Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

nikiemmanuela να σκεφτεσαι θετικα προσωπικα εγω αν ειμαι που πιστευω οτι δεν ειμαι να ξερεις οτι το ειχα βγαλει εντελως απο το μυαλο μου..

περασα ενα καλοκαιρι μαρτυριο καιμεχρι πριν 2 μηνες ειπα τα παραταω κ μετα ττ γαμο εξωσωματικη να τελειωνουμε..αν δεν ειιμαι θα στενοχωρηθω παααρα πολυ γιατι ειναι το πρωτο θετικο της ζωης μου και πιστεψε με εκαναπολλα..το φεβρουαριο μετα το γαμο εξωσωματικη κατευθειαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το έχω ξεπεράσει από τον 5 μήνα προσπαθειών.. κι εγώ έχω κάνει πάρα πάρα πολλά με το καλό ο γάμος σου και με ένα παιδάκι και σίγουρα είσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου love μου..καλά είμαι εγώ.. πω μου τη θυμισες τώρα...μάλλον εμένα θα μου ερθει πιο μπροστά μαλλον..τέσσερις μέρες το στήθος τουμπανο κ πονάει παρα πολύ ρε γαμωτο...είχε δυο τρεις μηνες να με πονέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα απο το πρωι ειχα κατι ενοχλησεις μετα τιποτα και ηρθε οταν ημουν στη δουλεια δεν πηρα και χαπι και ειμαι κομματια!!!!!την προηγουμενη φορα ειχα πολη πονο και στη μεση αλλα τωρα οχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αυτή τη φορά θα ξεκίνησω να παιρνω πιο νωρίς χάπι γιατί πιστεύω οτι θα έρθει πιο μπροστά. 

Γενικά αν δεν παρω χαπι πιο μπροστά πεθαίνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια εκανα τεστ με τα πρωινα ουρα

εδειξε αρνητικο

ελεγε το αποτελεσμα να το διαβασω στα επομενα 5 λεπτα. το εκανα και μετα απο δεκα λεπτα εμφανηστικε μια αλλη αχνη ροζ γραμμη

τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ νομοζω πως μεχρι 10 λεπτα ειναι σωστο το αποτελεσμα π θα βγαλει....κανε υπομονη μεχρι αυριο για να κανεις χωριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα δουμε ρωτησα το γιατρο του ειπα για τα τεστ και μου ειπε πως πιθανον να ειμαι γιατι τα τεστ δειχνουν κ μετα απο ενα τεταρτο...θα παω να κανω υπερηχο κ μετα χωριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..

Ζωή μια μέρα έμεινε θα μάθεις τι γίνεται...

Αχ κορίτσια εγώ είδα στον ύπνο μου οτι εκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγηξε θετικό.. ο πεινασμενος καρβέλια ονειρεύεται.. 

Βρε γωγω μου να σε ρωτήσω κάτι...εσύ αφού τη είχαν περάσει οι γονιμες πως ήσουν υποψιασμενη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi1983 είπε:

θα δουμε ρωτησα το γιατρο του ειπα για τα τεστ και μου ειπε πως πιθανον να ειμαι γιατι τα τεστ δειχνουν κ μετα απο ενα τεταρτο...θα παω να κανω υπερηχο κ μετα χωριακη.

Ζωη μου εμενα μια φιλη μου εκανε το βραδυ ητανε αρνητικο και μετα το πρωι το ιδιο τεστ ητανε θετικο!!τα τεστ δεν κανουν λαθος κανε ακομα ενα για σιγουρια αμα θελεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι έχει κανει ηδη τέσσερα τεστ ή κοπελα,ενα χθες το πρωι,δυο χθες το απόγευμα και ενα σήμερα το πρωι..σίγουρα έχει σκάσει απο την αγωνία της..ας το αφήσει κ ας παει αύριο το πρωι να κανει χοριακη που θα μαθει 100%..

Ζωή μου εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Ζωη μου εμενα μια φιλη μου εκανε το βραδυ ητανε αρνητικο και μετα το πρωι το ιδιο τεστ ητανε θετικο!!τα τεστ δεν κανουν λαθος κανε ακομα ενα για σιγουρια αμα θελεις!!

ξερεις οτι με κυνηγαει ο αντρας μου να κανω κ αλλο κ του ειπα αν μου φερει θα σκοτωθουμε.δεν αντεχω αλλα τεστ αληθεια!καλυτερα αυριο μια και καλη να ησυχασουμε..πρωι πρωι θα παω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μινακι έχει κανει ηδη τέσσερα τεστ ή κοπελα,ενα χθες το πρωι,δυο χθες το απόγευμα και ενα σήμερα το πρωι..σίγουρα έχει σκάσει απο την αγωνία της..ας το αφήσει κ ας παει αύριο το πρωι να κανει χοριακη που θα μαθει 100%..

Ζωή μου εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως είσαι.

μου ειπε οτι μπορει και να ειμαι γιατι τα τεστ αν ειναι πολυ νωρις αργουν να δειξουν.εμενα παντως οοολα εχουν γραμμη αχνη εκτος το πρωτο που ειναι παααρα πολυ εντονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi1983 είπε:

ποξερεις οτι με κυνηγαει ο αντρας μου να κανω κ αλλο κ του ειπα αν μου φερει θα σκοτωθουμε.δεν αντεχω αλλα τεστ αληθεια!καλυτερα αυριο μια και καλη να ησυχασουμε..πρωι πρωι θα παω!!!

Οπως νιωθεις εσυ...απο την ωρα που εδειξε το ενα θετικο και το δευτερο θετικο θα δείξει δεν θελει καθολου άγχος! !!!!ποσες μερες καθυστερηση εχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Οπως νιωθεις εσυ...απο την ωρα που εδειξε το ενα θετικο και το δευτερο θετικο θα δείξει δεν θελει καθολου άγχος! !!!!ποσες μερες καθυστερηση εχεις;;

γυρω στις 10

αλλα εχω αστατο κυκλο..με κυκλο 32 ημερων τα υπολογισα.. ποναω πουθενα περιοδος ποναει το στηθος μου ελλεεινα νομιζω θα σκασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi1983 είπε:

γυρω στις 10

αλλα εχω αστατο κυκλο..με κυκλο 32 ημερων τα υπολογισα.. ποναω πουθενα περιοδος ποναει το στηθος μου ελλεεινα νομιζω θα σκασω!

Εχεις πονους περιοδου;;;;τα αλλα τεστ τι έδειξαν ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...