Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

καλημέρα!!!

 

Βαγκ, ήμουν σίγουρη ότι εσύ, τουλάχιστον, θα εντυπωσιαζόσουν με τον αδερφό μου και με το άθλημα...

 

η νύφη μου, είναι η ξανθιά κοπέλα που πηγαίνει στο τέλος κοντά του και βγαίνουν φωτογραφία.

δεν είδατε και τον ανιψούλη μου;

δεν ακούσατε και τον εκφωνητή που είπε ότι ο "τάδε" τελειώνει πρώτος, χειροκροτείστε τον!!!

χαχαχα!!!

 

άσε Βαγκ... και τα δικά μου μαλλιά άσπρα είναι...

 

εσείς κολαστήκατε... κι εγώ ζήλεψα που είδα τα φρου φρου και τα φορεματάκια!!!

χαχαχα!!!

τι κουκλίτσα είναι αυτη; φτου φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα κανονικη οχι αστεια Μαριλου!! Βαζεις ολη σου τη τεχνη στο στυλ! Με το δικιο σου Νανα να ζηλεψεις...μυρισε φρουφρουδιλα...

Εγω παλι σημερα ειχα κομμωτηριο διμηνιαιο ρεκτιφιε.

Μου κανε φλασακια μπροστα και ομπρε μερικες τουφες χαμηλα.τα κοψα ολο μυτες.ωραιο βγηκε.τα αφηνω σγουρα εγω με αφρο δε πιανει το χερι να τα φτιαξω μονη και κομμωτηριο ετσι εβδομαδιαιως ουτε λογος...

Ετσι Vag η πεθερα ε; μμμμμμ.....

Στα Κδαπ αν βρουν κονδυλια οι δημοι και γινουν τελικα δεν παιρνουν μονο απο εσπα μπορεις να πληρωνεις και να στα παρουν.δε ξερω μονο αν πρεπει να χεις τελειωσει νηπιο η πρωτη δημοτικου για να σε παρουν.

Αφου εχεις ομως εναλλακτικες καλα εισαι.εγω σκεφτομαι για τον παιδικο που πηγαιναμε αν μας παρουν βεβαια εχει πληροτητα μεγαλυτερη λεει φετος...βασικα εχει ωραια αυλη με κατασκευη μεγαλη στη σκια...ξερουν το χωρο...τις δασκαλες...ειναι ανοιχτα και Αυγουστο...οποτε θα βολευε...

Σας φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα στο μιουτ εχω το νετμπουκ... μεταμεσονυχτια βλεπεις....

γουσταρεις φρου φρου ε;;;;... αντε... με το καλο!

 

Μαρντιο δεν ηξερα οτι μπορεις να πληρωνεις στα κδαπ.... ξερεις καθολου τιμες; στο περιπου. 

 

εγω επιτελους τελειωσα με τα πραγματα που θα φυγουν για Αθηνα... τους ετοιμασα 5 τζαμποσακουλες με ρουχα, μπουρνουζια, σεντονια κλπ, 1 κουτα παπουτσια, ριλαξ, μπανιερακι με βαση, καλαθουνα με βαση, καρεκλ φαγητου, πορτ μπεμπε και καθησμα αυτοκ για πιο μεγαλο. αντε να ερθει ο τυπος να τα φορτωσει να αδειασει το ισογειο!

αυριο δουλεια...

ωρα για ξεκουραση!!! χιχι! θα ψησει ο αντρας μπριζολες για το μεσημερι οποτε δεν εχω ουτε μαγειρεμα! και παλι χιχι!κα

ι

 τωρα/// Γκρεις Ανατομυ 11κυκλος 23ο επεισοδιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Μαρία σου έστειλα μήνυμα στο φεις μπουκ σε πήρα χθες πού κοιμηζες τον άγγελο μίλησα με τον Στέλιο....πολύ ευγενικό παιδί μπράβο.....

Εμείς πολύ κούραση.ο Στ..... Με ωτίτιδα του μπέμπη τού έκανε αλλεργία η αντιβίωση και είναι γεμάτος σπιρια...λέτε να μάς ψεκάζουν?

Νανά τέλειες οι φωτο...

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Χαρα... αντε να βαφτιστειτε να περασουν ολα...

εμεις αυριο δε θα τα παμε σχολειο...

γιατι;;;

γιατι μια "εξυπνη" μαμα ενω το παιδι της εκανε εμετο στο σχολειο την Τριτη, το εστειλε κανονικα την Τεταρτη...

αποτελεσμα;

την Πεμπτη 3 παιδακια απο την ταξη δεν πηγαν στο σχολειο λογω γαστρεντεριτιδας και και αλλα 2 εκαναν εμετο στο σχολειο!!! στην τα

ξη της ΜΑριαννας ολα αυτα.

σημερα οι δασκαλες τα ΕΙΧΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΞΩ και καλα κανανε. και ενημερωσαν τους γονεις οτι τους ειχαν ολο εξω λογω των κρουσματων.

ο αντρας εξω φρενων!

ξερετε πως ειναι με τα θεματα υγειας...

αλλα στην περιπτωση αυτη δεν εχει αδικο.

δηλαδη κυρα μου, που δε δουλευεις κιολλας, σε βαρενε να κρατησεις μια μερα το παιδι σπιτι και πρεπει να κολησουν ολα τα παιδακια;; και τι φταινε και οι δασκαλες να καθαριζουν καθε μερα εμετους;;;

για μπατσες!

 

ελπιζω να μην κολησαμε ηδη...

τους εχω σε επιτηρηση και φυσικα δε θα παμε πουθενα αυριο για σιγουρια.

 

καλο βραδυ να εχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

καλά βαγι δεν το συζητώ και εγώ θα είχα,κρανιαστει

και σε εμάς πριν ένα μήνα που είχαν κολλήσει όλα έτσι ακριβως

έρχετε κι και λέει α εχθές έκανε κάτι διάρροιες και εμμετο αλλα σήμερα,είναι καλα

τώρα τι ντης πεις

και σε δουλευει όπως λες

ηλίθιες

πρέπει να μιλάνε όλα; τι μυαλό ρε,γμτ

να ξέρεις οτ δεν μπορεί να κάνε λλιως αντε να τ δεχτείς λλα έτσι ρε γμτ;

αρα πάει η αδεια σου.

εκεί; εδώ τι να πω

ο αγγελος ακομα,βροχικα , 8μερες αντιβίωση και δε λέει να ηρεμισει

θα συνεχίσουμε,αλλες 4 μέρες ακομα και βλεπουμε

προετοιμαζόμαστε,για πρώτη

πρέπει να αρχίσουμε να μαζεύουμε τα χαρτιά σιγά σιγά

εγώ πάλι πονακεφαλο του εμμετου

με έχει ξεματιασι όλος ο κόσμος και λέει φουλ ματι

έχω πάρει του κόσμου τα ματζουνια και μένει η ενεσουλα μου το βράδυ

εγώ ούτε κούκλα,με,κορδέλες είδα , ούτε τον,αδερφό τον κουκλο

δεν κατάλαβα το,δικο μας μάτι να μην χαρεί δλδ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε ενα gmail να ανοιξει το ματι σου!!!!

αφου καμια δεν μπορει να σε στειλει κατι στο τωρινο!

χανεις λεμε!!!

 

ευτυχως μαλλον τη γλυτωσαμε... ως τη Δευτερα φαντοζομαι να εχουν γιανει οσοι κολησανε. σημερα δεν τους πηγα ουτε σκακι για καλο και για κακο γιατι ερχονται και συμμαθητες τους.

ολο στη γυρα ειμασταν σημερα, μετα ηρθε και η παρεα στο σπιτι... ψωφησα και παλι δε σιδερωσα.

εκανα ενα καινουριο που ειδασ το ιντερνετ πριν λιγο καιρο.

ζυμαρι απλο με χλιαρο νερο, μαγια, αλατι, αλευρι, το ανοιγεις σε φυλλο λιγοτρεο απο μισο εκατοστο, παραλληλογραμμο, απλωνεις σαλτσα με λιγο κετσαπ, κα απο πανω οτι θες σαν πιτσα αλλα ολχι πολυ πραγμα. το τυλιγεις ρολο, το βαζεις σε λαδωμενη φορμα κέικ με τρυπα στη μεση, απο πανω λιγο λαδι και... 3τεταρτα στους 180 αερα και ετοιμο! σαν καλτσονε ρολο ειναι τραγανο εξω, μαλακο μεσα.

 

αυριο παλι δουλεια... εχω να ετοιμασω τα ατομα που θα φυλανε τα σχολεια στις παλελληνιες... αλλο και αυτο...

 

περαστηκα Μαρκερ!!!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα!!!

Εδω κουβαδιαστηκαμε σημερις...κουβαδακι τσουγκρανακι fredaki παραλια!!! Να ηρεμησουν μικροι μεγαλοι...

Vag στα Κδαπ οπως στους δημοτικους παιδικους σταθμους πληρωνεις αναλογα με τη φορολογικη δηλωση..απο 70-120 το μηνα με σιτιση νομιζω μαζι.

Εδω μαλλον δε θα γινουν φετος ελλειψη κονδυλιων ο δημος γαρ.

Χαρα να σου ζησει το σπορι καλοφωτιστος!!

Και μεις ειχαμε βαπτιση χθες και τραπεζωμα πολυ ωραια ηταν.

Μετα τις πηγα θεατρο μια παρασταση απο εργαστηρι θεατρου παιδιων.πολυ ωραια τα σκατουλικα...6 χρονων και μαθαινουν μονολογους ατελειωτους και κουνημα και υφος...ειναι να το χει το παιδι!

Μαρκερ περαστικα σας...αντε να ξεκινησετε μπανια να σκοτωθουν ολα.και γω υποφερω με πονοκεφαλους λογω αυχενικου.εσυ εχεις και τον μασερ διπλα...εγω η δολια με παυσιπονα τη βγαζω...κοκτειλ και ειμαι σα ζομπι μετα...

Αχ ρημαδα γυμναστικη...στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα...

Φτιαξε αλλο mail...sos!!!

Καλη βδομαδα να χουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα απο μενα ! Θα μπορουσα ν μπω στην παρέα σας ? Ειμσι μανουλα του 2010 2012 και Θεού θελοντος το 2015 τον Νοεμβριο. Εχω μια κορουλα 5 χρ ενα γιο 3 και ακομη δε μας εκανε τη χαρη το τριτο.. Θα χαρω να τ λεμε δε βρηκα παρομοιο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εσπασε ο γαυρος αποψε...

Μαρκερ τι λεει ο αντρας σου;

αντε και του χρονου...

 

τι καλα ρε Μαρντιο που αρχισατε τις βολτες στην παραλια....

το καλο του νησιου...ευχαριστω για τις πληροφοριες για τα κδαπ. θα δουμε...

προς το παρον διαβασα στο ιντερνετ οτι αρχιζουν στη μεγαλη πισινα στα λουτρα ΛΑγκαδα τα μαθηματα κολυμβησης και φετος βαζουν και babyswimming για 2,5-4χρ και... aqua aerobics! το ιδανικο θα ειναι την ωρα που θα πηγαινουν τα μικρα κολυμπι να εχει και μαθημα aqua για μενα!!! μακαρι!!!! να δουμε και τιμες βεβαια πρωτα.

 

λοιπον εκανα ενα καινουριο ζυμαρενιο σνακ, μεζε, τι να το πω...

το ειδα σε ενα σάιτ και φυσικα εκανα την παραλλαγη μου...

ειναι απλο. κανεις ζυμαρι με νερο, μαγια αλατι λιγο λαδι και οσο αλευρι παρει, το ανοιγεις φυλλο παραλληλογραμο και μεσα βαζεις οτι θες. η συνταγη ελεγε σαλτσα ριγαν και ελιες. εγω εβαλα παντου σαλτσα με λιγη κετσαπ και στο μισο εβαλα ζαμπον κασερι μανιταρια πιππεριες και το αλλο μισο φετα ριγανη ελιες πιπεριες κασερι. μετα το τυλιγεις ρολο απαλα και το βαζεις σε φορμα κέικ που ειναι με τρυπα μεσακαι απο πανω λιγο λαδακι . το βαζεις 45'  180ο αερα και το ξεφορμαρεις για να μη μαλακωσει. το κοβεις οταν κρυωσει λιγο και καλη ορεξη!

την αλλη φορα θα το κανω με σκετο τυρι σαν τυροψωμο ή με ελιες ή τυρι& ελιες.

 

Χαρα να σας ζησει και με τ'ονομα!!! περιμενουμε φωτο και ντερτυ λεπτομεριες!!!

 

και αφου τα ειπα μην τα ξεχασω... καλως ηρθες Νικολου.

περιμενουμε να μας συστηθεις.

εμεις ειμαστε σαν παρεα απο το καλοκαιρι 2009 που ειμασταν εγκυες στο πρωτα μας, μονα ή ντουετα. βεβαια απο τοτε αλλες σταματησαν αλλες προστεθηκαν...

 

εγω ειμαι η Ευη και μενω στα Λαγυνα, λιγο εξω απο τη Θεσσαλονικη. ειμαι η μεγαλυτερη της παρεας, τον Αυγουστο γινομαι και επισημα μια 40αρα! αλλα μην τολμισει καμια να πει οτι μου φαινεται! εχω διδυμα, τον Σπυρο και τη Μαρια-Αννα, 5,5χρ και πανε νηπια.

 

αυριο σχολεια... λεμε να τα παμε τελικα ελπιζοντας οτι οσα ειχαν κολησει γαστερντεριτιδα να εχουν γινει καλα...

απ'οτι μαθαμε, πολλοι γονεις σαν εμας δεν τα πηγαν την ΠΑρασκευη...

ειδωμεν...

καλη βδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

αργα δουλεια σημερα

καθομαι και χαλαρωνω

ιτι ωραια αν και περναει η ωρα γρηγορα

 

βαγκ μου παλι καλα που τη γυτωσατε

ευτυχως μωρε μεγαλωσαν τα παιδακια μας και δεν αρρωσταινουν ευκολα

εάν παρατηρήσεις λογικα ηταν προνηπια αυτά που αρρωστησαν ή όχι;

 

ολο συνταγες εισαι

μπραβο σου

εγω είμαι στη φαση βαρεμάρας βαριέμαι αφανταστα

 

μαρντ νμιζω δεν με ξερεις καθολου χαχαχα

δεν μου αρεσει η θαλασσα

τη βαριέμαι

είμαι του καφε στη θαλασσα και χι του μπανιου

παω μονο και μονο για τα παιδια τωρα πια

αμμος αλατια βρωμια στη θαλασσα -χαλια το αμαξι

απαπα

 

εχω από όλα τα μειλ βαγκ αλλα δεν τα χρησιμοποιω χαχαχα

 

εμεις τι να πω μια χαρα περασαμε - μες τη νυστα εγω - αφου ξαπλωσα εχθες μεσημερι  είμαι πτωμα

πηγαμε εγω και τα αγορια στη βαφτιση

όλα ηταν τελεια

η χαρα μια κουκλα

τα παιδακια και τα δυο ηρεμοτατα

δεν ακουστηκε κανεις τους

κυριος ο Στεφανακος -διπλα στον μπαμπα του

ο νεοφωτιστος Μαριος μοιαζει στον μπαμπα του πιο πολύ

τα παιδακια τουλάχιστον τα δικα μου ενθουσιατηκαν με τις μπομπο με τα γλυκα μεσα - πολύ ωραια όλα φτου φτου

τον Αγγελο και τον μπαμπα μας δεν τους πηραμε - ηταν η ωρα που τρωει ο Αγγελουος οποτε τους αφήσαμε για να μην αργησουμε και εμεις

 

για σου νεα μα φιλη καλοδεχουμενη

εγω είμαι η ΜΑρια από Αθηνα

εχω 3 παιδακια

τα διδυμακια Στελιο και Νικο 5,5 χρονων και τον Αγγελουκο 2

 

οποτε συντομως θα εισαι και εσυ τριτεκνη συναδελφίσσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και ευχαριστω για την υποδοχη! Καταρχας με λενε Νικολετα ειμαι απο Κυπρο 36 χρ αλλα εχω στενες σχεσεις με Ελλαδα μιας κια το ετερον μου ημισυ καταγεται απο το Καλαμπακι Δραμας οποτε οποτε μας το επιτρεπουν τα οικονομιμκα μας ανεβαινουμε για καλοκαιρι για να γνωριζονται και τα παιφδια με τη γιαγια και τα ξαδελφακια τους. Εγω εχω την Μαρια που ειναι 5,3 και ο Στεφανος 3,2 μην, και περιμενουμε το πεμπτο μελος . Δε δουλευω εχει 4 χρονια και ηταν καταρα και ευχη μαζι γιατι μπορεσα και μεγαλωσα οπως ηθελα τα παιδια αλλα απο την αλλη αρχισα και μου τη δινει συνεχεια το σπιτι.. Ο μικρος απο 9 μηνων παρουσιαζε συνδρομο κατακρατησης αναπνοης και η μητερα μου φοβοταν να τον πριοσεχει οποταν ηταν καλα που εμεινα σπιτι,. Φετος απο τον Νιοβρη που το εκοψα το θηλασμο αρχισε να αραιωνει και το συστημα και τον πηρα σχολειο για να τον ωφελεσει και στην ομιλια γιατι τωρα αρχισαμε να λεμε λεξουλες.Φυσικα τωρα τελευταια αρχισα να εκμεταλλευομαι το χομπυ μου και φτιαχω τις τουρτες των παιδιων των φιλεβαδων μου οσες φυσικα δεν σνομπαρουν.

Vagman να σου ζησουν τα δισυμακια  σου, νομιζω πως και εγω ειχα δει σε εκπομπη του Δρισκα καποτε μια συνταγη παρομοια αλλα δεν ετυχε να την φτιαξω ακομη, παντως μου ανοιξες την ορεξη.Ελπιζω να περασε η ιωση, παντως και μενα σημερα με πηραν απο το σχολειο εκανε εμετο η Μαρια, αλλα μαλλον ειναι επειδη τα ανακατεψε, γιορταζε εκεινος που θα παντρευετει|(ναι εχουμε και ρομαντζο) και εφαγε τουρτα ηπιε χυμο, φυσικα καλου κακου την εφερα σπιτι και θα την παρακολουθω. Παντως και μας φετος η χρονια περασε αναλογω χωρις πολλες αρρωστιες, περσυ που ηταν η πρωτη χρονια απο Οκτωβρη μεχρι Μαη ειμασταν με βηχα.

Markerνα τα χαιρεσαι και συ τα παιδιακια σου ! Ειλικρινα εχω την ιδια αποψη με σενα περι θαλασσης. Εγω απο το 1996 που τελειωσα το σχολειο πηγα θαλασσα το 2007 που γνωρισα τον αντρα μου , και απο τοτε παω για χαρη των παιδιων. Θεωρω μεγαλη ταλαιπωρια το θεμα αμμος, ξηρα μαλλια, ηλιος και τις μελισσες που μου κανουν παρεα. Αλλα δε θα μπορουσα να το στερησω απο τα μικρα και ετσι με βλεπει και εμενα η θαλασσα.

Παω να παρω τον Στεφανο, καλο μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζω και χαιρετιζω το νεο μελος με τη σειρα μου...εδω Μαρια Ροδος...αφου ολες λετε ηλικιες ας πω και γω ..34.. με τις διδυμουλες μου 4,5 χρονων.

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου με το καλο το νεο μελος!

Ελα βρε κορες εχει σα τη θαλασσα;; τα ξαμολας εκει με κουβαδικο γιαρμα και χαλαρωνεις μια ωριτσα με φραπεδια...βεβαια θα μου πεις κουβαλας λουζεις μετα...ε τι να κανουμε...να παιρνανε κι αυτα καλα...ολο στους 4 τοιχους...

Και το μικρο απο κατω αρρωστο με τα συμπτωματα που περιγραφετε...μμμ...

Γιορτουλες θα κανουν τα σχολεια σας;

Vag ωραια αυτα που φτιαχνεις αλλα δε μπαινεις στο πειρασμο να τσιμπολογας με αυτα;;;

Εγω αποφευγω ξεροντας οτι τα μικρα δε θα φανε και θα καταληξουν να τσ φσμε εμεις.

Και κεηκ αλμυρο σα πιτσα σε φορμα με τη τρυπα ευκολο και ευπαρουσιαστο!

Χαρα και παλι να σου ζησει ο νεοφωτιστος...περιμενουμε κι απο σενα νεα!

Σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάααααα

Σάς ευχαριστώ για τις ευχές

Σας γράφω από το κινητό γιατί το λάπτοπ κάτι έπαθε και δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ

Μαρκερ χάρηκα πολυ πού ήρθατε...

Να κανονίσουμε όταν μπορείς για καφέ...

Μαρντιο θάλασσα? Ωραία...εγώ το καλοκαίρι θα πάω δύο μήνες Δήλεσι με την κουνιαδα μού.Και ένα μήνα λίμνη Εύβοια στην κουμπαρα μού...δεν ξανά κάθομαι καλοκαίρι Αθήνα...

Βαγκ θα την φτιάξω τη συνταγή σού μού άρεσε πολύ....

Νικολου γειά....

Καλώς ήρθες....

Εγώ είμαι η Χαρά έχω δύο αγόρια τον στέφανο 5,5 χρονών και τον Μάριο Κωνσταντίνο 14 μηνών...

Να σού ζήσουν τα παιδάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας το καλό κόλλησε το κινητό και για να μην χάσω αυτά που έγραφα έκανα αποστολή και ευτυχώς το πήρε...

Νικολου χάρηκα...

Για την βάφτιση πολύ τρέξιμο κούραση...αλλά εντάξει μία χαρά...φωτογραφίες εννοείται θα σας στείλω όταν τις πάρω....

Η πεθερά μού έφυγε χθες έκλαιγε την στιγμή πού με χαιρέτισε για να φύγει. Με πήρε αγκαλιά με φίλησε και είπε ότι με αγαπάει...ήταν πολύ διακριτική προσπαθούσε να μην με ενόχληση καθόλου.με βοήθησε πολύ με τις δουλείες τού σπιτιού και με τα παιδιά...

Να πω την αλήθεια μετά από τόσους τσακωμούς τόσα χρόνια.δεν το περίμενα ότι θα έφτανε. στιγμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να δεθουμε τόσο πολύ...στεναχωρηθηκα που έφυγε...τεσπα

Μετα τη βάφτιση κάναμε Τραπέζι οικογενειακά στην αυλή μού....έκανα και τα γενέθλια του Κωνσταντίνου. Όλα καλά...

Σας φιλώ καλό βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Νικολετα πλακα κανεις;;;;απο ΚΑλαμπακι Δραμας ο συζυγος;;;;;

αν σε πω οτι ο δικος μου ειναι απο Αγιο Αθανασιο Δραμας τι θα πεις;;;;

ΧΑ!

και εχω μια σειρα μου συναδελφισσα που ευτυχως πηρε μεταθεση λογω 3τεκνειας για Δραμα που ειναι απο Καλαμπακι και τη λενε Ιωαννα Κρικοπουλου... τελειο κοριτσι!

 

και εχουμε και εδω μια Δραμινη που ζει Κυπρο! την αφηνω να σου συστηθει μονη της

!

 

Μαρντιο φυσικα και τρωω απο αυτα που φτιαχνω! αμ, πως... τωρα απλα κανω συντηριση στα κιλα που εχασα. αρχη του μηνα θα κανω λιγη διαιτα να πεσω ακομα λιγο και παει λεγοντας.  δε θελω να ζοριζομαι, ουτε να χασω συντομα πολλα κιλα και να ειναι πιο ευκολο να τα ξαναπαρω.  ειναι και αδυναμια μου τα παγωτα....

 

ΜΑρκερ τι τα εχεις βρε τα μέιλ και δεν τα χρησιμοποιεις να ανοιξει το ματακι σου;;;; τι να σε κανω... κατσε και πινε καφε!

 

εγω σημερα εχω ενα τσιτωμα νευρων γενικως... δεν πειραζει .... τελειωσε η μερα.

 

Χαρα και παλι να τον χαιρεστε.

 

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

εστι είναι η οικογενεια βρε χαρα

μια τσακωνόμαστε μια τα βρισκουμε

μπραβο και για τις διακοπες

είναι πολύ ομορφο να εχεις τοσο καλους φιλους και συγγενείς που γουσταρουν την παρεα και κανετε ολοι μαζι διακοπες

γιατι σο ναναι ολοι παιδια εχετε από ότι εχω καταλαβει

εμενα παλι μου φαινεται μανικι χοντρο να παω διακοπες τοσο καιρο με αλους ανθρώπους στο ιδιο σπιτι με διαφορετικα χουγια οσο ναναι

ροτειμω το σπιτακι μου και την ηρεμια μου

 

νικολου μαλλον βαριοταν να τον κρατησει χαχαχα

κατακρατηση κανανε και πολύ και τα 2 τα δικα μου για 3 χρονια μην πω και πηγαιναν και παιδικο - οσο δεν τους εδινα σημασια τοσο το μειωναν

δυσκολο το σπιτι παντως και η κλεισουρα

 

μαρντ εσενα δεν μπαινουν μεσα στη θαλασσα; μονο στην αμμο κάθονται και στο σημειο που τις αφηνεις ; εμεις παντως ρπεει να οργωσουμε ολ το πλατος της παραλια , να παιξουμε με όλα τα παιδακια και σιγουρα με ή χωρις μπρατσακια να μπουμε μεσα - καφε δεν εχω πιει ουτε μια φορα τωρα με τα παιδια στην παραλια

ασε που φοβάμαι μεχρι και την σκια μου

δεν τους αφηνω από το βλεμμα μου ουτε δευτερολεπτο και εάν φυγουν από το οπτικο μου πεδιο αρχιζω τις φωνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατινευρα βρε βαγκουλα; οιος σου εκανε τι;

 

τελικα ολοι θα βγουμε μια οικογενεια και εδώ περα χαχαχα

 

δεν θυμαμαι τους κωδικούς καθολου μα καθολου των μειλ -στειλτε εσεις και καπου καπου ολο και κατι ερχετε

 

γιορτη θα κανουμε - πηραμε και ποιηματα

3 6 στοιχα μιλαμε

πολύ πραγμα και του νικυ είναι δυσκολο -χωρις συνοχη μεταξυ των στοιχων

11/6 γιορτη πρωι και στις 1 να παρουμε το χαρτι για την πρωτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

ρε νικόλ... τι σύμπτωση είναι αυτή;

εγώ είμαι από Δράμα αλλά ζω Κύπρο.

εσύ που μένεις;

και φτιάχνω και τούρτες από χόμπι...

 

εγώ είμαι 32 ετών, 11 μηνών, και 27 ημερών... χαχαχα!!!

έχω 2 υπέροχα αγοράκια εκ των οποίων ο ένας είχε φωτογράφιση σήμερα...

ούτε κόρη να ήταν τόση περιποίηση με το μαλλί και τα ρούχα...

 

χαρούλα μου!!!

να σου ζήσει ο νεοφώτιστος!

μπράβο στην πεθερά!!!

 

μάρκερ, σου τα λεστειλα μέσω viber.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Με έχει πιάσει από χθες το βράδυ ένας περίεργος βήχας συνεχόμενος, μού έχει σπάσει τα νεύρα.

Ο Κωνσταντίνος δεν πίνει γάλα τελευταία. Δεν ξέρω με πιο τρόπο να τον πείσω....

Στο τέλος που θα κάνουν τη γιορτή. Αντί να πουν ποίηματακια και τραγουδάκια, θα κάνουν θεατρική παράσταση, ακόμη δεν το μάθαμε, θα κάνει την κουκουβάγια...χαχαχα

Καλέ η Νανά και η μαριλου πού είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τι κανετε ??

Mardio να σου ζησουν τα κοριτσακια σου !!

Mpempakos να σου ζησουν τσ πσιδακια σου και ευτυισμενος να ναι ο νεοφωτιστος. !!

Vagman τι μικρος που ναι ο κοσμος σε λιγο θα βρεθουμε και συγγενεις ! Μησου πω πως το επιθετο της κοπελας πυ ειπες κατι μου λεει.. Εγω απο νευρα σημερα εχω πολλα γιατι εκανα 2 κουρσες μετα ποδια για νσ παρω τα μικρα, ενω πανε στο ιδιο νηπιαγωγειοκα και τη δευτερη φορσ που πηρα το Στεφανο ειδα ανακοθνωση οτι θα βγαζανε φωτογραφια η τξη της κορης μιυ και ετρεχα ξανα να της παρω κατι καυτερο να φορεσει γιατι σημερα ηθελε μονη της να διαλεξει. Και τα πηρα γιατι χθες που πηγα να την παρω πυ ηταν αρρωστη δε μου δωσανε ανακοινωση.Ενω περσυ η δασκαλα της με επαιρνε τηλεφωνο οποτε δεν πηγσινε σχολειογια να με ενημερωσει. Μονο αμα θελουν λεφτα μας ενημερωνουν 1 μηνα πριν.Δεν ξερω αλλα τελευταια μου βγαι ει μια ανεξηγητη αισθηση κακιας για πολλους..

Marker καταλαιβαινω πως νιωθεις εμας χθες σε κεντρικο δρομι της πρωτευουσας καποιος ψυχολογικα διαταραγμενος αρπαξε ενα παιδι πιυ επαιζε μονο του ενω οι γονεις του καθονταν πιο περα και αρχισε να τρεχει. Πλεον και γω αμα θελω να ξεδωσουν τους παιρνω σε παιδοτοπο γιατι μερικες φορες ο ενας τρεχει πο δω ο αλλος απο κει και αμα εισαι καπου εκτος ποιον να προλαβεις. Ευτυχως στη θαλασσα περιοριζοται στην αμμο μη σου πω οτι περσυ παρακαλουσαυσαυσαμε το Στεφανο να μπει θαλασσα και αρνιοταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς οι κόρες μου βγήκαν μυξοπαρθένες και δε ξεμακραίνουν...να μιλήσουν δε σε άγνωστα παιδάκια ούτε λόγος....κολλημένα στη φούστα της μαμάς...οπότε από τη μια πλευρά είναι καλό δεν έχω το κυνήγι που  περιγράφετε σε παραλίες, πάρκα, κούνιες.

Όλα τα πιτσιρίκια φωτογραφήσεις είχαν σήμερα;;;Αντε περιμένουμε να δούμε φώτο!

Χαρά δοκίμασε στο μικρό να δώσεις σε ποτήρι με καλαμάκι το γάλα. Οι δικές μου θυμάμαι τόσο ήταν όταν τους πρωτοέδωσα καλαμάκι με ποτηράκι και είχαν ξετρελλαθεί. ή δοκίμασε διαφορετικό γάλα, ρώτα το παιδίατρο για φρέσκο αν μπορείς να δώσεις, έχουν πιο ελαφριά γεύση από τη σκόνη νομίζω.

Νικολέττα λίγο οι ορμόνες τις εγκυμοσύνης λίγο η ζέστη λίγο η κούραση πολύ θέλει να σου βγουν τα νεύρα;;;υπομονή....

Χαρά περιμένουμε τη τούρτα!!!και άμα θες στα mail μας στείλε και τις φατσουλίνες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nanoukaki τωρα εισα το μηνυμα σου. Φαινεται το πρωι γραφαμε την ιδια ωρα. Να σου ζησουν τα αγορακια σου ! Εγω μενω Λευκωσια Καιμακλι συγκεκριμένα , βρε μπας και πανε στο ιδιο σχολειο ; Εσυ που μενεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...