Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Νικιεμανουελα εισαι στην καλυτερη ηλικια σε θεμα γονιμοτητας αν δεν εχετε αλλο θεμα θα μεινεις με φυσιολογικο τροπο δεν θα χρειαζεσαι εξωσωματικη καλυτερα.......μονο να κανεις πραγματα να σε κανουν χαρουμενη κ να μην το σκεφτεσαι γιατι εχεισ ανχος κ δεν ειναι καλο πρεπει να εισαι χαλαρη αχ να ειμουν 22 θα πεταγα την σκουφια μου ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anastasia86 είπε:

Νικιεμανουελα εισαι στην καλυτερη ηλικια σε θεμα γονιμοτητας αν δεν εχετε αλλο θεμα θα μεινεις με φυσιολογικο τροπο δεν θα χρειαζεσαι εξωσωματικη καλυτερα.......μονο να κανεις πραγματα να σε κανουν χαρουμενη κ να μην το σκεφτεσαι γιατι εχεισ ανχος κ δεν ειναι καλο πρεπει να εισαι χαλαρη αχ να ειμουν 22 θα πεταγα την σκουφια μου ........

:) Ακριβως ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το άγχος το έχω διοξει πλεων από τους 6 μήνες που πρωσπαθουσαμε και όταν πιγα στον γιατρό μου. Απλά για διάφορους λόγους είχα πει ότι τα παράτας και όταν είναι να έρθει ας έρθει.. οπότε κι εγώ περιμένω να έρθει φυσιολογικά. Όπως και ο γιατρός μου μου το είπε ότι θα ερθει φυσιολογικά για αυτό με "ξεσκονιζει" στης εξετάσεις. Απλα το άγχος μου είναι για τις εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Το άγχος το έχω διοξει πλεων από τους 6 μήνες που πρωσπαθουσαμε και όταν πιγα στον γιατρό μου. Απλά για διάφορους λόγους είχα πει ότι τα παράτας και όταν είναι να έρθει ας έρθει.. οπότε κι εγώ περιμένω να έρθει φυσιολογικά. Όπως και ο γιατρός μου μου το είπε ότι θα ερθει φυσιολογικά για αυτό με "ξεσκονιζει" στης εξετάσεις. Απλα το άγχος μου είναι για τις εξετάσεις. 

βρε χαζουλα σιγα τις εξετασεις.οι περισσοτερες ειναι αιματολογικες που θα της κανεις σχεδον σε μια φορα.δεν ξερω αν εχεις επεκταθει σε σαλπιγγογραφιες και τετοια.εκτος και αν εννοεις τα αποτελεσματα αυτων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια παίζει και ρόλο η άνθρωποι που σε περιορίζει ας πούμε εγώ είπα τα παράτας όταν άρχισαν να ρωτάνε τι ακόμη για παιδί σε γιατρό πιγες εξωσωματικη έκανες  και άλλα και μετά ερχοντουσαν τα καθημερινά τιλεφωνο από διάφορους τι έγινε έχουμε τίποτα νέο ΚΑΙ μετά άρχισαν τα τιλεφωνο από πεθερά η τάδε ξανά εγκυος εσείς οπότε. Όχι δεν θα κάνω σαλπιγγογραφια έκανα διαγνωστικό και επεμβατικη υστεροσκοπιση πριν 2 μηνες και ήταν όλα οκ εκτός του ενδομιτριου που αφερεθικε το μισό και έναν πολιποδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανχωνεσαι με της εξετασεις ας ειναι μονο αυτες κ τπτ αλλο κ να το κανετε μονοι σας φυσιολογικα αυτην την ομορφη εκπληξη που νιωθεις με το φυσιολογικα δεν συγκηνεται με εξωσωματικες σπερματενχυσεις κ αγωνιες σκεψου λιγες εξετασεισ μικρο το κακο θα δεις σε λιγο καιρο που θα εισαι .....λογικα πρεπει να περασει ενα διαστημα να επανεθλουν τα οργανα σου σε φυσιολογικα επιπεδα κ να λειτουργησουν για να δεχτουν το εμβρυο κ λογικα θα ειχεσ μικρο ενοχλησεισ χαμηλα αλλα ολα αυτα σε 3 μηνεσ το πολυ θα εισαι μια χαρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anastasia86 είπε:

μην ανχωνεσαι με της εξετασεις ας ειναι μονο αυτες κ τπτ αλλο κ να το κανετε μονοι σας φυσιολογικα αυτην την ομορφη εκπληξη που νιωθεις με το φυσιολογικα δεν συγκηνεται με εξωσωματικες σπερματενχυσεις κ αγωνιες σκεψου λιγες εξετασεισ μικρο το κακο θα δεις σε λιγο καιρο που θα εισαι .....λογικα πρεπει να περασει ενα διαστημα να επανεθλουν τα οργανα σου σε φυσιολογικα επιπεδα κ να λειτουργησουν για να δεχτουν το εμβρυο κ λογικα θα ειχεσ μικρο ενοχλησεισ χαμηλα αλλα ολα αυτα σε 3 μηνεσ το πολυ θα εισαι μια χαρα :)

Τι ένωεις να επανελθουν σε φυσιολογικά επίπεδα τα όργανα μου; και τι ενωχλισεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το αποτέλεσμα φοβάμαι μου είχε έρθει να πω στον γιατρό μου την ημέρα που μου έγραφε της εξετάσεις γιατρέ τι έχω και δεν μου το λεται; εδώ μου έδωσε κανονικό προεγενιτικο έλεγχο σε εξετάσεις. Ο αντρας μου φρικαρεις όταν του είπε να ξανά επαναλαμβει το σπερματοδιαγραμμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anastasia86 είπε:

δεν εκανεσ καποιο χειρουργιο??η εκανα λαθοσ

Έκανα συγκεκριμένα διαγνωστηκη και επεμβατικη υστεροσκοπιση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Κοριτσια παίζει και ρόλο η άνθρωποι που σε περιορίζει ας πούμε εγώ είπα τα παράτας όταν άρχισαν να ρωτάνε τι ακόμη για παιδί σε γιατρό πιγες εξωσωματικη έκανες  και άλλα και μετά ερχοντουσαν τα καθημερινά τιλεφωνο από διάφορους τι έγινε έχουμε τίποτα νέο ΚΑΙ μετά άρχισαν τα τιλεφωνο από πεθερά η τάδε ξανά εγκυος εσείς οπότε. Όχι δεν θα κάνω σαλπιγγογραφια έκανα διαγνωστικό και επεμβατικη υστεροσκοπιση πριν 2 μηνες και ήταν όλα οκ εκτός του ενδομιτριου που αφερεθικε το μισό και έναν πολιποδα. 

τα ιδια ειχαμε κι εμεις,κι αντε τι κανετε,και γιατι και πως,και το χειροτερο? το ειχαμε κι εμεις απο τα πεθερικα μου.και εκει μου την εσπαγε πιο πολυ,μα λεω να λενε οι ξενοι να λενε και οι δικοι μας. καταλαβες θελανε να τους βαλουμε δερβεναγας και στο κρεβατι μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Για το αποτέλεσμα φοβάμαι μου είχε έρθει να πω στον γιατρό μου την ημέρα που μου έγραφε της εξετάσεις γιατρέ τι έχω και δεν μου το λεται; εδώ μου έδωσε κανονικό προεγενιτικο έλεγχο σε εξετάσεις. Ο αντρας μου φρικαρεις όταν του είπε να ξανά επαναλαμβει το σπερματοδιαγραμμα 

εννοειτε και ειναι αυτονοητο οταν εσυ λες στο γιατρο οτι προσπαθεις για μωρο και δεν ερχετε να σου δωσει προγεννετικο ελενχο να κανεις.και ναι θα ξανα κανει σπερματοδιαραμμα πως να το κανουμε.εσυ τι να πεις που θα περασεις ολα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η emmyland είπε:

τα ιδια ειχαμε κι εμεις,κι αντε τι κανετε,και γιατι και πως,και το χειροτερο? το ειχαμε κι εμεις απο τα πεθερικα μου.και εκει μου την εσπαγε πιο πολυ,μα λεω να λενε οι ξενοι να λενε και οι δικοι μας. καταλαβες θελανε να τους βαλουμε δερβεναγας και στο κρεβατι μας.

 

Στο σόι του άντρα μου βλέπεις ότι πρέπει στον προτο χρόνο γάμου να έχεις και παιδί και τους φάνηκε κάπως που στο προτο δεν έμαθαν για παιδί. Η πεθερά μου να λέει στον αντρα μου να με πάει για εξετάσεις να δουν αν κάνω παιδια. Εδώ όταν έκανα τιν επέμβαση της είπα να έρθει να δει τον γιατρό μπας και σκάσει αλλά είδα το βλέμμα τις πως το κοίταξε και λέω ωχ δεν της άρεσε. Εδώ είπε να με πάει σε δικοτις γιατρό. Οπότε αποφασίσαμε αν μηνω εγκυος θα το μάθουν από τον 4 μήνα κι μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κατάλαβα απο την αιμορραγία που είχες που εργαψες πριν οταν κανείς υστεροσκοπιση παει λιγο η μήτρα πίσω απο την θέση της αυτο ξερω κ θέλει λιγο χρόνο να ερθει παλι στην θέση της κάποιες έχουν λίγα πονακια περιόδου αυτο εννοούσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Στο σόι του άντρα μου βλέπεις ότι πρέπει στον προτο χρόνο γάμου να έχεις και παιδί και τους φάνηκε κάπως που στο προτο δεν έμαθαν για παιδί. Η πεθερά μου να λέει στον αντρα μου να με πάει για εξετάσεις να δουν αν κάνω παιδια. Εδώ όταν έκανα τιν επέμβαση της είπα να έρθει να δει τον γιατρό μπας και σκάσει αλλά είδα το βλέμμα τις πως το κοίταξε και λέω ωχ δεν της άρεσε. Εδώ είπε να με πάει σε δικοτις γιατρό. Οπότε αποφασίσαμε αν μηνω εγκυος θα το μάθουν από τον 4 μήνα κι μετα

παντου ειναι αυτα κοριτσακι μου δυστυχως.αλλα γιατι μονο εσυ σωνει και καλα να εχεις εσυ θεμα? τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η emmyland είπε:

εννοειτε και ειναι αυτονοητο οταν εσυ λες στο γιατρο οτι προσπαθεις για μωρο και δεν ερχετε να σου δωσει προγεννετικο ελενχο να κανεις.και ναι θα ξανα κανει σπερματοδιαραμμα πως να το κανουμε.εσυ τι να πεις που θα περασεις ολα αυτα

Θα το κάνει. Ο αντρας μου απλά φωβατε γιατί το πρώτο είχε βγει μια Χαρά και λέει αν αυτό δεν βγει καλό τι θα κάνουμε αγχκνετε. Για αυτό. Εγώ πως δεν τα ξανά παράτησα αναρωτιέμαι που βρίσκω δύναμη δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anastasia86 είπε:

Το κατάλαβα απο την αιμορραγία που είχες που εργαψες πριν οταν κανείς υστεροσκοπιση παει λιγο η μήτρα πίσω απο την θέση της αυτο ξερω κ θέλει λιγο χρόνο να ερθει παλι στην θέση της κάποιες έχουν λίγα πονακια περιόδου αυτο εννοούσα 

Α κατάλαβα άστα στην περιοδο την πρώτη που λέμε μετά από υστεροσκοπιση είχα πεθάνει στον πόνο και στο παρά πολύ αίμα δλδ με το τουλουμι το αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η emmyland είπε:

παντου ειναι αυτα κοριτσακι μου δυστυχως.αλλα γιατι μονο εσυ σωνει και καλα να εχεις εσυ θεμα? τι να πω

Πάντα η νύφη φτεει..  όσες νοιφες μπήκαν στο σόι είναι και πάρα πολες εμιναν με την μια κι εγώ οχι οπότε έβγαλε το συμπέρασμα της. Εδώ δεν θέλω να πάω στο χωριό του άντρα μου το καλοκαίρι γιατί θα ακούω τα πάντα εδώ μας είπε μια εξαδερφη του άντρα μου να κάνουμε τα χαρτιά για ηοθεσια και να ξεχάσω την κανονική σιλιψει πείσεις έβγαλε και την φήμη ότι έκανα εξωσωματικη και τώρα έχουν υπολογίσει και πίτε γεναω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαπαπαπα τι χωριο ειναι το πρακτοριο ροιτερ ειναι 100χρονια πισω....χαχαχα ειναι γελοιοι ομως η καλυτερη απαντηση ειναι οτι ειναι τοσο βαρετη κ αδιαφορη η ζωη τουσ κ ασχολουντε με εσενα που εισαι μαλλον ευτυχισμενη με τον αντρα σου κ ζηλευουν:twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anastasia86 είπε:

απαπαπαπα τι χωριο ειναι το πρακτοριο ροιτερ ειναι 100χρονια πισω....χαχαχα ειναι γελοιοι ομως η καλυτερη απαντηση ειναι οτι ειναι τοσο βαρετη κ αδιαφορη η ζωη τουσ κ ασχολουντε με εσενα που εισαι μαλλον ευτυχισμενη με τον αντρα σου κ ζηλευουν:twisted:

Ακριβώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...