπισμα τιποτα απο χθες.ο γιατρος μου ειπε οτι η προγεστερονη βοηθαειΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στο να δέσει το μωρο και τον εμπιστευομαι γιατι ειναι πολυ ψιρας!!σημερα και αυριο η γνωμη μου ειναι να παρεις 4 γιατι την τριτη που θα πας στο γιατρο θα ταλαιπωρηθεις πήγαινε ελα τοσο μεγαλο ταξιδι!εγω οταν ειδα αιμα την τελευταια φορα πηρα απο μονη μου ακομα 2 ενα απο το στομα ενα στον κολπο δηλ.6 στο συνολο και οταν του το ειπα μου ειπε πολυ καλα εκανες!!????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ απο π ειπαμε οτι εισαι;;;θα τν παρω αυριο τηλ να τν ρωτησω...γ να ειμαι πιο σιγουρη..γτ ηδη απο 400 gr την αυξησα μονη μ...ισως γινω λιγο υπερβολικη αν την κανω 800...εσυ ποτε θα σταματησεις να εισαι κρεβατι..;;;σ ειπε ο γιατρος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...