Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας βρε κορίτσια χρόνια πολλά και καλά, χρόνια γεμάτα υγεία και ευτυχία, χρόνια δημιουργικά χρόνια και καλά.  Πολλές φορές λέω αντε να πω και γω τα νέα μου και τσουπ ξυπνάει ο μπόμπιρας.... Εγώ από ανακατοσουρες όλο και καλυτερευω απλά πολύ κούραση νιώθω βρε κορίτσια λες και σκαβω όλη μέρα. ... και το κλάμα πάει και έρχεται ακόμα και σε κωμωδίες. Χαίρομαι που όλες έχετε ευχάριστα νέα έστω και μετεμποδιων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω έμεινα ευχαριστημένη με το μητερα. μονο ατο θηλασμο τα χαλασαμε... γτ δν επιανε η μικρη... ελπιζω να ειναι καλυτερα τωρα... παω νανι.. καληνυχτα...κ μιλαμε αύριο!!! μακια!!! ονειρα γλυκα.. μα εχουμε ολες ενα ήσυχο βραδυ...μακιαααααααα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ιδιωτικά είναι πιο αξιόπιστα απο άποψη άμεσης εξυπηρέτησης και περιλθαψης όχι όμως από γιατρούς, μπορεί και να έχουν εξίσου καλούς γιατρούς απλά δεν υπάρχει η προσοχή που σου δείχνουν στα ιδιωτικά.. Δεν έχω προσωπική εμπειρία προς το παρόν απλά επειδή έχω σπουδάσει μαιευτικη το ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!και εγω πιστευω οτι τα ιδιωτικα ειναι πιο αξιοπιστα......!εγω θα γεννησω στο γαια με το καλο τον ιουνιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dina20 Σε ευχαριστώ πολύ καλη μου !!!!! Ειμαστε κοντα ηλικιακά εγω είμαι 23 !!!!! Σου ανταποδίδω και εγώ τις ευχές μου !!!!

@κυριακη03 σε ευχαριστώ πολύ καλώς σας βρήκα !!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα !!!!!Αν θυμάμαι καλά απ τις προηγούμενες αναρτήσεις σου νομιζω πως είμαστε κοντά η μία με την αλλη !!!!! Εσείς κορίτσια που θα γεννησετε σε ιδιωτικό η δημόσιο ???

Καλως ηρθες πατατοκροκετα!!! Εγω ειμαι 26 και θα γενησω στο Ελενα στην Αθηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!! πως ειστε σημερα;;; εγω, αβαζα της κορης μου να φαει το μεσημερι...κ μου ηρθε μια ζαλαδα....ισα που προλαβα να κάτσω στην καρεκλα...κ απο εκεινη την ωρα ζαβλακωμένη... τι πορτοκάλια εφαγα τι πατατακια τι χυμο ηπια...τπτ... στο τελος τσαντιστηκα κ εκανα εναν ελληνικο καφε αχαχαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα εγκυουλες?Οι περισσότερες σε ιδιωτικό γεννατε ε;Εγω σε δημόσιο στο Μανστεστερ.Ουτως η άλλως στην Αγγλια σε δημόσια γεννάς.Και για να πω την αλήθεια μπορεί να μην ειμαι ευχαριστημένη απο τον προγεννητικό έλεγχο αλλα το νοσοκομείο εχει τη χλιδα του ιδιωτικού(τουλαχιστον σε αυτο που γέννησα και την κόρη μου).Ακομα και για το φαγητό σου εχεις επιλογές.Σημερα είπα να ξεσκουριασω λιγο και καθάρισα το σπίτι.Υστερα πηγα και σούπερ για ψώνια γιατι δεν είχαμε τιποτα?Βεβαια κάτι πονάκια χαμηλά με έπιασαν και γύρισα αρον αρον σπίτι να ελέγξω αν ειχα παλι αιμα.Ευτυχως οχι.Οποτε τωρα περιμενω το πρωι να τους πάρω τηλ όπως μου είπαν και Ελπιζω να μου πουν να παω για υπερηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα εγκυουλες?Οι περισσότερες σε ιδιωτικό γεννατε ε;Εγω σε δημόσιο στο Μανστεστερ.Ουτως η άλλως στην Αγγλια σε δημόσια γεννάς.Και για να πω την αλήθεια μπορεί να μην ειμαι ευχαριστημένη απο τον προγεννητικό έλεγχο αλλα το νοσοκομείο εχει τη χλιδα του ιδιωτικού(τουλαχιστον σε αυτο που γέννησα και την κόρη μου).Ακομα και για το φαγητό σου εχεις επιλογές.Σημερα είπα να ξεσκουριασω λιγο και καθάρισα το σπίτι.Υστερα πηγα και σούπερ για ψώνια γιατι δεν είχαμε τιποτα?Βεβαια κάτι πονάκια χαμηλά με έπιασαν και γύρισα αρον αρον σπίτι να ελέγξω αν ειχα παλι αιμα.Ευτυχως οχι.Οποτε τωρα περιμενω το πρωι να τους πάρω τηλ όπως μου είπαν και Ελπιζω να μου πουν να παω για υπερηχο.

βρε δν σου ειπα να μην κουράζεσαι;;;;; ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!!!! @mommy 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα δεν σε άκουσα τελικα.Αλλα τωρα χαίρομαι το καθαρό και μοσχομυριστό σπιτάκι μου.Για όσο αντέξει βεβαια γιατι η μικρη άρχισε ηδη να σκορπα???Σου πέρασε η ζαλάδα εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα δεν σε άκουσα τελικα.Αλλα τωρα χαίρομαι το καθαρό και μοσχομυριστό σπιτάκι μου.Για όσο αντέξει βεβαια γιατι η μικρη άρχισε ηδη να σκορπα???Σου πέρασε η ζαλάδα εσένα;

ναι κ μιας κ ειμαι καλυτερα λέω κ εγω να κανω καμια δουλεια γτ δν θελω να ξαπλωσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!Εγω παντως τα κοριτσια μου τα γεννησα στο Τζανειο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα ιδιωτικα μαιευτηρια!Ασε που εχεις συνεχως το μωρο διπλα σου πραγμα πολυ σημαντικο για τον θηλασμο αλλα και για τις νεες μανουλες που πρεπει να εξικοιωθουν με το μωρακι τους.Και οταν ερθει η ωρα για το μπανακι του μωρου σου ζητανε να πας μαζι τους για να μαθαινεις.Παντως σαν συμβουλη αν γεννησετε σε ιδιωτικο απαιτηστε το μωρο να ειναι κοντα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας !!!! Σημερα η δική μου μέρα ειχε λίγο τρέξιμο και τσουπ μολις κουραζομαι παραπανω να την η ατιμη η ναυτία αλλα μονο αν εχω φάει γτ με άδειο στομαχι δεν με πιάνει !!!! Εγω θα γεννήσω σε δημόσιο και συγκεκριμένα στα Τρίκαλα !!! Ο γιατρός απλά υπέροχος εκεί γέννησε και η μαμά μου την μικροτερη αδερφή μου εκεί γέννησε και η αδερφη μου πέρυσι την υπέροχη ανιψιά μου !!!!! Α να σας ρωτήσω και κάτι άλλο μόνο εμένα ανακουφίζει το παγωτό οταν νιωθω χάλια το στομάχι μου ? Το τσακισα σήμερα κυριολεκτικά !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου πατατοκροκετα ?.Αυπνη και εσυ τετοια ώρα;Να τρως μικρά γεύματα αφου σε ενοχλεί το στομάχι σου όταν ειναι γεμάτο.Τωρα για το παγωτό τι να σου πω.Εγω τσάκισα προχθές μια συσκευασία του μισού κιλού μόνη μου?και σε μισή ώρα το έβγαλα όλο.Τουλαχιστον δεν πήρα τις θερμίδες χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧαχαχαχαχαχα !!!!! Τουλάχιστον το αντιμετωπιζεις με χιούμορ !!!!! Ακομα σε ταλαιπωρούν οι εμετοι ??? Σε ποια εβδομάδα είσαι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! Εμενα σημερα τελειωσε η αδεια Χριστουγεννων και επεστρεψα στη δουλεια! Αντε ενας μηνας μου εμεινε και βγαινω σε αδεια!!! Παντως επειδη ακουσα εχετε και fb πολλες κοπελες εχει καποιες ομαδες περι θηλασμου,μαιευτικής κλπ όπου λύνουν πολλές απορίες και υπάρχει μεγάλη ενημέρωση σε κάποια θέματα που δυστυχως πολλές νέες μανούλες δεν γνωρίζουν και επηρεάζονται λανθασμέντα απο κάποιους γιατρούς οι οποίοι δωροδοκούνται γι'αυτα που λενε.... Εγω εμαθα πολλα απ'αυτες τις ομαδες! Εαν θελετε μπορω να σας πω ποιες ειναι για να γραφτειτε και να ενημερωνεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια.Τι κάνετε;Εγω σήμερα ειδα για πρωτη φορα το μωράκι μου.Τελικα μου έκλεισαν υπερηχο και ολα ειναι καλα.Μαλιστα με βγάζει παραπάνω στις εβδομαδες 11+5.Θα το δούμε ομως παλι την άλλη Πέμπτη στην αυχενική διαφάνεια όπου και θα μου καθορίσουν πιθανή ημερομηνία τοκετού.Δεν είδαν ουτε καν αποκόλληση και δεν ξέρουν απο που προερχόταν το αιμα που ειχα.Αφου ειναι καλα εμένα αυτο μου αρκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @Mommy 5 πολύ ευχάριστα νέα!!! Μην το ψάχνεις από που μπορεί να προήλθε το θέμα είναι ότι τελείωσε και δεν έχει απολύτως τίποτα το παιδάκι σου!! Και γω πήρα τις εξετάσεις και είναι Όλα καλά και μου φύγε ένα βάρος που τσάμπα τελικά μας δημιουργούνται όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...