Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

μια από τα ίδια κι εγώ 

πολυ βαθιά μεσα μου νιωθω πως δεν θα τα καταφερω ποτε να γινω μανούλα..... Όλες οι προσπάθειες πέσαν στο νερό, και πόσες ακομα θα πέσουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ήταν η βιοχημικη.. δεν το έχω ξανά ακούσει 

ειναι η αποβολή που γινεται αρκετά νωρίς, Φαντασου σαν καθυστερημένη περίοδο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα και καλη χρονια εχω πολυ καιρο ναμπω λογο που ετοιμαζομαι για το γαμο

κοριτσια βοηθηστε με..δε ξερω τι γινεται

σας ειχα πει οτι εκανα προσπαθεια κ ειχαμε προβλημα με το σπερμα

ε ειπαμε μετα το γαμο να παμε για εξωσωματικη

περιμενα περιοδο 30 -12 δεν ηρθε κ εκανα ενα τεστ κ βγηκε αρνητικο...συνηθησμενη ειμαι δεν μ εκανε εντυπωση

σημερα το πρωι μετα απο 10 μερες εκανα αλλο ενα και βγηκε θετικοτατο!!!!τρελλαθηκα δε το πιστευα!!!!εκλαιγα απο χαρα..εκανα το clearblue plus

πριν λιγο ο αντρας μου εφερε το predictor που εχει δυο μεσα

εκανα αυτο που σου δειχνει πριν την περιοδοκαιβγηκε αρνητικο!!! εχασα τη γη κατω απο τα ποδια ουτε αχνη γραμμη τιποτα!!!

μπορειτε να καταλαβετε πως ειμαι

ετυχε ποτε σε καποια?

τι να πιστεψω????

αφηστε που ειναι κ σαβατο και δε μπορω να κανω χωριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoi μου καλη χρόνια να εχεις!!!

Είμαι 1000% σίγουρη οτι είσαι έγκυος!!έχω διαβάσει οτι τα predictor δεν είναι αξιόπιστα.. σε παρα πολλές κοπέλες έχει συμβεί το ίδιο με τα predictor κ ηταν έγκυες!!

Υπομονή τώρα μεχρι την δευτέρα για χοριακη..κ αν εχεις αγχωθει παρα πολύ πήγαινε ξαναπαρε τεστ αλλά όχι predictor!! 

Με το καλό ο γάμος σου!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημενη φιλη εκανα και τα δυο predictor και βγηκαν αρνητικα! απογοητευτηκα αλλα  το θετικο που μ βγηκε τ πρωι ειναι εντονη η γραμμη γι αυτο πιστεψα οτι ειμαι

μακαρι αλλα χλωμο το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωή μου ψαχτο λίγο και θα δεις είναι αναξιόπιστα τα πρεντικτορ.

Εγώ πιστεύω οτι είσαι 1000%...

Τα καλύτερα ειναι τα clearblue!!

Εμεις πάντως θα περιμένουμε νέα σου την δευτέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ζωή μου να σου πω και κάτι άλλο...μόλις ξαναδιαβασα το αρχικό σου μηνυμα..

Το clear blue το έκανες με τα πρωινά ουρά έτσι;;;

Ενω το πρεντικτορ όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωή μου καταρχάς πρεπει να κανεις με τα πρωινά ουρά..παρόλα αυτά υπαρχουν πολλές περιπτώσεις που τους βγήκαν θετικά κ χωρίς πρωινά ουρά.

Απο την στιγμη που θα περάσει ο χρονος που έχει διαβαστεί το τεστ το πετάς.. 

Απο την στιγμη που έκανες το πρωι κ σου βγήκε μπαμ θετικό είσαι!!!Τα αρνητικά τεστ είναι και λάθος κ όχι τίποτε αλλο έκανες και το πιο αναξιόπιστο!! 

Μπες κορίτσι μου στο Google και κοιτά ποσο αναξιόπιστο είναι!! 

Μη μου στεναχωριεσαι καθόλου,υα δεις που θα το επιβεβαιώσεις κ την δευτέρα..

Κοιτά τώρα να μην κουραζεσαι ηρέμησε κ θα πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. λογικό είναι να σου βγάλει λάθος αποτέλεσμα.. κανονικά μόνο με τα πρωινά γίνεται.. με το καλό και σου εύχομαι να είσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σας...εγω ειμαι λιγο ακυρη σ ατο το στατους αλλα θ ηθεα πολυ να σας μιλησω εκ πειρας κ ναπροσπαθησετε να κανετεκ εσεις το ιδιο...εγω με τν αντρα μ προσπαθουσαμε 4 5 μηνες συνεχομενα κ δε πιαναμε παιδι...μεχρι μ αλλαξαν καπως τα σχεδια κ ειπαμε να τ αναβαλλουμε τ παιδακι γ λιγο...μετα παλι απο καποιους μηνες πανω στην αγαπη αμας κ στην ρμαντικοτητα μας ειπαμε να...*ξναπρσπαθησουμε* κ μα σεφτειτε μολις ειχαν περασει οι γονιμες μερες...μετα απο λιγες μερες πες τ προεσθημα μ χε κατσει οτι ειμαι εγκυος...περιμενα μεχρι και τις 4 μερες καθυστερηση... (π γω ποτε δν ειχα)ετσι λοιπον πηρα το clear  blue οπου κ διαβασα παντου οτι ειναι τ πιο καλο κ εγκυρο τεστ εγκυμοσυνης ..το εκανα και βγηκε ενας σταυρος ναα! (Με το συμπαθιο)ε τοτε δεν το πιστευα...ιθικο διδαγμα...;;;αποβαλλετε το ανγχος....εγω οσο ειχα ανγχος γ το παιδι δεν επιανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω και εγω το πρωτο που εκανα clearblue ηταν κ ο σταυρος εντονοτατος μπορω να σου πω..τωρα τα αλλα δυο με μπερδεψαν πολυ

αντε με το καλο. μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω το clear το εκανα απογευμα κ βγηκε θετικοτατο..αλλα ειχα κ 4 5 μερες καθυστερηση..αλλα αν διαβασεις τις οδηγιες γρφει πως αν δεν εχεις καθηστεριση καλο ειναι να κανεις το τεστ στα πρωινα ουρα ..αλλιως οτν εχεις καθηστερηση οτι ωρακ να το κανεις ειναι 99% εγκυρο...εγω πιστευω πω εισαι τ υπολοιπα τεστ μην τ πιστευεις....πολλεςφορες μ εχι πει γυναικολογος μ πολλα τεστ δεν ειναι εμπιστα κ διχνουν αρνητικα γτ ισως ειναι νωρις τη στιγμη π τκανεις κ δ εχεις εκεινη τν ορμονη σμεγαλο βαθμο π χουν οι εγκυμονουσες...γ αυτο κ λενε καλυτερα με τα πρωινα ουρα...γτ τα πρωινα ουρα την εχουν στ υπερτατο βαθμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω 10 μερες καθυστερηση αστατο κυκλο κ οχι πολυ δυνατο σπεραμ..οπως καταλαβαινεις τρελλαθηκα μολις το ειδα στο πρεντικτορ εδειξε μετα απο δεκα λεπτα θετικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw με το καλό και εμείς με τον άντρα μου έτσι είπαμε αλλά και πάλι δεν... σε εμένα θα ερθει μόνο με τύχη αλλά δεν έχω τύχη οπότε εδώ και 16 μήνες δεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα νικη δν ειναι παντα το ιδιο θα σφερω ενα παραδειγμα...η κουμπαρα μ στ πρωτο της παιδι προσπαθουσε δυο χρονια κ τα αλλα δυο τα πιασε αμεσως...κ η καδερφου μ προσπαθουσε στο πρωτο πεντε χρονια κ δ μπορουσε πηγαιναν απο γιατρο σ γιατρο...μεχρι π ο γιατρος της ανακαλυψε πως γ καποιους λογους πρεπει να αφαιρεσει την μια σαλπιγγα ..την αφαιρεσε κ υστερα απο καποιες προσπαθειες επιασε το πρωτο της παιδακι....μολις το γεννησε μετα απο 2 χρονια μεμια σαλπιγγα καταφερε να ξαναπιασει παιδι κ μαλιστα καταλαθος...χωρις προσπαθειες δλδ....ελπιζω τωρα κ οι δυο σας να καταλαβαινετε πως υπαρχουν κ χειροτερα κ πως δ πρεπει να τα παρατατε...ζωη η πιο αξιοπιστη ειναι η χωριακη...γ μενα κανε αλλο ενα clear κ περιμενε μεχρι την δευτερα να κανεις κ την χωριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...