Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Δεν υπάρχουν λόγια να σου περιγράψω πως νοιωθω που ειναι μακριά μου αλλα νομίζω τωρα καταλαβαίνεις γιατι έχω κατάθλιψη και μου ειναι απαραίτητα τα χαπια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση πως δεν θα γλιτώσω την αντιβίωση.Με έχουν πεθάνει οι αμυγδαλές μου και με χτυπάει και στο δεξί αυτί.Οχι τιποτα άλλο αλλα πέφτει και Σαββατοκύριακο και που να τρέχω στα επείγοντα αν χειροτέρεψω.Και φυσικά οι εξαγωγές συνεχίζονται.Αχ τι τραβάω η μανα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου.. κοιταξε το. Αρκετα υποφερεις..περαστικα σου... κ δες το λιγο αλλιως.. κ εγω κλαιω που δν μπορω νακανω τπτ αλλα σκεφτομαι οτι κατι μεγαλωνει μεσα μου.. κ ειναι πιο σημαντικο απο ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου σου λειπουν τα παιδακια σου γτ δν τα έχειςεσυ; κριμα ειναι να περνεις χαπια αφου ο λογος ειναι αυτος..ειμαι σιγουρη πως κ σε εκεινα θα λείπεις πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοπέλα μου να είσαι καλα όσο για τις μικρές μου τωρα ειναι αργά.Τα λάθη ηδη έγιναν.Αρκει να ειναι καλα αυτο με νοιάζει και φυσικά δεν σταματώ να τις σκέφτομαι ουτε λεπτό.Σε καληνύχτω τωρα Κυριακη μου.Να εχουμε ένα ήσυχο βραδυ χωρίς αναγουλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου πως ειστε σημερα? Χθες εκανα την αυχενικη διαφανειααα!!!!! Αααααχ ηταν τελεια!!! Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα και φυσιολογικα.... Κ μου εκανε κ προβλεψη για το φυλο! Ειπε κατα πασα πιθανοτητα κοριτσακι!!! Αλλα 100% θα φανει στη Β' επιπεδου!

Τελικα οντως αυτο με τους εμετους δεν ισχυει! Εγω σημερα ξυπνησα με πονο στο στομαχι, ειχε πρηστει πολυ!!! Δεν ξερω τι με πειραξε! Επισης με πιανει συνεχεια πονος στο στηθος! Απιστευτος πονος βρε κοριτσια.... Καθε μερα! Δεν παιρνω τπτ γι'αυτο...

Αλλα πολλες φορες μου'ρχετε να παρω DEPON αλλα δεν πινω... Εσεις γενικα περνετε χαπια? Δεν ξερω αν κανει κιολας...

Εγω γενικα παντα τα απεφευγα... Ποσο μαλλον τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαρακι!να σου ζήσει το κοριτσάκι σου λοιπον!!η αυχενικη είναι απ τις καλύτερες στιγμές όπως και η β επιπέδου γιατί βλέπεις ένα μωρό κανονικο!!εμένα αυτό με τους παλμους και με τους εμετους μου βγήκε!! Είχε αργους αλλά δυνατούς παλμους και δεν έκανα ούτε εμετό ούτε είχα αναγουλες και στην αυχενικη μου είπε αγόρι και μετά ο γιατρος το επιβεβαιώσε!!καλό είναι όσο μπορείς να αποφεύγεις τα χάπια!! Εμένα στο α τρίμηνο το κεφάλι μου έσπαγε και δεν πήρα ούτε ένα ντεπον αλλά εξαρτάται από το πόσο αντέχεις τον πόνο! Αν δεις ότι δεν αντέχεις ρώτα τον γιατρό και έπειτα πάρε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαράκι μου.Τι ωραία με την αυχενική σου!!!Τι εννοείς έχεις πόνο στο στήθος;Εννοείς από το πρήξιμο λόγω εγκυμοσυνης;Εμενα δεν πονάνε καθόλου ουτε έχουν πρηστεί ιδιαίτερα.Οσο για τα χαπια η αλήθεια ειναι ότι καλο ειναι να αποφεύγονται κατα τη διάρκεια της εγκυμοσυνης.Εγω σε όλες τις προηγούμενες καλα τα πηγα.Τωρα ομως όλα μαζί με βρήκαν.Αλλα χαπια για το στομάχι μου αλλα για τον πυρετό αλλα για κατάθλιψη και αν γλιτώσω την αντιβίωση τωρα με τις αμυγδαλές μου τυχερή θα ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πιανει πονος στις θηλες! ,Μια στο δεξι στηθος κ την επομενη μερα στ'
αριστερο... ποτε ταυτοχρονα ομως κ στα 2!!! Ειναι κατι σαν δυνατο τσουξιμο στο σημειο! Αυτο το πρωτοενιωσα στην εφηβεια οταν ηταν να πρωτοαδιαθετησω με πονουσαν οι θηλες! Ισως κ τοτε γτ μεγαλωνε το στηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Σημερα ξυπνησα καλα.. αλλα την ώρα που ετρωγα εκανε ο αντρας μου τσιγαρο στον απορροφητηρα κ μου εφερε αναγουλες..κ παει το φαγακι..τρωω ελάχιστα γμτ.. κατα τα αλλα καλα.. εσεις τι κανετε;; μπραβο μαρακι για την αυχενικη διαφανεια!!! Τα κοριτσακια ειναι σουπερ!!! Οσον αφορα τα χαπια... εγω δν πινω γενικά. . Μαλωνουμε απο παλια αχαχαχαχ... καλο ειναι να αποφευγονται κατα τη δικη μου άποψη. . Οσο πιο αγνες ειμαστε τοσο καλυτερα για τα σπορακια μας..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ξαναπάρει αντιβίωση και σε προηγούμενη εγκυμοσύνη για τις αμυγδαλές μου παλι.Θα κάνω υπομονή μέχρι την Δευτέρα και αν δεν συνέλθω θα παω στον γιατρό να δω τι θα μου πει.Αυτο με τις θηλές που έχεις με πιάνει εμένα στο τελευταίο τρίμηνο συνηθως.Θα έλεγα να μην πάρεις παυσίπονα για αυτο.Συζητησε το με το γιατρό σου μήπως σου δώσει κάποια αλοιφουλα να βάζεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω που έχω τέσσερα γέννησα το πρώτο σε δημόσιο στην Αθηνα το δεύτερο και το τρίτο σε ιδιωτικό και το τέταρτο σε δημόσιο εδω στην αγγλια που μένω τωρα.Εσυ που θα γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα πηγες σε ιδιωτικο στο δευτερο και τριτο ε? πως και ετσι?
 Δεν εμεινες ευχαριστημενη απ'το δημοσιο?

Εγω θα γεννησω στο Ελενα στην Αθηνα(Δημοσιο ειναι)

Απλα προβληματιζομαι λιγο.... Φυσιολογικα γεννησες η με καισαρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή σαν από θαύμα σήμερα μέχρι στιγμής δεν έχω κανει εμετό.Και οι αναγουλες μου ειναι πιο λίγες σήμερα.Εκανα και ένα κολπάκι με το φαγητό σήμερα.Ειχα φασολάκια μαγειρέψει και αντί να τα φαω ετσι ολόκληρα τα έλιωσα στο μπλέντερ σαν κρεμουλα που δίνουμε στα μωρά.Σκεφτηκα ότι ετσι και θα το χωνέψω πιο γρηγορα το φαγητό αλλα και σε περίπτωση εμετού τουλαχιστον θα βγει πιο εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα το πρώτο στο Αλεξάνδρα και η αλήθεια ειναι ότι ειχα κάποια θέματα.Βεβαια πανε τόσα χρόνια και επίσης έχω ακούσει πιο καλα λόγια για το Έλενα.Μετα πηγα στο μητέρα στα αλλα δυο.Φυσιολογικα με επισκληρίδειο τα έχω γεννήσει όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δεν ειχα πρόβλημα σε αυτο.Το ειχα ζητήσει από τη γιατρό μου από νωρίς και μου είχε πει ότι γίνεται.Οταν πηγα με πόνους να γεννήσω ήμουν ηδη 8 με 9 εκατοστά διαστολή και η γιατρός μου ειπε να μην την κάνω γιατι κοντεύω.Ειχα πολυ γρήγορη γεννά αλλα εγω είπα ότι την θέλω οπωσδήποτε και ήρθε ο αναισθησιολόγος και μου την έκανε αμέσως.Ρωτησες το γιατρό σου;Τι σου εχει πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τον εχω ρωτησει ακομα...  Απλα μου εχουν πει οτι η επισκλειριδιος εχει πολλες παρενεργιες κ καλο θα ηταν να την αποφυγω.... Αλλοι παλι λενε αφου βγηκαν μεθοδοι να μην πονας γιατι να παιδευεσε? και δεν ξερω ειμαι σε διλλειμα? Σκεφτομαι να του πω να εχει αναισθησιολογο stand by και σε περιπτωση που δεν αντεχω με τπτ να μου την κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλυτερα αυτο που λες.Μπορει εσυ να αντέξεις ειδικά αν εχεις σύντομη γεννα.Και αν δεν αντέξεις την ζητάς εκείνη τη στιγμή.Καμια φορα και εγω σκέφτομαι πως τόσες γυναίκες αντέχουν χωρίς και εγω δεν άντεξα σε καμία γεννα μου.Αλλα παλι και εγω πιστεύω πως αφού μπορώ να έχω μια πιο όμορφη εμπειρία γιατι οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως μου είπε ο γιατρος μου φυσιολογικά ασυζητητί και χωρίς επισκλειριδιο μέχρι εκεί που αντέχω και γενικά με τον πόνο τα πάω καλά!! Σκέφτομαι και όλες τις παλιές που δεν Έκαναν τίποτα και λέω εγώ γιατί να μην μπορώ ??λίγο πουριτανη είμαι σ αυτό αλλά βλέπω ότι συμφωνεί και ο γιατρος μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ που θα γεννησεις Dina 20? Δεν ξερω εγω θα τον εχω stand by μαλλον τον αναισθησιολογο... Αν κ με το γιατρο μου δε το εχω συζητησει ακομη τι αποψεως ειναι! Αλλα φοβαμαι! Οτι δε θα αντεχω χωρις!!! Εδω οταν ειχα περιοδο πρωτη μερα χτυπιομουνα απ'τον πονο! Ποσο μαλλον σε γεννα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εννοείται κοριτσια πως αν αντέχετε για ποιο λόγο να την κάνετε;Μακαρι να άντεχα και εγω αλλα μπα...με τιποτα.Καθε φορα από τον πόνο έβλεπα αστρακια και νόμιζα πως θα λιποθυμισω και θα με πανε για καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...