Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλη χρονιά! Υγεία στις οικογένειες σας και με το καλό τα μωράκια μας!

Χαθηκα γιατι ο μικρός με εχει φαει.απο προχθές που γυρισαμε θελει ολη την ωρα να παίζουμε! Κοιμαμαι κ σα βοδι. Κυριακη εχω φουλ αναγουλα ακομα κ εγω κ καουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια κορίτσια!! Αγάπη υγεία και ευτυχία εύχομαι σε όλες!! Το 2016 να κρατάμε όλες στα χέρια μας υγειη μωράκια! Να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!χρόνια πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία.... ο νέος χρόνος να φέρει στις οικογένειες σας ότι παρέλειψε ο προηγούμενος.... Μόλις έβαλα τους άντρες μου για ύπνο και λέω να τσακισω μια βασιλόπιτα με μπόλικη μερεντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίος συνδυασμός Κατερινα?Βασιλόπιτα με μερεντα!!!Μια χαρα σε βρίσκω.Εγω παλι έκανα έναν ωραιότατο μπακλαβά σήμερα και ηδη  λείπουν αρκεταααα κομμάτια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια... 2 εμετούς σημερα κ απροειδοποιητα... μπαμ κ εξω..οπως στην κορη μου.. καλα παμε.. εσεις τι κανετε;;; χαθηκαμε λιγακι...ανυπομωνω να περάσει ο καιρος μέχρι τις 19 να παω να το δω το βασανακι μου....!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Κυριακή μου!! Όσο για τους εμετους κάνε λίγο υπομονή ακόμα και θα περάσουν!! Πότε έχεις την αυχενικη?

στις 19 του μηνα. κ δν περνάνε οι μερες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω 20 του μήνα αυχενική διαφάνεια.... δοκίμασες να τρως συνέχεια μικρά γεύματα ώστε το στομάχι σου να μην μένω πότε άδειο? Εγώ όταν πεινάω ή έχω φάει πάρα πολύ τότε ανακατευομαι πάρα πολύ. .... Μετά την αυχενική διαφάνεια θα πρέπει να σταματήσουν οι εμετοι....Υπομονή σκέψου ότι είναι σημάδι ότι όλα πάνε πολύ καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια !!!!! Κυριακη μου κανε λιγο υπομονή ακομα λογικα οπου να ναι θα σταματησουν !!! Εγω σήμερα πηγα άκουσα καρδούλα ξανα ειδα και χερακια και ποδαράκια σήμερα !!!! Απερίγραπτο συναισθημα !!!! Μου εκλεισε ραντεβού μετα απο 2 εβδομάδες λογικα τοτε θα μου πει και για την αυχενικη !!!! Ρε κορίτσια να σας ρωτησω κατι που το λενε όλοι !!! Ισχύει οτι στα κορίτσια η καρδια χτυπάει πιο γρήγορα απο τα αγόρια η μπούρδες κι αυτές?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ την ίδια απορία είχα περί ρυθμού ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν ισχύει και μετά που το έψαξα στο ίντερνετ υπήρξαν εγκύου λες με πολλούς χτύπους και ήταν αγόρι. Υπομονή στην αυχενική διαφάνεια μπορεί και να μάθουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου κ καλη χρονια!!! Πως ειστε ολα καλα? Εγω χαλια! Ειμαι απιστευτα μπουκωμενη,δεν μπορω να αναπνευσω,,,χθες χρησιμοποιησα otrivin δεν αντεχα..... Μετα ειδα στις οδηγιες οτι δεν κανει για κυηση! Ελπιζω να μην πειραζει για μια φορα που εβαλα! Σημερα πηγα σε φαρμακειο κ μου εδωσαν Physiomer αλλα διαβαζω κ βλεπω πως ουτε αυτο κανει τελικα..... Ουφ! Κ ειπα στο φαρμακειο, οτι ειμαι εγκυος!!! Ελεος.... Τι κανει να βαλω τελικα??? Θα σκασω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμένα με τους παλμους μου βγήκε όπως και με τους εμετους! Και ο γιατρος μου μου είπε ότι είναι αγόρι απ τη πρώτη φορά και μετά το επιβεβαιωσε στην αυχενικη!! Αν οι παλμοι είναι χαμηλοι μέχρι 140 νομίζω είναι αγόρι (εμένα είχε 124), αν είναι γρήγοροι δλδ 140 και πάνω είναι κορίτσι!όπως και για εμετους αν κάνεις έχεις κορίτσι αν όχι αγόρι!βέβαια δεν ισχύουν πάντα αλλά εγώ τα πιστεύω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στεναχωριεσαι για το οτριβιν και εγώ όταν ήμουν μπουκομενη ο ίδιος ο γιατρός μου είπε να βάλω οτριβιν αραιά και που διότι δεν έχει κορτιζόνη σαν κάποια άλλα.  Και όταν τον είπα ότι άααααα δε θυμόμουν ότι μπορούσα μου είπε κανονικά δεν πρέπει αλλά για μια δυο φορές δεν χάλασε ο κόσμος. Εγώ το έβαζα το βράδυ για να κοιμηθώ και την ημέρα φυσικό ορό. 

Μακάρι να μην ισχύουν αυτά με τους παλμούς. Εγώ είχα 141 και θα ήθελα αν και δεν είναι σωστό να ζητάμε αλλά θα θελα ένα κοριτσάκι.....γερό φυσικά να ναι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια συγνωμη για την παρεμβαση στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ο γιατρος μου ειχε πει να χρησιμοποιησω το Vicks το stik βεβαια δεν μου εκανε τιποτα και μου ειπε να βαλω otrivin αλλα επειδη φοβηθηκα πηρα το παιδικο με το σταγονομετρο.Μεχρι τωρα μετα απο 2 παιδια και στην προσπαθεια για το τριτο αυτο βαζω..Σαν παιδακι και εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και καλή χρονιά από μένα. Me lene Maria kai thelo kai go na gino manoula.  Gnorizete gia tin θερμοκρασία meta tin worixia? ? Pote anevenei?  Euxaristo ek ton proteron.  Na simioso oti einai I proti mas prospatheia. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Εγω στα χαλια μου ακομα με τους εμετους.Και το μπούκωμα καλα κρατεί.Ειμαστε στο μηνα τωρα.Πηγα στο γιατρό το απόγευμα και μου έδωσε κάτι σταγόνες για τη μύτη.Δεν το έψαξα και πολυ όπως εσείς αλλα εγω θα τις βάλω γιατι ειναι πολύς ο καιρός και ολα αυτα τα φλεματα μου φέρνουν ακομα περισσότερους εμετους.touloumpaki εγω δεν εχω ιδέα για αυτο που ρώτησες αν και ειναι το πέμπτο παιδάκι μου αυτο.Ποτε δεν κοίταξα θερμοκρασίες η οτιδήποτε άλλο απλά έκανα ελεύθερα.Και η γνώμη μου ειναι αφου ειναι η πρωτη σου προσπάθεια πήγαινε το πιο χαλαρά.Μην ψάχνεις απο τωρα αυτα γιατι ίσως σε αγχώσουν και ειναι πιο δύσκολο μετα.Κανε ελεύθερα και σου εύχομαι να πιάσεις αμεσως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και καλή χρονιά από μένα. Me lene Maria kai thelo kai go na gino manoula.  Gnorizete gia tin θερμοκρασία meta tin worixia? ? Pote anevenei?  Euxaristo ek ton proteron.  Na simioso oti einai I proti mas prospatheia. 

Ξερω οτι μετα την ωορηξια ανεβαινει και δεν πέφτει αν εχεις καθυστέρηση και εισαι έγκυος. Αλλιως λιγο πριν σου ερθει η περίοδος επιστρέφει στα κανονικα της επίπεδα! Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλουμπακι συμφωνω και εγω με την mommy 5  μην το ψάχνεις με θερμοκρασίες και τετοια !!!! Εγω μαζί με τον σύντροφό μου οταν πήραμε την απόφαση απλω το κάναμε ελεύθερα και εγω δεν το σκεφτόμουν καθόλου !!!! Με την δεύτερη προσπάθεια έγινε το θαύμα !!!!!  Dina 20 αυτό με τους εμετούς δεν ισχύει η αδερφή μου που έχει κοριτσάκι δεν καταλαβε τπτ στην εγκυμοσύνη της το κατάλαβε μόνο απ την υπνηλία !!!! Αυτό με τους χτύπους της βγήκε πάντως η μπουμπου 165 χτυπους είχε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κυριακη!!! Γεια κ στα υπολοιπα κοριτσια... Εγω παλι καλα ειμαι καλυτερα με το μπουκωμα.... Μαμακουλιτσα και Κατερινα να'στε καλα με καθυσηχασατε καπως... Ενιωθα ενοχες! Τουλουμπακι θα συμφωνησω κ εγω με τις υπολοιπες!!! Απολαυσε τη στιγμη με τον αντρα σου κ οταν ειναι να εθει το μωρακι θα ερθει! Εγω εμεινα εγκυος στον 5ο μηνα που καναμε ελευθερα χωρις να κανω κατι διαφορετικο αυτους τους 5 μηνες! Κ ειχαμε επαφες ελευθερες σχεδον καθε μερα!!!

Παντως σχετικα με τους παλμους εμενα στην αρχη ειχε κατω απο 140, στην αυχενικη διαφανια ειχε 149 κ μου ειπε πιθανοτατα ειναι κοριτσακι αλλα οχι 100%... Την Πεμπτη ειναι να ξανακανω υπερηχο κ ανυπομονω..... Πιστευω τωρα θα μου το επιβεβαιωσει οτι ειναι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμενα.Μαρακι την Πέμπτη και εσυ εχεις υπερηχο;Ευχομαι να πανε ολα καλα και να σου επιβεβαιώσει και το φύλλο αφου το θέλεις.Εγω την Πεμπτη εχω την αυχενική διαφάνεια και εχω μεγάλη αγωνία.Ευτυχως ειναι στις 11 το πρωι.Αντε μια μερα έμεινε 

Επεξεργάστηκε από Mommy 5
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τελεια!!! Η αυχενικη διαφανεια ηταν η ωραιοτερη εξεταση που εχω κανει μεχρι τωρα!!! 45 λεπτα υπερηχο εκανα.... Χαχα!   

  Ο αντρας μου δακρυσε, συγκινηθηκε στην εξεταση!!! Να πανε ολα καλα κ σε'σενα!!! Αντε με ενα γερο γιο τωρα σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...