Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Χρονια πολλα! Καλα Χριστούγεννα!

 Mommy 5 μιλησες με το γιατρό σου;

Περαστικά γρήγορα εύχομαι.

Εμείς με τα δικά μας ωραία νεα είμαστε για μια ακόμη μέρα στο νοσοκομείο. ..Ελπίζουμε να μην βγάλουμε κ Πρωτοχρονιά εδω...Εγω με την αναγουλα, καουρα, αγχος με το παιδι, ξενύχτι είμαι πλέον ράκος. 

Ισως ειπε κοριτσι...το νεο μπεμπε...χωρις σιγουριά. .

Τα υπόλοιπα κορίτσια καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποσες μερες δεν εχεις ναυτιες; θελει αρκετες για να πεσει η χοριακη.στο λεω γιατι σε παλια δικη  μου περίπτωση περιπου 5 μερες μετα σταματησε η αναγουλα και μηδενίστηκε δηλαδή η χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε φαρμακείο δεν δινουν utrogestan?εγω θα πηγαινα στα επειγοντα σε ιδιωτικό (αν θπαρχει εκει) να πληρωνα για υπέρηχο. Παιζει;;;

Αν οχι θα πηγαινα στα επειγοντα που λες κ θα ελεγα πως εχω πολυ πονο'η αιμα κ θελω εδω κ τωρα υπέρηχο. Πήγαινε μην κάθεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον fine και για άλλη μια φορα περαστικά σας.Ειναι τελείως διαφορετικά εδω κοριτσι μου.Ακομα και σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο να πας θέλεις ραντεβού και δεν σου κλείνουν άμεσα ποσό μαλλον που ειμαστε στην καρδιά των Χριστουγέννων.Οσο για τα επείγοντα δεν κάνουν υπερήχους εκει Γι'αυτο και ειπε να παω μόνο αν το αίμα ειναι τοσο πολυ που πλέον η αποβολή θα ειναι σίγουρη.Ξερω τι γίνεται και πως θα με αντιμετωπίσουν και Γι'αυτο δεν παω..Θα τσλαιπωρηθω και θα ρισκάρω τσάμπα.Καλυτερα να μείνω κρεβατωμένη μήπως και σταματήσει το αιμα και βλέπουμε.Οσο για τις ναυτίες χθες ειχα πολλές.Το πρωι δεν ειχα μετα το αιμα αλλα τωρα ανακατευομαι παλι.Θα προσπαθήσω ομως να μην κάνω εμετό γιατι με το ζορίσμα θα ειναι άσχημο για την αιμορραγία.Τι να πω.Ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσάκι μου... εύχομαι να μην είναι τπτ.. πραγματικά.. μην αγχώνεσαι χαλάρωσε κ όλα θα πάνε καλά.. όσο δν πονάς καλό είναι.. ξάπλωσε κ προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά... είναι άδικο να μην μπορείς να δεις τι συμβαίνει... κάνε κουράγιο κ υπομονη..περιμένουμε νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντροπή τέτοια αντιμετώπιση. Ξάπλωσε αλλά μιλαμε μην κουνας ρουπι. Η προγεστερονη σου σε τελευταίες εξετάσεις ήταν καλή; 

Πραγματικά εισαι μ2σα σε τοσο λίγο καιρό σαν δικος μας άνθρωπος. Μη λες ευχαριστώ. Αλήθεια θέλουμε γρήγορα τα καλά σου νέα!  Ο Θεουλης Βοηθουλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα δεν έχετε ακομα καταλάβει το χαλί τους.Σιγα μην έκαναν εδω εξετάσεις για προγεστερονη εδω δεν κάνουν τα βασικά.Μου πήραν αιμα πριν δεκα μερες για πρωτη φορα και αυτο για σίδηρο,ομάδα αίματος,hiv και ηπατίτιδα.Εγω ξάπλα ειμαι αν και με 20 μηνών παιδί και μόνη μου όλο και για κάτι σηκώνομαι.Πριν που πηγα τουαλέτα ειδα ότι εχω ακομα αιμα αλλα πιο λιγο ομως έπεσε ένα κομμάτι πηχτό.Οπως το συκώτι να φανταστείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα γιατρο δικο σου στην Ελλάδα να συμβουλευτεις δεν έχεις; 

Πως εισαι; Εγω στο νοσοκομείο κ Δοξα το Θεο ο μικρος εφαγε λιγάκι. .

Εύχομαι να έχεις καλα νεα με το καλό η αυριανή! 

♡♡♡♡♡ ΓΙΑ ΤΗΝ Mommy 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστω καλή μου.Μπραβο στο μικρούλη που έφαγε το φαγάκι του.Εχω την γιατρό που με ξεγεννησε στα αλλα μου παιδάκια στην Ελλάδα αλλα πως να την πάρω στο ξεκάρφωτο ύστερα από τόσα χρόνια και μάλιστα χριστουγεννιάτικα.Ασε που και τι να μου πει χωρίς εξέταση;Ευτυχως τωρα εχω πολυ λιγο .Σαν τα καφετιά της τελευταίας μέρας περιοδου.Αν δω ότι θα εχω αιμα αυριο θα παω στα επείγοντα και το πολυ πολυ να ουρλιάζω και λιγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια.. χρόνια πολλά σε όλες κ καλά Χριστούγεννα να έχουμε... περαστικά στο μικρακι σου fine μου... mommy ελπίζω να μην είναι κάτι. αφού σταματάει αυτό είναι καλό. κάτσε ξαπλωμένη για να είμαστε σίγουροι.. καλές γιορτές σε όλες μας κορίτσια..με το καλό τα σποράκια μας!!!?☺?❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.Χρονια πολλα σε όλες.Καλα να περάσετε με τις οικογένειες σας.Εγω καλυτερα ειμαι.Θα δείξει βεβαια.Δεν εχω αιμα από χθες το βραδυ Οποτε αν δεν ερθει παλι υπομονή και ξάπλα μέχρι την τριτη που θα τους πάρω παλι τηλ και Ελπιζω να μου κάνουν υπερηχο επιτέλους να δούμε αν όλα ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!!!! Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα με υγεία , αγάπη και με υγιή μωράκια! Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες!!! @Mommy 5 κορίτσι μου το ότι σταμάτησε το αίμα είναι πολύ καλό σημάδι,μίλησε με κάποιον η ακόμα και με κάποια μαια μήπως πρέπει να πάρεις utrogestan!!όλα θα πάνε μια χαρά για όλες!! Θετική σκέψη πάνω απ όλα!!καλές γιορτές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ετοιμαζομαστε για χειρουργείο και εχω σκασει...ενω επεσε ο πυρετός, η εικονα του λαιμου του παιδιου δειχνει να είναι προς χειρότερη. 

Θελ  να κλαψω κ κρατιεμαι μη με δει το παιδι κ μη στεναχωρω το σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμυγδαλές θα κανει χειρουργείο Fine;Ποσο χρόνων ειναι ο γιοκας σου;Ξερω ειναι δύσκολα κοπέλα μου και μάλιστα να είσαι και εγκυος αλλα προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη.Αν ειναι στις αμυγδαλές μια χαρα θα ειναι όλα.Δεν θα αρρωσταίνει κιόλας μετα ετσι.Ενημερωσε μας όταν μπορέσεις για το χειρουργείο.Θα είστε στη σκέψη μου γλυκιά μου.Καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπότε μάλλον αποκόλληση. έχω κάτι αναγουλες μονο σήμερα μάλλον λόγω του αρώματος που έβαλα...αλλά περνω τα φάρμακα ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσύ τι θα κάνεις κ με το θέμα του μωρού τωρα;;; αφού σταμάτησε το αίμα όλα καλά.. αλλά αν πρέπει να το ελέγξει καποιος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Τριτη θα πάρω τηλέφωνο στη μαιευτική όπως μου είπαν και Ελπιζω να μου κλείσουν κανένα υπερηχο να το ελέγξουμε.Τους εχω ικανούς ομως να μου πουν να περιμενω μια και καλή στις 7 Γεναρη την αυχενική διαφάνεια???Τι να πω την Τριτη θα ξερω.Μεχρι τότε ειναι κλειστά όλα.Γιατι αν δεν ακούσω καρδούλα δεν ησυχάζω.Σκεφτομαι συνέχεια ότι ίσως και να το εχω χασει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν το είχες χάσει θα πονουσες κ θα είχες ακόμα αίμα. το Σεπτέμβρη που είχα αποβολή είχα 10 μέρες αίμα

 δν πονούσα αλλά είχα μέρες αίμα. μην το σκέφτεσαι. δν το πιστεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι βρε Κυριακή μου να εχεις δίκιο.Αν και δεν αντεχονται οι εμετοί παλι καλα που εχω ακομα όπως και ναυτίες κυρίως.Καμια σχέση ομως με τις προηγούμενες εβδομαδες.Με καραμελιτσες ειμαι μια χαρα.Κυριως αυτές οι Baloo και οι Werthers original με βοηθούν παρά πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα με βοηθούν αλλά η γεύση που μου αφήνουν με χαλάει.. όσο την τρώω καλά είναι.. μετά όμως.. με χαλάει. σκέψου θετικά.. εξ άλλου σου ειπα. από προσωπική εμπειρία το Σεπτέμβριο 10 μέρες αίμα είχα κ πολύ. όχι απλά κανονική περίοδος αλλά κ με το παραπάνω! μια χαρά θα είναι το σπορακι σου. μάλλον κουράστηκες.. σε παρακαλώ ξεκουράσου. κάτσε κάτω κ φέρε κάποιον για τη μικρή σου για βοήθεια.μην το ρισκάρεις.

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι σιγουρα δεν ήταν από κούραση.Αφου λόγω εμετων ουτε δουλεια παω ουτε τιποτα κάνω στο σπιτη.Απο το κρεβάτι σηκώνομαι και παω και ξαπλώνω στον καναπέ.Αφου εχω σκύλοβαρεθεί.Δεν περνά η μερα με τιποτα.Και η μικρη μου δεν με κουράζει καθόλου.Μονη της παίζει όλη μερα.Απλα ειναι κουραστική όταν εχει γκρίνια και αυτη που εχει κλειστεί μέσα τοσο καιρό.Ξερεις τι σκέφτομαι ομως;Ολους αυτούς τους εμετους που έκανα και το ζορίσμα που αναγκαστικά εχεις όταν τα βγάζεις.Αφου σκέφτομαι ότι οι εμετοί φταίνε για την αιμορραγία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
    • 6 χρόνων είναι δίδυμα.. μωρέ σε λίγο καιρό μου φαίνεται θα το πω κι εγώ σε όλους ότι πια δεν πολύ δέχομαι επισκέψεις..γτ από μόνοι τους δεν! Άντε τώρα θα τηγανίσω πατάτες και αυγά γτ δε θα θέλουν να φάνε φακιές που έχω.. αχ αχ ελπίζω να μην έρθουν 2 το βράδυ να τα πάρουν.. τώρα νευριάζω κι εγώ δε μου φταίνε τα μικρούλια, αλλά οι γονείς τους οι αναίσθητοι..
    • Ααα ωραία ποσο χρόνων είναι τα μικρά σου αδερφού σου; Εγω να σου πω την αλήθεια αποφεύγω να έρχομαι σε επαφή με παιδεία ειδικά αυτά που πάνε και σχολείο μόνο σε εξωτερικό χώρο πχ καμία παιδική χαρά και αυτο μια στο τόσο λογο του παιδιού  
    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...