Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Εγω πάντα όταν σταματούσαν οι εμετοί γυρνούσα στη δουλεια γιατι δεν μπορώ με τιποτα στο σπίτι.Και το ίδιο θα κάνω και τωρα παρόλο που αυτη τη φορα δεν θα ειμαι ταμείο αλλα θα κάνω κανονικά γεμίσματα.Το καλο ειναι ότι δεν εχει πελάτες τα βραδια και ειναι πιο ήρεμα.Εγω σήμερα δεν έκανα εμετό καθόλου και έχω φάει και παρά πολυ.Ειχα και ραντεβού στο Kfc με κάτι φίλους και μέχρι που έφαγα και δυο μερίδες κοτομπουκιτσες?Αναγούλες βεβαια έχω τρελές αλλα έχω πάρει αυτές τις καραμέλες ζελεδακια και όταν ανακατεύομαι βάζω μια στο στόμα και την γλείφω σιγά σιγά και βοηθάει.Επισης πίνω σιγά σιγά seven up και ανακουφιζομαι αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω πάντα όταν σταματούσαν οι εμετοί γυρνούσα στη δουλεια γιατι δεν μπορώ με τιποτα στο σπίτι.Και το ίδιο θα κάνω και τωρα παρόλο που αυτη τη φορα δεν θα ειμαι ταμείο αλλα θα κάνω κανονικά γεμίσματα.Το καλο ειναι ότι δεν εχει πελάτες τα βραδια και ειναι πιο ήρεμα.Εγω σήμερα δεν έκανα εμετό καθόλου και έχω φάει και παρά πολυ.Ειχα και ραντεβού στο Kfc με κάτι φίλους και μέχρι που έφαγα και δυο μερίδες κοτομπουκιτσες?Αναγούλες βεβαια έχω τρελές αλλα έχω πάρει αυτές τις καραμέλες ζελεδακια και όταν ανακατεύομαι βάζω μια στο στόμα και την γλείφω σιγά σιγά και βοηθάει.Επισης πίνω σιγά σιγά seven up και ανακουφιζομαι αρκετά.

με τις καραμελιτσες καπως την παλευω κ εγω..λιγη κοκα κολα λιγη σοδα...αλλα χτες δν με βοηθησε τπτ...κ σήμερα νιωθω πολυ κουρασμενη κ φαινεται κ το πρόσωπό μου κομμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι ακριβως 11+3.

Τρεχαμρ το μικρο σημερα γιατρους...εχει ιωση κ ειναι μες την ταλαιπωρία το κακόμοιρο. Η αλήθεια είναι πως ετσι ξεχνιέσαι και περνάνε οι μερες. Για τους μήνες δεν ξέρω. Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

 

MEMBER         ΤΕΠΠΗΤΠΑΙΔΑΚΙΑΠΕΡΙΟΧΗDina2016/8/2015      22/5/2016 0ΑΘΗΝΑMaraki!Tk14/9/2015 21/6/20150ΧΑΛΚΙΔΑFINE         1.10.15 7.7.151ΑΘΗΝΑMommy 513/10/2015    20/7/20164ΜαντσεστερRmln              18.10.15        24.07.160ΕΥΒΟΙΑΚυριακή  29/10/2015    4/8/16 1

 

Τρίπολη

Καπου το ανακάλυψα και το ξανακοτσαρω.χιχιχι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά του fine.Οταν ειναι άρρωστα τα μικρά ταλαιπωρία και για αυτα και για εμάς.Η δίκη μου εχει έναν βήχα τα βραδια που φοβάμαι ότι θα τα βγάλει κάθε φορα που βήχει.Και εγω ακομα καταρροή.Δεν ειναι απίθανο να σου δίνει σιγά σιγά το παρόν το σποράκι σου.Στην αρχή άλλωστε ετσι ειναι σαν φτερουγίσματα.Εγω θέλω να ερθει ο καιρός για τον υπέρηχο.Σαν να περπατάω στα τυφλά ειμαι ετσι.Απαραδεκτο βρε κοριτσια το σύστημα τους.Με το που μαθαίνεις ότι είσαι εγκυος πρέπει να κανεις έναν υπέρηχο τουλαχιστον να δεις ότι η εγκυμοσύνη ειναι στο σωστό σημείο.Ξερετε τι μου απάντησαν όταν τους ρώτησα τι γίνεται αν κάποια εγκυμοσύνη ειναι εξωμητρια;Α θα το καταλάβεις λεει από τους αφόρητους πόνους και την αιμορραγία ?????Μωρε πανε καλα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τα αλλα το συστημα υγειας εξω ειναι καλυτερο κ πιο προχωρημενο! Τι να πω!!! Κανε κουραγιο @Mommy 5 θα περασει ο καιρος... περαστικουλια κ σε σενα κ στη μικρουλα σου..@fine περαστικουλια κ σε σενα..κυκλοφορει βαρια ιωση γαστρεντεριτιδας εμαθα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε τι καλύτερο.Ολοι οι Έλληνες εδω κάνουμε το Σταύρο μας  να μη μας βρει τιποτα.Δεν πληρώνεις βεβαια τιποτα ουτε φάρμακα ουτε εξετάσεις ουτε νοσηλεία στο νοσοκομείο αλλα τι να το κανεις αν δεν σε αντιμετωπίζουν όπως πρέπει.Κυριακη πως είσαι τωρα;Ακομα αδυναμία αισθάνεσαι όπως το πρωι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι. Ακομα. Κ μαλιστα με εκνευρισαν γτ με πηραν τηλ 2 φιλες μου οι οποιες κ οι 2 ειναι μητερες κ μου ειπαν: δν εισαι κ αρρωστη.. κ σκέψου οτι μιλησαμε κ με καμερα κ ειδαν πως ειμαι..λςς κ το θελω να ειμαι ολη μερα στο κρεβατι..να μην μπορώ να κανω τπτ... ελεος δλδ.. η καθε γυναικα περναει την εγκυμοσυνη της με το δικο της τροπο. Κ στην κορη μου τα ιδια χαλια ειχα. Δν το επιλεγω..κ δν μπορώ κ να πιεζω τον εαυτο μου να κανει πραγματα γτ μετα γινομαι χειρότερα.. μια βολτα πηγαμε το μεσημερι κ το αποτελεσμα ηταν να γυρίσουμε στο 2 ωρο κ να εχω κανει μαυρους κυκλους απο την ταλαιπωρια. Λες κ εσκαβα.. κ ξεραθηκα στον υπνο..κειχα κ ναυτιες στη βολτα κ ετρεμαν τα ποδια μου. . Αν ειναι δυνατον.. εμενα μου αρεσει να ειμαι κλεισμένη μεσα στο σπιτι;;; τρελη ειμαι;; ειμαι πολυ δραστηριος ανθρωπος κ πραγματικα νιωθω τρομερη εξάντληση.  Εγω που δν καθομαι σχεδον ποτε...ειμαι ολη μερα στο κρεβατι.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά σαν να ακούω τον εαυτό μου να μιλάει.Νευριαζω απίστευτα όταν δεν με καταλαβαίνουν η με αντιμετωπίζουν λες και απλώς χαιδευομαι.Και αυτα τα ειρωνικά Ε δεν είσαι άρρωστη εγκυος είσαι με τρελαίνουν.Γιατι εγω άρρωστη αισθάνομαι προς το παρόν και οχι εγκυος.Και τι δεν θα έδινα να ειχα και εγω έστω και μια από όλες αυτές τις εγκυμοσυνες μου εύκολη.Καθε φορα τα ίδια ομως.Ενταξη δε λέω υπομονή θα κάνουμε γιατι δεν εχουμε και άλλη επιλογή αλλα δεν μπορούμε και να αγνοήσουμε το πως αισθανόμαστε.Γιαυτο και ειμαι πολυ χαρούμενη που τουλαχιστον εδω μέσα μπορώ να λέω ότι Νοιώθω χωρίς να με ειρωνεύονται.Η μια στηρίζει την άλλη κοριτσάκι μου.Καλα εμένα οποίος με βλέπει πραγματικά με πιστεύει το τι περνάω και με λυπάται γιατι ειμαι χαλια.Κατι τετοια σχόλια μου τα κάνουν μόνο άτομα που δεν με έχουν δει αλλα μιλάμε στο τηλέφωνο πχ.Μα η αδυναμία μου φαίνεται καθαρά στο πρόσωπο μου.Αισθανομαι ότι εχω μεγαλώσει δεκα χρόνια και ότι δεν βλέπομαι από την ασχημια???Για τετοια χαλια μιλάμε.χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!! ειμαι καινουρια κι εγω. πως εισαστε? ειμαι κι εγω μελλουσα μανουλα για 4η φορα

ειμαι 6 εβδομαδων κι αντιμετωπιζω προβλημα με το αυτι μου.η αμοξιλ ειναι αφοβη αντιβιωση αλλα φοβαμαι να παρω.δεν μου εχει ξανασυμβει.Μommy  μην ακους κοριτσακι μου κανεναν. τον εαυτο σου κοιτα και το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Olinaki.Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλο και το τέταρτο.Τι ωραία που μεγαλώνει η παρεούλα μας?Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο ειχα πρόβλημα με το αυτί και εγω και πήρα αμοξιλ.Η αλήθεια ειναι ομως πως επειδή σε αυτη την εγκυμοσύνη το εχω παρακάνει με τα χαπια μόλις μου πέρασε ο πόνος και έπεσε ο πυρετός την σταμάτησα.Τωρα απλώς το αισθάνομαι βουλωμένο και ακούω περίεργους θορύβους αλλα τουλαχιστον δεν πονάω.Ο γιατρός τι σου ειπε;Απο που είσαι εσυ καροτσάκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαρισα μενω εσεις? εμενα απλα ποναει το αυτι μου και ειναι πρησμενο μεσα. δεν πηγα σε γιατρο γιατι εχθες ξεκινησε να ποναει.να ξεκινησω αμοξιλ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω Αγγλια μένω Ολινακι.Απο ότι ξερω η αμοξιλ οντως ειναι άφοβη αλλα σιγουρα να ρωτήσεις το γιατρό σου πρώτα πριν την αρχίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι το θέμα μου @Mommy 5 οτι δν με εχουν δει απο κοντα. Η πεθεραμου που με ειδε τρόμαξε... κ φοβηθηκε.. τεσπα.. καλωσηρθες @olinaki!!! Καλο κουραγιο κ σε σενα!!! Με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αυριο θα ειμαι 10 εβδομάδων ακριβως.Αγορακια η κοριτσάκια ειναι τα αλλα σου παιδάκια Ολινακι μου;Και οι γέννες σου φυσιολογικές η καισαρική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι χαλια αισθανομαι κ δειχνω κ εγω...Δεν περιποιουμαι κιολας.βαριεμαι...olinaki με το καλο.εγω ειμαι 11 προς 12 βδ..απο αθηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου fine?Και εγω ειχα πολλές εβδομαδες να βαφτω.Και βαριόμουν και δεν εχει νόημα αφου από το κρεβάτι σε καναπέ ειμαι.Χθες ομως που είχε ρεπό ο καλός μου ύστερα από πολλές μερες βάφτηκα και βγήκαμε εδω γύρο βολτούλα.Και πραγματικά άλλαξε η ψυχολογία μου λιγο.Καλο ειναι που και που να βλέπουμε και λιγο χρωματακι στο πρόσωπο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω καλυτερα μη με ματιάσω?Τελικα όσο πιο νορμαλ προσπαθώ να τρώω τοσο καλυτερα ειμαι.Βεβαια οι ναυτίες εκει συνεχίζουν αλλα σε πολυ καλύτερο σημείο.Μακαρι να συνέλθουμε πιο γρηγορα αυτη τη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! πηγα σημερα στον γιατρο. βασει της τελευταιας μου περιοδου λογικα ειμαι 6 εβδομαδων. σημερα ο γιατρος ειδε μονο τον σακο χωρις εμβρυο. μου ειπε να μην ανησυχω γιατι μπορει να καθυστερησε η συληψη.μου ειπε να ξανακανω χοριακη και να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες. σας εχει τυχει κατι αναλογο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ολινακι.Οχι δεν μου εχει συμβεί αυτο εμένα αλλα εγω ούτως η άλλως δεν εχω κανει ακομα υπερηχο Οποτε δεν ξερω τι μου γίνεται.Αλλα και εγω θα σου έλεγα να μην ανησυχείς.Εισαι νωρίς ακομα για να φανεί.Ειμαι και σε ένα αγγλικό φόρουμ για έγκυες και εκει το εχω διαβάσει πολλές φορές αυτο και φυσικά σε επόμενο υπερηχο είδαν και έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...