Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Καλύτερα... πιγες ο αντρας μου στο φαρμακείο και πήρε τα πάντα 

περαστικα!!!! ασε ολοι εχουν πεσει στα κρεβατια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια έχω να πω ότι όλο το απόγευμα ο αντρας μου με περιποιοταν μέχρι που καταλαβα τι ήθελε..... χαχα έχω πει 20 τσαγια χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πήγα ατο γιατρό ενδομήτριο μου είπε 16mm κ ότι βλέπει κάτι πολυ μικρό πήγα για χωριακη κ περιμένω τα αποτελέσματα έχω τρελαθεί από αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κουκλα μ...ειδες π στ ελεγαν ολες πως εισαι;;;τωρα το μονο π χρειαζεται ειναι ξεκουραση γτ το πρωτο τριμηνο ειναι κ τ πιο δυσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κορίτσια!!! 

Ζωή μου μπράβο..σου εύχομαι να εχεις μια υπεροχή εγκυμοσύνη κ να γεννήσεις ενα υγιέστατο μωρακι!!!Τωρα να προσεχείς και να μην αγχωνεσαι και με το γάμο. Εγώ στο είπα απο την αρχή είσαι!!Αχ κορίτσια πολύ χαρηκα!!

Νικουλα πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου ενιωσα πολυ την αναγκη να σας γραψω...ειμαι 33 χρονων και θεωρω πως πιο απαισιοδοξο ατομο απο εμενα δεν υπαρχει!σε παρα πολυ μικρη ηλικια μολις 14 χρονων με χιλιες εξετασεις και τεστ ανακαλυψα οτι εχω θυρεοειδή και πολυκιστικες ωοθήκες στην πιο τρυφερή μου ηλικια παραμορφωθηκα δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου εβαλα πολλα κιλα τριχες πρηξιμο τα μαλλια μου εχανα τελος παντων με παει η μητερα μου σε εναν γυναικολόγο να με εξετάσει και ο πολυ "εξυπνος"άνθρωπος ειπε μπροστά μου πως θα δυσκολευτω πολυ να κανω παιδι αυτο μου εμεινε υποσυνείδητα και αρχισα να το πιστευω!σχεδον πριν 9 χρονια γνωρισα τον αντρα μου τρελος ερωτας ....ημουν τοσο χαλαρη εκανα σεξ για εμενα δεν προσεχα κι εμεινα κατευθείαν εγκυος το εχασα απο δικη μου βλακεια το αποτελεσμα μετραει ομως...."εμεινα εγκυος"!!!οταν συζήτησα με τον γιατρο μου οτι θελω να ξεκινησω μου ειπε μονο ενα πραγμα..το μονο που θελω απο εσενα ειναι να εισαι χαλαρη και να κανεις σεξ για εσενα και οχι για παιδι...τον πιστεψα τον ακουσα και χαλαρωσα...η δουλεια μου εχει να κανει με πολλούς ανθρωπους και ακουγα διαφορα...ανθρωποι που δεν εχουν κανενα προβλημα μπορει να ζοριστουν και ανθρωποι που εχουν να μην καταλαβουν πως ηρθε!την αδερφη μου την ειπε εχεις ενδομητριωση θα ζοριστεις να κανεις παιδια..4 εγκυμοσυνες απο τον 1ο μηνα εγκυος και οχι σε μικρη ηλικια το τονιζω!!!εγω διανύω την 10η εβδομαδα κι εμεινα εγκυος με 2 φορες επαφη ολο τον μηνα!!!γι αυτο θα σας πω πως μονο αν μια γυναικα δεν εχει μητρα δεν μπορει να κανει παιδι!!!!!!ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΥ ΣΎΝΤΟΜΑ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΕ!!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυροιδη έχω κι εγώ με ούζο (κάπως έτσι λέγεται) και αυτό μου προκαλεί αστατο κύκλο..! Με το καλό να έρθει στην αγκαλιά σου το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβως είναι minaki!! Θέλει χαλαρά...μπορεί να λέμε οτι δεν αγχωνομαστε και οτι είμαστε χαλαρές αλλά δεν είναι έτσι..μόλις σταματήσεις να το σκεφτεσαι και να το ψάχνεις έρχεται.

Υπαρχουν τόσες πολλές κοπέλες που το άφησαν για διάφορους λόγους  και έλεγαν θα κανουν εξωσωματική κ τσουπ εμειναν.

Πρόσφατο παράδειγμα ή ζωουλα..είχαν πει με τον άντρα της οτι μετα το γάμο θα ξεκινήσουν εξωσωματική και το αποτέλεσμα το είδαμε..το έβγαλαν απο το μυαλό τους και έγινε αυτό που περίμεναν.

Οποτε είναι αυτό που λες!! Να το πιστέψουμε κ θα ερθει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου προσπαθησε να τον ρυθμισεις...οζοι λεγονται και αμα σου ειπε ο ενδοκρινολογος σου να τον αφερεσεις να το κανεις!!η ενδοκρινολογος μου το καλοκαιρι μου ειπε πως οταν αποφασισω να κανω μωρο να της το πω γιατι θα μου εδινε μια θεραπεια σιγουρη!εγω ομως πιστευα οτι δεν εχω προβλημα και οτι θα κανω μωρο και οπως εγινε...!!το βαρος σου ειναι πανω απο το φυσιολογικο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tweema χαιρομαι τοσο πολυ που αρχισες να το πιστευεις!!!!η φιλεναδα μου θεραπειες συνεχεια ο αντρας της εγχείρηση γιατι το σπερμα χαλια οταν ειπε στοπ να βγαλω διπλωμα οδήγησης και μετα εξωσωματική εμεινε σε δίδυμα και φυσιολογικος τοκετος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη κανεις θεραπεία;; 

Εγώ εκανα πέρσι προληπτικά γιατί είχα περίεργα συμπτώματα κ μου είπε ή κπελα στο φαρμακείο να κοιτάξω το θυρεοειδή μου. 

Πήγα το κοίταξα κ το μοναδικό που είχα ανεβασμένο ηταν τα αντισώματα.(δεν θυμάμαι πως λέγεται ακριβως)

Με λιγα λογια υπάρχει πιθανότητα να εμφάνισω κι εγώ..σε τρεις μηνες θα ξανακανω επαναληπτικές εξετάσεις.

Κ όλα αυτά τα συμπτώματα που είχα τοτε ηταν απο στρες..μου τα εξήγησε ο ενδοκρινολογος όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Νικη μου προσπαθησε να τον ρυθμισεις...οζοι λεγονται και αμα σου ειπε ο ενδοκρινολογος σου να τον αφερεσεις να το κανεις!!η ενδοκρινολογος μου το καλοκαιρι μου ειπε πως οταν αποφασισω να κανω μωρο να της το πω γιατι θα μου εδινε μια θεραπεια σιγουρη!εγω ομως πιστευα οτι δεν εχω προβλημα και οτι θα κανω μωρο και οπως εγινε...!!το βαρος σου ειναι πανω απο το φυσιολογικο;;

Ναι όχι και πολύ 10 κιλά παραπάνω αλλά κάθε φορά που έχω περίοδο περνώ κι ένα κιλακι είμαι στο ψάξιμο για ενδοκρινολογο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημενες μου η χωριακη μου ειναι 418,66 λογικα δευτερη εβδομαδα πολυ νωρις. αλλα μου ειπε οτι ειναι καλη θα παω και την πεμπτη..για να επαναλαβω τη χωριακη..

θελω να σας πω πως απο πολυ μικρη εχω πολυκυστιες δηλαδη περιοδο ανα 2 μηνες και αν....μονο με πριμολουτ..

ο αντρας μου σπερμα χααααλια το πρωτο ηταν κατι χιλιαδες... με βιταμηνες ανεβηκε κατα πολυ..αλλα οχι στις φυσιολογικες τιμες...

εκανα θεραπειες με σερπαφαρ και ενεσεις...εκανα ενα σωρο τεστ ωορηξιας...τιποτα....τιποτα...

ωσπου ειπα στοπ μαρτιο θα το ψαξουμε για εξωσωματικη...

και πραγματικα ο αντρας μου το προηγουμενο μηνα με κυνηγαγε για σεξ..δεν υπερβαλω...επειδη λογου γαμου ειχαμε γκρινιες διαθεση πουθενα...και τωρα ειστε απο τις πρωτες που μαθατε τα ευχαριστα...με χαλαρωσατε και μου δωσατε πολυ κουραγιο...

θελω να πω πως αν το αφησεις για λιγο στην ακρη του μυαλου σου...τσουπ ερχεται....

αρκει να ειμαστε ηρεμες...και να ευχαριστιομαστε τον ερωτα!!!οχι αγγαρειες..μιλαω εκ πειρασ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια ζωη μου κ παλι..σ ευχομαι οτι καλυτερο....η χωριακη σ ειναι μια χαρα...γτ εισαι μολις λιγων εβδομαδων....ο γιατρος π ειπες οτι πηγες τ σ ειπε;;;ολα καλα,;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...