Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Ο γιατρος μ ειπε επειδη ειναι καφε να μην ανησυχω...αν ηταν εντονο κοκκινο αιμα τοτε θ επρεπε να ανησυχουσα...επισης δεν μπορω να ενεργηθω κ μ του το ειπα κ μ ειπε πως επειδη λογω εγκυμοσυνης δν κανει να πιεζομαι να τρωω δαμασκηνα κ ακτινιδια (αυτο το λεω σε περιπτωση π εχει καμια αλλη απο σας τ ιδιο προβλημα με εμενα) οταν λες αποκολληση οτι ειχεεννοεις με εντονο κοκκινο αιμα;;;εγω μονο καφεεχω...και αλλες φορες μειωνεται αλλες φορες αυξανεται κ εκτος αυτου εχω πηγματα απο καφεκαμια φορα..ο γιατρος μ ειπε ακινησια και την τριτη θα παμε γ υπερηχο να το δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγω εχω προβλημα με την τουαλετα αλλά με σωστη διατροφη το παλεύω.κοιταξε το καφε ειναι παλιό αίμα και εχει προέλθει απο κάποια αποκόλληση σιγουρα γιατι εχεις πηγματα γι αυτο και σου ειπε ξαπλα!εγω παιρνω και ουτροτζεσταν των διακοσίων για να μην κανει συσπασεις η μητρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει κανει συσπασεις η μητρα σ η προληπτικα στ εδωσε;;;εμενα δν μ δινει ουτρατζεσταν μ δινει ενα αλλο γεννοσιμο  gynalven λεγεται...προσπαθησε οσο μπορεις ξεκουραση..μονο γ τουαλετα πηγαινε...σκεψου οτι μεχρι κ μπανιο ο αμτρας μ με κανει...κ με ξυριζει επισης γτ δ μπορω να τα βλεπω...αλλα εχω κουραστει εναμηνα ξαπλα..αλλοστε κ εσυ με καταλαβαινεις...για τα μωρακια μας ρε γαμωτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα καινούργια κοριτσάκια .Καλως ήλθατε.Ομοιοπαθουσες βλέπω με αιματακι.Εγω θα έλεγα μην ανησυχείτε απο τη στιγμή που κάνατε υπερηχο και ο γιατρός ειπε οτι ολα ειναι καλα.Μονο ξεκούραση και ολα θα φτιάξουν.Εδω εγω που ειχα πολυ αιμα με μεγάλα κομμάτια και ολα ειναι καλα.Και ουτε παίρνω ουτροτζεσταν γιατι δεν δίνουν εδω τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα μια απο τα ιδια ο αντρας μου ο φουκαρας!το θεμα ειναι να πανε ολα καλα και ολα τα αλλα δεν με απασχολουν καθολου!!ειναι δυσκολο αυτο που κανουμε αλλα ειναι για εναν ιερο σκοπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με δουλευεις;;;;δν σ δινουν προγεστερονη..;;;;;πφφφφφ....διαβασα παντως οτι εκει ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα σε σχεση με την ελλαδα..κ μεταξυ μας (ισως ειναι το μονο καλο π εχει η ελλαδα)εχω πολυ ανγχος θελω πολυ να παω να δω τ μωρακι μου αν ειναι καλα...κ φοβαμαι μην τυχον επαθα αποκολληση απο φτερνισμα... (μην γελασετε)ειχα καφε για καμια βδομαδα και εκει π ειχε σταματησει γ μια μερα κ λεω δοξα το θεο ...ξαφνικα μια μερα με επιασε ενα εντονο φτερνισμα και πονεσα παρα πολυ κατω χαμηλα..κ μετα ειδα παλι στην τουαλετα καφε...αλλα αυτο με το φτερνισμα δν τ χω πει στ γιατρο μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλως ηρθατε.. κ εγω που δν έχω αποκολληση στο κρεβατι ειμαι με ουτροζεσταν των 200 2 φορες την ημερα προληπτικά.. αλλα απο τις αναγουλες κ τις ναυτιες... τολμαω να σηκωθω... ;;;;υπηρετρια εχει γινει ο άντρας μου κ κανει κ δυο δουλειες.. κλαιω καμια φορα γτ τον λυπαμαι.. τον εχω ξετιναξει.ακομα κ μπανιο με το ζορι κανω... γτ μεσα στη μπανιερα εχω περισσοτερες αναγουλες. η κοιλιά μου σκληρυνε σημερα κ μεγαλωσε λιγακι ακομα.. το πιο ενοχλητικο ειναι η έντονη πικριλα στο στομα.. αυτη με πεθαίνει.. ελπιζω να τελειώσει αμεσα η ταλαιπωρια αυτη γτ εχω εξαντληθει κ εχω σφαχτες στο στομαχι απο τις αναγουλες(μετα την κορη μου επαθα οξεια αιμμοραγικη γαστριτιδα...κ εχω κανει αρκετες θεραπείες..εκτος απο τα 3 τελευταια χρονια που ειμαι οκ)..κ μαλλον οι σφαχτες οφειλονται σε ευαισθησια κ την παλινδρομηση.. νιωθω άρρωστη κ οχι έγκυος..ολο κοιμαμαι...ολο ξαπλα.. αλλα ακομα δν εχω πιαστεί γτ προφανως το εχω αναγκη..ανεκαθεν κοιμομουν πολυ..αλλα οχι ολη μερα ξαπλα..ειμαι ενεργητικος άνθρωπος..

κουραγιο σε ολες μας... κανω το σταυρο μου να τελειωσουν συντομα ολα αυτα..μακαρι να γεννουσαμε νωριτερα..κ με λιγοτερη ταλαιπωρια.. :-) οπως αλλα ζωακια... που εχουν μικρή κυηση.. χαχαχ

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και εγω σημερα περίμενα  να αδιαθέτησω αλλα απο την αγωνία μου έκανα απο προχθές τεστ  βγήκε θετικό και εχθές έκανα χοριακή με 95.Ειναι το πρώτο μου (μετα απο 1 παλλινδρομη και μια βιοχημική ) ξεκινησα ενέσεις αντιπηκτικες είδα και λιγο καφε προχθές παίρνω και utrogestan .Ολα μαζι.Κουραγιο θέλει και υπομονή ,αξίζει τον κόπο ειμαι σίγουρη! Ήθελα λοιπόν την γνώμη σας για την χοριακή ,ειναι αρκετά υψηλή να ανησυχώ ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστευω πως το πιο δυσκολο ειναι το πρωτο τριμηνο κυριακη μ;;ποσο ειπαμε οτι εισαι;;;ε τωρα κοριτσια οι άντρες μας πρεπει να μας προσεχουν κ λιγο...γτ με εμας προσεχουν και τα παιδακια τους....πριν μεινουμε εγκυος δλδ πως τους προσεχαμε εμεις;;;;? δν μπορω να σ καταλαβω με τν εμαιτο διοτι εγω σ ολη μ την εγκυμοσυνη εχω κανει μονο 3 φορες... αλλα τουλαχιστν καταλαβαινεις ετσι εσυ οτι η εγκυμοσυνη σ παει καλα κ ηρεμεις...ενω γω...δν εχω κανενα συμπτωμα περα απο δυσκοιλιοτητα κ εχω καφε π μ κανουν καθημερινα την καρδια περιβολι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου πρωτη εγκυμοσύνη ειναι!ευτυχως δεν εχω πολλες αναγουλες που και που με πιάνουν αν εξαιρέσω την αποκόλληση ειμαι μια χαρα!!!ευχομαι κι ελπιζω να πανε ολα καλα κατ ευχην για ολες μας!!!!:x:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωτων....εσενα κυριακη μ χωρις αποκολληση σ δινει 400gr  προγεστερονη;;;πως κ ετσι;;δευτερον μινακι ναι μακαρι να πανε ολα καλα κ να μην μας παει ετσι σ ολη ην εγκυμοσυνη...γτ χωρις να θελω να σε στεναχωρησω μεχρι στιγμης εχω ακουσει 2 περιστατικα π πηγεολη η εγκυμοσυνη με καφε....εσυ εχεις πηγματα;;;γτ εγω περισσοτερο ανησυχω γ τα πηγματα π εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω πολυυυυυ μικρα που ειναι σαν ινες καφε σκουρα. Επερνα 800 mg ουτροτζεσταν και φελισιν τωρα που αρχισε να καλυτερεύει η αποκόλληση μου τα εκανε 600 mg την δευτερα θα ξαναπαω να με δει.την δευτερα που πηγα στον γιατρο μου μετα απο αιμορραγία μου ειπε πως η αιμορραγία ηρθε γιατι ειχα ενα αιματωμα απο την αποκόλληση και τωρα επεσε!!ο υπερηχος δεν έδειξε τιποτα;;;τα καφε απο που ερχονται;;;τι σου ειπε ο γιατρος σου;;;;?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την τεκευταια φορα  μ ειπε πως εχω μια μικρη αποκολληση κ ειχα καφε....αλλα στν πρωτο πρωτο υπερηχο μ ειχε πει πως διπλα απ το σακο ειχε δει λιγο αιματακι κ μ ειπε οτι αυτο η θα το αποβαλλει ο οργανισμος μ η θα το βγαλει προς τα εξω...γτ εχω παει δυο φορες μεχρι στιγμης γ υπερηχο...εσυ δεν μ εξηγεις λιγο περισσοτερο αυτο για το αιματωμα ;γτ δν καταλαβα...εντομεταξυ περιμενω να βγουν κ οι εξαιτασεις π μ ειχε γραψει ο γιατρος για να του τις παω..κ με εβαλε να κανω κ μια εξαιταση κολπικη..κ εχω ακομα περισσοτερο ανγχος γτ την εκανα το διαστημα π ειχα τα καφε..κ εχω ανγος κ γ το πως θα βγει αλλα κ γ το αν εκανα καλα π την εκανα ενω ειχα καφε...εκτος αυτου μ κανει εντιπωση π σ δινει τοσα gramaria εμενα μ δινει μονο 400....γτ να μ δινει τοσα λιγα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αιμάτωμα θα το αποβάλλει ο οργανισμος σου μαζι με λιγη αιμορραγία ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ!!!εγω καθε εβδομαδα πηγαινω για υπερηχο ολο κατι γινοτανε με αιμα και το εβλεπα το μικρο μου!!!ο γιατρος μου ειπε οτι τα ουτροτζεσταν το θρεφει το μωρο μα και την μήτρα! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο σε δυο περιπτωσεις μ ειπε να παρω 600 gr π ηπρεπε ετσι κ αλλιως να σηκωθω απ το κρεβατι λογω υποχρεωσεων..βασικα πσντρευομουν με πολιτικο...εσυ τωρα εχεις αρκετη ροη;;;εγω δν ειναι τοσο ευκολο νσ το βλεπω συνεχεια..ο γιατρος μ ειναι στην σπαρτη μιαμιση ωρα απο εδω π μενω πρωτν κ δευτερν ο αντρας μ ειναι δασκαλος κ δν μπορει να παιρνει συνεχεια αδειες..κ 3ον ειναι δημοσιο κ δν μπορω να κανω οποτε θελω εγω υπερηχο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο σκουπισμα ελάχιστο εως καθολου κολπικα εχω.οσο για τις εξετασεις μην αγχώνεσαι καθολου οι αιματος ειναι προγενετικος ελεγχος και οι κολπικες ειναι για ουρεοπλασμα μυκοπλασμα και χλαμυδια.ακομα και θετικο να βγει κατι απο τις κολπικες εξετασεις μην παρεις αντιβιωση!!!κανεναν άλλον γιατρο εκει κοντα δεν εχεις να μπορεις να του τηλ οταν βλεπεις κατι που να σε ανησυχεί. .;;❤❤

Επεξεργάστηκε από Minaki!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολοι οι γιατροι ειναι στη σπαρτη...στην μονεμβασια δν εχει γυναικολογους γτ ειναι μικρη περιοχη...κ στη σπαρτη εχει 3 4 κ αυτος π παω υποτιθεται πως ειναι ο καλυτερος...8 στις 10 γυναικες σ αυτον εχουν παει...αρα εσυ τωρα δ εχεις σχεδον τπτ...εγω το καημενο βγαζω κ στη σερβιετα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι γ σενα παντως...γτ κερω πολυ καλα πως ειναι...κοιμασαι κ ξυπνας με την σκεψη μην χασεις το μωρακι σ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι καθολου!!!!!!!!ειχα βαλει κολπικα ενα ουτροτζεσταν το βραδυ και ξαπλωσα στον καναπε με αποτελεσμα να κοιμηθω και οταν σηκωνομαι να παω στην τουαλετα βλεπω εσωρουχο πυζαμα ριχταρι καναπες ολα κοκκινα!!!!!!!επαθα σοκ φωναξα τον αντρα μου παω στην τουαλετα καθομαι και τρεχει αιμα με κομμάτια εκει ζαλιστηκα και μου ηρθε να κανω εμετό πηγα ξαπλωσα ακινητη και σε 5 ωρες μου λεει σηκω να παμε στον γιατρο εγω τον ελεγα δεν παω δεν υπαρχει λογος αφου νομιζα το χειροτερο!παω και μου λεει χτυπαει η καρδια του!!!!!!!πλανταξα να κλαίω μονο αυτο σου λεω!!!!!και μετα αφου καφε εκανα και 24ωρο να δω το σαββατο που μας περασε σηκωθηκα για τσισα στις 4 το χαραμα και παω και βλεπω ξανα αιμορραγία την κυριακη παίρνω κατευθειαν τον γιατρο και μου λεει μην στεναχωριεσαι μαλλον ειναι το αιμάτωμα που ειχες αρκει να μην αρπαξε σακο πηγα δευτερα και το μωρακι μου μεγαλωσε και χτυπουσε η καρδουλα του μου εδειξε απο που εφυγε το κομμάτι και εννοείται μου ειπε ξαπλα...βεβαια εγω αρχισα να γυρναω και στα πλαγια γιατι μουδιαζω!!!!!!το μονο που θα σου ελεγα ειναι να βαλεις και κολπικα ουτροτζεσταν!!!!!ειναι τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αμα βαλω κολπικα ουτρατζεσταν και παθω το ιδιο;;;;θα παθω σοκ...εδω τεστ παπ κανω κ κοντευω να λυποθημισω...εκανα κολπικη εξαιταση κ απο το ανγχος μ μ ηρθε να κανω αιμετο κ να λυποθημισω το ιδιο π ειπες κ συ πριν...σκεψου να μαθω το ιδιο με σενα...θα βρεθω στο νοσοκομειο να ξερεις...ειμαι φοβιτσιαρα σ αυτα ?(οσο γ την γεννα ας μην το σκεφτομαστεκαλυτερα ) ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου εφεραν τα ουτροτζεσταν αιμα.η πρωτη αιμορραγία ηταν επειδη μεγαλωσε η αποκόλληση η δευτερη ητανε απι το αιματωμα ητανε της στιγμης σε 2 ωρες ειχα καφε και οχι αιμα!ουτροτζεσταν 2 την ημερα επερνε η αδερφη μου χωρις αποκολληση!!εχεις πολλα καφε αυτο σημαινει παλια αιμορραγία!!!τι κριμα να μην μπορεις να πηγαινεις στον γιατρο σου οποτε θελεις?το στηθος σου ειναι πρησμενο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια είμαι 29 κ είναι το δευτερο παιδάκι μου. το πρωτο ειναι σχεδον 9 ετών.οσο για τα ουτροζεσταν τα περνω γτ η προγεστερονη μου ειναι οριακα πανω απο το οριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...