Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Καινουρια ειναι..ωραία ταινία είναι και με τον Ρόμπερτ ντε Νίρο ο αρχαριος.

Μαμακουλιτσα εμείς που μένουμε κοντά μπορούμε να συναντήσουμε.. γιατί αν ερθεις καμια μέρα που δουλεύω μπορεί να μην μπορω να καθισω αν έχει δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!!! Ειμαι καινούργια στο σάιτ! Καλή χρονια εύχομαι σε όλες όσες έχετε μωράκια να τα χαίρεσται και όσες προσπαθούν εύχομαι να γίνει πραγματικότητα σύντομα!!! Δεν ξέρω εάν αναφέρομαι στην σωστή συζήτηση.. Λοιπόν ειμαι αρραβωνιασμένη 2 χρονια και θελουμε να κάνουμε μωράκι... Τώρα 1,5 χρόνο όμως τα κιλά μου ανέβηκαν πολύ... Έκανα τεστ παπ και ο γυναικολόγος μου είπε οτι ειναι όλα άψογα και οτι όποτε θέλω μπορεί να κάνω παιδάκι. Σκέφτομαι όμως ν κάνω εξετάσεις θυρεοειδή θεωρο πως δεν πήρα τόσα κιλά λόγο φαγητού. Τι προτείνετε ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα χαρά..καλωσηρθες καλη χρόνια να εχεις.

Απο την στιγμη που σου έχει περάσει απο το μυαλό για μένα καλό είναι να πας να κανεις εξετάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θελω να σας πω κτ...μιλουσα με τν γιατρο μ κ μ ελεγε πως δν ειναι απαρατητο οτι πιανεις παιδ μονο στις γονιμες ...αλλες γυναικες μ λεει εχουν ερθει εδω και εχουν πιασει παιδι οταν περιμεναν περιοδο κ αλλες οταν τους τελειωσε...γ αυτο καν τε ελευθερα και απολαυστε το οποτε σας ερχετε...οχι απαραιτητα τις προκαθορισμενες μερες...αλλοστεεγω ειμαι ζωντανο παραδειγμα...δν επιασα τις προκαθορισμένες  μερες...κ το ενιωσα αλλα κ μ το επιβεβαιωσε ο γιατρος μ οταν πηγα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Tweema!! Και σε όλες!!! 

Σε περίπτωση που υπάρχει θυρεοειδής,υπάρχει πρόβλημα με την εγκυμοσύνη ;;; Δηλαδή ο θυρεοειδής μπορεί να εμποδίσει μια εγκυμοσύνη ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια θελω να σας πω κτ...μιλουσα με τν γιατρο μ κ μ ελεγε πως δν ειναι απαρατητο οτι πιανεις παιδ μονο στις γονιμες ...αλλες γυναικες μ λεει εχουν ερθει εδω και εχουν πιασει παιδι οταν περιμεναν περιοδο κ αλλες οταν τους τελειωσε...γ αυτο καν τε ελευθερα και απολαυστε το οποτε σας ερχετε...οχι απαραιτητα τις προκαθορισμενες μερες...αλλοστεεγω ειμαι ζωντανο παραδειγμα...δν επιασα τις προκαθορισμένες  μερες...κ το ενιωσα αλλα κ μ το επιβεβαιωσε ο γιατρος μ οταν πηγα ...

ετσι και εγω γωγω καμια σχεση με γονιμες..

και δυο φιλες μου το ιδιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xara.20 είπε:

Καλημέρα Tweema!! Και σε όλες!!! 

Σε περίπτωση που υπάρχει θυρεοειδής,υπάρχει πρόβλημα με την εγκυμοσύνη ;;; Δηλαδή ο θυρεοειδής μπορεί να εμποδίσει μια εγκυμοσύνη ;;;

Καλημέρα επηρεάζει πολύ ο θυροειδης στο να πιάσεις παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες...υπαρχουν πολλες γυναικες π δν εχουν πιασει ις προκαθορησμενες μερες γ αυτο σας λεω...μην το κανετε μονο 3 φορες το μηνα μονο κ μονο γ να πιασετε παιδια....ικανοποιηστε κ τοους εαυτους σας κ τους αντρες σας κ καν τε το οποια δηποτε ημερομηνια ..κ ποτε δ ξέρεις! !συγγνωμη π τ λεω χυμα κ αμ ενοχλει καποια κοπελα απ εδω αλλα το λεω γ εσας....και να μην εχετε ανγχος γτ το ανγχος μειωνεο την γονιμοτητα...εχω ζωντανο παραδειγμα μια γειτονισσα μ η οποια προσπαθει 10 χρονια με τον αντρα της..κ με εξωσοματικες κ με φυσικο τροπο..αν θελετε το πιστευετε.....καποια στιγμη πηραν αποφαση οτι δν μπορουν να κανουν παιδι κ αρχισαν να κανουν τα χαρτια τους για να υιοθετησουν ενα παιδακι....μετα απο λιγο τον ιιο μηνα βασικα εμαθε οτι ειναι εγκυος η κοπελα....κ το παραδεχτηκε η ιδια....με το σταματησα να ανγχωνομαι ειπε και αρχισα να βρισκομαι με τν αντρά μ μονο γ εμας χωρις να σκεφτομαι το μωρο...τσουπ ηρθε....κ η γυναικα κοριτσια ειναι 40 χρονων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν το κανουμε σιγουρα γ να σας ανεβαζουμε ψυχολογικα...αλλα για να μην απογοητευεστε και μα εχετε πεισμα..να προσπαθειτε ξανα κ ξανα κ σιγουρα θα ερθει....!!!!ακομα κ ας μην ξερουμε η μια την αλη εαστε γυναικες κ σιγουρα μπορουμε μα καταλαβουμε τετοιου ειδους θεματα κ τι *πονο*μπορει να κουβαλαει η καθε μια απο εμας σε σχεση με αυτο το θεμα..γ αυτο λοιπον μην τα βαζεται κατω!!!αρματωθειτε !!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. Γωγώ έχεις απόλυτο δίκιο. Σίγουρα όταν κάνει κάποιος προσπάθειες για παιδάκι, δεν πρέπει μόνο τις γόνιμες ημέρες, το πρέπει δημιούργει μοναχα στρες και αγχος. Σαφώς και οι προσπάθειες πρέπει να είναι λίγο πιο οργανωμένες αλλά όχι με πρέπει. Και σε άσχετη μέρα έμεινα έγκυος και είμαι και 36, άσχετα βέβαια που το σποράκι μας δεν μας έκανε τη χάρη να μείνει.

Και ποτέ μα ποτέ δεν το βάζουμε κάτω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση;;

@touloumpakiεσύ λογικά θα μπορείς να μου απαντήσεις.. 

To clear blue όταν το τεστ είναι θετικό δεν εμφανίζει σταυρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου!!!!!!!σημερα αργησα να μπω γιατι ρίχνω κατι υπνους αρκουδισιους!!!!!!!!ξεχασα να σας πω πως στην πρωτη εγκυμοσύνη μου εμεινα εγκυος 1 μερα πριν μου ερθει περιοδος και τωρα πολυ πιο μετα απο τις γονιμες γιατι στις γονιμες δουλευα σαν σκυλι και κοιμομουνα κατευθειαν!!!!ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος βεβαια αν υπαρχει αγχος και στις γονιμες μερες να κανεις και 1 κουβα σπερμα να σε ριξουν εμεις απο το αγχος μας τα εξουδετερωνουμε ολα!!!εγω ετοιμαζα ενα ταξιδι για την πρωτοχρονια στο εξωτερικο να παω με τον αντρα μου και μετα το Φεβρουάριο θα πηγαινα για ελεγχο στον γιατρο..ενα θα σας πω δεν προλαβα να κανω ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ...εχει χαρη που ειμαι ξαπλα αλλιως θα ειχα ερθει ως τωρα!!!οταν σηκωθω ομως θα κανονίσουμε συναντηση!!!!??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...