Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Εμένα πάντως μου είπε ο γιατρος μου φυσιολογικά ασυζητητί και χωρίς επισκλειριδιο μέχρι εκεί που αντέχω και γενικά με τον πόνο τα πάω καλά!! Σκέφτομαι και όλες τις παλιές που δεν Έκαναν τίποτα και λέω εγώ γιατί να μην μπορώ ??λίγο πουριτανη είμαι σ αυτό αλλά βλέπω ότι συμφωνεί και ο γιατρος μου 

Οι παλιες Dina 20 γεννουσαν κ στο σπιτι τους με μαμη! Και δεν τις κοβανε απο κατω! Τωρα σε κοβουνε για πλακα! Σκεφτεσε ποσο επιπονο θα ειναι? χωρις 0 αναισθησια? Δεν ξερω εγω προβληματιζομαι πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια καλησπερα κ παλι. Εγω γεννησα στο μητερα κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη. Κ θα γεννησω κ το δευτερο εκει. Με επισκληριδειο γτ εχω ασθμα κ φυσημα κ ο γιατρος δν με αφηνει. Στο πρωτο σκεφτείτε μου ειπε ή  θα την κανεις ή θα το φας αχ χα εγω δν σε ξεγενναω χωρις επισκληριδειο να μου παθεις τπτ κ εσυ κ το παιδι. Κ πραγματι στους ωμους επαθα μια κριση ασθματος κ μου εβαλαν οξυγονο αλλα ευτυχως τα καταφερα. Ειχε δικιο τελικα οποτε λογικα.. παλι το ιδιο θα γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα κ παλι. Εγω γεννησα στο μητερα κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη. Κ θα γεννησω κ το δευτερο εκει. Με επισκληριδειο γτ εχω ασθμα κ φυσημα κ ο γιατρος δν με αφηνει. Στο πρωτο σκεφτείτε μου ειπε ή  θα την κανεις ή θα το φας αχ χα εγω δν σε ξεγενναω χωρις επισκληριδειο να μου παθεις τπτ κ εσυ κ το παιδι. Κ πραγματι στους ωμους επαθα μια κριση ασθματος κ μου εβαλαν οξυγονο αλλα ευτυχως τα καταφερα. Ειχε δικιο τελικα οποτε λογικα.. παλι το ιδιο θα γινει..

Αληθεια βρε κοπελα μου!!! Τοτε εννοειται σε τετοιες περιπτωσεις ειναι απαραιτητο!!! Φυσιολογικα ομως με επισκληριδιο η εκανες καισαρικη με επισκληριδειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα γεννησω στο Ρεα πρώτα ο Θεός!!Μου είπε ο γιατρος όσο αντέχω, πιστεύω ότι θα τα καταφέρω εκτός και αν νιώθω ότι θα πεθάνω ή για κάποιο άλλο λόγο πρέπει να κάνω! Πήγα σε οφθαλμιατρο και οδοντιατρο γιατί με έστειλε ο γυναικολογος μου και μου είπαν ότι μπορώ να γεννησω φυσιολογικά!! Από κει και πέρα αν με βοηθήσει και ο μπεμπης μου θα βάλω και γω τα δυνατά μου για να το πάω φυσιολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσιολογικά νομιζω εννοεί γιατι ειπε ότι στους ώμους έπαθε την κρίση άσθματος.Μαρακι θα σταθώ σε αυτο που έγραψες πριν ότι σε κόβουν για πλακα από κατω.Εχεις δίκιο τρία παιδια που γέννησα στην Ελλαδα με έκοψαν σε όλα ενώ την τελευταία που γέννησα εδω αγγλια οχι.Τυχαιο;Δε νομιζω.Οχι ότι μου αρέσει το σύστημα εδω αλλα και Ελλάδα βρε παιδί μου οι γιατροί όλα για την ευκολία τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε ναι ελεος δλδ!!! Γι'αυτο φοβαμαι... Και σκεφτομαι για επισκληριδιο! Θελω να ρωτησω πολλα απ'αυτα τα θεματα το γιατρο μου! Να δω ποιας πολιτικης ειναι.. Αλλα δισταζω... Ξερω ομως τι γινεται στην πλειοψηφεια των γιατρων εδω... Ειμαι ενημερωμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται και θα τον ρωτήσεις γιατι να διστάζεις;Και η δουλεια του ειναι να σου τα εξηγήσει όλα και ετσι θα δεις και εσυ τι είδους γιατρός ειναι.Ποιον εχεις στο Έλενα Μαρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται και θα τον ρωτήσεις γιατι να διστάζεις;Και η δουλεια του ειναι να σου τα εξηγήσει όλα και ετσι θα δεις και εσυ τι είδους γιατρός ειναι.Ποιον εχεις στο Έλενα Μαρια;

Στο στελνω σε μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε;;; σημερα χαθηκα.. ημουν ολη μερα με αναγουλες κ στο τελος κουραστηκα κ πηρα το χάπι.μετα κοιμήθηκα για καμια ωρα κ απο εκεινη την ωρα ειμαι σουπερ!!! Λες κ δν ειμαι εγκυος!!! Επισης να σας πω οτι απο χτες τρωω ακτιβια γιαουρτι με δημητριακα κ ομολογω οτι πηγα κ στην τουαλέτα 2 φορες σημερα κ 1 χτες!!! Δοκιμαστε το!!! Τα λεμε αυριο... ελπιζω να μπητε.. φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κυριακή μου και σε όλα τα κορίτσια!!!και γω έχω θέμα με τη δυσκοιλιοτητα μεγάλο!! Θα δοκιμάσω αυτό το ακτιβια μπας και με βοηθήσει!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κυριακή μου και σε όλα τα κορίτσια!!!και γω έχω θέμα με τη δυσκοιλιοτητα μεγάλο!! Θα δοκιμάσω αυτό το ακτιβια μπας και με βοηθήσει!! ?

@Dina20 εμενα με βοηθησε πολυ..κ θα το καθιερωσω. Ενα την ημερα. Αλλα πηρα κ χωμι τοστ πολυσπορο που βοηθαει πολυ.γενικα οτι ειναι ολικής αλεσης βοηθάει κ τα all bran τα κορνφλεικς κανουν καλο αλλα είναι ακριβα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.Τι μου κάνετε;Εγω πολυ ζαλάδα τις τελευταίες μέρες.Ολα γυρίζουν.Αυριο έχω ραντεβού με την μαία για να μου φτιάξει φάκελο και να με βάλει στη λίστα για αυχενική διαφάνεια.Θα της το αναφέρω μήπως μου κανει εξετάσεις για σίδηρο.Νομιζω ότι μου εχει πέσει πολυ Γι'αυτο δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.Βεβαια ειναι και η εξάντληση από τους εμετους.Αφου συνεχίζω να χάνω κιλα.Αλλο μισό έχασα αυτη την εβδομαδα.Εσεις;Ολα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy 5 καλα ειμαι κ εγω. Πηρα χαπακι το πρωι κ βγηκα να κανω κ κατι δουλειές.. τωρα αρχισα να πεφτω γτ δν πηρα το μεσημεριανο..να το πεις κοριτσακι μου.. κριμα να ταλαιπωρεισαι τοσο.. εγω βρηκα λυση κ για τη δυσκιλιοτητα κ για τις ναυτιες προς το παρον..στο μελλον βλεπουμε..τρωω οσο πιο ελαφρια μπορω.. δυστυχως πειναω..χτες γουργουριζε η κοιλια μου ολη νυχτα κ δν μπορεσα να κοιμηθω αλλα δν εφαγα! Αχαχχα!!! Να σου πω κάτι;; ο γιατρος δν σου εδωσε πλανο διατροφης;; εμενα μου εδωσε.. κ λεει να τρωω ολικής προιοντα κ ελαφρια φαγητα για τις ναυτιες..φαντασου οτι γλυκα δν τρωω ουτε πιτες ουτε λιπαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ χαίρομαι για σενα Κυριακή μακάρι να συνεχίσεις να είσαι ετσι.Εδω κοριτσι μου δεν σε παρακολουθούν γιατροί μόνο μαίες.Αφου αυριο έχω το πρώτο μου ραντεβού και απ'οτι ξερω μόνο το φάκελο θα μου φτιάξει και θα μου πάρει αίμα για εξετάσεις.Πολυ μου λείπει το ελληνικό σύστημα στην εγκυμοσύνη.Ειχα το γιατρό μου και ρωτούσα ότι ήθελα.Εδω με τις μαίες τι να κανεις;Και Ασε που δεν ειναι πάντα η ίδια ώστε να την γνωρίσεις.Και αν σε περίπτωση συμβεί κάτι έκτακτο πας στα επείγοντα της μαιευτικής.Ο Θεός βοηθός που λενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε.. κ εγω που νομιζα πως στο εξωτερικο ειναι πιο καλα τα πραγματα..ή τουλαχιστον έτσιμου ειχαν πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fine εμεις ειμαστε κοντα στις μερες. το αλλο σου το παιδακι ποσο ειναι;; σου ζητησε αδερφακι;;τωρα το εχεις πει;;

τι εννοείς κοντα; αν δεν κανω λαθος ενα μηνα δεν ειναι η διαφορά;δεν του το εχω πει.μολις γινει Πρωτα ο Θεουλης η αυχενική! 

Γεια σας κοριτσια.Μην χάνεστε βρε?Εγω χθες ειχα πυρετό και πόνο σε όλα μου τα Κόκκαλα.Σημερα δεν έχω αλλα πονάει τοσο πολυ ο λαιμός μου δεν μπορώ ουτε το σάλιο μου να καταπιώ.Ουφ πια...Θέλω να γίνω καλα 

Καλα παμε εγω ημουν με διάρροια. ..

Καλησπερα κοριτσια μου πως ειστε σημερα? Χθες εκανα την αυχενικη διαφανειααα!!!!! Αααααχ ηταν τελεια!!! Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα και φυσιολογικα.... Κ μου εκανε κ προβλεψη για το φυλο! Ειπε κατα πασα πιθανοτητα κοριτσακι!!! Αλλα 100% θα φανει στη Β' επιπεδου!

Τελικα οντως αυτο με τους εμετους δεν ισχυει! Εγω σημερα ξυπνησα με πονο στο στομαχι, ειχε πρηστει πολυ!!! Δεν ξερω τι με πειραξε! Επισης με πιανει συνεχεια πονος στο στηθος! Απιστευτος πονος βρε κοριτσια.... Καθε μερα! Δεν παιρνω τπτ γι'αυτο...

Αλλα πολλες φορες μου'ρχετε να παρω DEPON αλλα δεν πινω... Εσεις γενικα περνετε χαπια? Δεν ξερω αν κανει κιολας...

Εγω γενικα παντα τα απεφευγα... Ποσο μαλλον τωρα...

Μπραβο Μαρακι! Τι ωραια νεα! Με το καλό! !!!

Μπράβο Μαρακι!να σου ζήσει το κοριτσάκι σου λοιπον!!η αυχενικη είναι απ τις καλύτερες στιγμές όπως και η β επιπέδου γιατί βλέπεις ένα μωρό κανονικο!!εμένα αυτό με τους παλμους και με τους εμετους μου βγήκε!! Είχε αργους αλλά δυνατούς παλμους και δεν έκανα ούτε εμετό ούτε είχα αναγουλες και στην αυχενικη μου είπε αγόρι και μετά ο γιατρος το επιβεβαιώσε!!καλό είναι όσο μπορείς να αποφεύγεις τα χάπια!! Εμένα στο α τρίμηνο το κεφάλι μου έσπαγε και δεν πήρα ούτε ένα ντεπον αλλά εξαρτάται από το πόσο αντέχεις τον πόνο! Αν δεις ότι δεν αντέχεις ρώτα τον γιατρό και έπειτα πάρε!!! 

Δηλαδη οι πολλοι εμετοι σημαίνουν κοριτσι;;;

Κοριτσια εσεις που εχετε ηδη παιδακια γενησατε φυσιολογικα? Και σε δημοσιο η ιδιωτικο νοσοκομειο?

Μαρακι εγω τκ πρωτο σε ιδιωτικό με επισκληριδιο Φ.Τ.

μοναδικη εμπειρια!

@Dina20 εμενα με βοηθησε πολυ..κ θα το καθιερωσω. Ενα την ημερα. Αλλα πηρα κ χωμι τοστ πολυσπορο που βοηθαει πολυ.γενικα οτι ειναι ολικής αλεσης βοηθάει κ τα all bran τα κορνφλεικς κανουν καλο αλλα είναι ακριβα..

Πανάκριβα και αηδιαστικα.....χαχαχαχαχ

Γεια σας κοριτσια μου.Τι μου κάνετε;Εγω πολυ ζαλάδα τις τελευταίες μέρες.Ολα γυρίζουν.Αυριο έχω ραντεβού με την μαία για να μου φτιάξει φάκελο και να με βάλει στη λίστα για αυχενική διαφάνεια.Θα της το αναφέρω μήπως μου κανει εξετάσεις για σίδηρο.Νομιζω ότι μου εχει πέσει πολυ Γι'αυτο δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.Βεβαια ειναι και η εξάντληση από τους εμετους.Αφου συνεχίζω να χάνω κιλα.Αλλο μισό έχασα αυτη την εβδομαδα.Εσεις;Ολα καλα;

εγω ειμαξ στα μείον 4 κιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε και ρεψιματα; Σα γαϊδούρι εχω κατάντησει ρε παιδια.μεχρι κ τον αντρα μου ντρεπομαι.

Ασχετο εχετε μιλησει με γιατρους για το σεξουαλικο κομμάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου fine.Εσυ γιατι έχασες κιλα;Αφου είσαι πολυ πιο μπροστά από εμένα.Κανεις ακομα εμετους;Ρεψίματα εγω δεν έχω αλλα έχω συνεχώς λοξιγκα.Τωρα για το σεξουαλικο δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα αρκεί να μην εχεις αποκόλληση η κάποιο άλλο ιατρικό λόγο που να στο απαγορεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια... εγω εχω ρεψιματα πολλα..κ σημερα με πηγε διαρροια μετα απο εντονο στομαχοπονο 2 ωρων.. οσο για  το σεξ.. εμας μας το εχει κοψει.. λογψ ιστορικου.. στην κορη μου απο εντονους οργασμούς 6μηνων παραλιγο να γεννησω..κ εται ακομα δν μας αφηνει..αυν κ την προηγουμενη αποβολή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια και από εμένα με λέε κατερίνα, έχω γράψει πολλές φορές σε αυτό το φορουμ και στις δύσκολες στιγμές και ευτυχώς για δεύτερη φορά γράφω ξανά στις ευχάριστες στιγμές της εγκυμοσύνης. εχω δύο αγγέλους στονν ουρανό και ένα αγοράκι 1 ετους στην αγκαλιά μου. περιμένω σε 8 μήνες και το δευτερο δωρο της ζωής μου στα χέρια μου.. πιθανή ημερομηνιά 27/7/2016. να είμαστε όλες καλα και να έχουμε ευκολές τελειόμηνες εγκυμοσύνες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και σε σενα ζουζουν και καλώς ήρθες Κατερίνα στην παρεα μας.Με το καλο το μωράκι σου και να χαίρεσαι το αγοράκι σου.Πως ειναι η εγκυμοσύνη σου ως τωρα Κατερίνα;Εύκολα η και εσυ με εμετους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια... εγω εχω ρεψιματα πολλα..κ σημερα με πηγε διαρροια μετα απο εντονο στομαχοπονο 2 ωρων.. οσο για  το σεξ.. εμας μας το εχει κοψει.. λογψ ιστορικου.. στην κορη μου απο εντονους οργασμούς 6μηνων παραλιγο να γεννησω..κ εται ακομα δν μας αφηνει..αυν κ την προηγουμενη αποβολή..

Κυριακη καθόλου δηλαδη σε όλη την εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαν τρίτη εγκυμοσύνη που πίστευα ότι τα ξέρω όλα είναι παράξενη διότι την συγκ΄ρινω με τις προηγούμενες. κλέινω την 8 εβδομάδα, λίγη δυσκοιλιότητα υπάρχει και το πολεμώ με το ντουφαλάκ , καούρες από την κατανάλωση χυμού και ανακατοσούρες ήπιες για αυτό πηγαίνω με μικρά γευματα. αυτό που με ξαφνιάζει είναι η κούραση η πολύ πολύ κουραση. κάτι θα κάνω και κατευθειάν κουράζομαι, πολύ ύπνο και λόγο δουλειάς και μωρόυ δύσκολο να ξεκουράζομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...