Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουτε εμενα εχει σκληρινει..απλα λενε οτι δε κανει....δλδ οταν δν σ ενοχλει η κοιλια μπορεις να κοιμασαι οπως θες;;γιατι εχω πιαστει τοσο καιρο π δν κοιμαμαι μπρουμιτα..εκτος αυτου mammy 5 καμια φορα κ εγω ξεχνιεμαι κ κοιμαμαι μιση μπρουμιτα μιση πλαγια..ουτε κ εγω δν ξερω πως τ κανω αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ομαδα στο φβ να μιλαμε κ απο εκει. μαρια στο έστειλα σε μηνυμα το μειλ μου.

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κοριτσαρες εγω δν εχω φβ..ειχα αλλα το διεγραψα...οποτε εμενα με αφηνετε στην απ εξω..οχι ντε αλλαζω συχνα...η ανασκελα η πλαγια θα εμαι..αν ημουν ενα μηνα ανασκελα θα ειχε παθει η μεση μου...κ εγω καθε 3 ωρες πειναω αλλα δν θελω πολλα μεγαλα γευματα...δν μπορω να τα φαω στουμπωνω..ενω παλια ετρωγα πολυ περισσοτερο..απ οτι τωρα π ειμαι εγκυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη δεν μου το βγαζει αν θελετε για να γινει πιο ευκολα η ολη η δουλειά θα με κανετε  add στο facebook για να σας προσθεσω απο κει το ονομα μου ειναι Maria Tsinani ειμαι η κοπελα που στην εικονα προφιλ  ειναι πλαγια τοκεφαλι μου καο φοραω γυαλιά σας το λεω γτ θα σας βγαλει και αλλη !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ο γιατρος μου ειπε οτι ακομα μπορουμε να κοιμομαστε οπως θελουμε ακομα και ανασκελα!εγω πέφτω στα πλαγια και ξυπναω οπως να ναι τα ποδια μου πανω στον αντρα μου καθετα στο κρεβατι αγκαλια με 3 μαξιλαρια οτι να ναι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι εγω αποφευγω να κοιμαμαι μπρουμιτα γτ η πεθερα μ μ ειπε πως δν κανει κ εχω φοβηθει....ασχετο σας εχει τυχει οσο ειστε εγκυος να κλαιτε χωρις λογο κ να μην ξερετε το γτ..ξερω οτι ειναι πολυ ασχετο αλλα μολις το επαθα κ το χω παθει κ αλλες φορες..κ αλλες φορες να κλαιω με αναφιλιτα..κ να με ρωταει ο αντρας μ γτ κλαις;;;κ να τ λεω δν ξερω..κ αυτος να γελαει...ρωταω γτ εχω ακουσει πως οντως κατι τετοια τα προκαλει η εγκυμοσυνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχαχαχαχαχαααααα το παθαινω συνεχεια!κυριως οταν βλεπω γεννες στο γιου τιουμπ!!σου ειπε πως θα γεννησεις?εμενα μου ειπε καισαρικη λογω αποκολλησης και οσες ξερω που εχουν αποκολληση γεννησαν με καισαρικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχαχαχαχαχαααααα το παθαινω συνεχεια!κυριως οταν βλεπω γεννες στο γιου τιουμπ!!σου ειπε πως θα γεννησεις?εμενα μου ειπε καισαρικη λογω αποκολλησης και οσες ξερω που εχουν αποκολληση γεννησαν με καισαρικη!

Πλακα κανεις οτι σου ειπε καισαρική λόγω αποκόλλησης????Τι ειναι παλι αυτο;Πολλες κοπέλες είχαν αποκόλληση και γέννησαν φυσιολογικά.Οπως και εγω που έκανα τέσσερις γέννες φυσιολογικά ως τωρα.Δεν ξερω και δεν θέλω να σε άγχωσω αλλα πάρε και μια άλλη γνώμη απο γιατρό γιατι αυτο μου φαίνεται ύποπτο.Ολοι ξερουμε πως αρέσει στους γιατρούς στην Ελλαδα να κανονίζουν τις καισαρικές για να πηγαίνουν με προγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι καλα π θα μιλαμε κ απο εδω...κοριτσια ειστε οι μονες π μπορω να μιλησω γ αυτο το θεμα...γτ αλλοι με λενε υπερβολικοι αλλοι με παραφοβιζουν....νιωθω οτι κανεις δν μπορει να με καταλαβει γτ δν περναει αυτο π περναω εγω...οσο γ σενα μινακι εγω δοξα το θεο δν εχω δει ποτε γεννες γτ φοβαμαι...δν ηξερα οτι λεν απο τοσο νωρις το πως θ γεννησεις...αν εχει φτιαξει η αποκολληση δν γινται να γεννησεις φυσιολογικα;;;θα τον ρωτησω τηβ τριτη π θα παω κ θ σ πω γτ τωρα με εβαλες σε σκεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια κ εγω ανγχωθηκα τωρα μ αυτο...δν νομιζω ναισχυει κ τοσο γτ κ η ξαδερφη τ αντρα μ...σε 2 απ τα 3 παιδιά  της ειχε αποκολλησεις κ μαλιστα γεννησε φυσιολογικα κ ειχε κ πολυ ευκολη γεννα μεσα σε μιση ωρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Άκυρο είναι αυτό για την αποκόλληση !!!! Κοριτσια θα μιλαμε κι απο δω εννοείται !!!!! Εγω πάντως οσο φοβατσιαρα κι αν ειμαι με τον πονο φυσιολογικα θελω να γεννησω !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γενικα πλεον στα κρατικα νοσοκομεια το 90%κανουν καισαρικες!ο δικος μου ειναι ιδιωτης και ξεγενναει σε κλινικη τον εχει και η αδερφη μου και την δευτερα που ημουν εκει μαζι της και συζητουσανε για την γεννα της προγραμματισμενη καισαρικη 1ον γιατι και το πρωτο ηρανε το οποιο γεννηθηκε σε κρατικο νοσοκομειο και το σκηλομετανιωσε ανοιξε η τομη της και εκανε 3,5 μηνες να κλεισει και τωρα οαλι καισαρικη γιατι ο πλακουντας ειναι χαμηλα και εμπροσθιος.εκτος απο τον δικο μας γιατρο εχει και εναν στο νοσοκομειο γιατι ειναι δημισιος υπαλληλος και παιρνει αναρρωτικες μεχρι τον εβδομο μηνα ...και εκει που κανονιζαν τα δικα τους ρωτησα κι εγω ποσο κοστιζει ο φυσιολιγικος τοκετος και μου ειπε μου αρεσει που ονειρευεσαι φυσιοολογικο τοκετο με τοσα θεματα που εχεις θυροειδη λιγο ανεβασμενο ζαχαρο οχι πανω απο τα ορια κα και το σπουδαιοτερο αποκολλησεις και κετα αρχισα να το ψαχνω ολες οσες ειχαν αποκολληση γεννησαν με καισαρικη!γωγω μιυ δεν φοβαμαι καθολου την γεννα αντιθετα την περιμενω πως και πως μακαρι να νε αξιωσει ο θεος να το ζησω με ενα υγιεστατο μωρακι!και σε ολες σας αυτο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...