Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Γράφαμε μαζί νανα

θα ήταν η πρώτη μέρα

η δασκάλα θα τα πει καλά κανει

ο Νίκος έκανε ναμπει 2 ώρες στο μαθημα

την πρώτη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ μαρκερ παλι αρρωστιες;;;;;

τι τραβας ρε κοριτσι...ωρες

 ωρες νιωθω οτι δεν πρεπει να λεω κουβεντα!

περαστικα!

μα και αυτα τα σπυρια που πανε και βγαινουν... σπασιμο!

 

ΝΑνα και εγω αυτο τι κρυφτο δεν το μπορω....

τους εχω πει παμπολες φορες, ιδιως οταν ειμαστε εξω στην αυλη ή αλλου οταν τους φωναζω να μου απαντανε αμεσως γιατι θα τρομαξω μηπως χαθηκαν ή τους πηρε κανεις. ετσι στα ισια. να εχουν λιγο το φοβο...

ακομα θυμαμαι οταν ηταν τοσο μικρη η μεγαλη ανηψια μου... ειμασταν ολοι στο πατρικο στην Τουμπα και ξαφνικα χασαμε τη Σωτηρια!!!

να φωναζουμε, να ψαχνουμε, ο γαμπρος μου αρχισε τα μπινελικια πως χασαμε το παιδι και κατεβηκε εξω να ψαξει... μιλαμε για πανω απο 5λ που φανηκαν ωρες!

τελικα εκει που εψαχνα, θυμηθικα την καλυτερη δικη μου κρυψωνα οταν ημουν μικρη...

στο παιδικο δωματιο πισω απο το προσκεφαλο του κρεβατιου που ηταν σα ραφακι καιδιπλα κολητα ηταν το γραφειο. ισα που χωρουσε ενα μικρο να στριμωχτει...

και ναι εκει ηταν!

δεν ξερω τι σκεφτονται τα σκατουλια και κανουν τετοια!

 

οσο για τον Ανθιμο νομιζω θα παρει πολλα χρονια που θα υπαρχουν στιγμες ζηλιας. εσυ με τον αδερφο σου δεν ειχατε τετοια;;; εγω με την αδερφη μου, αν και εχουμε 8.5χρ διαφορα μεχρι που περασε στο στρατο και εφυγε απο το πατρικο, εγω πηγαινα 1η λυκειου, ακομα ειχαμε τρελες στιγμες!

εγω για φυσιολογικο το βλεπω.....

 

ΜΑρντιο τι σας επιασε χρονιαρες μερες και γκρινιαζετε στη δουλεια;

καντε καμια μαζωξη για κοπη το πιτα να ηρεμισετε λιγο.

 

οσο για μας... Δοξα τω Θεο! καλα!

απο προχθες εδωσε στο Σπυρο ενας σημμαθητης του προσκληση για παρτυ...

με λεει ο αντρας... Σαββατο πρωι στις 11:30 εχετε παρτυ, κανονισε να φυγεις λιγο νωρις απο τη δουλεια, θα παρω δωρακια κλπ...

οκ εγω δεν το εψαξα...

το πρωι ξυπναω ντυνομαι "καλα", βαφομαι (!) και παω στη δουλεια... ολοι ρωτουσαν που θα παω και στολιστικα! εμ, καθε μερα παω με τζιν και φουτερ...

την κοπαναω στις 11 και παω σπιτι... εκει που τους λεω ξεντυθειτε, κατουριστε να σας ντυσω να φυγουμε.... βλεπω την προσκληση.... που ελεγε 11 Ιανουαριου!!!!

ρε Χρηστο, λεω πλακα με κανεις;;;;; αυριο ειναι το παρτυ!!!!

καλα που δεν πηγαμε να ψαχνουμε το παρτυ!!!!

τελικα λεμε τους κουμπαρους μας που ηταν εδω για 2 ημερες απο Καβαλα να ερθεουν για φαγητο... και να μην παμε εμεις Κυριακη στην ΚΑβαλα...

παω, ψωνιζω και σε 1 ωρα ειχα κανει μακαρονια με κιμα, τηγανια (που για γρηγορα την εβρασα στη χυτρα και παραελιωσε) και 2 σαλατες!

μεσα στην τρελα!!!!

με το που τρωμε φευγουν αυτοι για Καβαλα, ο αντρας δουλεια και εγω με τα παιδια στο σκακι!

αφησα το τραπεζι ετσι!

οταν γυρισαμε βρωμουσε φαγητα το σπιτι!

ανοιξα παραθυρα, καθαρισα, εβαλα πλ.πιατων, ηλεκτρικη κλπ.... ψωφισα!!!!

αλλα νιλα που θα παθαιναμε.....

αυριο στο παρτυ λοιπον.....

 

Καλο Σαββατοβραδο....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

χαχαχα καλά βαγκ πολυ πλάκα με το παρτυ

δεν μου έχει τύχει η αληθεια ειναι

πως δεν πήγατε να πάθουν πλάκα οι ανθρωποι

όσο για το κρυφτό συμφωνώ και εγώ φοβαμαι

έτσι έχω χάσει μια φορά το Νίκο και μια τον αγγελο και ουρλιαζα

και τελικώς την έβγαλες στο μαγειρεμα

γιατι δεν παραγγελνατε να τελειωνατε;

εμείς εδώ μες το βογκητό

ο αγγελουκος με 39αρια

δεν τρωει τίποτα , δεν κοιμάται πάρα μόνο αγκαλιά

ταλαιπωρείτε πολυ το μανάρι μου

και μέσα σε όλα εγώ δεν μπορώ να κάτσω μιλάμε από τον πόνο

με πήρε η κουμπάρα να μου πει ότι είχαν πυρετό 39 τα δικά της και με αυτους είχαμε συναντηθεί την,Κυριακή πομας πέρασε. Οπότε ξέρω απο,που κολλήσαμε

δεν με νοιάζει αληθεια αλλα τσαντίζομαι που όταν ήρθαν έβηχαν τα δικά της και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Ενώ όταν είναι να συναντηθούμε γενικως μου έχει πει ακομα και λίγο άρρωστος να είναι κάποιος να μην συναντιόμαστε και εμείς πάντα το τηρούμε έστω και 37 να κάνει κάποιο δεν πάμε. Αυτη γιατι έτσι όμως; τσαντίζομαι με κάτι τέτοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε μαρκερ...τοσο χαλια;

ΚριμΑ ποΥ ταλαιπωρειστε ετσι...

Να χτυπήσω ξύλο,ακόμη δεν έχουμε αρρωστήσει...

Αλλά,αυτός ο μικρός μας ταλαιπωρεί πολύ με το φαγητό...

Έχει βαρεθεί τα αλεσμενα,άλλα δεν τρώει κ κανονικά...

Το επόμενο σκ που κάθεται ο Π,είπα να προσπαθήσω να μην του δώσω άλλη εναλλακτική ώσπου να φάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Μαρκερ η κομπαρα.....

σας την εκανε τη ζημια...

ξερεις οτι και εμεις με το να συναντιωμαστε με αρρωστους, εχουμε θεμα....

λες και δε θα βρισκατε αλλη μερα να βρεθειτε.

 

οσο για να παραγγελναμε αντι να μαγειρευα...

χα χα!

εδω ειναι Lagina village!

ντελιβερι εχει Πιτσα τα απογευματα και σαντουιτς καθε μερα εκτος Σαββατου και Κυριακης!

πρεπει δηλ να πας Λαγκαδα για να παρεις...

αντιθετα, μινι μαρκετ ειναι ανοιχτο μεχρι σχεδον μεσανυχτα καθε μερα, ακομα και μεγαλες αργιες.

οποτε θες δε θες γινεσαι καλη νοικοκυρα!!!!

 

Νανα δεν ειναι ετοιμος να φαει κομματακια;;;

εγω ειχα αρχισει με μπιφτεακια που εβαζα μαζι κιμα με μπολικα αλεσμενα λαχανικα.

και τα τρωγαν και με τα χερια. τους αρεζε...

 

Μαρντιο χθες καταλαβατε το σεισμο απο τη Σητεια;;;

καλα η εγκυουλα σιγουρα κουνηθηκε...

σαν πολλοι γινονται τον τελευτιαο καιρο...

αλλα καλυτερα πολλοι και μικροι... παρα......

 

εμεις καλα... 

το πρωι πηγαμε στο παρτυ... σωστοι στην ωρα τελικα... χαχα!

στο μαγαζι ηταν τυχαια με δικη τους παρεα τα διδυμα αγορια που ηταν μαζι στον παιδικο και τα προνηπια... ειχαμε να βρεθουμε απο τα γεννεθλια μας.

ξετρελαθικαν που βρεθηκαν.

 

και το απογευμα.... ηρθαν στο σπιτι μας τα αλλα διδυμα αγορια, πρωη συμμαθητες... αυτα που ειχαν παει στην Αμερικη για προσπαθεια συνενωσης με το μπαμπα τους....

δυστυχως δεν ηταν καλα τα πραγματα εκει...

δεν τα βρηκαν και τα παιδια τα ιδια ζητησαν να φυγουν απο κει και μαλιστα ο ενας που πριν ηθελε πολυ το μπαμπα του, την ειπε... μαμα παμε σπιτι μας να περναμε καλα και να βρεις και εσυ εναν αλλο αντρα να παντρευτεις να εισαι ευτυχισμενη...

ποσα αντιλαμβανονται τα 5χρονα......

 

αντε καλη βδομαδα να εχουμε... με υγεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε βαγκ...πολύ συγκινήθηκα με τον μικρό....ψυχούλα μου...

Εγώ δεν έλεγα κάτι άλλο καλύτερα;

ξυπνήσαμε το πρωί κ ο Α ξεκίνησε τους εμετούς...

Πριν από λίγο μου τηλ η γυναίκα κ μου είπε ότι κι ο Μάριος έκανε εμετό...

Έμεινα σπίτι κ θέλω να πάω να πάρω κ τον Μ γιατί η κα κοιτάει κ ένα βρεφακι αλλά ο Α Δεν σηκώνεται...

Βαγκ,τρώει κομματάκια... Φαγητό δεν τρώει...δε δοκιμάζει...

Η γυναίκα καταφέρνει κ το ταΐζει..

εγώ δεν τα καταφέρνω,κάνει πως θέλει εμετό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

δεν πειράζει μάνα μου με το φαι

εγώ ειμαι υπέρμαχος του αλεσμένου

θα φάει και μασητο που θα πάει

τα γορια 2,5 σχεδόν κόψαν το μισοαλεσμενο

και ο γγελος πέρα από σουποειδη τ υπόλοιπα τα μισοαλεω

ακομα και τις φακές εαν του κατσι κάνα φλοιού δι τις φτύνει, μια ώρα κάνουμε να φαμε

στον παιδικό δεν τρωει μπουκιά τισες βρε και ούτε στο,σπίτι ιδιαίτερα πλεον

ώστε έτσι βαγκ ε

εναι σωτήριο το έτοιμο για τέτοιες περιπτώσεις βρε παιδί μου

Μπράβο που περάστε ωραία

εμείς χθες πήγαμε σε,συμαθητη των,αγοριων

ο Νίκος κλσικα τσακωνόταν φιρκως με την αδερφη του . Ρεζίλι με κάνει το σκατουλι αλλα που θα πάει θα στρωσει

ο Στέλιος κύριος μια χαρα

ο γγελος είν χαλια

φουλ βροχιια μέσα,σε 2 ημέρες

έχουμε,οικογενεικως ευαισθησία ρε γμτ

δεν τρωι τίποτα απολύτως κάνα νερό που και που αλλα γνικως είναι ευδιαθετος

εχθές κοιμήθηκε,μαζί μου

μέσα α απο λίγο τουπ και Στέλιος. Ο κωστς έφυγε απο το κρεβάτι και τα ξημερώματα τσουπ και ο Νίκος. Τί να σας πω.

αφου μου φώναζε ο Νίκος να κάνω πιο κει γιατι δεν χωρούσε καλά λεει

κρανιστηκα και τους. Έδιωξα, έκλαιγαν αλλα δεν γινεται δεν χωράμε όλοι

ο καημένος αναπνευει κοφτά και έχει τρομερή δύσπνοια. Στενχωριεμαι αφάνταστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε μαρκερ με τα αντρακια σου!!! Σας εκανα εικονα στο κρεβατι μανουλα και γιους και ελιωσα η κοριτσομανα!

Περαστικα σας Νανα και Μαρκερ!

Ενα σωρο κυκλοφορουν...

Vag οχι δε νιωσαμε σεισμο...μη κακομελετας...κατσε να γεννησει η Μαριλου με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μεχρι τον τοπο σας εφτασε η γαστρεντεριτιδα;;;

εδω βορεια παντως σχεδον ολες οι οικογενειες ειχαν κρουσματα.

ελπιζω να ειναι λιγων ωρων σαν τη δικια μας.

 

Μαρκερ ολοι μαζι στο κρεβατι σου!!!!!!

δεν τους παρατουσες ολους μαζι να πηγαινες να κοιμηθεις στο παιδικο;;;;;

τετοιες νυχτερινες επισκεψεις δεν τις μπορω...

 

Χθες βραδυ η κοιμηθηκα 1... για να σηκωσω και το Σπυρο για κοατουρημα..... στις 3 φωναζει η Μαριαννα... ειχε ιδρωσει..... εμ, χωνεται ολοκληρη κατω απο το παπλωμα... εχουμε και 21 βαθμους στο δωματια τη νυχτα... την αλλαζα φανελα και μπιτζαμα... 6παρα τεταρτο, ειχε ηδη αρχισει να φυσαει τρελος Βαρδαρης κοβεται το ρευμα... αρχισε το ups απο το σαλονι τα μπιπ... μπιπ.... χτυπουσε και το κινητο του αντρα πυ το ειχε στο σαλονι επιδη τον επειρνε ο συναγερμος του σπιτιου να ενημερωσει για τη διακοπη ρευματος....

μεχρι να με παρει ξανα ο υπνος.... χτυπησε το ξυπνητηρι..... φακ! που ελεγε και η Σωσω.... που εισαι ρε Σωσω!

τελικα η διακοπη ηταν μονο στο απιτι μας. κατι επαθε παλι και επεσε ο διακοπτης ηλεκτροπληξιας.... κατι πρεπει να γινει να φτιαχτει!!!

αλλα ο ηλεκτρολογος σημερα δεν μπορουσε να ερθει...

παλι τραγικη κηδεια ειχαμε στο χωριο και θα πηγαινε εκει...

Κυριακη πρωι.... 41χρ μανα 4 παιδιων, 8 μηνων, 18μηνων, 5η δημοτικου και 1η γυμανσιου σηκωθηκε να ταϊσει το μωρακι και επαθε ανακοπη!!!! στο ξαφνικο! λενε μπας και εκανε κανενα θρομβο στη γεννα... θα μαθευτει... αλλα και τι σημασια εχει πια; πωπω... ολο στεναχωριες ρε παιδι μου!  καμια χαρουμενη ειδηση;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Καλέ τί γίνεται; Απαπααπα...... ρε Βαγκ πολύ στεναχωρήθηκα... κρίμα την κοπέλα και τα παιδάκια της..... 

 

Μαρκερ και Νανά περαστικά σας! Μα συνεννοημένες είσαστε; 

Εμένα μου την βιδώνει όταν έρχονται και τα 2 στο κρεβάτι και φεύγω και την επόμενη μέρα αρχίζω το κήρυγμα.... ο καθένας στο κρεβάτι του και τέλος..... πιάνει αλλά για λίγο..... 

 

Μα τί σεισμός έγινε; Ούτε που πήρα χαμπάρι ούτε και άκουσα τίποτα..... τώρα με τα σχολεία που άνοιξαν έχω βρει την υγειά μου!

Κοιμάμαι τα πρωινά μετά που φεύγουν και τεμπελιάζω υπέροχα! 15-20 μέρες έμειναν να μην τις εκμεταλλευτώ;  

Είμαι βέβαια στα πρόθυρα προεκλαμψίας..... με βλέπει ο ντόκ κάθε 4 μέρες..... λίγο αγχώνομαι αλλά όκ είμαστε σε καλή εβδομάδα και αν τύχει και κάτι πάει να στραβώσει μπαίνω κατευθείαν για τοκετό. 

Τα αγόρια μου είναι μια χαρά! Ο μεγάλος αστέρι! Σαν να μην υπάρχει παιδί στο σπίτι ένα πράμα! Θα παίξει φρόνημα, θα γράψουμε στο τετράδιο, θα ζωγραφίσουμε, θα μπουνταλιάσει στον υπολογιστή κανένα 2ωρο τη μέρα και όλα καλά! Όταν πάει όμως το μικρό δίπλα του γίνεται ο κακός χαμός....... τον πειράζει ο Γιάννης και ο Χριστόφορος δεν σηκώνει και πολλά πολλά και τον χτυπάει αμα τον νευριάσει πολύ. Και ο μικρός με την 1η σφαλιάρα που θα φάει γίνεται ταύρος και επιτίθεται άγρια! Και γίνονται μαλλιά κουβάρια! Τον διαιτητή κάνω γιατί τραβιούνται επικίνδυνα. 

Επίσης ο  Γιάννης συνεχίζει να ξεμωραίνεται.... κάθε μέρα και πιο πολύ. Για να πάει πλέον τουαλέτα, δεν πάει μόνος του όπως συνήθιζε αλλά με θέλει μαζί του και μάλιστα να τον πηγαίνω στην αγκαλιά μου. Για να πιει το γάλα θέλει επίσης να τον πηγαίνω κουβαλητό στην κουζίνα και να του κρατάω το ποτήρι μέχρι να πιει το γάλα. Επίσης το βράδυ άρχισε πάλι να ξυπνάει χωρίς λόγο μόνο για να τον πάρω αγκαλιά μέχρι να ξανακοιμηθεί. Το απόγευμα αν κάτσω στον καναπέ να αράξω δεν θα πάει να παίξει με τον μεγάλο, αλλά θα έρθει να μου τρίβεται. Όλο αγκαλιά και χάδια και φιλιά. Δεν λέω πως δεν τα ευχαριστιέμαι αλλά είναι σχεδόν 3 χρονών, και θα κάνει σαν χρονιάρικο; 

Προβλέπω όταν έρθει με το καλό το μωρό στο σπίτι, πως θα μεγαλώνει στον αυτόματο γιατί θα έχω τον Γιάννη βδέλλα πάνω μου. Ευτυχώς που έχουμε και τα σχολεία και την μισή μέρα θα ασχολούμαι με το μωρούλι. 

 

Η Σωσώ καλά είναι! Προχθές είχε έρθει σπίτι για καφέ. Τα κορίτσια της κουκλιά! Η μικρή συνεχίζει να είναι ΤΟ αστέρι! Γλυκιά και χαριτωμένη!!! Η μεγάλη ατίθαση και αγοροκόριτσο! χαχα!

Συνεχώς κατασκευάζει μαντζούνια και καλλυντικά. Η νέα της ασχολία είναι η οδοντόπαστα..... είναι στο δοκιμαστικό στάδιο ακόμα. Πώς τα καταφέρνει, πως αντέχει δεν έχω ακόμα καταλάβει. Την μισή μέρα στη δουλειά και την υπόλοιπη για βόλτες και μαντζούνια! Άντε να κοιμάται 4-5 ώρες συνολικά.  Η μεγάλη της έχει λίγο θεματάκι στο σχολείο που δεν της πολυαρέσει το μάθημα. Δεν παρακολουθεί και αντιδρά στην δασκάλα. Θέλει να είναι συνέχεια στην αυλή ή να παίζει. Όταν πρέπει να κάνει εργασία ή να παρακολουθήσει την δασκάλα χωρίς να μιλάει ή να κουνιέται έχει πρόβλημα. Πιστεύω θα στρώσει. Την έχει μάθει όμως και η Σωσώκα να είναι συνέχεια στην γύρα χωρίς πρόγραμμα και της κακοφαίνεται. Εμ ακόμα και τώρα χειμωνιάτικο κάθε απόγευμα όλο και κάπου πάνε. Ήθελε να την ξεκινήσει ενόργανη αλλα δεν της άρεσε το περιβάλλον και η αντιμετώπιση.... ήθελαν 40€ για 2 φορές την εβδομάδα σε άθλιες εγκαταστάσεις και δεν έχει ούτε καν έναν ψύκτη για να πιεί νερό κανείς. Και η Μάρθα θέλει οπωσδήποτε και την φίλης της μαζί, διαφορετικά δεν πάει λέει. 

 

Μάρντιο φιλιά στα κοριτσάκια σου! 

 

Φιλιά σε όλα τα ζουζούνια! Πάω να ξανακοιμηθώ λίγο γιατί κάνει και κρύο σήμερα και έχω φαγητό από χθες οπότε τεμπελιό μέχρι εκεί που δεν πάει! χαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μόλις ζητάει κάτι ευχάριστο η Βαγκ, εμφανίζεται η γκαστρούλα μας!!!

τι πιο ευχάριστο...

 

έλα ρε Βαγκ, κρίμα τα παιδάκια...

αυτό που παρακαλάω την Παναγίτσα κάθε μέρα είναι να με αφήσει να μεγαλώσω τα παιδάκια μου και μετά ας μεκάνει ό,τι θέλει...

 

εμείς πήγαμε γιατρό κατά τις 8 γιατί ο Μ συνέχιζε τους εμετούς...

ευτυχώς δεν είχε αφυδατωθεί.

μας ίπε ότι αν συνέχιζε θα πηγα'ίναμε νοσοκομείο για παρακολούθηση αλλά την γλιτώσαμε... φτου φτου φτου...

 

αλλά, κορίτσια, είναι πολύ χοντρόπετσο αυο μικρό μου.

είναι πολύ δυνατό παιδί...

 

η γιατρός με μάλωσε που ακόμα του δίνωκρέμες...

εμ πώς να φάει φαγητό αν τρώει τέτοια πράγματα... τα κόβεις μαχαίρι μου είπε...

κι ας μείνει νηστικός...δε θα πάθει τίποτα γιατί έχει αποθέματα...

 

μάρκερ, έχει πάνω από 2 μήνες που ο Α έρχεται στο κρεβάτι μας κάθε μέρα και όπως ο δικός σου, έτσι κι ο δικός μου... διαμαρτύρεται ότι τον ενοχλούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλως την ετοιμογεννη! Κοντεψες κοπελια....

Ωχ προβλεπω μωρουδισματα ξανα μανα με το Γιαννιω! Να τον χαιρεσαι κιολας...τον ξεχασαμε...

Τεμπελιασε οσο σε παιρνει...γιατι μετα...αν και εισαι μπασμενη αμα μου λες ακομα ξυπνας βραδια και νανουριζεις...

Η Σωσω ειναι σουπερwoman τελος...θα στρωσει και η Μαρθουλα που θα παει...το καθενα με το χαρακτηρα του.

Νανα και γω θα στο λεγα με τα αλεσμενα αλλα λεω ασε μη της κακοφανει.Αμα δε τα κοψεις μαχαιρι τα αλεσμενα που λεει και ο γιατρος θα βολευεται να μη μασα και να κατεβαζει τα κρεμωδη.

Θα μου πεις μα δε θα τρωει ποσοτητα...μια δυο θα φαει πιστευω.

Εμεις ειχαμε το αντιθετο θεμα ειχαν βαρεθει τα αλεσμενα μονες τους απο 11 μηνων αναγουλιαζαν με τις αλοιφες.Ξεκινα με τραχανα κριθαρακι μακαρονακι κλπ σε μοσχαροζουμο με τα λαχανικα σου και το μοσχαρι ινες μεσα και μετα θα φτασεις στη πατατα και το μπιφτεκι.

Vag πολυ κριμα η κοπελα.κατι τετοια ακους και λες αξιζει τοσο αγχος καθημερινα για μικροπραγματα;;;

Και δω παντως μονο δυσαρεστα τελευταια ακους...αι στα κομματια...

Ο καιρος ακρως βροχερος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

αντε βρε Μαριλού,έφτασε ο καιρός

προεκλαψια ε; μακάρι να μην πάθεις και να τον πάρεις όλο το μήνα χωρίς αγχος

μια χαρά θα είναι ο Γιάννης να δεις , εαν συνεχίσετε το πρόγραμμα,του κανονικά δεν θα του φανει

και εμάς σφάζονται τινα το κανεις;καμια 15αρια χρόνια ακομα είναι , που θα πάει κάποια θα βρουν να τους ανεχεται χαχαχα

νανα περαστικά σας και παλι

ωστε ντοκ ε; και ο δικος μου τα ίδια χαχαχα

αλλα,δεν σκάω στο ξαναλέω , θα φάει αλεσμένα στο στρατό δεν θα τρώει πάντως

με τον ύπνο έχω θέμα εαν ξυπνήσω αργώ να κοιμηθώ οπότε δεν μπαίνω στη διαδικασία να τσακώνομαι.

την κούνια θέλω να βγαλω τώρα και να τον βάλω στο μεσαίο κρεββάτι τον αγγελο αλλα θέλουμε αλλο ένα στρώμα και δεν μας παίρνει ακομα

μαρντ Μπράβο σας που κόψατε τόσο νωρίς τα αλεσμένα , αληθεια εαν μου το έλεγε αλλος θα έλεγα ότι λέει ψέματα , ούτε κατά διάνοια όμως. Δεν ξέρω είναι σίγουρα και δικο μου κόμπλεξ αλλα νιβθωωοτι μένει νηστικό.

γεια σου σωσω

ρε συ στείλε η βαλε στο φβ τα ματζουνια μπας και φτιάξουμε κάνα καλαθι

σήμερα γενικως εγώ είναι κρανιιασμενη

κλασικά δλδ

όλο το βραδυ ξύπνια με,τον αγγελο

το πρωί παίρνει ο κως Τηλ ότι έπρεπε κει να απαντήσουμε σήμερα,στο σχολείο εαν θα πάνε εκδρομή τα παιδιά και εμείς δεν ξέραμε τίποτα αφου ειδοποίηση δεν είχε βάλει στην τσάντα και είχε βγάλει εχθές πριν τα πάρουμε,απο το σχολείο ανακοίνωση έξω από την τάξη.

και ο παππούς,δεν το είδε που τους πήρε.

με,την δασκάλα τα πήρα , πες,τουλάχιστον κυρά μου με,το στόμα στο κάτω κάτω 15 παιδάκια έχεις.

και τώρα είναι πιο κρανιασμενη με,τον πεθερό.

τα αγόρια δεν τα έχουν κρατήσει καθόλου πήγα παιδικό απο 12 μηνών, μόνο σε καμια αρρωστια

τον αγγελο τον κράτησαν απο 15οκτωβρη έως 15 δεκεμρη κάθε δευ τρι τετ 5 ώρες το πρωί και 1 ώρα κάθε απόγευμα ου έχουμε,εξωσχολικά.

και,σήμερα,ςτυχε να πρέπει να πάω να πάρω τα φάρμακα των παιδιών και να τους πάρω γάντια που δεν είχαμε , οπότε,γύρισα,τον,Στέλιο απο,το ποδόσφαιρο , ο Νίκος ζει δέκατα δεν τον πήγα, και έφυγα απο τις 7:10 και γύρισα 7:45 όπου επρε να πάω να βγαλω και λεφτά απο τράπεζα.γυρισα και μου είπε με,ύφος αγριο πτι ειμαι απαραδεκτη που αργησα τόση ώρα και δεν αντέχει αλλο θέλει να φυγει επιτέλους.

δεν ξέρω πραγματικά μου έρχετε να τον στείλω παιδικό και,ας είναι άρρωστος. Θα τον πριξω τον κω σήμερα δεν με,νοιάζει. Στεναχωρήθηκα πολυ. Έπρεπε να κρατάνε τα αλλα που αντε μην αρχίσω. Η μια τα αφήνει κάθε απόγευμα και σαββατο και η αλλη λείπει απο τις 8:00-20:00 και τα κρατάει η μάνα της.

Επεξεργάστηκε από marker
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη αμα ζητησω να μας πεσει το τζοκερ λες να γινει;;;;;

αμα παιξουμε πρωτα ομως!

 

καλως την ετοιμογεννη!

αντε ερχεται ο κοριτσαρος!!!!!

προβλεπω να περναει εκπαιδευση ΟΥΚ απο τα αδερφια της παντως....

 

η Σωσω ντουρασελ!

αφου τα καταφερνει... μπραβο!

 

Νανα ευτυχως δε χρειαστηκε να νοσηλευτει ο μικρος!

αυτα να ειναι να περνανε μονο!

 

ΜΑρντιο βροχουλες;;;

εδω ο τρελοαερας δεν αφηνει συννεφο!

 

Καλα ΜΑρκερ λεει τετοιες κουβεντες ο πεθερος;;;;;;

και ο γιοκας του τιποτα;;;

δε μας τα λεει καλα.....

 

εδω καλα....

βλεπω το νεο σηριαλ του Καπουντζιδη... 

 

δε θα σας πριξω σημερα... τυχερουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Και γω το ειδα το σιριαλ...ενα αναμασημα του παρα πεντε μου φαινεται...μια ομαδα γυναικων με διαφορετικες προσωπικοτητες που κυνηγανε ενα στοχο εμπλουτισμενο με τις γνωστες ατακες Καπουτζιδη....θα δειξει αν θα μας τραβηξει....κουβεντα να γινεται...χα χα.

Μαρκερ τι να πω με τα πεθερικα....ειναι λεπτες αυτες οι καταστασεις....θελει να κινεισαι στα ορια του μετρου και παντα διπλωματικα γιατι και την αναγκη τους εχεις και δε θες να ανακατευονται...υπερβολικη αντιδραση παντως να σου βαλει τις φωνες γιατι κρατησε λιγη παραπανω ωρα τα εγγονια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Σήμερα είμαι εγώ με γαστρεντερίτιδα...

Δε βαριέσαι...περαστικά ειναιβαυτα...

Το ξέρω μαρντ...πρέπει να τα κόψω μαχαίρι,άλλα έχω έναν άνδρα που είναι σαν τη μαρκερ...χαχαχα!

Φυσικά,μια φορά που τμπορούμε να κάνουμε κατώτατροσπαθήσει,έκανε απεργία πείνας δέκα μέρες...

Κι εγώ είπα στην πεθερά αν μπορεί να έρθει την Πέμπτη να τους κρατήσει καμία ώρα για να πάω στον σύνδεσμο κ έκανε το κορόιδο...ούτε που με ξαναρώτησε... Αλλά κι εγώ.την ξανατηλ κ δεν μπόρεσε να αρνηθεί... Χαχαχα!!!

Δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι,αφού τους έχουμε ανάγκη κάποιες φορές...

Εγκυουλα,μόλις γεννήσεις περιμένουμε μήνυμα για να επιβεβαιώσουμε την κορακλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

βαγκ σου είχα γράψει αλλα κόπηκε στην επεξεργασία

ο νόμος του μερφη είστε καλέ χαχαχα.

ιδρώνει η Μαριάννα ε; εαν την κοιμιζες χωρίς κουβέρτα; και εμάς ιδρώνουν πολυ και έχει τύχει να τους βάλω καλοκαιρινή πιτζάμα. Κουβέρτα δεν έχουμε κανεις πάρα μόνο τα ρυχταρια τα λεπτά.

έχετε διακόπτη ηλεκτροπληξίας; πρώτη φορά τον ακουω.

όσο για τη γυναίκα, κρίμα ρε γμτ που δε θα δει τα παιδιά της να μεγαλώνουν.

δεν συμφωνώ για το ανάγκη. Εαν θες βοηθάς , εαν το κανεις για τα μάτια του κόσμου καλύτερα να πεις δεν μπορώ και θα τη βρω εγώ τη λύση με όποιο κόστος και έχει.

αυτα είναι πάρε δωσε , όσο με βοηθάνε αλλο τόσο τους βοηθάω και φαγητό φτιάχνω για ολους , δεν εκμεταλευομαι ούτε ένα λεπτό . Για να βγω βολτα δεν τους ζητάω να τα κρατήσουν, για εμάς δεν κάνουμε τίποτα, μόνο σε περιπτώσεις ανάγκης τα κρατανε και για αυτο τα στέλνω και μικρά παιδικό. Θέλω να ειμαι όσο το δυνατόν πιο σωστή και τυπική γιατι δεν θέλω να πουνε ποτέ τίποτα. Απαξ και ειπανε τέλος, σπάστηκα τρελα μιλάμε. Ενι γουει έχουν δίκιο δικα μου είναι τα παιδιά δεν έχουν δικα μας είναι τα παιδιά υποχρέωση δεν έχουν.

νανα έφαγες κολημα με το φαΐ και εσύ. Αφου τρωει θες να βασανιστείς. Χαχαχα

περαστικαβσας κιόλας. Πωπω όλοι μαζί ε;

μαρντ εσένα τα κορίτσια σου οκ; με το σχολείο όλα καλά;

σειριαλ δεν βλεπω γενικως τβ δε βλεπω δλδ παρα μόνο ντοκιμαντέρ στη νοβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα ηρθε η σειρασσου;;;ο αντρας σου τη γλιτωσε;;;

καλα πως θα πας στο συνδεσμο;;;;

θα εισαι οκ ως αυριο;;;

ελπιζω να μην κολησει και η πεθερα σου και μετε... ποιος την ακουει!

 

Μαρκερ με χειμερινες αλλα λεπτες μπιτζαμες κοιμουνται και με παπλωμα. απλα η Μαριαννα μεσα στον υπνο της ειχε κουκουλωθει ολοκληρη! και το κεφαλι! γι'άυτοο ιδρωσε. πιο ευκολος στο ιρδωμα ειναι ο Σπυρος.

 

Μαρντιο και εμενα δε μ'εντυπωσιασε το πρωτο επεισοδιο... να δουμε...

 

εδω το απογευμα ηταν γεματο δουλειες...

2 πλυντηρια-στεγνωτηρια (τα ρουχα ειναι ηδη στις ντουλαπες), μηλοπιτα, μπριζολες χοιρινες λαιμου στου φουρνο (υπεροχα μαλακες) με βραστο καλαμποκι για αυριο και καβουρντισα και 1κιλο αμυγδαλα. μας τα φερνει ενας συναδελφος ωμα καθαρισμενα απο τον ξαδερφο του που εχει πολλα δεντρα και μας τα δινει φετος 8Ε/κιλο. πολυ ωραια...

 

αυριο στο σχολειο θα φτιαξουν και θα κοψουν βασιλοπιτα. και η κορουλα μου θελει αυριο να βαλει φορεμα! δε γινεται λεει να κοβουν βασιλοπιτα και να παει αυτη με τις φορμες!!!!  χελόου!!!! και μιλαμε για 5χρονη!!!! ο Σπυρος απο την αλλη... στα τετοια του!

την αλλη Τεταρτη θα τους πανε εκδρομη σε εργαστηριο σοκολατας... 8+8=16Ε...

καλα να περασουν... η ΜΑριαννα απο τωρα ονειρευεται να φτιαξει σοκολατες και να τις φαει ολοες!!!!! κοριτσια!

 

σας ειπα οτι απο το Σευτεμβριο ως τωρα βαλανε απο 1κιλο;;; χθες τους ζυγισα. 18 Σπυρος-22ΜΑριαννα...

θελω και να τους μεττρισω καμια μερα... καπου 115-116 πρεπει να ειναι.

 

νυχταξα βρε...εγκυουλα....

 φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ,Τελευταία φορά που λύγισαν τον Α ήταν 16 κιλά...

Μόνο το πρωί έκανα 2 φορές διάρροια.μετά ήμουνλίγο αδιαθετη αλλά κ δουλειές έκανα κ μαγειρεψα...

Ο ιός παραμένει κ μετά που τελειώνουν οι διαρροιε;

Αν είναι έτσι,να μην πάω κ κολλήσω τους ανθρώπους...

Μαρκερ,καλά τα λες,απλά δεν σκέφτονται όλοι έτσι... Ειδικά οι άνδρες...

Καλά,τι να πω για το μαριαννακι...θεά όπως πάντα άλλωστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

τελευταία μέρα στην ομάδα γονέων.

καλά ήταν ωραία τα είπε η γυναίκα

γενικως τα όρια τα τηρούμε μια χαρά, με τη συμπεριφορά έχουμε θέμα εμείς

μακάρι να καταφέρω να εφαρμόσω κάποια.

βρε τη Μαριάννα χαχα

έχει και άλλα κορίτσια έτσι κοκεταρία και τής έκατσε ή είναι έμφυτο;

βασιλόπιτα δεν μας είπαν τίποτα.

εκδρομή θα τα πάνε στο Εθνικό Θέατρο σε μια παιδική παράσταση.

10,5 το παιδάκι αρα 21 στο σύνολο. Οκ τι να κάνουμε ππως λέει η βαγκ ας περάσουν καλά.

νανα ε 1-2 μέρες καλό είναι να περιμένεις

η μάνα δεν πρέπει να αρρωσταίνει κλασικά πράγματα όλα πρέπει να γινουν

απο κιλά 18 ο Νίκος , 20 ο Στέλιος. Ύψος νομίζω 108 και 110 αλλα μπορεί να κάνω και λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τους μετρισα και το υψος... 114 Σπυρος 115 ΜΑριανναΜΑρκε

ρ νομιζω λιγα ειναι τα υψη που λες... 110 ηταν τα δικα μου τελη καλοκαιριου

 

Νανα καλα εισαι τωρα;

εμεις παντως για 2 24ωρα μετα τη ληξη των συμπτωματων ειμασταν σε καραντινα.

και σιγουρα αν μαθουμε οτι καποιος ειχε... αφηνουμε λιγες μερες να περασουν για σιγουρια.

 

ΜΑρκερ 10.5Ε για θεατρο με μεταφορα;;; θα με πεις... Εθνικο Θεατρο ειναι... αλλα στην πολη σας ειναι,

 

στις ταξεις τους που εκοψαν βασιλοπιτες, τις οποιες οι κυριες ειχαν φιταξει σπιτι τους, δεν κερδισε κανενας απο τους 2 το φλουρι, ευτυχως!

βεβαια στεναχωρεθηκαν εκεινη την ωρα, αλλα δεν πειραζει.

απο την αρχη εχουμε πει οτι το φλουρι ειναι οποιος τυχει.

ετσι ειναι η ζωη!

 

το απογευμα ειχαμε οδοντιατρο. φυσικα δεν εκανα τα χατηρια που εκανε ο αντρας να καθεται αυτος στην καρεκλα και πανω του ο Σπυρος. καθησε μονος και του κρατουσα το χερι. μια χαρα. λιγο δακρυσε και γκρινιαξε προς το τελος.

 

εκλεισα και ραντεβου για να ξεκινησω βελονισμο την αλλη Παρασκευη. αντε να δουμε....

 

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

έχω τον αγγελο στα πόδια να κοιμηθεί και χαζεύω στο ίντερνετι

ναι βαγκ λάθος θυμόμουν

118 ο Στέλιος

115 ο Νίκος

ευτυχώς βελτιώθηκαν με το φαΐ

σας έχω πει

εδώ θέατρο με λιγότερο από 10 το άτομο δες βρίσκεις

και εαν βρεις θα είναι πατάτα

απο 10 το άφησαν 7 και 3,5 το πούλμαν

χρειάζομαι φαρμακείο τα σαπούνια και κρέμες για την ακμή και το μαλλί και πάνε με,έκπτωση ονλινε 60€ . Τα τρενάρω όσο μπορω

έκατσε μόνος του

μπραβο

μεγαλώνουν μωρε πολύ γρηγορα

εμάς ο Νίκος,όπου σταθεί λέει ότι εβγαλε,τρίχες στο πουλί του αρα εγινε,αντρας,χαχαχα

ελπίζω να μην λέει και στο σχολείο τέτοια ωραια

σήμερα η δασκάλα μου είπε ότι σχολείο θα γινουν πολυ κσλοθ μαθητές και δε θαπαιδευτουν έιναι πολύ προχωρημένοι

ήδη,διαβαζουν ,συλλαβίζουν λενε τα γραμματα των,λέξεων,και,γενικως είναι για πρώτη οι,γνωσεις τους και όχι,για νήπιο.

μακάρι να τα πανε καλα

το πλυντήριο εβγαλε αντλία βουλωμενη

έπαιξα τον Μπομπ το μάστορα και πλένει τώρα, να δω πότε θα βγαλει φωτιά

βελονισμό ε; κάνει δουλεια θα δεις διάφορα. Αλλα πραγματικά εαν συντηρείς 1-2 φορές το,χρόνο θα,δεις και εκεί μεγάλη διαφορά.

καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο ρε ΜΑρκερ τα καμαρια σου!μακαρι του χρονου να μη μας παιδεψουν.

εσυ θα εχεις και το μικρο να μπαινει στα ποδια σας...

 

η ταξη της Μαριαννας απο σημερα αρχισαν να δανειζονται βιβλια απο το σχολειο. ζωγραφισαν ο καθενας απο μια πανινη τσαντα με το ονομα τους για να τα μεταφερουν εκει. θα δανειζονται καθε Παρασκευη και θα τα επιστρεφουν Δευτερα. θα τους το διαβαζουν οι γονεις, μετα αυτα θα κοιταζουν τις εικονες και θα το "διαβαζουν" με το δικο τους τροπο και θα κανουν μια ζωγραφια απο κατι που τους αρεσε απο το βιβλιο.

το θεμα ειναι οτι δεν γινεται κατι παρομοιο στην ταξη του Σπυρου, αυτος φυσικα ζηλευει και θελει να κανει και αυτος την εργασια. εγω φυσικα θα τον βαλω να το κανει και αυτος. αλλα η μαμα του φιλου του που βρισκομαστε που ειναι δασκαλα, ειναι εγκυος τωρα, μια φορα που εδωσε εγασια στη Μαριαννα και την εκανε και ο Σπυρος και ηθελε να τη δωσει ολο χαρα στη δικη του δασκαλα, μου ειπε να μην τον αφηνω να το πηγαινει γιατι ειναι σα να τη θιγω, οτι αυτη δεν κανει τετοια στην ταξη της.... τι να γινει ομως.... να μαλωνω για να μην της τη δωσει;;; στο κατω κατω ας κανει και αυτη κατι παραπανω.

εσας ποια ειναι η γνωμη σας;

 

ο αντρας τους πηγε το απογευμα για το μαθημα του Σπυρου και μετα τους πηγε στα ενερτζάιερσ και τους πηρε φορμες για του χρονου σε τιμες τελειες!

με 65Ε 6 σετ!!!του Σπυρου ομως βλεπω να του ειναι μεγαλες για του χρονου, εκτος και αν το καλοκαιρι μας εκπληξει!

θα του παρω και εγω ακομα 2 στο προηγουμενο νουμερο...

 

καλο Σαββατοκυριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι. Να σου πω ρε βαγκ.... Κ στο δικό μας σχολείο υπάρχει μεγάλο χάσμα ανάμεσα στις δύο δασκάλες...ευτυχώς εμείς έχουμε την καλή...

Αλλά οι άλλες οι μαμάδες είναι εξαλες με τη δασκαλα τους

Πιστεύω ότι σε αυτές τις περιπτώσεις φταίνε οι διευθυντές που δεν πιέζουν καταφέρνουν να διατηρήσουν ένα ίδιο επίπεδο στο σχολείο...

Γιατί δε μιλάς με τη διευθύντρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα να δεις αφου θα τους χωρίσεις και τάξεις αυτο θα είναι ενα θέμα γενικώς

με το ότι θα κάνουν διαφορετικα

εγώ προσωπικά θα την ρπιανα και θα της το έλεγα χύμα. Δε χαμπαριαζω σε τέτοια.

αφου είναι αδερφάκια χωρισμένα στις 2 τάξεις να κοιτάξουν να κάνουν παρόμοια πραγματα.

εαν δε συμορφωθει θα πήγαινα στη διευθύντρια να βρει αυτη τη λύση.

εμάς και δασκάλα και διευθύντρια ειναι η δικη μας και με τη διπλανή τάξη συμβαδίζουν σχεδιν ακριβως ίσως τα αλλα να ειναι ελαφρώς πιο πίσω.

εγώ προσωπικά δε θα θιγόμουν εαν μου έφερνε αλλι παιδάκι εργασία σιγά το πανεπιστημιο.

ίσως και εαν τη ρωτούσες εαν την πειράζει να πηγαίνει και ο Σπύρος που πιστεύω δε,θα έχει θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...