Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Καλησπερα!!Στην μεγαλη μου κορη εκανα εμετους μεχρι και το βραδυ πριν παω να γεννησω ημουν 2 μηνων εγκυος οταν μπηκα με αφυδατωση στο νοσοκομειο( υπερεμεση).Καθε φορα που εκανα εμετους ειχα εντονους πονους χαμηλα στην κοιλια και φοβομουν μην παθει κατι το μωρο στα 21 ειχα πολλους φοβους τωρα η κορουλα μου ειναι 10 χρονων.Στη μικρη μου παντως που ειναι τεθθαρων (οπως το λεει) δεν ειχα απολυτως τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

άλια είναι το παιδακι;;

Αμυγδαλές θα κανει χειρουργείο Fine;Ποσο χρόνων ειναι ο γιοκας σου;Ξερω ειναι δύσκολα κοπέλα μου και μάλιστα να είσαι και εγκυος αλλα προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη.Αν ειναι στις αμυγδαλές μια χαρα θα ειναι όλα.Δεν θα αρρωσταίνει κιόλας μετα ετσι.Ενημερωσε μας όταν μπορέσεις για το χειρουργείο.Θα είστε στη σκέψη μου γλυκιά μου.Καλη επιτυχία 

Καλησπέρα κορίτσια μου.

εκανε διανυξη ευτυχως μονο εντος στόματος το παιδάκι μου. Εκαναν με ολική νάρκωση μαγνητική και ειδαν αποστημα σε καποιο λεμφαδένα. Ξυπνησε, τον είδαμε για λίγο και τους έδωσαν την υπόλοιπη νάρκωση για χειρουργείο. Η μία αμυγδαλη αφαιρέθηκε και σε κανένα μήνα θα δούμε αν χρειαστεί να κάνει   ξανά για κρεατακια. Ειναι 4ων χρονών. Δόξα το θεό πήγε καλά. Τωρα κοιμήθηκε για βραδυ κ την πέφτω και εγω να οριζοντιωθω....κ να ηρεμησω (χάλια ο ύπνος στο νοσοκομείο κορίτσια)

Mommy 5 παρα πολυ χάρηκα με τα νεα σου. Κυριακη 03 εγω ψιλοτρωω να ξέρεις τωρα.12+2 εβδ. Οι αναγουλες βέβαια δεν έχουν φύγει εντελώς. 

Καλά θα ήταν να μεναμε κοντά να γνωριζομασταν.

Αν εχετε fb κ θελετε στειλτε πμ.

Σας ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ πιθανόν.. τα φάρμακα τα πέρνεις εκείνα που σου εδωσαν;

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Καλησπέρα κορίτσια μου.

εκανε διανυξη ευτυχως μονο εντος στόματος το παιδάκι μου. Εκαναν με ολική νάρκωση μαγνητική και ειδαν αποστημα σε καποιο λεμφαδένα. Ξυπνησε, τον είδαμε για λίγο και τους έδωσαν την υπόλοιπη νάρκωση για χειρουργείο. Η μία αμυγδαλη αφαιρέθηκε και σε κανένα μήνα θα δούμε αν χρειαστεί να κάνει   ξανά για κρεατακια. Ειναι 4ων χρονών. Δόξα το θεό πήγε καλά. Τωρα κοιμήθηκε για βραδυ κ την πέφτω και εγω να οριζοντιωθω....κ να ηρεμησω (χάλια ο ύπνος στο νοσοκομείο κορίτσια)

Mommy 5 παρα πολυ χάρηκα με τα νεα σου. Κυριακη 03 εγω ψιλοτρωω να ξέρεις τωρα.12+2 εβδ. Οι αναγουλες βέβαια δεν έχουν φύγει εντελώς. 

Καλά θα ήταν να μεναμε κοντά να γνωριζομασταν.

Αν εχετε fb κ θελετε στειλτε πμ.

Σας ευχαριστώ πολύ! 

καλή δύναμη κ περαστικά στο αγγελούδι σας... όόλα να πάνε καλά... εγώ έχω φβ.θα μιλήσουμε αύριο..καλή ξεκούραση κ σε σένα..πάω κ εγώ να ξεκουραστώ..έχω τεράστια ενόχληση στο στομάχι..σαν τυμπανισμος..αέρια κ μια συνεχή νύστα άλλο πράμα..άσε που φαινεται η κοιλιά μου..έχει μεγαλώσει κ το στήθος..Κ φαίνομαι σα να έχω παχύνει... ? καλή νύχτα...φιλάκια σε όλες.

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Στην μεγαλη μου κορη εκανα εμετους μεχρι και το βραδυ πριν παω να γεννησω ημουν 2 μηνων εγκυος οταν μπηκα με αφυδατωση στο νοσοκομειο( υπερεμεση).Καθε φορα που εκανα εμετους ειχα εντονους πονους χαμηλα στην κοιλια και φοβομουν μην παθει κατι το μωρο στα 21 ειχα πολλους φοβους τωρα η κορουλα μου ειναι 10 χρονων.Στη μικρη μου παντως που ειναι τεθθαρων (οπως το λεει) δεν ειχα απολυτως τιποτα!!

Καλησπέρα Μαμακουλιτσα.Καλα πως αντεξες 9 μήνες τους εμετους;Ουτε να το σκέφτομαι δε θέλω.Και εγω Γι'αυτο ανέφερα τους εμετους για την αιμορραγία.Καθε φορα από το σφίξιμο πονάει η κοιλια μου.Γιαυτο αυτές τις μερες προσπαθώ να αποφεύγω να κάνω μέχρι να δούμε τι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα να ευχηθω γρηγορη αναρρωση στο παιδακι σου Fine.Αστα μονο η καρδουλα μου το ηξερε!!Δεν κανει ομως να κρατιεσαι ο τοτε γιατρος μου με ειχε διαβεβαιωσει οτι μωρο δεν παθαινει τιποτα.Ειχα χασει 5 κιλα ασχετα που στο τελος κατεληξα να εχω παρει 30 αλλα δεν με ενδιεφεραν ποτε τα κιλα.Οπως και να ημουν σε οτι φαση βρισκομουν απλα ημουν πολυ πολυ ευτυχισμενη που θα εφερνα στον κοσμο ενα υγιες μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine σιδερένιο το αντράκι σου.Ευτυχως όλα πήγαν καλα.Μακαρι να μην χρειαστεί να καθησετε πολυ ακομα μέσα.Κυριακη καλο βραδυ Αντε να κοιμηθείς και εσυ να ηρεμήσει το στομαχάκι σου.Και εγω εχω fb κοριτσια θα προσπαθήσω να σας στείλω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mommy 5 έχεις εσύ περάσει 5 εγκυμοσύνες; Μοντελαρα φτου φτου!

Ναι ναι μοντελο για παχουλες???Και που να δεις την Κυριακή.Εκει να δεις τι εχεις να πεις.Αλλα και εσυ δεν πας πίσω.Το σωματάκι μετα από γεννα τέλειο?Ασε που σκεφτόμουν ότι αίσθημα το αίτημα σε λάθος άτομο Χαχα.Λοιπον τα νέα του μικρού πες μας.Πως ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια πηγα πίσω στα μηνύματα και ειδα ότι ειμαστε αρκετές οι εγκύουλες.Πολλες ομως δεν μας έγραψαν ξανα.Ελπιζω να είστε όλες καλα όπως και τα μωράκια σας και μπείτε να μας πείτε τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εχθές άκουσα πρώτη φορά τον μπεμπη μου!! Ήμουν ξαπλωμενη και έβλεπα τηλεόραση και ξαφνικά νιώθω κάτι στο κέντρο της κοιλιάς, λέω δεν παίζει είναι ιδέα μου μετά από λίγο πάλι το ίδιο και μετά ξανά και ξανά και μεταφέρθηκε στο πλάι και εκεί επιβεβαιωθηκα ότι δεν είναι το εντερο ή κάτι άλλο γιατί ένιωσα το ίδιο πράγμα σε άλλο σημείο!! Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί επιτέλους νιώθω το μωρό στην κοιλιά μου και καταλαβαίνω για τα καλά ότι είμαι έγκυος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Ντίνα χάθηκες και εσυ.Ειδες που ήρθε ο καιρός που άκουσες το μωράκι σου;Τωρα να δεις που δεν θα σε αφήνει σε ησυχία???Τέλεια εμπειρία αυτη ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάθηκα το ξέρω γιατί προσπαθώ να προσαρμοστω τώρα στο καινούργιο σπίτι και προσπαθώ να βάλω σε μια τάξη τις δουλειές, έπεσα στα βαθιά απότομα από κει που είχα συνηθίσει με τη μαμά μου τώρα τα κάνω όλα μόνη μου και νιώθω κάπως αλλά εντάξει με βοηθάει και ο αντρας μου όσο μπορεί κι αυτός γιατί δουλεύει!!τελικά ένα παιδί φέρνει όντως τα πάνω κάτω, άλλαξε η ζωή μου εντελώς μέσα σε 5 μήνες..τώρα το περιμένω πως και πως και νιώθω ότι δεν περνάει ο καιρός!! @Mommy 5 μου είναι υπέροχο συναίσθημα και ειδικά όταν το νιώθεις πρώτη φορά στη ζωή σου είναι το κάτι πρωτόγνωρο!!!εσυ πως πας ?σταμάτησε το αίμα και όλα καλά έτσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα βρεις τους ρυθμούς σου σιγά σιγά μην αγχώνεσαι .Εχεις μέλλον ακομα .Και νοικοκυρούλα θα γίνεις και μανούλα και ότι άλλο θέλεις.Και ο άντρας σου σαν εσένα ειναι;Πιτσιρικακι;Εγω ναι δεν ειδα άλλο αιμα αλλα περιμενω να δω τι θα μου πουν την τριτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια εγω πρωτη φορα μπαινω σε φόρουμ και η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ καλα ! Είμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδακι και ειμαι πολυ ενθουσιασμενη και αγχωμένη !!!! ΤΕΡ 01/11 ΠΗΤ 07/08 Μενω σε ενα χωριο στην Καρδίτσα !!!!! Εγω τα συμπτώματα που εχω είναι δυσπεψια κάτι μικρές ναυτιες περισσότερο θα έλεγα σαν μια αηδία στο στομάχι πρησμενο στήθος και κατι μικρά πονακια χαμηλά !!!! Μέχρι στιγμής ειμαι καλα !!!! Ελπιζω να μην μου ξεκινησουν εμετοι στην πορεια γιατί τους φοβαμαι παρα πολυ !!!!! Με τους υπολογισμούς του γιατρού μου ειμαι 8 Ε και 1 Η !!!! Εσας κορίτσια ποτε σας ξεκινησαν οι εμετοι λέτε να την γλίτωσα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε πατατοκροκετα τι μου κανεις βραδιάτικα με το ψευδώνυμο σου;Ωχ και θα με πιασουν οι λιγουρες????Λοιπον πέρα απο την πλακα καλώς ήρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωράκι σου.Σου εύχομαι να εχεις μια εύκολη και τελείομηνη εγκυμοσύνη.Οσο για τους εμετους νομιζω ότι τη γλίτωσες.Θα είχες ηδη αν ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρεις τι ανακούφιση μου δινεις τους τρεμω τους εμετούς !!!!! Χαρα στην υπομονη σας που αντεξατε κορίτσια !!!! Συγνωμη που σε αναστατωσα νυχτιάτικα με το ψευδώνυμο !!!!! Σας βρήκα την κατάλληλη στιγμή !!!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχες σου ανταποδιδω και εγω με την σειρά μου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy 5 και ο αντρας μου πολύ πιτσιρικάς!! 22 χρονων είναι μόνο αλλά με βοηθάει ο καημένος πολύ..Πολύ ευχάριστο το ότι σταμάτησε το αίμα, είναι σίγουρα καλά το μωρό απλά ίσως να έχεις μια αποκολληση που με ξεκούραση και κάνα utrogestan θα είναι μια χαρά!! Ξαπλωμενη κάθεσα? @Patatokroketa με το καλο το μωράκι σου να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και καλώς ήρθες! Την γλυτωσες μην ανησυχείς αν ήταν θα είχαν ξεκινήσει ήδη!! Αναγουλες θα χεις μέχρι και την 12η αν έχεις ήδη αλλά μέχρι εκεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@patatokroketa καλως ηρθες!!! κοριτσια ξεκουραστειτε τωρα που μπορειτε!!! ςγω νυσταζω κ κοιμαμαι ξυπναω βαριεμαι κ ξανακοιμαμαι αχαχαχ δν με ενοχλει κανεις! αχαχαχαχα να ειναι καλα η αγγελικουλα μου που προσεχει τον εαυτο της κ εμενα κ οταν χρειαστει κατι μου λεει! αχαχχαχα ειμαι πιο χαλαρη απο ποτε... κ το απολαμβανωωωω μονο με τη συχνοουρια έχω θεμα κ τις ανακατωσουρες αλλα δν πειραζει. κοιμαμαι κ τα ξεχνάω ολα αχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα όχι βέβαια!!!εγώ είμαι μικρή για τέτοια!!και σκέψου ότι η μαμά μου είναι 43 και θα γίνει γιαγιά και η μαμά του άντρα μου είναι 45!! Τρελή οικογένεια μην το ψάχνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dina20 Σε ευχαριστώ πολύ καλη μου !!!!! Ειμαστε κοντα ηλικιακά εγω είμαι 23 !!!!! Σου ανταποδίδω και εγώ τις ευχές μου !!!!

@κυριακη03 σε ευχαριστώ πολύ καλώς σας βρήκα !!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα !!!!!Αν θυμάμαι καλά απ τις προηγούμενες αναρτήσεις σου νομιζω πως είμαστε κοντά η μία με την αλλη !!!!! Εσείς κορίτσια που θα γεννησετε σε ιδιωτικό η δημόσιο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...